Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב סופר מיני זריז יחסית, סביב 30 אלף שח, לנסועה בינעירונית מהירה

KipodYam
שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אנחנו נוסעים בעיקר מחוץ לעיר, ובד"כ יחסית מהר ובאחריות בכבישים פתוחים יחסית...

מחפשים רכב שני, עבור התניידות לעבודה, ללא צורך להסיע בו ילדים. שנינו יחסית גבוהים.

בקיצור :

• סביב 30 אלף
  • אמין (בלי תקלות בהפתעה במרחק 65 ק"מ מהבית).
  • עדיף סופר מיני, אפשר גדול יותר
  • נוח על הכביש ויציב בנסיעות בינעירוניות, עבור כ 15-20 אלף ק"מ בשנה
  • זריז יחסית - בפרט תאוצות ביניים עד מהירות 1xx
  • אפשר ידני - בתנאי שנוח להעביר בו הילוכים (אישתי לא נהגה בידני מאז הטסט)
  • איבזור רצוי - ווליום על ההגה, רצוי דיבורית בלוטוט מובנית.

מחישוב זריז, ההבדל בין צריכת דלק של 15 לבין 12 עבור נסועה של 18 אלך קמ, הוא 300 ליטר, שהם כ 1800 שח נניח.

יהיה נחמד לחסוך קצת.

איך יודעים שהקלאץ לא גמור? מה אורך החיים של קלאץ?

מדובר על רכב שיעשה נסיעות במשך 3 ימים של 65 ק"מ הלוך וחזור - סה"כ 130 קמ ביום. כנראה ~15-20 אלף ק"מ בשנה.

תוהה עד כמה סופר מיני ידנית יותר חסכוניות, והאם הן לא עגלות, כי בישראל גם ככה מביאים מנועים קטנים, אז לידני תוקעים מנוע עוד יותר קטן.

איזה דברים מעניינים יש סביב 30 אלף שח?

208 ידני 1.2 הוא 82 כ"ס, זה לא עגלה? ראיתי שה I20 הידני הוא גם 1.2 וחלש, והאוטומטי הוא 1.4 ועם הספק יפה.

סיריון - לא מצאתי ידנית.

אין שוק לידניות, מצד שני אין הרבה רכבים בלוחות?

ברור לנו שעם מצב השוק, נהיה היד האחרונה... אז צריך לא ליפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקרה צורה קודמת של החל מ2011 .. מגיע עם בלוטוס, חימום מושבים ,לחצני ווליום בהגה, מראות מתקפלות חשמלית. יש אותה גם בידני ביד 2 לא חסר.

לא זריזה, לא נוחה, מראות מתקפלות חשמלית לא ב-2011, אולי במתיחת הפנים של 2013-2014.

לגביי ה-208, אני חושב שהיא אופציה טובה, למרות הנתונים הצנועים שווה לבדוק אותה, המומנט מגיע מוקדם יחסית ואמור לייצר תחושה די זריזה, מה גם שהיא נחשבת מכונית נוחה ובטיחותית.

שלא תטעה, היונדאי i20 1.4 עם גיר אוטומטי אינה זריזה במיוחד.

אולי קליאו 0.9TCE תיכנס בתקציב, למרות שאני בספק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקרה לא על הפרק. אני לא נוסע במיקרה 1XX קמ"ש ו 70 ק"מ לכיוון.

איך האופל קורסה? על הנייר נשמע מעניין, 1.4 ידני 100 כ"ס.

לפי מה שאני רואה, זה דגם די ישן, משווק מאז 2006. השאלה איך צריכת הדלק ואיך השילוב מנוע/גיר ידני.

ברור לי שהמותג מת ואני יד אחרונה... יש חלפים? הבנתי שהזכיון עובר משלמה סיקסט למישהו אחר? (לובינסקי?)

איך הקליאו 1.2 ? רק 75 כ"ס?? ראיתי גם אחת פה בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה מיושנת והאבזור דליל מאוד, התאוצה סבירה, נהגתי על אחת כזאת. חוץ מהתאוצה לא התרשמתי ממנה ממש.

הקליאו 1.2 ידנית חלשה מאוד.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסופרמיני הידניות הכי זריזות אלה הן הואגיות עם מנועי טורבו , תוכל לנסות למצוא איביזה או פאביה 1.2 TSI.

לא טורבו , קיימת גם איביזה 1.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק למען הסר ספק, היום אנחנו מתניידים ב I30 סטיישן דור ראשון, ומבחינתנו האוטו זריז. לא הכי נוח בעולם. צריכת הדלק לא להיט... אבל היצור הקוריאני הזה מעלה סל"ד גבוה, בעיטה החלטתית במצערת גוררת הורדת הילוך, והכול צפוי. קצת רועש מדי, קופצני מדי, ולהכניס למשפחה רכב יותר רועש ויותר קופצני יהיה לא נחמד בעליל.

אנחנו לא אנשי ראלי, רק אוהבים לנסוע בצד השמאלי במהירות התואמת את תנאי הדרך (שלרוב פתוחה יחסית).

מה עם C4 ידנית? מה ההבדל בין 110כס לבין 120 כס? כי היו גרסאות מוחלשות של הטורבו המשוקץ, לא?

יש מחלות ידועות בC4 צורה ישנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאבין,

אתה מעוניין למכור I30 כדי לקנות במקומה סופר מיני בערך באותו התקציב? (בהנחה שעל ה I30 תקבל סביב 25K)

נראה לי שהחיסכון לא שווה את תהליך החלפת הרכב, בנסיעה מחושבת ה I30 תוציא 1:12 בשביל זה כל הטררם?

אתה קונה רכב יד 2 שאתה אף פעם לא יודע לחלוטין מה טיב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכמות הנסועה שלך לא הייתי ממליץ סופר מיני. היתה תקפה שהייתי עושה 100 ק"מ ביום עם הפונטו, היא אמנם חזקה ואין בעיה לשייט על 130-140, אבל כיף גדול זה לא היה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לעשות הרבה נסיעות ארוכות, אני אמליץ לך להישאר בסגמנט המשפחתיות ואפילו לעלות לקטגורית המשפחתיות גדולות/מנהלים. אחרי שציינת שכרגע אתם מתניידים ב-i30 קשה לי לחשוב על סופר מיני שתספק את הסחורה בתקציב שלך.

תחפש אולי

i30 מנוע 2.0, הונדה סיויק 1.8, מיצובישי לאנסר 1.8 אולי אפילו מאזדה 6 שנתוני 08/09..

אם בכל זאת אתה רוצה סופר מיני תחפש

סוויפט, מאזדה 2, פיאסטה, איביזה/פאביה 1.6 מאמין שאלו יספקו את הסחורה :-)

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוויפט ממש לא. היא קטנה, חלשה וקופצנית. מאזדה 2 קצת פחות קטנה ופחות חלשה אבל עדיין לא תרגיש בבית בתנאים האלה. פיאסטה לא הייתי ממליץ בגלל הגיר הבעייתי, או אם הולכים על הידנית אז היא חלשה. פאביה/איביזה אחלה.

לנסר וסיוויק לא יותר חזקות ממשפחתיות 1.6, אבל i30 שני ליטר יכולה להיות טובה. מאזדה 6 אחלה אופציה אבל דורשת ירידה רצינית בשנתון.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכמות הנסועה שלך לא הייתי ממליץ סופר מיני. היתה תקפה שהייתי עושה 100 ק"מ ביום עם הפונטו, היא אמנם חזקה ואין בעיה לשייט על 130-140, אבל כיף גדול זה לא היה.

אני אישית חולק עליך,

דילגתי מספר פעמים בין רכבי סופר מיני לרכבים משפחתיים(יצא לי לנהוג על רכבים במשפחה\חלופיים נסיעות ארוכות של מאות קילומטר גם על אאוטלנד, יונדאי I30, פיג'ו 508 סיטרואן C4 פיקאסו ורגילה) בשנתיים וחצי האחרונות אני בתפקיד שדורש ממני נסיעה ללקוחות, יום אחד בפקקים של הרצליה פיתוח שזה גרוע יותר מכל נסיעה ארוכה שהיא ולמחרת בחיפה,ירושלים,יוקנעם,לוד,אשדוד וכו'.

אישית אני עם הקליאו כבר מאפריל(פחות מ10 חודשים), עשיתי עליה 21,000 קילומטר - אני לא מרגיש "עייף" מנהיגה ארוכה יותר עליה בהכרח מרכב גדול יותר(נו, הC4 פשוט הדהימה אותי בנוחות נסיעה שלה - לא יצאתי רענן מרכב אחרי נסיעה של שעתיים כמו שיצאתי מהC4) - ואני אחד שהגב שלו רגיש מאוד למושב גרוע.

לא מסכים שבהכרח הגודל הרכב הוא מה שקובע נוחות לנהג יחיד, נהגתי ברכבי סופרמיני שיותר נוחות מרכבי משפחתיים וההפך.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...