Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזרים בתשובה? יוצאים בשאלה? מתחזקים? נחלשים?

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 2254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוא לא מורכב, הוא פשוט מאוד, הרי כתוב שחור על גבי לבן. מה שהופך אותו למורכב זה כל ההתפלפלויות ההלכתיות והפרשנויות השונות, שגם היהודי הכי אדוק יסכים שהן לא הוכתבו על ידי האל.

מעניין אותי להבין - אתה מאמין שהכוונה באיסור היא ממש רק ספציפית לבישול של גדי בחלב של העז שילדה אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 433
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

א. יהדות היא גם לאום ולא רק דת בדיות כמו שיכול להיות צאצא של שבט האינקה, המאיה, אצטקים ואחרים שהוא נוצרי או בן כל דת אחרת או אפילו חילוני ככה יכול להיות יהודי שלא מאמין בכלל.

ב. אם אתם באמת חייבים לדעת אז אני אסכם בקצרה שהתואר יהודי לא שווה בעיניי כקליפת השום. אני ישראלי, נולדתיף גדלתי, התחנחתי, שיררתי את המדינה 6 שנים, בעל אות השירות המבצעי על פועלי בזמן מבצע "ענבי זעם" ועוד כל השנים במילואים אז כל תואר אחר לא שווה בעיניי.

יהודי? מה זה יהודי?

ג. אני "מת" על כל אלה שטוענים שאם אני לא יהודי "אורגינאלי" ולא מאמין אין לי זכות לחיות כאן במדינה. אלה ממש מצחיקים.

א. יהדות היא שילוב של דת ולאום. הלאום מוגדר, קודם כל, בדת. הם בלתי ניתנים להפרדה. בניגוד לאינקה ולאיצטקים, היהדות זו אומה קיימת, אפילו עם טריטוריה. המאיה כבר לא היו קיימים כתרבות דומיננטית כשהאירופאים הגיעו.

ב. עצם המילה "ישראל" נגזרת מהיהדות, ככה שאתה לא יכול להגיד שאתה יושב בקומה ה-3 של בניין, אבל מתעלם מהיסודות. הזהות הישראלית היא אבולוציה של הזהות היהודית, ומוגדרת במידה רבה על ידה.

לגבי השאלה "מהו (או מיהו) יהודי?", הרי זו שאלה מורכבת. אבל זה אתה שאמרת שאתה יהודי, לא אני...

ג. קודם כל, במדינה שלנו יש לך זכות לחיים פה אם נולדת פה. אבל יש בזה משהו, בטענה שאם אתה מתכחש להיסטוריה ולתרבות שבבסיס הנרטיב הלאומי במקום שאת חי בו, אתה מבטל את הזכות שלך ליישוב המקום, ברמה הלאומית.

בכלל אני חושב שאתה צריך להבדיל בין נרטיב למציאות. בני אדם מגדירים את עצמם וחיים לפי נרטיבים (אמונות), לא לפי הבנתם את המציאות האובייקטיבית. כשאתה אומר לחברך ללאום שאתה דוחה על הסף את הנרטיב שאמור להיות משותף לכם, אתה דוחה אותו, ולכן הוא דוחה אותך.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה "האם מותר לקיים יחסי מין עם ילדים" היא לגיטימית. להלכה, התשובה תהיה "אסור". הסיבות יכולות להיות שונות ולא אחידות.

נו.

איפה המקום שלך להטלת ספק, אם מראש אתה מספק תשובה חלוטה?

כנס לדיון עם פדופיל עם יכולת לנהל דיון אינטלקטואלי, ונסה להבין את הצד שלו.

תן לו לנסות להטיל ספק במה שאתה מאמין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. יהדות היא שילוב של דת ולאום. הלאום מוגדר, קודם כל, בדת. הם בלתי ניתנים להפרדה. בניגוד לאינקה ולאיצטקים, היהדות זו אומה קיימת, אפילו עם טריטוריה. המאיה כבר לא היו קיימים כתרבות דומיננטית כשהאירופאים הגיעו.

ב. עצם המילה "ישראל" נגזרת מהיהדות, ככה שאתה לא יכול להגיד שאתה יושב בקומה ה-3 של בניין, אבל מתעלם מהיסודות. הזהות הישראלית היא אבולוציה של הזהות היהודית, ומוגדרת במידה רבה על ידה.

לגבי השאלה "מהו (או מיהו) יהודי?", הרי זו שאלה מורכבת. אבל זה אתה שאמרת שאתה יהודי, לא אני...

ג. קודם כל, במדינה שלנו יש לך זכות לחיים פה אם נולדת פה. אבל יש בזה משהו, בטענה שאם אתה מתכחש להיסטוריה ולתרבות שבבסיס הנרטיב הלאומי במקום שאת חי בו, אתה מבטל את הזכות שלך ליישוב המקום, ברמה הלאומית.

בכלל אני חושב שאתה צריך להבדיל בין נרטיב למציאות. בני אדם מגדירים את עצמם וחיים לפי נרטיבים (אמונות), לא לפי הבנתם את המציאות האובייקטיבית. כשאתה אומר לחברך ללאום שאתה דוחה על הסף את הנרטיב שאמור להיות משותף לכם, אתה דוחה אותו, ולכן הוא דוחה אותך.

אכן נודע הדבר, אתה מתקרב יותר ויותר לרעיון המגוחך והחולני שאם אני לא יהודי שתומך בדת ובאמונה אזי אין לי ממש אחיזה במקום הזה. אין לי ממש זכות לחיות כאן. לא יודע מי אתה ובן כמה אתה אבל הסבים וההורים שלי הגיעו לכאן כאן המדינה הזאת הייתה כלום. אז את הרעיון המגוחך והחולני שלך שרק אדם שמחזיק בדת ובאמונה ראוי לחיות כאן מוטב שתשליך לפח.

מדינת ישראל הוקמה בראש ובראשנה לתת מענה ומקלט לכל יהודי ולא מקלט ליהדות בתור דת.

בטח שאפשר להפריד בן לאום ודת.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נודע הדבר, אתה מתקרב יותר ויותר לרעיון המגוחך והחולני שאם אני לא יהודי שתומך בדת ובאמונה אזי אין לי ממש אחיזה במקום הזה.

אתה נורא אוהב מילות תואר מגעילות, ויותר מזה, אוהב להפנות אותן למי שמראה את הסתירות באמונה שלך (כאמור, התנהגות לא מפתיעה), אבל אתה ממהר לשלוף את התחביב הלשוני הזה שלך, גם כשאין לו אחיזה במציאות. ואני אצטט את עצמי:

ג. קודם כל, במדינה שלנו יש לך זכות לחיים פה אם נולדת פה.

אני גם בשום מקום לא אמרתי שאתה צריך לתמוך במשהו. אני אמרתי שבעצם ההגדרה העצמית שלקחת על עצמך והשותפות שלך למדינה, אתה תומך ברעיונות שבבסיסה, גם הדתיים שבהם, אם אתה רוצה ומצהיר על זאת, ואם לאו.

גם מבחינה רעיונית ובוודאי שבאופן מעשי (להזכירך, אתה ממן ישיבות מכספי המיסים שלך).

ככה שהרעיון שלי הוא ממש נכון. אתה תומך בדת, בעקיפין, דרך השותפות שלך בחברה הישראלית.

ברוך הבא למציאות.

במקרה של היהדות, אי אפשר להפריד בין לאום לדת, כי הגדרת הלאום ותרבותו מקורם בדת, והדת עוסקת, מחשבתית ותרבותית, ברעיונות לאומיים (בניגוד, למשל, לנצרות, שהיא דת אוניברסלית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הייתי מספר על עצמי.

אבל כבר אכלו פה מספיק את הראש, שאני לא יתרום כלום כנראה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אותי להבין - אתה מאמין שהכוונה באיסור היא ממש רק ספציפית לבישול של גדי בחלב של העז שילדה אותו?

בדיוק. או אולי גדי בחלב עז, לא יותר.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נורא אוהב מילות תואר מגעילות, ויותר מזה, אוהב להפנות אותן למי שמראה את הסתירות באמונה שלך (כאמור, התנהגות לא מפתיעה), אבל אתה ממהר לשלוף את התחביב הלשוני הזה שלך, גם כשאין לו אחיזה במציאות. ואני אצטט את עצמי:

אני גם בשום מקום לא אמרתי שאתה צריך לתמוך במשהו. אני אמרתי שבעצם ההגדרה העצמית שלקחת על עצמך והשותפות שלך למדינה, אתה תומך ברעיונות שבבסיסה, גם הדתיים שבהם, אם אתה רוצה ומצהיר על זאת, ואם לאו.

גם מבחינה רעיונית ובוודאי שבאופן מעשי (להזכירך, אתה ממן ישיבות מכספי המיסים שלך).

ככה שהרעיון שלי הוא ממש נכון. אתה תומך בדת, בעקיפין, דרך השותפות שלך בחברה הישראלית.

ברוך הבא למציאות.

במקרה של היהדות, אי אפשר להפריד בין לאום לדת, כי הגדרת הלאום ותרבותו מקורם בדת, והדת עוסקת, מחשבתית ותרבותית, ברעיונות לאומיים (בניגוד, למשל, לנצרות, שהיא דת אוניברסלית).

ושוב פעם, אני יכול להיות צאצא לאינדיאנים, שבט האינקה, מאיה והאצטקים ולא להקריב שום קורבנות לאלילים כאלה ואחרים. אני יכול להיות אצטקי נוצרי או שלא. כנ"ל לגבי יהדות. אני יהודי מתוקף היותי צאצא לשבט יהודה ולא משנה אם אני מאמין או לא מאמין.

ורק כדרך אגב, אין יותר יהודים "אורגינליים". היהודים התערבבו כבר אלפי שנים. כמו שמסופר במגילת רות. פעם היה מספיק להצטרך לשבט בכדי להיחשב כצאצא שלו. כאשר הוקמה מדינת ישראל כל מי שהצהיר שהוא יהודי ולא החזיק באף דת אחרת נרשם כיהודי.

ואם אתה באמת אבל מוכרח לדעת התואר יהודי לא שווה לי כקליפת השום. אני רואה את עצמי בראש ובראשונה כישראלי אזרח ותושב מדינת ישראל. אם תרים את הראש ותתבונן סביב אתה תתפלא לגלות שבין האוייבים הגדולים של מדינת ישראל אתה תמצא יהודים.

בין התומכים והאוהבים הגדולים של מדינת ישראל אתה תמצא לא יהודים.

בשנת 1948 עם הקמת המדינה העולם היהודי התחלק לשניים. אלה שבעד מדינת ישראל ואלה שהם בעד היהדות.

יהדות ומדינת ישראל לא הולכים חלק ביחד.

יש לך את אלה שהם בעד המדינה שנקרא להם ציונים

יש לך את אלה שהם בעד היהדות.

לא כל יהודי הוא ציוני ולא כל ציוני הוא יהודי.

לפיכך, התואר יהודי שווה מבחינתי כקליפת שום.

אני מתרגש יותר לפגוש בידיד ישראל מאשר לפגוש ביהודי.

ורק כדרך אגב, אם יבוא יום ואני אגור מחוץ לישראל לא איכפת לי לוותר על התואר "יהודי". האהבה שלי והתמיכה לישראל תמיד תישאר ולא משנה היכן יהיה. לגבי יהדותי, מבחינתי אני מוותר עליה ברגע זה.

תסתכל על החרדים, הם שומרים באדיקות על יהדותם אבל לא איכפת להם בשיט מגורלה של המדינה. זאת הסיבה שהם ברובם לא מתגייסים ולא תורמים למדינה במאומה. הם שמים את מבטחם באל, מה שצריך לקרות יקרה. לא איכפת להם מהמדינה, כמו שהם חיו אלפי שנים בגולה לא איכפת להם לצאת שוב לגולה כל עוד מאפשרים להם ללמוד תורה ולקיים את המצוות.

אני לעומתם לא איכפת לי מהדת והצתורה. מה שמעניין אותי זה קיום המדינה.

והנה אתה מטיף לי מיהו יהודי "אורגינל" ומי לא.

למרבה האירוניה, ישנם אנשים חילוניים שלא שומרים שבת, כשרות או כל דבר אחר אבל מאמינים שבכדי להיות יהודי טוב עלייך להיות מאמין. עד כדי כך שאותם הזויים טוענים שהפרזיטים שלומדים תורה כל היום וחיים על חשבונם של אחרים מחזיקים את מדינת ישראל בזכות לימודי התורה שלהם.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב פעם, אני יכול להיות צאצא לאינדיאנים, שבט האינקה, מאיה והאצטקים ולא להקריב שום קורבנות לאלילים כאלה ואחרים. אני יכול להיות אצטקי נוצרי או שלא. כנ"ל לגבי יהדות. אני יהודי מתוקף היותי צאצא לשבט יהודה ולא משנה אם אני מאמין או לא מאמין.

גנטית, אתה לא צאצא לשבט יהודה. רעיונית, אתה כן. והם היו דתיים, ולך יש מאפיינים אמוניים שלהם. לא כולם, אבל חלקית. אתה מפגין את זה לא בהצהרות שלך, אלא במעשים. למשל, בזה שאתה מממן ישיבות.

ורק כדרך אגב, אין יותר יהודים "אורגינליים".

מה זה "אורגינל"?

ואם אתה באמת אבל מוכרח לדעת התואר יהודי לא שווה לי כקליפת השום.

אז למה הגדרת את עצמך כיהודי, מוקדם יותר בשרשור?

אדם לא לוקח לעצמו זהות שאיננה חשובה לו.

אני רואה את עצמי בראש ובראשונה כישראלי אזרח ותושב מדינת ישראל.

קודם כל, מה שאתה מצהיר, זה לא בהכרח מי שאתה בפועל. יכול להיות (ותמיד יש) פער בין מה שאתה אומר או אפילו חושב שאתה, למי שאתה בפועל.

דבר שני, כמו שכבר כתבתי לך, אין "ישראלי" בלי שהיה לפניו מישהו שנקרא "יהודי". אתה תת ענף בתוך עץ שנקרא "יהדות", אם מרצון או אם שלא.

אם היית עולה ממדינה זרה, שמעולם לא שמע על כך שהוא יהודי, והגיע לכאן רק מכוח חוק השבות, ולא קיבל על עצמו דבר מהתאבות המקורית (אם זה אפשרי... דיון אחר) אולי היית יכול לטעון שאתה רק ישראלי. אבל זו זהות מאוד שטחית ומוגבלת.

בשנת 1948 עם הקמת המדינה העולם היהודי התחלק לשניים. אלה שבעד מדינת ישראל ואלה שהם בעד היהדות.

יהדות ומדינת ישראל לא הולכים חלק ביחד.

זו תיאוריה סוציולוגית מופרכת כ"כ, שאני לא מבין על מה היא מתבססת. אני אשמח למובאות, בהתחשב בזה שמדינת ישראל היא מדינת העם היהודי, שהעם היהודי מוגדר, קודם כל ולפני הכל, ע"י הדת, המסורת והתרבות היהודית, ושכל סמליו ובסיסו התרבותי מגיע מאותם מקורות (כולל הבחירה במקום הפיסי הזה...). סמל המדינה, הבירה, הדת, חלק גדול מהחוקים האזרחיים... באים מהדת.

להגיד שיהדות וישראל לא הולכים ביחד, זה פשוט לא אמת. שקר.

תסתכל על החרדים, הם שומרים באדיקות על יהדותם אבל לא איכפת להם בשיט מגורלה של המדינה.

זה לגמרי לא נכון. זה חלק מהדמוניזציה הפתולוגית שאתה עושה להם, אבל זה גם לא עומד במבחן המציאות.

והנה אתה מטיף לי מיהו יהודי "אורגינל" ומי לא.

אני לא הגדרתי מיהו יהודי ואני בטח לא מטיף בעניין. בכלל לא מעניין אותי איזו אמונה אתה טוען שאתה לוקח על עצמך. אני רק מאבחן אותך. אין לי שום עניין במה תעשה או במה לא תעשה.

למרבה האירוניה, ישנם אנשים חילוניים שלא שומרים שבת, כשרות או כל דבר אחר אבל מאמינים שבכדי להיות יהודי טוב עלייך להיות מאמין. עד כדי כך שאותם הזויים טוענים שהפרזיטים שלומדים תורה כל היום וחיים על חשבונם של אחרים מחזיקים את מדינת ישראל בזכות לימודי התורה שלהם.

למה זה אירוני?

עבריין לא יכול להאמין שבלי המשטרה, שמגבילה את העבריינות, המדינה לא היתה מתקיימת. אנשים רבים לא חיים לפי העקרונות שהם מאמינים בהם (כביכול). גם אתה. תראה איך אתה חי בשלום במדינה שחלק גדול מחוקיה מבוססי דת, ואתה מממן בה פעילות דתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האהבה שלי והתמיכה לישראל תמיד תישאר ולא משנה היכן יהיה.[...]מה שמעניין אותי זה קיום המדינה.

ברכות, אתה אדם דתי!

פשוט הדת שלך לא יהדות. הדת שלך זו ציונות!

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו.

איפה המקום שלך להטלת ספק, אם מראש אתה מספק תשובה חלוטה?

כנס לדיון עם פדופיל עם יכולת לנהל דיון אינטלקטואלי, ונסה להבין את הצד שלו.

תן לו לנסות להטיל ספק במה שאתה מאמין...

התשובה לא חלוטה, ובמסגרת היהדות אותו פדופיל-אינטלקטואל-הלכתי יפסיד.

זה לא קשור לאמונה אלא להלכה.

בדיוק. או אולי גדי בחלב עז, לא יותר.

ברוך הבא לעדת הקראים. יהדות (או כפי שהם קוראים לה רבנות) זה ענף אחר.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר פרחי, לומר שציונות זה דת זה כמו לומר שאתאיזם זה דת. אתה סתם רושם שטויות במיץ עגבניות.

איכפת לי מהמדינה שבה אני חי כי אם המדינה תחדל מתהתקיים אני וכל אלה שאני מכיר יחדלו מלהתקיים גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אם המדינה תחדל מתהתקיים אני וכל אלה שאני מכיר יחדלו מלהתקיים גם כן.

אתה מציין את זה כעובדה, אבל זו לא עובדה. זה משהו שאתה מאמין שהוא נכון, ופועל לפיו.

ובמדינה יש הרבה אנשים שאתה לא מכיר. המחויבות שלך היא כלפי המדינה, לא כלפי סך הכל האנשים שאתה מכיר ואשר יקרים לך, אשר במקרה גם גרים באותה מדינה. ומה לגבי אנשים שאתה מכיר ויקרים לך ואינם אזרחי המדינה?

וזו דת (או, יותר נכון, אידאולוגיה) בכל היבט אפשרי. יש לה סמלים, מוסדות, כמורה (נבחרי ציבור, לובשי מדים), מועדים (יום העצמאות, יום הזכרון לחללי מדינת ישראל), פולחנים ותפילות (תלמד יוונית ותבין מה המשמעות של המנון), מערכת חינוך, נרטיב, וחוקים.

והכי חשוב, יש לה אנשים שעשו, עושים ויעשו עבורה כל מה שעושים עבור אמונה דתית, כולל להשליך את נפשם מנגד וכן, גם יעשו עבורה מעשי נבלה. אין לך יותר דתי מזה.

לא אכפת לי שאתה מאמין בזה. אבל אל תשלה את עצמך.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...