Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב ראשון לנהג חדש לא צעיר

NewNotYoung
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

עברתי לא מזמן טסט ואני מחפש לקנות רכב ראשון.

יש לציין שאני הראשון במשפחה שהוציא רישיון. כל חיי השתמשתי בתחבורה ציבורית ואני קונה רכב לא בגלל שאני חייב אלא יותר בגלל שזה נוח ושזה פינוק שאני חושב שאני יכול להרשות לעצמי.

אני לא הולך לנסוע הרבה, להערכתי לכל היותר 8K-10K קילומטר בשנה.

בנוסף, אני לא מהאנשים שמחליפים רכב כל 3 שנים, אין לי בעיה להחזיק רכב גם 10 שנים.

חשוב לי מאוד בטיחות ואמינות. אין לי בעיה לנהוג על ידני.

אני רווק, הולך לנסוע בעיקר לבד או עם חברים/משפחה.

האופציות שחשבתי עליהן:

רכב חדש לגמרי-

יתרונות:

1) ראש שקט להרבה זמן

2) מערכות בטיחות מתקדמות שלא קיימות ברכבים יותר ישנים - יתרון גדול.

3) יש מבצעים של "חבר" שהופכים את הקנייה ליותר משתלמת. בנוסף חסכתי כסף ואין לי צורך בהלוואה, ככה שאולי אצליח לסחוט עוד קצת הנחה במחיר או עוד קצת אבזור באותו מחיר.

4) אני לא צריך לפחד שינצלו את התמימות וחוסר הידע שלי ברכבים בשביל למכור לי חתול בשק.

5 ) תהליך קנייה פשוט יותר

חסרונות:

1) עדיין עלות מאוד גבוהה, ועלות ביטוח גבוהה(אמנם אני לא נהג צעיר אבל עדיין חדש).

2) אני נוהג מאוד זהיר אבל עדיין, אין לי ניסיון בנהיגה(למעט שיעורי הנהיגה) וכל פגיעה קטנה ברכב חדש עלולה להיות יקרה.

3) כנראה לא משתלם יחסית לכמה שאני הולך לנהוג.

רכבים פוטנציאלים:

חשבתי על סיאט איביזה ידנית. הרכב נראה לי הכי משתלם יחסית למחיר(75K זה התקציב המקסימלי שאני מוכן להקצות לקניית רכב).

רכב יד שנייה מליסינג-

יתרונות:

1) זול משמעותית גם במחיר וגם בביטוח, במיוחד אם זה אוטו בן 5-6 שנים שלא מצדיק ביטוח מקיף.

2) הם יחסית מטפלים ברכבים ונותנים שנה אחריות.

3) הבנתי שאם הרכב במצב טוב ואתה מטפל בו טוב, גם רכב ישן יכול להחזיק הרבה שנים.

חסרונות:

1) פחות בטיחות

2) יותר זמן במוסך

רכבים פוטנציאלים:

פה אני כבר לא בטוח, סיאט איביזה, סוזוקי סוויפט אולי גם קיה פיקנטו?

אשמח לשמוע מה הכי כדאי עבורי

איזה רכב אתם ממליצים? איזה שנתון? באיזו דרך לקנות?

תודה רבה מראש וסליחה על החפירה :lol:

עריכה אחרונה על ידי NewNotYoung
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

רכב ליסינג לרוב יהיה בן שנתיים עד שלוש שנים, ולא 5-6 שנים. מעבר לכך, אני באופן אישי כן הייתי מבטח את הרכב בביטוח מקיף גם אם מדובר ברכב בן 5-6, בייחוד כשמדובר ברכב שהעלות שלו היא 30-40 אלף ש"ח וצפונה. אני לא בטוח שעלויות הביטוח זולות יותר אגב.

אני באופן אישי לא הייתי רוכש רכב מחברת ליסינג, לא כי יש לי משהו נגד החברות האלו, אלא כי לא מעט רכבי ליסינג לא נהגים בצורה רגועה, בנוסף חלק מהחברות מבצעות את המינימום הדרוש בטיפולים.

לגביי רכב במצב טוב - צריך לזכור שברכב מתיישן יש סיכוי לתקלות, עקב גיל, בלאי ויש גם בלת"מים לפעמים. לא אומר שזה לא יקרה ברכב חדש - אבל הסיכוי כנראה נמוך יותר וגם יש אחריות בשנתיים הראשונות או בשלוש השנים הראשונות (תלוי רכב).

אגב, רוב הרכבים שתמצא בחברות הליסינג הם אוטומטיים ולא ידניים.

אם כבר רכישה של רכב משומש - אני מציע לחפש רכב משומש פרטי במגרשי הטרייד אין הגדולים והמוכרים או למצוא מישהו שמוכר רכב שמתאים לך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם על בשעה טובה! מה שאני ממליץ לך לעשות אם אתה לא ממש מכוון על יבואן ספציפי ויש לך כל כך הרבה קריטריונים תקפוץ לאיזה מגרש של רכבים יד 2 זה ייתן לך יותר אפשרויות ומידע מאשר אדם פרטי וגם שם יש אפשרות לקנות גם רכב מהניילונים בקצת יותר זול יש גם רכבים מליסינג בחברות הגדולות כמו אלבר למיניהן. אפשר להסתדר על זה אבל לא הייתי סוגר עד שלא הייתי באמת בודק מה באמת מתאים לי במקומך. בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב!

ציינת נסועה צפויה אבל לא מאפיינים אחרים:

האם תהיה הנהג המשפחתי ותוביל כל הזמן 4 אנשים, או שמא תסע מרבית הזמן לבד?

האם תזקק להובלת מטענים?

האם תסע במתאר עירוני או בין עירוני, הררי או מישורי?

האם יש לך ההכנסות הדרושות לאחזקה השוטפת - כולל רישוי וביטוח, טיפולים, דלק, והושוב ביותר - ירידת הערך?

האם זמנך בידך או שביקור במוסך יפגע בשגרת החיים והעבודה שלך?

חשוב על כל אלה, כיון שהם, ולא רק הם משפיעים על בחירת הרכב המתאים לך.

מה שחשוב מאדף ולפעמים נשכח כאן - רכב אינו ההוצאה היחידה בחיים. סתם, לדוגמאף אם אתה בן 25 וחושב על הקמת משפחה עליך להיות קמצן בהוצאות הרכב, כיון שכל שקל שיוצא עליו יחסר במקום אחר, גם אם בעוד כמה שנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה לציין ש 75K לא יספיקו עבורך בשביל לרכוש איביזה ידנית חדשה, זה יצא לך קצת מעל 80K לפחות כולל כל מני צ׳יפקס קטנים שיוסיפו לך. מתחת ל 80 בכל מקרה לא תקבל אותה.

יש גם מבצע שרץ עכשיו (שהבנתי שבתכלס הם עושים אותו לעיתים תכופות) לרנו קליאו ידנית חדשה ב 70K. אני לא מבין גדול בכלל ברכבים אבל אולי זו אופציה נוספת ששווה חבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות!

לגבי נהיגה:

אני אהיה הנהג המשפחתי היחיד, אבל רוב הזמן כנראה אסע לבד. נסיעות במישור 90% מהזמן. לדעתי 60%-70% עירוני 30%-40% בינעירוני. אין לי צורך בהרבה מטען, בעיקר לקניות פעם בשבוע.

כרגע אני חוסך את רוב המשכורת שלי ככה שלא תהיה לי בעיה להחזיק את האוטו(כמובן שאני רוצה להוציא על אוטו כמה שפחות עם אפשר ).

ביקור במוסך זה לא קטסטרופה אבל הייתי מעדיף כמה שפחות.

עוד דבר חשוב - אני בן אדם גבוה(1.85 ) ככה שלא יודע כמה נוח יהיה לי ברכב מיני כמו קיה פיקנטו. בכל מקרה אני אקח נסיעת מבחן מתישהו.

בכל מקרה המחיר של הפיקנטו האוטומטית(יותר מומלצת ) קרוב מאוד לאיביזה מה שהופך אותה לפחות משתלמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...