Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיהטסו טיאנדזין TJ110 1:18 הגשמת חלום

שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיהטסו TJ110 מוכר גם תחת מותגים DAFA וHUALI הוא העתק ברישיון של דיהטסו הייג'ט היפנית. מיניבוס זעיר באורך 3 מטר וקצת. מותג הוא מקבוצת FAW הסינית.

HUALI זה מותג של יצרן רכב הסיני TIJANJIN.

הרכב יוצר בשנים 1984-1989 תחת הדגם TJ110 ואז השתנה הדגם והיצור המשיך. בשנים הראשונות רוב החלקים היו תוצרת יפן ומאוחר יותר רוב החלקים היו תוצרת מקומית.

מה לי ולדגם הזה?

זה הרכב שעלינו איתו ארצה ב1991 במסע של 12 יום כאשר חצינו מדינות ועלינו על מעבורת מיוון לישראל.

הזכרתי את זה כאן כאשר תיארתי דגם של פיאג'יו פורטר אותו קניתי. באותו זמן זה היה הדבר הקרוב ביותר שניתן היה למצוא לרכב שהיה לנו.

בעקרון זה הרכב הסיני הראשון שאי פעם דרך על הכבישים בארץ הקודש.

הייתה לי תקווה שאי פעם יהיה לי את הדגם הזה. והנה אני משוטט באיביי בחיפוש אחרי דגמים ופתאום ראיתי את הדבר הזה לגמרי במקרה. בהתחלה לא האמנתי למה שאני רואה: מה! הדגם שתמיד רציתי? הדגם היה מונית בצבע צהוב בקנ"מ 1:18 וכמעט לחצתי על להזמין.

חפרתי עוד באיביי ומצאתי מוכר אחד שיש לו את הדגם הזה בלבן, בדיוק כמו הרכב האמיתי שהיה לאבא שלי.

יש אנשים שחולמים על רכבי על או לפחות על הדגמים שלהם. אין מאושר כמוני כאשר ממאתי דגם לרכב הזה. זה כאילו חזרה בזמן. עברנו כל כך הרבה עם הרכב הזה.

לא היו לו חלקי חילוף בארץ, אבל הרכב היה אמין מאוד.

לרכב מנוע מרכזי מתחת למושבים הקדמיים, אין מזגן ולכן המנוע הזה בישל את הנהג בקיץ.

הדגם הזה פשוט פסיכי ברמת הפירוט שלו: שטיחי בד, מראות מתקפלות, חלונות בדלתות הזזה נפתחים, דלתות הזזה נפתחות גם הן, יש בולמי זעזועים בדלת האחורית, מתלים והגה עובדים, יש את כל הפרטים הקטנים כמו אנטנה, רמקול יחיד בדש בורד, לוח שעונים מפורט מאוד, ידיות להרמת חלונות, מתז מים לחלונות ואפילו המדבקה האדומה עם כיתוב הסיני בחזית - בדיוק כמו ברכב האמיתי.

זה מדהים שיש דגם כל כך איכותי שעשוי באהבה רבה ורמת דיוק מהממת לרכב שהיה זול מאוד וסוס עבודה.

התענוג עלה 128$ כולל משלוח מהיר מסין. מזל שהסינים לא ידעו שהייתי משלם על הדגם גם הרבה יותר :p.

tj1.jpgtj2.jpgtj3.jpgtj7.jpgtj8.jpgtj9.jpg

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tj4.jpg

תמונה של הרכב בארץ, עדיין עם לוחית רישוי מסוג טרנזיט (מעבר גבולות).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום CLK GTR ושום דגם של פגאני לא יהיו שווים בעיני כמו הדגמים האלה, של הרכבים הפשוטים והיפים האלה.

דגם נהדר

תתחדש

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]499797[/ATTACH]

תמונה של הרכב בארץ, עדיין עם לוחית רישוי מסוג טרנזיט (מעבר גבולות).

תתחדש, דגם מגניב.

אני עדיין כועס עליך על זה שלא שמרת אף תמונה שלו עם לוחית רישוי ישראילית.

נ.ב לפי התמונה להערכתי אתה עכשיו ב 38-39 :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מקסים, תתחדש!

איך זה שמשרד התחבורה אישר לרכב הזה להכנס לארץ בלי מסכת יסורים של רישוי ושאר בירוקרטיה?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעולה חדש מותר היה לייבא כל רכב שיהיה ברשותו בארץ המקור, עם פתור ממסים. ההגיון שמאחורי זה - לעודד עליה לארץ.

גם היום זה כך רק שהיום יש מגבלות שונות ופטור ממסים קטן יותר, לכן היום לראות עולה שמייבא רכב זה דבר מאוד נדיר.

בתחילת שנות ה 90 זה היה די נפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין כועס עליך על זה שלא שמרת אף תמונה שלו עם לוחית רישוי ישראילית.

נ.ב לפי התמונה להערכתי אתה עכשיו ב 38-39 :-)

באותו זמן שימור היסטוריה לא היו בסדרי העדיפויות שלנו. לא נשמרו תמונות ולא נשמרו מסמכים. יש רק חלק של לוחית רישוי באחת התמונות - 00 בסוף = יבוא אישי.

אני עכשיו 36.

לגבי יבוא, בשנות ה90 כמו שבוקי כתב, משרד התחבורה היה יותר ליבראלי לרכבים של עולים חדשים והרישום היה יחסית פשוט עם מעט מאוד ביורוקרטיה.

בצורה כזאת הביאו ארצה הרבה לאדות.

יחד עם זאת, ביחד עם קשיי שפה, עמדה מספר 1 זה היה די אתגר.

בכל התהליך של רישוי ליווה את אבא שלי סוכן ביטוח עם לב זהב. הוא מאוד עזר עם רישוי ומציאת מוסכים שיוכלו לטפל ברכב הזה ולהתאים חלקים.

אם הוא ירצה, הוא יגיב כאן.

הרכב אומנם היה אמין מאוד, אבל אפילו לא הייתה מידת צמיגים בארץ זהה למקורית. לא היה מצבר מתאים בגודלו לתיבה עבור המצבר. היה צריך לבצע שינויים כדי לקבל רישוי בהתאם לתקנות בארץ, כמו למשל התקנה של פנס ערפל אחורי.

התקלה היחידה שהייתה בכל השנים זה נקרע כבל קלאץ'.

יותר מאוחר רכב זהה נוסף עלה לארץ. הבעלים עשה תאונה והרכב התהפך (לרכב היה מרכז כובד גבוה, צמיגים בעלי פרופיל גבוה מאוד, הרכב צר מאוד והיה מאוד קל להתהפך איתו, בגשמים זה בכלל היה נהיגה באופן קבוע בדריפט כי הרכב לא יכל לנסוע ישר בגלל רוחות ומחסור אחיזה). הרכב תוקן ויצא מהארץ.

באחד הביקורים במוסך, פירקו לרכב של אבא שלי בקליות קדמיות ("גבות") כדי להתקין על אותו רכב שעבר תאונה. בלי אישור כמובן.

המוסך נאלץ למצוא בקליות תואמות עבור הרכב של אבא שלי. אם כי הבקליות שמצא לא היו תואמות למקור בממדים, הן היו קטנות יותר.

כאשר הרכב היה בבעלותנו, חווית שימוש בו הייתה לא הכי נעימה. הוא היה לא נוח, מאוד קופצני, היה מאוד מאוד חם בקיץ בגלל המנוע שחימם תא נוסעים. בחורף גשם היה חודר לסאלון והיינו נוסעים בשלולית, היה מאוד קשה לשלוט ברכב הזה בחורף במיוחד.

אבל הרכב עזר לנו מאוד. אפשר היה לסחוב בו דברים שונים ורהיטים, מה שהקל על החיים לעולים חדשים. עזרנו גם לחברים לסחוב את הדברים.

למרות כל הקשיים, מאוד אהבנו את הרכב ונשארו לנו זכרונות טובים. אבא שלי מאוד נהנה להסתכל על הדגם ולהזכר בכל ההרפתקאות שהיו לנו איתו.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם מגניב ממש! תתחדש

אחד הדברים שהופכים דגם מ-״יפה״ ל-״מיוחד״ זה בדיוק סיפורים כאלה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה לוחית עם 00 אז שנת הייצור של הרכב היא 1990 ומעלה.

מכוניות שיוצרו לפני 1990 שיובאו לארץ על ידי עולים בשנות ה 90 קיבלו סיומת רישוי של שנת הייצור. 89, 88 וכו'.

בגדול, מכוניות כאלה וגם סובארית ופיאג'יו פורטר מיועדות לתנועה פנים עירונית או בתוך מתחמים גדולים כמו שדות תעופה, בסיסים צבאיים, קיבוצים וכו'. שם הן מצויינות.

האוטו הזה עבר דרך ארוכה. יוצר בסין, נמכר איפהשהו באירופה כנראה, אחרי זה מישהו ייבא אותו לרוסיה או לאחת המדינות של חבר העמים, יבוא אישי פעם ראשונה. ומשם לארץ, יבוא אישי פעם שניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קרה עם הרכב? האם ידוע היכן הוא היום?

לא ידוע מה עלה בגורלו של הרכב. יש אומרים שראו אותו נוסע עוד בתחילת שנות ה2000.

סביר להניח שגורלו של הרכב היה כמו של סובריות וסוזוקי שגם נעלמו מכבישי ארצנו.

האוטו הזה עבר דרך ארוכה. יוצר בסין, נמכר איפהשהו באירופה כנראה, אחרי זה מישהו ייבא אותו לרוסיה או לאחת המדינות של חבר העמים, יבוא אישי פעם ראשונה. ומשם לארץ, יבוא אישי פעם שניה :smile:

הרכב הגיע ישירות מסין לרוסיה כחלק מעסקת ברטר כלשהי. רוסיה (אז עדיין ברה"מ) סיפקו משהו לסין וסין בתמורה סיפקה משלוח של רכבים האלו.

בתקופת "פריסטרוייקה" (בנייה מחדש) עסקאות מסוג כזה היו מקובלות.

האקזמפלר הספציפי שאבא שלי קיבל נקנה בליטא בסוכנות רכב פרטית (בתקופה סובייטית בעקרון לא היו אמורים להיות עסקים פרטיים, הכל היה שייך רק למדינה, אבל בזמן פריסטרוייקה זה היה מקובל). כמו כל דבר פרטי באותה תקופה, זה היה שייך למאפיה מקומית כלשהי.

אבא שלי בכלל שילם והזמין טויוטה הייאייס חדשה (מיניבוס נורמאלי בגודל טרנספורטר). אבל כאשר הוא ראה את הרכב ואמר להם שזה לא מה שהוא הזמין.

אמרו לו: "אין בעיה! אתה תשלם ואם אתה לא רוצה, אל תקח את הרכב"

כמובן אבא שלי שילם סכום גבוה מאוד עבור הרכב. באותו זמן בסכום כסף כזה היה אפשר לקנות SUV גדול כמעט חדש ניסאן פטרול עם מנוע דיזל 3.0 (רק לא היה זמין באותו זמן שאבא שלי קנה).

הרכב הגיע עם צמיגים שחוקים, ספידומטר לא עובד. כניראה שהרכב היה משומש ואיפסו לו את הקילומטרז' ושברו את המנגנון המכני.

היינו צריכים לתקן בכוחות עצמנו.

עדיין אפשר למצוא את הרכב הזה בכל מיני מקומות ברוסיה ואוקראינה.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תארתי תסריט אחר קצת. באותה תקופה בדיוק, אחרי שנפתחו גבולות קם סוג של מקצוע חדש:

אנשים היו נוסעים ברכבת או אוטובוס למדינות מערב אירופה, קונים שם מכוניות משומשות, חוזרים בנסיעה לרוסיה/אחת הרפובליקות של ברה"מ לשעבר ומוכרים את האוטו ברווח יפה לאנשים שהיא צמאים לרכב נורמאלי תוצרת מערב. ומיד חוזרים לעוד ועוד נגלה.

ככה הגיעו המון מכוניות משומשות מכל מיני סוגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2164 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...