Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזרים בתשובה? יוצאים בשאלה? מתחזקים? נחלשים?

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איכפת לי מהמדינה שבה אני חי כי אם המדינה תחדל מתהתקיים אני וכל אלה שאני מכיר יחדלו מלהתקיים גם כן.

המדינה לא תלויה בך ובאיכפתיות שלך לקיומה. היא תתקים גם בלעדי התרומה שלך.

אתה יכול לעזוב בלב שקט. למעשה, בזה שתעזוב תוכל ליצור אלטרנטיבה למגורים במקום אחר, לפחות לחלק מאילו שאתה דואג להם. כאסטרטגיית השרדות זה עושה הרבה יותר שכל!

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 433
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בדיוק. או אולי גדי בחלב עז, לא יותר.

מעניין.

למשל - לאכול גדי בחלב אמו מותר לי, בתנאי שמישהו אחר בישל? (בבחינת ״גוי של בישול״...)

כי האיסור הוא רק על בישול.

מה לגבי עגל בחלב פרה? למה דווקא הגדי מקבל מעמד מיוחד?

ואם כבר - לפי מה החלטת עד כמה להכליל? למה ״בחלב של כל עז״ (ולא רק אמו) - כן, אבל ״כל סוג של יונק״ (ולא רק גדי) - לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מציין את זה כעובדה, אבל זו לא עובדה. זה משהו שאתה מאמין שהוא נכון, ופועל לפיו.

ובמדינה יש הרבה אנשים שאתה לא מכיר. המחויבות שלך היא כלפי המדינה, לא כלפי סך הכל האנשים שאתה מכיר ואשר יקרים לך, אשר במקרה גם גרים באותה מדינה. ומה לגבי אנשים שאתה מכיר ויקרים לך ואינם אזרחי המדינה?

וזו דת (או, יותר נכון, אידאולוגיה) בכל היבט אפשרי. יש לה סמלים, מוסדות, כמורה (נבחרי ציבור, לובשי מדים), מועדים (יום העצמאות, יום הזכרון לחללי מדינת ישראל), פולחנים ותפילות (תלמד יוונית ותבין מה המשמעות של המנון), מערכת חינוך, נרטיב, וחוקים.

והכי חשוב, יש לה אנשים שעשו, עושים ויעשו עבורה כל מה שעושים עבור אמונה דתית, כולל להשליך את נפשם מנגד וכן, גם יעשו עבורה מעשי נבלה. אין לך יותר דתי מזה.

לא אכפת לי שאתה מאמין בזה. אבל אל תשלה את עצמך.

אז גם אתאיזם זאת דת?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדינה לא תלויה בך ובאיכפתיות שלך לקיומה. היא תתקים גם בלעדי התרומה שלך.

אתה יכול לעזוב בלב שקט. למעשה, בזה שתעזוב תוכל ליצור אלטרנטיבה למגורים במקום אחר, לפחות לחלק מאילו שאתה דואג להם. כאסטרטגיית השרדות זה עושה הרבה יותר שכל!

כלומר עוף מכאן, המדינה לא צריכה אותך ולא צריכה את תרומתך. לפחות רשמת את זה בנימוס.

עד עכשיו אפשר לסכם מדברייך שאתה נוקט באותה גישה של הרבה אחרים. אם אתה לא יהודי ואין לך זיקה ליהדות אין לך מה לחפש במדינה הזאת. עצוב.

יבוא יום ותבין שהמדינה הזאת לא צריכה רוב יהודי אלא רוב של אנשים הרוצים בקיומה.

ניסתי להסביר לך שיהדות ומדינת ישראל לא תמיד הולכים יד ביד.

עובדה, רוב רובם של היהודים היום חיים מחוץ לישראל והם לא מתכוונים לעלות אלייה אפילו שהם חיים בתנאים קשים וסובלים מאנטישמיות. עובדת קיומה או אי קיומה של ישראל לא מטריד אותם.

אתה ממשיך להמחיש את החשיבות של היהדות לקיומה של ישראל וחרף נסיונותיי להמחיש לך שיהדות היא לא ערובה לקיומה של ישראל אתה ממאן להבין. זכותך.

פעם הבאה שאתה רואה איזה צדיק בן צדיק שורף דגל ישראל או קורא לחייל או שוטר "נאצי" תזכור את מה שרשמת לי כאן ואני מצטט אותך :"המדינה לא תלויה בך ובאיכפתיות שלך לקיומה. היא תתקים גם בלעדי התרומה שלך.

אתה יכול לעזוב בלב שקט. למעשה, בזה שתעזוב תוכל ליצור אלטרנטיבה למגורים במקום אחר, לפחות לחלק מאילו שאתה דואג להם. כאסטרטגיית השרדות זה עושה הרבה יותר שכל".

החדשות הטובות עבורך שבשנת 2050 המדינה תתמלא ביהודים, בכל כך הרבה יהודים כמו שאתה אוהב עד אשר נהפוך למדינת הלכה פאנטית בסגנון אירן. ואז אם תהיה עדיין בחיים, תזכור את מה שרשמת לי. שהמדינה לא צריכה אותי ואת תרומתי.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין.

למשל - לאכול גדי בחלב אמו מותר לי, בתנאי שמישהו אחר בישל? (בבחינת ״גוי של בישול״...)

כי האיסור הוא רק על בישול.

לשיטתי כן.

מה לגבי עגל בחלב פרה? למה דווקא הגדי מקבל מעמד מיוחד?

שום בעיה. לא יודע למה הגדי מקבל מעמד מיוחד ולא אכפת לי. התורה ניתנה מאלוהים ומושלמת הרי. (כנראה שהיה מדובר בסוג של פולחן אלילי והתורה הזהירה את מאמיניה שלא לעשות כמוהם).

ואם כבר - לפי מה החלטת עד כמה להכליל? למה ״בחלב של כל עז״ (ולא רק אמו) - כן, אבל ״כל סוג של יונק״ (ולא רק גדי) - לא?

אני מאמין שאכן מדובר על האמא הספציפית. עז אחרת בסדר. ובכלל מבין שהאיסור הוא על הבישול (כפי שכתבתי כנראה סוג של פולחן אלילי שהתורה רצתה שהיהודים יזנחו).

בכחול.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 1948 עם הקמת המדינה העולם היהודי התחלק לשניים. אלה שבעד מדינת ישראל ואלה שהם בעד היהדות.

יהדות ומדינת ישראל לא הולכים חלק ביחד.

בו נפריך עוד את האמירה השגויה הזו, שנוגדת את כל האתוס של הציונות:

"ציונות היא שיבה ליהדות עוד לפני השיבה לארץ ישראל." (הרצל)

"אמרתי שאיני לאומי ואיני ציוני - כי יהדותי מקורה בתולדות העם היהודי, במורשתו ובמקור מחצבתו; ואברהם אבינו ומשה רבנו והושע ומיכה וישעיהו וירמיהו והלל ורבי עקיבא ורבי יהודה הלוי, לא היו "לאומיים" ולא היו "ציוניים". והמילים האלה היו זרות להם, ואינן אומרות כלום גם לי.

ואין לי כל צורך בהן. המושג יהודי אומר לי הכל. "

(דוד בן גוריון)

"את מצוותו אשמור לבל השליך מאחרי גווי את שפת קודשנו ומאמרי חז"ל... ואל ידמה מורי יקירי כי כאשר אבקר בבית הגימנזיום אשליך מעלי את מכסה היהדות. לא! זאת לא אעשה. אחת גמרתי בליבי לשמור את היהדות".

(חיים ויצמן)

"הרכבה אמתית ופנימית של מזרח ומערב נוכל להשיג רק על שדה היהדות."

(אחד העם)

[בהתייחס במחבר בין הציונים ממערב אירופה לאלו שמהמזרח]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר עוף מכאן, המדינה לא צריכה אותך ולא צריכה את תרומתך. לפחות רשמת את זה בנימוס.

שמת לב שאתה כל הזמן מחפש כוונות רעות, איפה שזה אפילו לא נרמז?!

על סמך מה הוצאת את השטויות שכתבת?

למה אתה כל הזמן מחפש היכן דוחים אותך, גם כשלא נאמר דבר כזה?

אני רק אמרתי שאם אתה פה מסיבות הישרדותיות, אז האסטרטגיה שלך שגויה. אני בכלל לא אומר שאתה לא שייך, אני אומר שאתה (גם לפי דבריך) חלק מהיהדות, בעצם זה שאתה חלק מהישראליות, למרות שאתה מצהיר שלא.

ההוכחה לכך היא שאתה שותף לעשייה יהודית ולזהות יהודית, פה בארץ ישראל, ומבחירה. אתה משלם על פעילות דתית, אתה שותף בחברה עם אנשים דתיים, אתה חי לפי חוקים שחלקם מקורם בדת.

אם תרצה ואם לאו (כל זמן שאתה פה).

יבוא יום ותבין שהמדינה הזאת לא צריכה רוב יהודי אלא רוב של אנשים הרוצים בקיומה.

למה שמישהו שלא מחובר לנרטיב היהודי יירצה בקיומה של מדינת היהודים?

עובדה, רוב רובם של היהודים היום חיים מחוץ לישראל והם לא מתכוונים לעלות אלייה אפילו שהם חיים בתנאים קשים וסובלים מאנטישמיות.

מי שחי בחיים קשים וסובל, בא לפה. אלו שלא, בהכללה, לא באים.

אתה ממשיך להמחיש את החשיבות של היהדות לקיומה של ישראל וחרף נסיונותיי להמחיש לך שיהדות היא לא ערובה לקיומה של ישראל אתה ממאן להבין. זכותך.

קודם כל, טוב שאני מצליח להמחיש. אתה לא מצליח להמחיש דבר. אני לא טוען שהיהדות היא ערובה למשהו, אני טוען שהיא הבסיס למדינת ישראל, רעיונית ותרבותית, וזה מה שחשבו מקימי המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אתאיזם זאת דת?

זאת אמונה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתאיזם זה לא אמונה זו הגדרה הכוללת לאי-אמונה בקיומן של יישויות מטפיסיות.

מישהו שאומר שהוא אתאיסט לא אומר במה הוא כן מאמין, רק במה הוא לא מאמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אמונה בחוסר ישות עליונה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחוץ מזה, אתאיסטים הם לא אלה שלא מאמינים בכלום.

מי שבאמת לא מאמין בכלום זה כל ה"דתי לפי דעתי", שבכל רגע נתון בוחרים לעשות את עצמם מאמינים ולקיים פולחן של מה שנוח להם, ולזרוק את זה ברגע שזה מפסיק להיות נוח להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וחוץ מזה, אתאיסטים הם לא אלה שלא מאמינים בכלום.

לא, אלו ניהליסטים.

מי שבאמת לא מאמין בכלום זה כל ה"דתי לפי דעתי", שבכל רגע נתון בוחרים לעשות את עצמם מאמינים ולקיים פולחן של מה שנוח להם, ולזרוק את זה ברגע שזה מפסיק להיות נוח להם.

זו גם דרך להיות ניהליסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה העלה טענה ש"חוק המרכולים" (שתכל'ס נועד להעשיר את הקולות של ש"ס ויש עתיד) הוא מייצג צד רע של הדת, כי החליטו לכפות משהו.

אבל בואו נציג לכם עובדה אחרת:

השנה לראשונה הפסטיגל לא הופיע לשבת לצערם של החילונים שרצו לקחת את ילדיהם לפסטיגל בשבת, כאן לא היו מעורבים רבנים או ח"כים, לכן גם אף אחד לא הקים זעקה בתקשורת על זה.

הסיבה היא למי שמעוניין לדעת, זה בגלל שעומר אדם הודיע שהוא מוכן להופיע רק אם לא יהיו הופעות בשבת.

האם זו כפייה? פגיעה ברגשות חילוניים? תגידו לי אתם.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את העובדות, רק מניח שמראש הפסטיגל לא מכר כרטיסים לשבת.

אם כך המקרה, אני לא רואה פה בעיה, מי שרצה קנה.

אם זה אכן המקרה, אין פה שום כפיה, כי מדובר בכוחות השוק החופשי - עובד מרכזי הודיע לבוס שלו שהוא לא יעבוד בשבת, הוא לא אמר לו גם אתה אל תעבוד בשבת. הבוס עשה חשבון, והחליט שזה מתאים לו. אם לא היה מתאים לו, היה מוצא כוכב ילדים אחר.

מה שהחרדים עושים באמצעות חוק המרכולים זה לאמר - אני לא עובד בשבת, לכן אני מכריח גם אתכם לא לעבוד בשבת.

אם הפסטיגל מכר כרטיסים לשבת ואח"כ שינה את התאריך, זאת כבר בעיה.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...