Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להשקיע תיקון ברכב בן 16? (מנוע רועד באופל אסטרה 1.6 2002)

my love-Porsche
שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אני סטודנט שמחזיק אופל אסטרה בנזין 1.6.

הרכב אצלי שנתיים + והייתי מתקן אותו בעיקר תיקוני בלאי. הרכב שירת אותי כמו שצריך בגדול, אך לאחרונה הוא מתחיל לעשות לי בעיות שאינני יודע מדוע, ויותר מדי מוסכים דיי "זורקים" בטיפול רכב הזה. כל אחד אומר לי משהו אחר.

לפני שנה החלפתי כוהל בעלות של 700 שקל. בשבוע האחרון הרעידות ברכב חזרו, ושוב התברר שזה הכוהל.

יש לציין שלפני מספר חודשים החלפתי פלאגים באותו מוסך שהוא החליף לי את הכוהל בראשונה.

היום אני נמצא בצומת דרכים, מצד אחד אני סטודנט, להשקיע על רכב "חדש" לא חושב שזה צעד כלכלי. מצד שני ההתעסקות הזו בתקלות ברכב בין 16 מתחיל להיות כאב ראש לא קטן, אך לטעמי עדיין יהיה זול יותר לטווח הארוך מבחינת שימוש הרכב ועלות התקלות.

אשמח לעזרתכם מה לעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע רועד וזה לאו דווקא סליל הצתה.

קודם תעשה אבחון, תקבל מחיר של עלות התיקון ואז תתלבט מה עושים ונשמח לסייע בהצעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קויל*

צריך לבדוק אם הפלאגים מתאימים לרכב.

או שזה צירוף מקרים.

תשאל את עצמך אם יש לך כסף לרכב חדש? כסף ליישור קו ברכב אם תצטרך?

לא תמיד קנייה של רכב חדש תהיה יותר חכמה מבחינה כלכלית, תקן את הליקויים וסע, כל עוד לא הלך מנוע/גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר כאילו עלות התיקון לפנה שנה עלתה לך 10,000₪ ועכשיו אתה צריך להשקיע עוד 20,000₪.

תאבחן אל הבעיה ותתקן אותה. לא מחליפים רכב נוסע בגלל 700₪ במיוחד כשאין לך כסף לחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

לפי מה שאתה מספר מוסך החליף לך סליל הצתה מתוצרת סין.מצד שני אתה רוצה רכב חדש כאשר אתה סטודנט ואין תקציב לחדש.אם אין אז מחליפים חלק תקול וממשיכים עם רכב ישן וחוסכים לחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי לא נתת תמונה מספיק מלאה לגבי הרכב שלך:

איזה יד אתה?

כמה ק"מ הוא עשה?

מתי הוחלפי הסלילים (קויילים) בעבר?

איך הוא בכלל - האם הכל תקין ושמור, או שהרכב מרוט ודפוק?

כי, השוק מלא בכל כך הרבה מכוניות מהשנים האלה שמוצעות למכירה בסכומים שסביב 3,000 ש"ח, שבאמת חבל להשקיע - אלא אם האוטו שמור מאוד.

מכוניות מתחילת שנות האלפיים קשה מאוד מאוד למכור וממש לא כדאי להשקיע בהן.

חפש לך מכונית אחרת (אותו דבר אפילו), יד ראשונה, או שנייה לכל היותר, שמישהו אהב אותה ותחזק אותה תחזוקה מונעת, ולא תחזוקת שבר (אל תדבר עם אדם שאינו יכול להציג בפניך את כ-ל ההיסטוריה של הרכב).

אם תחפש בחוכמה, תמצא לך בכלום כסף מכונית טובה מאוד (כאמור, יש כאלה, מלא, לא להיבהל).

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי דב קרדו
הוספה של משפט

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

"לטעמי לא נתת תמונה מספיק מלאה לגבי הרכב שלך

איזה יד אתה? אני היד ה-2

כמה ק"מ הוא עשה? 192000

מתי הוחלפי הסלילים (קויילים) בעבר? בפעם האחרונה לפני 11 חודשים מוסך מורשה בבש

איך הוא בכלל - האם הכל תקין ושמור, או שהרכב מרוט ודפוק? הרכב בגדול סבבה לגמרי. אני נסעתי אתו עד אילת, וגם לים המלח. המזגן עובד והכל בסדר גמור ברוך ה'.

הבעיה העיקרית היא התקלה שאני סוחב איתי כמעט 3 שנים של צ'ק אנג'ן של בעיית מחשב שמונעת מהרכב למשוך טורים ובכך אוכל לצאת לעקיפות נורמליות. העניין עם הקוהל (מסתבר) שזה עניין של חיווט גרוע ומגעים. משום מה התקלה הסתדרה מעצמה.

כי, השוק מלא בכל כך הרבה מכוניות מהשנים האלה שמוצעות למכירה בסכומים שסביב 3,000 ש"ח, שבאמת חבל להשקיע - אלא אם האוטו שמור מאוד. האמת? לא מצאתי בסכומים האלה. כולם נעים בין ה-7 ל-10 מהדגם שאני מדבר עליו. שזה הבנזין ולא הסולר.

מכוניות מתחילת שנות האלפיים קשה מאוד מאוד למכור וממש לא כדאי להשקיע בהן.

חפש לך מכונית אחרת (אותו דבר אפילו), יד ראשונה, או שנייה לכל היותר, שמישהו אהב אותה ותחזק אותה תחזוקה מונעת, ולא תחזוקת שבר (אל תדבר עם אדם שאינו יכול להציג בפניך את כ-ל ההיסטוריה של הרכב).

אם תחפש בחוכמה, תמצא לך בכלום כסף מכונית טובה מאוד (כאמור, יש כאלה, מלא, לא להיבהל).

בהצלחה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את התשובות שלך - אני הייתי מחפש רכב אחר עם פחות קילומטרים ולא משקיע בזה. אם אתה נןסע עם תקלת צ'ק אנג'ין 3 שנים, לך דע איזה עוד בלאי צברת.

אפילו אסטרה דומה שמישהו טיפל בה היטב תעלה 2000-3000 ש"ח ותהחחה עדיפה.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היה לי רכב כזה. קוייל חליפי סיני לא שורד הרבה זמן, רק המקורי (שעלה ב2009 1500 ש"ח).

מה קוד התקלה שמדליק את נורת הצ'ק אנג'ין?

לדעתי אתה צריך לעזוב את אותו מוסך מורשה ולמצוא מוסך שמתמחה ברכבים האלה. אחרת סתם תחליף חלקים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגם הזה עייפות קלה של אטם מכסה שסתומים גורמת להצפת הקויילים בשמן. משם הדרך להחלפת קוייל קצרה.

ודא שצינורות הקויילים והפלאגים יבשים משמן.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את הרכב עכשיו למעבדה פרטית אחרי חיפוש בגוגל, הבנאדם עובד על הרכב ומנסה לעדכן אותי האם בכלל אפשרי לתקן או שפשוט לוותר על התיקון ולחשוב על החלפת רכב באופן כללי.

בכל מקרה מכיוון שאני סטודנט אז כל דבר אני צריך לחשב אם אני יכול בתקופה זו לעמוד בו. ולכן אני צריך לדעת לקחת החלטה במידה ולא. כרגע אני ממתין לתשובה הסופית של המעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...