Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שסתום EGR תקול גרם לסתימה של ממיר קטליטי (או מסנן חלקיקים) בסקודה פאביה דיזל 2013

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

סקודה פאביה

2013

מנוע 1.6TDI דגם CAYB

גיר ידני

280K קילומטרים

אתמול ביצעתי החלפה של EGR לאחר שזה שבק חיים לפני שלושה חודשים, בהם הרכב נסע עם EGR תקול.

הנורות שנדלקו בשל התקלה לא כבו לאחר ההחלפה. המוסך הרכיב EGR חדש, אך הוא טוען שהממיר הקטליטי נסתם כיוון שהרכב נסע במשך 4 חודשים עם התקלה.

מנגד, הוא טוען שלא מדובר בבעיה רצינית וצריך לבצע ניקוי ממוחשב לממיר הקטילטי שמופעל ע"י תוכנה שיש רק למוסך הראשי, לטענתו. הוא ניסה לפנות למוסכים בסביבתו וגם להם אין את התוכנה הזאת.

הם טוענים שלאחר החיבור לתוכנה וניקיון הממיר הקטליטי כל הנורות יכבו. בנוסף, הציע לנו לנסוע עם הרכב בכביש מהיר במשך חצי שעה, אך זה לצערי לא פתר את הבעיה.

האם מישהו יודע באיזו תוכנה מדובר? והאם יש דרך לבצע ניקוי ממוחשב לממיר הקטליטי ללא חיבור למחשב? (הבעיה היא שהרכב כרגע ללא ביטוח וכניראה שכך יהיה בחודשים הקרובים, לכן אין אפשרות לנסוע ברכב למוסך המורשה)

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממיר קטליטי, מסנן חלקיקים. כל מה שכתבת רלוונטי לרגנרציה של מסנן חלקיקים.

אכן ניתן לבצע רגנרציה בעמידה במקום על ידי מחשב מקורי או תואם מקורי. ומחשב ניהול מנוע יבצע רגנרציה בעצמו תחת תנאים מסויימים - לרוב נסיעה רציפה במהירות מעל x קמ״ש (איזור ה60 קמש לרוב).

לדעתי רגנרציה בנסיעה עדיפה בהרבה ומעמיסה פחות על מכלולי המנוע.

בינינו, שווה לנסות את מה שהמוסך אמר, אבל מוסך שאין לו מחשב שיכול להפעיל רגנרציה, לא הייתי סומך יותר מידי על הדיאגנוזה שלו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם עשו סריקת תקלות? על סמך מה החליטו שזו תקלה של מסנון חלקיקים מלא? אולי זו תקלה של EGR שצריך לאפס? או שיש נורה יעודית של מסנן חלקיקים?

למייטב ידיעתי אם מסנן חלקיקים מלא מעל רמה מסויימת מחשב מנוע כבר לא יפעיל רגנרציה יזומה בנסיעה. זאת אומרת אם בגלל תקלה כלשהיא רגנרציות קודמות לא הצליחו ומסנן חלקיקם מלא בפיח מעל ערך מסויים, המחשב ידליק נורת תקלה ולא ימשיך לנסות. במקרים אלו צריך להפעיל רגנרציה יזומה דרך סורק תקלות.

שזה אגב כלי חובה למי שמטפל במכוניות מודרניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות חברים.

כל הנורות שהיו דלוקות לפני ההרכבה של הה-EGR נותרו דולקות.

המוסך כניראה ביצע סריקה וראה שיש תקלה במסנן החלקיקים. האם ניתן להוריד את התוכנה הזאת ולתת פקודה למחשב לבצע רגנרציה? לחלופין האם למישהו יש סורק כזה ויכול לקפוץ אליי לבת ים בתשלום לצורך ביצוע הפעולה? לא יהיה ביטוח לרכב בחודשים הקרובים לכן לא ניתן לנסוע בו.

עריכה אחרונה על ידי THELAD

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה מתבצעת סריקת תקלות עם סורק מקצועי, המכונאי היה יכול לבדוק את מצב ה-DPF ברמה של אחוזי סתימה או מסת פיח שלכודה בפנים. מכאן אני מסיק שלא בוצעה סריקה כזו, ולכן אין שום וודאות שאכן ה-DPF סתום.

אני חושב שכדאי להמנע מרגנרציה מאולצת שלא לצורך, זה תהליך די אלים ומלוכלך, יש המון סרטונים ביוטיוב, תראה בעצמך איך זה נראה.

במקומך הייתי מנסה לבצע ביטוח לתקופה קצרה, או לחילופין גורר את האוטו, למוסך רציני שמבין בדיזלים של VAG. ושיעשו שם סריקה כמו שצריך. במידה וניתן עדיין לבצע רגנרציה בנסיעה ולא מאוחר מדי, הייתי יוצא לנסיעה "בריאה" של לפחות שעה על כביש פתוח עם רגל כבדה על הגז, כדי לשרוף היטב את הפיח הלכוד.

[video=youtube;z-oTnCi09nI]

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תהליך די אלים ומלוכלך, יש המון סרטונים ביוטיוב, תראה בעצמך איך זה נראה.

להבנתי, בדיוק בגלל זה מעל אחוז סתימה מסויים של המסנן מחשב ניהול כבר לא יפעיל את התהליך בנסיעה, זה מבחינתו כבר מצב תקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת נכון, מעל אחוז מסויים של הצטברות חלקיקים במסנן לא יתבצע תהליך רגנריצה רגילה, אלא רק רגנרציה מאולצת במוסך, זה כמובן לא נעשה בנסיעה.

יש מקרים שהתהליך הזה גם לא מתבצע ואז יש להחליף את המסנן חלקיקים או לבצע ניקוי עם חומרים אגרסיביים יעודיים לניקוי מסנן חלקיקים או בתנור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמובן מסכים עם שניכם (בוקי ודניאל), הידע שלי בעניין זה תיאורטי בלבד - לא יצא לי לחוות רגנרציה כיוון שאני ככל הנראה נוסע מספיק נסיעות בין עירוניות ארוכות.

כוונתי הייתה שמאחר וככל הנראה לא בוצעה סריקה רצינית, אין וודאות שהמסנן סתום מעל הגבול המאפשר רגנרציה בנסיעה, ולכן מוטב למצות את האפשרויות טרם הפעלת רגנרציה מאולצת.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי הדרך להימנע מהגעה למצב הזה? נסיעות בין עירוניות ארוכות?

כן.

סתימת DPF אופיינית לרכבי דיזל מודרניים שנוסעים רוב הזמן נסיעות קצרות ו/או בסביבה עירונית. כדי ששריפת הפיח תתרחש ספונטנית, צריך לנסוע מדי פעם נסיעה בריאה שבה המסנן מגיע לטמפרטורה בסביבות 600 מעלות לפרק זמן ממושך מספיק.

אצלי הרכב נוסע בעיקר נסיעות בין עירוניות ארוכות, לראיה בסריקה האחרונה במוסך נמצא שכמות הפיח אפס עגול.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי לחוות רגנרציה כיוון שאני ככל הנראה נוסע מספיק נסיעות בין עירוניות ארוכות.

גם אני נוסע הרבה נסיעיות בינעירוניות ארוכות אבל יצא לי כמה פעמים "לתפוס" את תהליך הרגנרציה שרץ כשאני מגיע לחניה.

אפשר לשים לב לזה לפי סל"ד סרק גבוה יותר במעט, מאוורר מנוע עובד וריח שרוף מהאגזוז. אם אתה לא מגדיר את עצמך כקצת לא שפוי (כמו חלק מהחברים כאן :-) ) אז כנראה שלא תשים לה לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...