Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בתמחור קטנוע

Laurence
שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר אחד שלי רוצה למכור קטנוע וחבר אחר רוצה לקנות.

העניין הוא שהם לא מגיעים לעמק השווה בעניין המחיר.

הנה הסיפור:

מחיר הקטנוע היום כחדש: 52,000

הקטנוע הנמכר:

שנת 2015

יד ראשונה

800 ק"מ על השעון. כן שמונה מאות בלבד.

עבר טיפולים כל שנה וטסטים כמובן.

עומד רוב חייו במחסן סגור ונעול

המחירון המשוכלל של לוי יצחק עומד על 33,000 ש"ח. אממה: אין באמת אופנועים עם נתונים כאלה בשוק. זה כנראה היחיד (בעצם די בטוח).

המוכר אומר: "הקטנוע חדש לגמרי, אני רוצה 10,000 פחות מהמחירון, כלומר 42,000

הקונה (הפוטנציאלי) אומר " יש מחירון, זה מה שאני מוכן לתת".

מה דעתכם המחיר הגיוני של הקטנוע הספציפי הזה?

ואל תתחילו עם "השוק קובע", "כמה שמישהו אחר יתן", "שיקנה ב 33 אחד עם עשרת אלפים קמ כי יש כאלה"

השאלה היא כמה לדעתכם שווה הקטנוע הספציפי הזה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם המחיר הגיוני של הקטנוע הספציפי הזה?

ואל תתחילו עם "השוק קובע", "כמה שמישהו אחר יתן", "שיקנה ב 33 אחד עם עשרת אלפים קמ כי יש כאלה"

השאלה היא כמה לדעתכם שווה הקטנוע הספציפי הזה.

תודה

לא ברור, כמה הקטנוע שווה למוכר או לקונה?

הקטנוע שווה לקונה כמה שהוא מוכן לשלם, נקודה.

אם זה מה שמציעים לחבר שלך, הוא יכול לבחור אם לאחסן את הקטנוע ולחכות שמתי שהוא יבוא קונה שיסכים לתת יותר (או שלא), או למכור אותו במחיר שמציעים, אף אחד לא מחייב אותו.

בשביל הפרש של 10,000 ש"ח, אני אישית הייתי מעדיף להתמקח עם היבואן ואולי להשיג הנחה מסויימת ולקנות מודל 2018 חדש עם אחריות מלאה.

עריכה אחרונה על ידי דור--
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כבר, על קטנוע חדש אפשר לקבל הנחה, יש אופציה למימון ותשלומים, יש אחריות והכי חשוב - הוא חדש.

לא ציינת את הדגם אבל לפעמים הדגם החדש מקבל כל מיני תוספות או שינויים קטנים שאין בשנתונים הישנים יותר.

הקטנוע של חבר שלך הוא בסופו של דבר משומש וכמעט בן 3. נכון שהוא נחשב שמור מאוד אבל לדעתי זה לא מצדיק את התוספת שרשמת. 1000 או 2000 מעל המחירון אני יכול להבין אבל לא מעבר.

וסתם שאלה מתוך סקרנות, קטנוע בן שנתיים וחצי או שלוש עם 800 ק"מ, עבר טיפולים ?

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בחיים לא אבין את הקטע של תמחור מעל המחירון.

הריי שמגיעים לקנות, המחירון מייצג את נק' המוצא וממנו מתחילים לרדת על צמיגים לא תקינים, ק''מ ויד גבוהים וכו'

לכן, אם הכל תקין המחירון אמור להיות סכום העסקה.

כמובן שיש יוצאי מן הכלל שהעיקרון הזה לא תקף אליהם, אבל מי שקונה אותם משוחד ואינו פועל משיקולים כלכליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר טיפול כל שנה כי ככה צריך. או קילומטראג' או שנה...

בעניין ההנחה על חדש: לא נותנים הנחות, אולי מימון או "מתנות" אחרות אבל לא הנחות.

ופה מדובר על 20% פחות מחדש.

אם נשווה את זה לעולם הרכב, אז ניקח במוו לדוגמה סדרה 3 2018 חדשה שעולה 300K, ומולה סדרה 3 2015 (אותו דגם בדיוק) עם 800 ק"מ. שדורשים עליה 240K. הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון אמור לשקף ממוצע עסקאות של החודש שקדם למחירון עם אותו הרכב.

במקרה הזה, אין קטנועים בני 3 עם 800 ק"מ. אז מה בדיוק המחירון משקף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נשים את הדברים על השולחן - מדובר בקטנוע בן 3 שלבד מהקילומטראז' אני מניח שאין בו שום דבר מיוחד (זה קטנוע, לא איזשהו אופנוע נדיר), והחבר שלך רוצה 10K פחות ממחיר של חדש, 2018, עם אחריות, תשלומים, וצ'ופרים אחרים שמקבלים כשקונים חדש (נניח שאתה צודק ושאין הנחות). אני לא יודע באיזה קטנוע מדובר, אבל למיטב ידיעתי שוק הקטנועים המשומשים הגדולים לא ממש בפריחה חסרת תקדים, כך שאם אותו חבר יוציא אותו למכירה בשוק החופשי, סביר שגם את המחירון הוא לא יקבל.

זה אומנם מאוד אינדיבידואלי, אבל עם כל הכבוד לקילומטראז' הנמוך, אני לא הייתי משלם שום דבר שמתקרב ל 10K פחות מחדש על קטנוע בן 3, החבר צריך לצאת מהסרט שהוא חי בו לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא קשה לעזור כשאתה לא חושף את דגם הקטנוע.

אם זה קטנוע סביר, במצב סביר, והוא מקבל בשוק מחירון, אז הכלי המדובר פה שווה יותר, כמה יותר?... תלוי כמה נצליח להוציא על חדש במקרה הזה (אין חיה כזאת שאין הנחות או מבצעים)

אם זה קטנוע שבשוק נסחר מתחת למחירון בהרבה, אז במקרה של הקטנוע המדובר אולי מחירון כן ריאלי.

שוב, תציין איזה קטנוע זה ואולי יהיה יותר קל לעזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבר טיפול כל שנה כי ככה צריך. או קילומטראג' או שנה...

בעניין ההנחה על חדש: לא נותנים הנחות, אולי מימון או "מתנות" אחרות אבל לא הנחות.

ופה מדובר על 20% פחות מחדש.

אם נשווה את זה לעולם הרכב, אז ניקח במוו לדוגמה סדרה 3 2018 חדשה שעולה 300K, ומולה סדרה 3 2015 (אותו דגם בדיוק) עם 800 ק"מ. שדורשים עליה 240K. הגיוני?

לוי יצחק כן מתיחס לק"מ נמוך ויד כשמשקללים מחירון. אם יש שוק חזק לדגם הספציפי אז אפשר לבקש עוד תוספת עבור הק"מ והמצב, תוספת הגיונית של כמה אלפים (2-3).

כשמוכרים מוצר צריך תמיד לבדוק את האלטרנטיבות שיש לקונה. ק"מ נמוך זה נחמד אבל יש עוד כמה גורמים שמשפיעים על הקניה.

אני פחות מכיר מחירונים של BMW אבל נניח 15% ירידה במחיר כל שנה. אז חדש עולה 300 אלף. בן שנה יעלה כ 255 אלף. בן שנתיים כ 215 אלף ובן 3 כ 180 אלף. אז אתה תהיה מוכן לשלם 240 אלף במקום 180 אלף בגלל שהק"מ נמוך? רציני? הייתי מעדיף לשלם קצת יותר ולקנות רכב בן שנה שעדיין באחריות עם 10000 ק"מ ולהנות מהמשך האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לתמיד ללכת לטריידאין של היצרן ולראות כמה יסכימו לתת לך שם, ואת זה שהקונה ישלם.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ב MP3 מנוע 500 של פיאג'יו.

דווקא גרסת ה500 פחות נפוצה מה300 וה400 שנמכרים בכמויות למוסדות (עיריוות מד"א משטרה וכו'), וגם הלקוחות הפרטיים פחות ששים ל500 (אין באמת בשביל מה)

קהל היעד הפרטי שרוכש את הדגם לא עושה ברובו שימוש אגריסיבי, ולכן קטנוע כזה שעשה קילומטרז ממוצע לגילו או אפילו פחות ממנו, יהיה סבבה לגמרי ואין מה לחפש "מציאה" מהבחינה הזו. הם גם הוכיחו את עצמם ככלים די עמידים. והבונוס הוא שהוא יימכר מתחת למחירון כי זה השוק של הכלי.

עוד נקודה למחשבה, שעצם העובדה שהם מוכרים פחות מה500 מאשר שאר האחים במשפחת הmp3, אז אני מעריך שדווקא על ה500 אפשר למצוא דיל יפה של רשום יד יבואן או לסחוט הנחה יפה.

בכל אופן, המסקנה החד משמעית שלי, זה שהכלי עם ה800 ק"מ שווה במקרה הטוב מחירון.

ולקחת בחשבון שבטח שלושת הצמיגים יבשים ויצטרכו החלפה בקרוב, הם כבני 4 לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עולם הקטנועים לא מקבל מחירי מחירון בדרך כלל וקטנועים נמכרים בהרבה פחות ממנו.

איזה קטנוע? מיוחד? נדיר? או מאלה שבמקרה הם חד קרן?

בדרך כלל , פותחים מודעות ביד 2 ובוחנים מחירי המשומשים כמוהו, עשו בדיקה ותוסיפו עוד 2

אלף וראו אם קרוב למחיר ההתחלתי, אם לא קרוב למחיר שהבעלים רוצה, אז לא.

גם אם הוא טועה או לו, הקטנוע שלו וזכותו לבקש, מה שהוא חושב.

וזכותו של הקונה, לא לקנות.

שורה תחתונה, MP3 500 איננו כלי מבוקש כלל וגם לא הבן דוד שלו הפוקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...