Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות מול החלטה של מוסך מורשה

ariel3010
שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני כמה ימים ניגשתי למוסך מורשה לגבי רעשים מהמשאבת הגה. הם אמרו שאפשר להחליף צינור אבל שיכול להיות עוד בעיות ואם אני רוצה לבדוק אז צריך להרים על הליפט ועל זה הם יקחו כסף לבדיקה. קבענו שאביא את הרכב בתחילת השבוע לטפל בצינור.

היום הם מצלצלים שיש נזילה מהמשאבת הגה ושהבוקסות של המשולשים קרועות. הרכב עבר טיפול וטסט לפני שבועיים אז זה נראה לי מוזר. ביקשתי שיטפלו רק בצינור והם אומרים שהם חייבים להוציא מכתב למשרד התחבורה כי זה בטיחותי.

האם זה הגיוני שהמצב כל כך גרוע והרכב עבר טסט בלי בעיה? (הלכתי לטסט בעצמי והרכב עבר טיפול במוסך רגיל וגם כיוון פרונט ואף אחד לא אמר לי שיש בעיה עם הבוקסות) האם יש הצדקה לשלוח מכתב למשרד התחבורה?

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שעותק ממכתב זה מגיע ממש מהר למשרד הרישוי. אם תרצה להעביר בעלות בעת מכירה, דע כי לא תוכל.

אגב, רכב שעובר טסט, לא ערובה לכלום.

seat leon 1.8 20v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שעותק ממכתב זה מגיע ממש מהר למשרד הרישוי. אם תרצה להעביר בעלות בעת מכירה, דע כי לא תוכל.

אגב, רכב שעובר טסט, לא ערובה לכלום.

נוכחנו לדעת לא פעם שגם דיאגנוזה של מוסך זה לא ערובה לכלום.

מה התהליך לבטל את אותו מכתב שנשלח למשרד הרישוי? אחרי הטסט הבא ניתן יהיה למכור את הרכב?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליקויים בטיחותיים המוסך רשאי שלא לשחרר רכב לבעל הרכב עד שיסודרו או על גרר אם בעל הרכב מסרב לסדר במקום. אני מניח שגם ליקוי זה ניכנס בקטגוריה הזו והמוסך כמובן מחובתו לדווח לגופים שמעליו כי אז זה הכיסוי והאחריות שלו. האופציה היחידה של פותח השירשור אם אינו מאמין לדיברי המוסך הוא פשוט לקחת איתו מישהו שמבין ויידע להבחין בבוקסות קרועות שהמוסך יראה לו את הבוקסות ולפי זה להחליט כך שמוקדם עדיין לפסול את הדיאגנוזה של המוסך ובטח שלא לבנות על זה שהרכב עבר טסט חלק כי כמו שנאמר הטסט הוא לא ערובה לכלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שולחים לרישוי אישור מוסך (כל מוסך מורשנה מ.התחבורה) בצירוף החשבונית.

וה "עיקול" מוסר.

אם כך ההמלצה שלי בעינה עומדת.

פות״ש צריך לקבל חוות דעת של מוסך שהוא סומך עליי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ראשית, מוסך אינו יכול להתנות שיחרור רכב מהמוסך, גם אם גילה ליקוי בטיחותי חמור.

יכול להחזיק ברכב רק אם ביצע עבודה והלקוח מסרב לשלם ( חוק העכבון).

מחובתו של מוסך להעביר דיווח למשרד התחבורה בטופס "ליקוי בטיחותי מסוכן" במידה ואכן מצא ליקוי כזה.

משרד התחבורה יורידו את הרכב מהכביש, וכדי להעלות אותו בחזרה יש לשלוח למשרד התחבורה חשבונית תיקון ו"אישור תיקון" ממוסך מורשה משרד התחבורה.

או לחליפין לגשת עם החשבונית והאישור למכון רישוי ולבצע ביטול הורדה, ועם הטופס שמקבלים במכון הרישוי לגשת למשרד הרישוי.

מוסך שמכבד את עצמו לא ינקוט בפעולה כזו אלא אם כן מדובר בליקוי אמיתי ומסוכן.

אני יכול להעיד שב 12 שנות פעילות המוסך שלי, שלחתי בסך הכל 2 טפסים כאלו למשרד התחבורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
ראשית, מוסך אינו יכול להתנות שיחרור רכב מהמוסך, גם אם גילה ליקוי בטיחותי חמור.

יכול להחזיק ברכב רק אם ביצע עבודה והלקוח מסרב לשלם ( חוק העכבון).

מחובתו של מוסך להעביר דיווח למשרד התחבורה בטופס "ליקוי בטיחותי מסוכן" במידה ואכן מצא ליקוי כזה.

משרד התחבורה יורידו את הרכב מהכביש, וכדי להעלות אותו בחזרה יש לשלוח למשרד התחבורה חשבונית תיקון ו"אישור תיקון" ממוסך מורשה משרד התחבורה.

או לחליפין לגשת עם החשבונית והאישור למכון רישוי ולבצע ביטול הורדה, ועם הטופס שמקבלים במכון הרישוי לגשת למשרד הרישוי.

מוסך שמכבד את עצמו לא ינקוט בפעולה כזו אלא אם כן מדובר בליקוי אמיתי ומסוכן.

אני יכול להעיד שב 12 שנות פעילות המוסך שלי, שלחתי בסך הכל 2 טפסים כאלו למשרד התחבורה

נתקלתי בזה רק עכשיו.

מה לגבי מצב בו מוסך טוען שיש לי תקלה.

אני הולך למוסך אחר ולטענתו הרכב תקין.

אני חייב עכשיו בכל מקרה לבצע תיקון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...