Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתן אפשרות להשלים חצייה בבטחה

שימו לב! השרשור הזה בן 2250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

כביש 4, כיכר המשטרה של חדרה (דו נתיבית).

יצאתי מהכיכר ביציאה לכיוון הרכבת, על הנתיב השמאלי. על מעבר החצייה היה אדם שבזמן שחציתי את המעבר היה בחצי הימני שלו, לקראת סיום החצייה (יש מצלמת דרך).

השוטר תיאר את העבירה בצורה מוגזמת:

״ישנו מעבר חציה תקין וברור.. הולך רגל ירד לכיוון מעבר חציה והנהג הנ״ל עקף אותו ובכך הולך הרגל נבהל בעת החצייה. עצרתי את נהג הרכב תוך שמירה על קשר עין רציף...״

נתן לי 500₪ + 8 נקודות.

הבנתי שהקנס הוא 4 או 10 בנסיבות מחמירות עם משפט, למה התיאור הוא שכמעט הרגתי הולך רגל שניסה לרדת לכביש אבל אין לי משפט, ובכל זאת קיבלתי 8 נקודות?

15 שנים על הכביש, עבר נקי. יש טעם ללכת למשפט לבקש להוריד משהו?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי MiG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מהתיאור שלך לא מובן שום דבר.

תעלה את הסרטון ממצלמת הדרך ואת הדו"ח בהשמטת פרטים אישיים שלך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.youtube.com/watch?v=jruHdfLOnZA&feature=youtu.be

עברתי על התקנה כי הולך הרגל לא היה על המדרכה בזמן שעברתי על המעבר. מצד שני, תיאור העבירה על ידי השוטר:

הולך רגל ירד לכיוון מעבר חציה והנהג הנ״ל עקף אותו ובכך הולך הרגל נבהל בעת החצייה

העניקה לי 500 שקל קנס ו8 נקודות. השאלה האם יש טעם לערער על העונש על סמך הסרטון ועבר נקי או לשלם ולנסות לשכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסרטון רואים שאכן עקפת את הולך הרגל- נכנסת לצדו ימין של הנתיב ואז עברת לצד שמאל בכדי לעקוף את הולך הרגל. לא ניתן לראות האם הולך הרגל נבהל או לא. בנוסף - לא האטת לפני מעבר החציה. הניסוח של השוטר נראה תקין על פי הסרטון.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסרטון רואים שאכן עקפת את הולך הרגל- נכנסת לצדו ימין של הנתיב ואז עברת לצד שמאל בכדי לעקוף את הולך הרגל. לא ניתן לראות האם הולך הרגל נבהל או לא. בנוסף - לא האטת לפני מעבר החציה. הניסוח של השוטר נראה תקין על פי הסרטון.

נכנסתי בנתיב שמאל והמשכתי בנתיב שמאל. המצלמה לא היתה ממוקמת כמו שצריך ולכן לא ממש ברור איפה הרכב יחסית לנתיב. ובכל זאת, אם זה הרושם שהסרטון יוצר ככל הנראה כדאי שאשלם ולא אנסה לעקוף את השוטר ולהבהיל את השופט, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרושם שלי הוא שנסעת על נתיב שמאל הולך הרגל כבר עבר את הנתיב שלך והיה על הנתיב הימני לפני שאתה הגעת לאיזור מעבר החציה.

הייתי מנסה לבקש להמיר לאזהרה אבל אם מדובר בסמל סעיף 7159 לא נותנים המרה לאזהרה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם עברת עבירה. לדעתי התיאור של השוטר לא נכון, וזה שהולך הרגל נבהל זאת לא עבירה. מה גם שבהלה זה דבר סובייקטיבי, שלא נגרמת בהכרח מעבירת תנועה, והשוטר מן הסתם לא שאל אותו אם הוא נבהל.

גם לעקוף הולך רגל אחרי שהוא יוצא מהנתיב של הרכב זאת לא עבירה, בתקנות לא כתוב שהרכב צריך לעצור עד שהולך הרגל יעלה למדרכה בצד השני.

תכתוב מילה במילה את תיאור העבירה כפי שמופיע בדוח, אם מה שכתבת זה כל מה שהשוטר כתב אז חסרים פרטים מהותיים כמו המיקום של השוטר ובאיזה מרחק הוא היה ממך, ומה זה "עקף את הולך הרגל" ולכן אתה עשוי לצאת זכאי גם בלי להראות את הסרטון.

עריכה אחרונה על ידי 2pac
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם עברת עבירה. לדעתי התיאור של השוטר לא נכון, וזה שהולך הרגל נבהל זאת לא עבירה. מה גם שבהלה זה דבר סובייקטיבי, שלא נגרמת בהכרח מעבירת תנועה, והשוטר מן הסתם לא שאל אותו אם הוא נבהל.

גם לעקוף הולך רגל אחרי שהוא יוצא מהנתיב של הרכב זאת לא עבירה, בתקנות לא כתוב שהרכב צריך לעצור עד שהולך הרגל יעלה למדרכה בצד השני.

תכתוב מילה במילה את תיאור העבירה כפי שמופיע בדוח, אם מה שכתבת זה כל מה שהשוטר כתב אז חסרים פרטים מהותיים כמו המיקום של השוטר ובאיזה מרחק הוא היה ממך, ומה זה "עקף את הולך הרגל" ולכן אתה עשוי לצאת זכאי גם בלי להראות את הסרטון.

אפשר לראות את המיקום של השוטר בסרטון, בשניה שעברתי את המעבר הם התנפלו על הכביש כי מצאו קורבן חדש לדוח שמן.

אצטט מילה במילה (מה שהצלחתי לפענח מכתב החרטומים):

תיאור המיקום: דוד שמעוני, כביש 4 חדרה

נהגת ברכב הנ״ל ובהתקרב למעבר חצייה לא איפשרת להולך רגל שחצה במעבר להשלים את החצייה בבטחה, [...] משהו לפי חוק 67א לא מצליח לקרוא את המילים האחרונות.

תקנה 67 א׳, 7159, 8 נקודות.

אין עדים.

נסיבות מיוחדות של המקרה:

נהג הרכב הנ״ל נסע ברחוב שמעוני מכיוון מזרח לכיוון מערב. בכיכר המשטרה לכיוון הרכבת ישנו מעבר חצייה תקין וברור. הולך הרגל ירד לכיוון מעבר החצייה והנהג הנ״ל עקף אותו ובכך הולך הרגל נבהל בעת החצייה. עצרתי את נהג הרכב תוך שמירה על קשר עין רציף עד לעצירתו בנתיב ימין (ועוד 4 מילים לא קריאות בכלל, משהו בסגנון נפל לידו ברכב)

דברי הנהג:

אין מה להתווכח

הרושם שלי הוא שנסעת על נתיב שמאל הולך הרגל כבר עבר את הנתיב שלך והיה על הנתיב הימני לפני שאתה הגעת לאיזור מעבר החציה.

הייתי מנסה לבקש להמיר לאזהרה אבל אם מדובר בסמל סעיף 7159 לא נותנים המרה לאזהרה.

נראה לי שאכן מדובר ב7159, הדוח לא ממש קריא ולא ברור לי אם זה 7151 או 9 אבל ככל הנראה מדובר ב9. השוטר פשוט אמר שסיכנתי חיי אדם בנסיבות מחמירות וחזר עם הדוח ו8 נקודות. לא אזהרה ולא כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב למפנ"א

כי

אתה היית בנתיב השמאלי בכיכר, הולך הרגל לפני שהגעת לקרבת מעבר החציה היה כבר בנתיב הימני לאחר שסיים לעבור את הנתיב השמאלי ואתה המשכת בנסיעתך על הנתיב השמאלי. אציין כי לפני כן בכיכר היה כלי רכב בנתיב הימני שפנה לכיוון אזור התעשיה . לכן הדו"ח אינו מוצדק ואתה מבקש לבטלו.

לא ילך, תשלח להם בקשה פעם נוספת הפעם עם הסרטון.

מדובר בסמל אשמה 7159, 7151 עוסק באופנוע.

נוסח התקנה

67. (א) נוהג רכב המתקרב למעבר חציה, והולכי רגל חוצים במעבר, יאפשר להם להשלים את החציה בבטחה ואם יש צורך בכך יעצור את רכבו לשם כך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב למפנ"א

כי

אתה היית בנתיב השמאלי בכיכר, הולך הרגל לפני שהגעת לקרבת מעבר החציה היה כבר בנתיב הימני לאחר שסיים לעבור את הנתיב השמאלי ואתה המשכת בנסיעתך על הנתיב השמאלי. אציין כי לפני כן בכיכר היה כלי רכב בנתיב הימני שפנה לכיוון אזור התעשיה . לכן הדו"ח אינו מוצדק ואתה מבקש לבטלו.

לא ילך, תשלח להם בקשה פעם נוספת הפעם עם הסרטון.

מדובר בסמל אשמה 7159, 7151 עוסק באופנוע.

נוסח התקנה

67. (א) נוהג רכב המתקרב למעבר חציה, והולכי רגל חוצים במעבר, יאפשר להם להשלים את החציה בבטחה ואם יש צורך בכך יעצור את רכבו לשם כך.

לאיזה רכב אתה מתכוון שהיה בנתיב הימני לכיוון אזור התעשייה (=הרכבת)(?)?

מוסיף את התמלול של השיחה עם השוטר:

״אתה יודע למה עצרתי אותך?״

״לא״

״יש פה למעלה מעבר חצייה, היה איזשהו בחור שם שעבר ופשוט אתה עקפת אותו, חתכת אותו, וזה נקרא סיכון חיי אדם בנסיבות מחמירות. זה משהו שאסור לעשות. צריך בעצם לעצור עצירה מלאה ולאפשר להולך רגל לעבור לצד השני בבטחה, אוקיי?״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לכיוון צפון אזור אליאנס

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטר עילג....מגזים...מה נהיה איתכם?

נעברה פה בברור עבירה של סיכון הולך רגל במעבר חציה.

איך הייתם מתנהגים אם מישהוא היה טס ככה מאחורי הילד/ אבא שלכם שחוצה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר אם יש אשמה פורמלית בנסיבות של המקרה הזה, תמיד שווה לעצור עד שהולך רגל ישלים את המעבר, כי כך אתה מסמן לנהגים אחרים לא לעקוף אותך כי יש הולך הרגל על מעבר החצייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטר עילג....מגזים...מה נהיה איתכם?

נעברה פה בברור עבירה של סיכון הולך רגל במעבר חציה.

איך הייתם מתנהגים אם מישהוא היה טס ככה מאחורי הילד/ אבא שלכם שחוצה?

בגירה, הולך הרגל כבר היה עם רגל על המדרכה כשעברתי. מה גם המצלמה קצת מורחת את המהירות ולכן יוצרת אשליה מסויימת, תחשוב שזו כיכר דו נתיבית. אף אחד לא נוסע מעל 20 קמ״ש בכיכר דו נתיבית כששדה הראיה בה שואף ל0. לא ״טסתי״ על 60 קמש ביציאה מהכיכר, ולא ״עקפתי״ ״חתכתי״ ״הבהלתי״ או כל מילה מפוצצת אחרת שהשוטר כתב ועליה ביסס 8 נקודות וקנס של 500₪. הייתי יכול לקבל אזהרה בדיוק באותו מחיר, כי זה לא 100% פוליטקלי קורקט אבל זה גם לא עקיפה של הולך רגל שירד למעבר החציה ב100 קמש כמתואר בדוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...