Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופ"ש בירושלים?

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבקש המלצה למלון/צימר /בית הארחה נחמד ללינה של חמש נפשות בסוף שבוע בירושלים או בסביבתה. מכירים חיה כזו?

האם יש בכלל מה לעשות בירושלים בשבת?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מה לעשות, בעיקר בשישי בערב.

שבת בבוקר קצת פחות.

אבל אני מאד אוהב את ירושלים. ההרגשה שם תמיד היא קצת חו"לית עבורי...

אנחנו היינו לפני שלושה שבועות במלון שלושת הקשתות (ימק"א).

מלון מאד נחמד, בטח יחסית למחיר.

החדרים נקיים ומרוויחם מאד, שירות מצויין ארוחת בוקר סבירה.

המיקום שלו מצויין, ממש במרכז העיר, מרחק הליכה ברגל מרוב האטרקציות (העיר העתיקה, ממילא, מתחם התחנה, ימין משה, שוק מחנה יהודה).

עוד נקודת זכות זכות גדולה (בכל זאת פורום חובבי רכב...) זה החניון הענקי המקורה והמאובטח, שהחניה בו היא חינם לאורחי המלון. (עם הצ'ק אין אתה מקבל תו חניה ענקי ששמים על השמשה הקדמית ואיתו נכנס ויוצא מהחניון באופן חופשי).

המלון אינו כשר, אם זה משנה למישהו.

(כשאנחנו היינו היה גם עץ חג מולד ענקי וקישוטים בכל המלון)

בשנה שעברה היינו בקראון פלאזה.

הוא מעט מפואר יותר, יש לו בריכה מקורה מוצלחת יותר, וארוחת בוקר טובה יותר. הוא אפילו כשר וקצת יותר יקר (משהו כמו 800 שקל לזוג ללילה).

אבל, וזה אבל גדול, המיקום שלו פחות טוב (בכניסה לעיר), והחניה שלו בתשלום נפרד, וצפופה מאד.

אנחנו אוהבים לשבת בשישי בערב ב"לינק".

אבל יש עוד כמה מסעדות וברים שעובדים בשישי. יש את "אדום" במתחם התחנה, ואת אחותה "לבן" בסינמטק.

לצעירים יותר יש את ה"מנזה" שלא רחוקה מהלינק. יש גם את ה"זוני" המצויינת, ועוד כמה, אם תרצה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ תודה

אציין שנהייה משפחה עם שלושה ילדים, אז ההמלצות מה לעשות בשבת רלוונטיות מן הסתם גם לילדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי במלון שלוש הקשתות. לא מתאים כי אין להם חדרים שיכולים לאחסן חמישה, ובשל גיל הילדים אני לא אקח שני חדרים נפרדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AIRBNB?
חשבתי על משהו תיירותי של ממש, עם שירות וארוחת בוקר וכו'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחרונה שהייתי בירושליים בשבת

ירדתי לים המלח.

אשמח לשמוע מה יש לעשות שם בשבת, מה פיספסתי כמובן.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירושלים+ילדים+שבת+יום יפה=גן החיות התנ"כי. מתמטיקה פשוטה.

נפלת על יום גשום במיוחד? תמיד יש סרטים ביס פלאנט.

קצת מור"ק בעיר העתיקה, מגדל דוד (מעלית הזמן) אם נשאר זמן. :-P

לאכול בשבת עם ילדים אפשר ביס פלאנט. אם אתה אמיץ, אני ממליץ על R&R DINER המצויין, ובאותה הזדמנות אתה גם תומך במאבק חשוב.

כשהיינו בקראון, היו מלא ילדים. באמת שב3ARCS היו הרבה פחות...

אגב- טיול זוגי בירושלים זה משהו אחר לגמרי מנסיעה עם הילדים :-) רק אומר...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירושלים+ילדים+שבת+יום יפה=גן החיות התנ"כי. מתמטיקה פשוטה.

כן, יכול להיות נחמד. אבל כרטיסים עולים לכל המשפחה 236 שקל (אלא אם יש הנחות דרך כרטיסי אשראי, גרופון, וכו'). כמובן שהמטרה ליהנות ולא להתקמצן, אבל תוסיף מסעדה לכולנו בשישי ובשבת, וזה יוצא המון המון כסף. ולא דיברתי על עלות המלון עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי באיזה מלון בשם ״הקומה ה-21״, שממוקם ב...קומה ה-21 של איזה בניין במרכז העיר.

החדרים עצמם די נחמדים, לדעתי אמורים להיות גם כאלו שמתאימים למשפחות, כי היו שם לא מעט משפחות במקביל אלינו.

חניה יש פשוט ברחובות סביב או בממילה (שזה 10 דק׳ הליכה בערך). ארוחת בוקר סבירה.

חוץ מטיולים בעיר העתיקה ובאזור של הכנסייה הרוסית שם וכו׳, אני לא בטוח עד כמה יש מה לעשות בעיר בשבת.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורד גשם או סתם קר מידיי לשהיה בחוץ אז אני ממליץ על מוזיאון המדע. יש יופי של תערוכה על אופניים, מאלו של פעם עם הגלגל הענקי מקדימה ועד לכל מיני רעיונות מודרניים של העברת כח שלא באמצעות שרשרת. חוץ מזה יש עוד כל מיני תערוכות קבועות. בכל מקרה ממליץ להגיע בפתיחה (10:00 בשבת) או אחר הצהרים כשכבר העומס יורד.

אם נעים אז מתחם תחנת הרכבת הישן הוא מקום נחמד לטיול, כולל מסלול ההליכה לאורך פסי הרכבת לכיוון עמק רפאים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ההמלצה על מוזיאון המדע. עוד לא הייתי שם עם ילד שלא היה צורך לגרור אותו בכוח החוצה בסוף הביקור.

בעיקרון ירושלים לא זולה, וכל פעילות כזו תעלה לך לא מעט ל-5 נפשות. אבל אם מזג האוויר באמת יפה, לא חסרים אתרים יפים לטיול בעיר. אם זו פעם ראשונה, ממליץ מאוד על טיול בעין כרם בשבת בבוקר. גם באתרים הקבועים (המעיין, המנזר וכו׳) אבל גם ובעיקר בסמטאות השכונה עצמה. יש שם גם כמה מסעדות די מוצלחות (למשל הבראסרי, עם נוף פנורמי מהקומה השניה) וחנות שוקולד/גלידות קטנה שמוכרת תוצרת ביתית. אפשר בכיף להעביר שם יום שלם.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון: תודה למגיבים/ממליצים. ראשית, לנו במושב שורש. מקום יפה ומגורים טובים למשפחה, הנוף משגע וזה עשר דקות מירושלים. גם המחיר סביר בסך הכל. ביום שישי הסתובבנו בשוק מחנה יהודה. היה אותנטי ומעורר השראה. וגם היה סופר-טעים - ממליץ לחכות בתור ולאכול במסעדה הגרוזינית החצ'אפוריה. מעולם לא אכלנו חצ'פורי וזה היה מדהים (מומלץ במיוחד: עם גבינה וביצה "חיה"). בערב הסתובבנו במתחם התחנה הישנה (השומם יחסית בשישי בערב) ואכלנו בקפה לנדוור.

תודה לאורי מ. ולמלכישוע על המלצתם: השבת הייתה אמנם אביבית ובכל זאת ביקרנו במוזיאון המדע. 4 שעות תמימות חרשנו שם על כל מוצג ולמדנו המון - גם הילדים וגם אנו, המבוגרים. אחר כך נסענו לפי המלצתו של נטקו ליס פלאנט, אכלנו שם בבלאק בורגר. את הפרק הירושלמי קינחנו בסיור במשכנות שאננים ליד תחנת הקמח.

היה כיף! נהנינו מהסופ"ש הזה מאד.

עריכה אחרונה על ידי thebaron

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרק הירושלמי קינחנו בסיור במשכנות שאננים ליד תחנת הקמח.

אני מניח שהתכוונת לטחנת הרוח :wink: (של ימין משה כי יש עוד אחת ברחביה). טחנת הקמח זה מקום אחר ולא מעניין.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ למעשה, טחנת הרוח במשכנות שאננים שימשה (כשפעלה) כטחנת קמח. אם אני זוכר נכון אפילו לפני כמה שנים שחזרו את מנגנון הטחינה שלה והיא בעיקרון מסוגלת לתפקד כיום (אבל אני לא חושב שממש טוחנים שם חיטה על בסיס קבוע..).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...