Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דגם משאית BRUDER רמסע - הסבה לרכב על שלט

שימו לב! השרשור הזה בן 2147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרוייקט הסבה ל RC שני שלי.

מדובר בדגם משאית מרצדס ארוקס.

IMG-20171215-WA0151.jpg IMG-20171215-WA0173.jpg IMG-20171215-WA0177.jpg IMG-20171215-WA0176.jpg

IMG-20171215-WA0175.jpg IMG-20171215-WA0146.jpg

למי שלא מכיר את הפרוייקט הראשון שלי יכל להציץ כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?625309-mercedes-arocs-bruder-to-rc-converting

החלטתי לא לתקן את הליקויים במערכת ההיגוי של הפרוייק הראשון ולהשאיר אותו כמו שהוא.

את כל השינויים אני מתכוון ליישם בפרוייקט הנוכחי.

כאן בנוסף ישנה מערכת הרבה יותר מורכבת של ה"רמסע". שזוהי קפיצת מדרגה אתגרית עבורי.

תקציב להכל כ 1000 ש"ח.

כמובן שיהיו עדכונים בתהליך.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שמח לראות שיש עוקבים...

תודה לכולם.

מבטיח שיהיה מעניין, ומקווה מאד לעמוד בציפיות.

כך נראית השלדה של הרכב כעת.

20180124_100633.jpg

אחת המטרות, לתקן את מערכת ההיגוי מהפעם הקודמת. חדי העין (וגם אלה שלא) ישימו לב שבפעם הקודמת היה סרן היגוי כפול וכאן יש רק אחד. לכן, בכדי לתקן את הליקוי של ההגה (וגם בכדי לעשות את זה יותר מעניין), אני מתכוון להוסיף סרן נוסף. השלדה זהה לחלוטין. למעשה בכל הרכבים של ברודר השלדה זהה. כך שמבחינת מיקום הסרנים לא תיהיה בעייה.

דבר נוסף בעייתי מהפעם הקודמת הוא כח. למרות ארבעה מנועים עם גיר פנימי (מבוססים על סרוו) הרכב היה חלש משהו. בנסיעה לאחור היה מצליח לעלות מדרגה של כ 10 מ"מ (המנועים היו על הסרנים האחוריים). אך בנסיעה קדימה, לא היה מצליח לטפס על אותה מדרגה. לכן, הפעם יהיו שמונה מנועים. אחד לכל גלגל. גם הפעם עם גיר במוצא המנוע. 150 סל"ד (בפעם הקודמת 60 סלד")

זה המנוע (אחד לכל גלגל) עלות 12 ש"ח ליחידה.

20180202_133222.jpg

אפשר להסיק, לפי התמונה, שהמנוע די קטן. אבל, כמה קטן, ככה חזק. יש סרטון ביוטיוב של מישהו שמרים איתו בקבוק ליטר וחצי מלא במים קשור בחוט כאשר המנוע מלפף את החוט על הציר שלו.

בעייה נוספת שעלתה. מהירות הפקודה להגה. הגלגלים היו נעים ממצב אפס לסוף מהלך במהירות גבוהה מאד. דבר אשר פגם בדימוי למצב אמיתי. בכדי לפתור את הבעייה , יישב על הקו של סרוו ההיגוי (המנוע שמזיז את סרני ההיגוי) מצער אלקטרוני. תפקידו, להאט ולווסט את תנועת הסרוו.

זהו המצער עלות כ 14 ש"ח

20180203_013156.jpg

מערכת הקפיצים/ מתלים תיושם על ידי סרגל. ממש כמו בפעם הקודמת. זה עשה את העבודה בצורה לא רעה בכלל.

עדכונים נוספים בקרוב...

בנוסף, צריך צינור קשיח באורך של כ 20 ס"מ קוטר פנימי כ 6מ"מ. ישמש כצילינדר לבוכנות שמרימות את ה"רמסע"

אם יש למישהו רעיון איפה אפשר להשיג צינור כזה, אשמח...

עריכה אחרונה על ידי silence
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד עוקב אחרי הפרויקט :)

לי יש ברודר חדשה של מרצדס ספרינטר DHL שכנראה בעתיד אשמח לעשות דבר

כזה בסגנון.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת ההנעה.

הסרנים האחוריים בנויים על אותו עקרון של הדגם הקודם

20180207_111546.jpg 20180207_114320.jpg

מתלה קפיץ מרכזי (סרגל) ושני סרנים בקצותיו. כל סרו מורכב משני מנועים. אחד לכל דאבל ג'אנט. המנוע יושב בתוך נאבה. כאן השתמשתי בגליל פלסטיק. שיצא שהמנוע נכנס בדיוק בקוטר הפנימי של הגליל. הגליל דרך אגב, הוא מה שנשאר מסרט נייר קופה רושמת. במקרה שלי, מונה של מונית.

הסרנים הקדמיים קצת יתר מורכבים. (צירי היגויי)

כל נאבה תראה כך

20180117_105559.jpg 20180116_103657.jpg

בורג, שישמש כעוגן לציר התנועה של הנאבה, יעבור דרך שני מייסבים בכדי ליצור תנועה חלקה. המנוע שיישב בתוך הנאבה, נכנס בלחץ. אולי אחזק אותו עם סיליקון. אוזן שבעזרתה יניע מוט ההיגוי את הנאבה ימינה ושמאלה.

עלות המייסבים (מידה M3 עם פאזה חיצונית בולטת) כ 20 ש"ח ל 10 יחידות.

כך נראה המכלול שמרכיב את שני הסרנים וצירי ההיגוי

20180120_102910.jpg 20180120_102920.jpg 20180120_102930.jpg

גם כאן, מתלה קפיץ מרכזי. שני הסרנים מורכבים באותה צורה. זאת בניגוד לפעם הקודמת, שם הם הורכבו אחד הפוך מהשני (מראה) דבר אשר גרם לתנועה לא שווה של הסרנים ולעיווטים בהיגוי.

את הזרועות בניתי בעצמי. אוזניים לציר עם הברגה פנימית M3 כ 15 ש" ל10 יחידות. וברגי M3 באורכים שונם שחתכתי לפי הצורך.עלות כל הברגים אומים ודיסקיות כ 100 ש"ח. (הזמנתי כמות גדולה, הרוב M3)

מערכת הרמסע

הבוכנות יעבדו על עקרון תנועה של ציר בורג. המנועים דומים מאד למנועים של הגלגלים. הציר קצת יותר עבה M4 (בגלגלים הציר הוא M3) ומהירות הסיבוב שלהם יותר מהירה. 300 סל"ד. (בגלגלים 150 סל"ד)

עדיין לא מצאתי צינור חלול שישמש כצילינדר לבוכנה. ניסיתי על ידי שימוש בפלסטיק של לורד (צבע) אבל הוא קצר מידי.

(אם מישהו נתקל בילדה קטנה שמחפשת מי לקח לה לורדים, אתם לא יודעים כלום!) כרגע אני משתמש בצילינדר המקורי, למרות שהוא נראה לי חלש מידיי. (עד שאמצא תחליף)

20180125_100001.jpg מי שחד עיין ישים לב שכאן הפכתי את הבוכנה. הצילינדר מורכב הפוך(בחלק העליון). זאת על מנת שהמנוע יהיה מורכב בחלק התחתון ועל ידי הציר שלו יניע את הבוכנה. בגלל ההיפוך, היה צורך לחתוך את העוגנים מהזרוע של הרמסע ולשתול שם צירי בורג. גם כאן השתמשתי במייסבים על מנת לרכך תנועה.

כך זה היה נראה לפני

20180125_093242.jpg

המנועים שיניעו את ציר הבוכנה יישבו בנקודת העיגון התחתונה.

20180126_094724.jpg

ציר המנוע הוארך על מנת לקבל תנועה מספקת. בקצה הצילינדר שתלתי בראס הברגה שמתאים להברגה של ציר המנוע. כך שבזמן שהמנוע מסתובב, הבראס נע על ציר המנוע. כלומר הצילינדר נע.

20180207_110850.jpg

התנועה של הבום פנימה והחוצה היא על אותו עקרון. מנוע ציר ובראס מקובע לבום.

20180125_103513.jpg 20180125_103618.jpg

כך נראה המכלול כולו

20180126_095106.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הפרגון חברים!

נסה צינור חלול של טפטפות בהום סנטר.

או צינוריות שקופות מציוד של אקוואריומים.

תודה על ההצעה, נשמע מעניין.

הנסויי הראשוני של הרמסע היה לא רע.

יתכן ואחליף את מוטות ההברגה ל M5. כך הבוכנה תיהיה יותר מאסיבית וגם מהירות התנועה תיהיה מהירה יותר. (פחות כריכות על אותו מרחק תנועה)

כמובן שיחידות השליטה על המנועים (ESC) יוחלפו גם כן להרבה יותר קטנות (עדיין לא הגיעו) בסרטון השתמשתי עם כאלה שהיו ברשותי.

מי שלא הוכיחה את עצמה, היא מערכת ההיגויי. יש בעייה עקרונית עם התכנון שלי.

20180120_102920.jpgאפשר לראות בתמונה, שהעוגן לציר הנאבה (הבורג שעובר דרך הגליל השחור) נמצא קרוב למרכז הרכב. כלומר הגלגל יסתובב על ציר שנמצא ממש רחוק ממנו. והוא יעשה תנועה של קשת ולא תנועה של סיבוב על המקום, כמו ברכב אמיתי.

צריך למצוא איזושהי זרוע, שתחזיק את עוגן הציר רחוק ממרכז הרכב וקרוב ככל הניתן לגלגל. זאת הבעיה היותר קטנה.

הבעיה הגדולה יותר היא, שהעוגן לציר צריך להימצא במצב החדש בדיוק במקום בו נמצא המנוע שבתוך הנאבה. כלומר, הציר צריך להיות מותקן מהחלק החיצוני של הנאבה ולא לעבור דרכה (איך אני עושה את זה, עדיין לא יודע...)

בנוסף ניסיתי להזמין דרך האתר של ברודר, זוג גלגלים נוסף (מיועדים לסרן ההיגוי שאני מוסיף). מסתבר שהם לא עושים משלוחים לישראל. גם לא מצאתי באיביי...

יתכן ואקנה רכב נוסף מדגם זול כלשהו רק בשביל הגלגלים...

תודה לכל מי שעוקב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר פשוט לקנות סרנים של טמייה? קדמי X3 עם היגוי?

באיי ביי יש מלא סרנים של טמייה TLT שיכולים לעשות עבודה מצויינת.

או שבגלל הסכומים היותר גבוהים שלהם,אתה לא מעוניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו מלא עוקבים שמחכים לפתרונות יצירתיים.

הוא לא יכול סתם לקנות אותם

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר פשוט לקנות סרנים של טמייה? קדמי X3 עם היגוי?

באיי ביי יש מלא סרנים של טמייה TLT שיכולים לעשות עבודה מצויינת.

או שבגלל הסכומים היותר גבוהים שלהם,אתה לא מעוניין?

הסרנים של המניעים טמייה מדהימים. איכות טובה מאד!

יש לי סט אחורי שקניתי פעם אחד מניע ואחד לא. מחכה להזדמנות שלו...

IMG_9300.jpg

כמו שאמרת, המחיר של הסרנים המניעים של טמייה ושל דומיה יקרים מאד. כ 350 ש"ח ליחידה. (אני צריך כאן שניים)

אם אני משתמש בסרנים מניעים קדמיים אז צריך גם כאלה אחוריים. עוד 250 ש"ח ליחידה.

בעייה נוספת, טמייה מייצרים בקנה מידה 1/14. הרכב הזה 1/16. מה שגורם לגלגלים לבלוט החוצה דיי הרבה. בפעם הקודמת השתמשתי עם סרנים לא מניעים של טמייה. בכדי שהגלגל לא יבלוט החוצה היה צורך לחתוך הרבה מהחלק הפנימי של הגלגל. כמעט ולא נשאר "בשר" לחלק של הגלגל שיושב על הציר. בנוסף, המידה של הציר בטמייה היא M3 והמידה הפנימית של ציר הגלגל של ברודר היא M5. לא היה קל לתאם בין המידות במיוחד גם שלא היה שם מקום עקב הגודל של הסרן של טמייה. אפשר לראות בסרטון של הפרוייקט הראשון שהגלגלים הקדמיים מתעווטים בסיבובים בגלל הקושי לתאם בין המידות.

מה שכן, מצאתי חברה סינית שנקראת WPL שמייצרת קיטים להרכבה עצמית של רכבי שטח. ובנוסף מוכרת בנפרד סרנים מניעים וחלקים שונים לשלדה במחירים ממש מצחיקים. הזמנתי לי קיט אחד בכדי לבדוק את האיכות. עלות של 120 ש"ח לרכב שטח שנראה לא רע בכלל. (להריץ חיפוש ביוטיוב WPL יש המון סרטונים) אני לא הולך להשתמש בחלקים האלה בפרוייקט הנוכחי, כאן אני חדור מטרה לייצר רכב 8X8 מה שנקרא INDI. אבל אים תיהיה התאמה לשלדה של ברודר, אז בפרוייקט הבא אני הולך לעשות שלדה 8X8 עם מנוע אחד, גיר וגלי הינע... תישארו, יהיה מגניב!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...