Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסלה מודל 3 חוות דעת

guy.a
שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 319
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל זה לא מטלטל את הרכב? כל עזיבה של הדוושה ישירות מתורגמת לבלימה? ומה המינון?

נראה ה לי שעד שלא נוהגים בזה קשה להבין

לא

זה מתורגם להאטה, אבל זה לא אגרסיבי

לא יודע איך מודדים מינון

--

בלימה רגנטיבית שממומשת כמו שצריך זה פיצ׳ר מאוד מאוד נוח ויעיל (הגדלת טווח + אי-שחיקת בלמים), בפרט: טסלה מימשו את זה ממש טוב.

אינטואיטיבי בטירוף.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא

זה מתורגם להאטה, אבל זה לא אגרסיבי

לא יודע איך מודדים מינון

--

בלימה רגנטיבית שממומשת כמו שצריך זה פיצ׳ר מאוד מאוד נוח ויעיל (הגדלת טווח + אי-שחיקת בלמים), בפרט: טסלה מימשו את זה ממש טוב.

אינטואיטיבי בטירוף.

זה דומה למה שקקורה ברכב עם תיבת הילוכים ידנית כשאתה בהילוך נמוך ועוזב את הגז, רק שבסוף מנהוע לא נכבה. אם רוצים למתן את ההאטה, עוזבים בעדינות את דושת ההאצה. כשיש האטה רצינית ע״י בלימה רגנטיבית , אורות הבלמים נדלקים גם אם לא משתמשים כלל בדושת הבלם. עוד יתרון שבלימה רגנטיבית מספקת הוא שיפור זמן התגובה בעצירת חרום. מרגע שהורדת את הרגל מדושת ההאצה המכונית מתחילה להאט, עוד לפני שנספקת להגיע לדושת הבלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את זה במיני קופר של אשתי, ההרגשה כמו במכוניות מתנגשות. אישית לא אוהב את זה, מעדיף כמו אצלי בוולוו - רכב נוסע חלק ושומר על מהירות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקשה כי אני לא מצליח להבין.

מה ההבדל בין בלימה רגנטיבית באיוניק לדוגמא, לבין הפיצר החדש שבטסלה של נהיגה בדוושה אחת?

מעולם לא נהגתי על ה"איוניק" אבל ההבדל בין הבלימה לפני ואחרי העדכון הוא שעכשיו במהלך הנהיגה אני לא משתמש בבלמים אלא אם כן אני צריך לבלום בלימת חירום. הרכב יגיע לעצירה מלאה ללא שימוש בבלמים. תחשוב על זה ככה כל תנועה קדימה של הדוושה גוררת האצה וכל תנועה אחורה (שווה ערך ללהרים רגל מדוושת הדלק) תגרור בלימה רגנטיבית שוות ערך בעוצמתה (באופן יחסי לתנועת הדוושה) לשימוש בבלמים.

אם תרצה אני אעלה סרטון הדגמה.

Tesla Model 3 AWD stealth Performance

Lexus GX460 Luxury

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל פשוט - אין. או אם לדייק זה תלוי בעוצמת הבלימה.

אגב, ברכבי פלאג אין וגם בחלק מההיברידיים הרגילים (אפילו איוניק מתוחת פנים) יש 3 רמות לבלימה רגנטיבית - עוברים בין הרמות באמצעות מנופי העברת ההילוכים מאחורי ההגה. (רק במצב ספורט, מנופי ההגה משמשים בפועל להעברת הילוכים).

אגב נתוני הטעינה בנירו למשל, מצוינים. הבלימה היא די עדינה בעזיבת הדוושה אולם בלחיצה קטנה על דוושת הבלם היא מופעלת וניתן לשלוט על עוצמתה באמצעות הפעלת יותר כוח על הדוושה. ברגע שהלחיצה מספיק חזקה נכנסים גם הבלמים לפעולה - מרגישים בבירור מתי הבלמים נכנסים לפעולה,

ובנסיעה עירונית (גם בלי ירידות) של מספר ק"מ אפשר להגיע ממצב של 50% בסוללה ל-75% גם אם מנוע הבזנין אינו נדלק כלל. דהיינו, נוסעים על חשמל בלבד ובמקום שאחוז הטעינה יירד - הוא יעלה.

אסייג ואומר שכדי לעשות את זה צריך לנהוג עד כ-50 קמ"ש בנהיגת סבתא, אבל אפשרי בהחלט.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שעד שלא ארגיש את זה לא אבין.

כי לי זה נשמע יותר קשה. הרבה פעמים, לפני צומת אני עוזב את הגז ונותן לאוטו לגלוש ולהאט ממש בהדרגה. לפני מה שאתה אומר, אני לא אוכל לעזוב את הדוושה כי האוטו יבלום וכדי למנוע את הבלימה, צריך להחזיק את הגז לחוץ אבל במינון יותר נמוך, וצריך רגישות ממש גבוה על דוושת הגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, ברכבי פלאג אין וגם בחלק מההיברידיים הרגילים (אפילו איוניק מתוחת פנים) יש 3 רמות לבלימה רגנטיבית - עוברים בין הרמות באמצעות מנופי העברת ההילוכים מאחורי ההגה. (רק במצב ספורט, מנופי ההגה משמשים בפועל להעברת הילוכים).

אגב נתוני הטעינה בנירו למשל, מצוינים. הבלימה היא די עדינה בעזיבת הדוושה אולם בלחיצה קטנה על דוושת הבלם היא מופעלת וניתן לשלוט על עוצמתה באמצעות הפעלת יותר כוח על הדוושה. ברגע שהלחיצה מספיק חזקה נכנסים גם הבלמים לפעולה - מרגישים בבירור מתי הבלמים נכנסים לפעולה,

ובנסיעה עירונית (גם בלי ירידות) של מספר ק"מ אפשר להגיע ממצב של 50% בסוללה ל-75% גם אם מנוע הבזנין אינו נדלק כלל. דהיינו, נוסעים על חשמל בלבד ובמקום שאחוז הטעינה יירד - הוא יעלה.

אסייג ואומר שכדי לעשות את זה צריך לנהוג עד כ-50 קמ"ש בנהיגת סבתא, אבל אפשרי בהחלט.

נשמע מוזר מה שאתה אומר. אני לא פיזיקאי אבל זכור לי משהו שנקרא "חוק שימור האנרגיה", אז אם אתה לא נמצא בעיר שהיא ירידה אחת גדולה ואתה רק יורד אני לא מבין איך מה שתיארת יקרה. כלומר אתה לא יכול לנסוע, לבזבז אנרגיה, ואז מהבלימה להשיג את אותה האנרגיה (כי יש איבודים), גם במקרה האופטימלי שאין איבודים יש את חוק שימור האנרגיה, ואתה טוען שאתה לא רק שומר על האנרגיה, אלה אף צובר יותר...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי לי זה נשמע יותר קשה. הרבה פעמים, לפני צומת אני עוזב את הגז ונותן לאוטו לגלוש ולהאט ממש בהדרגה. לפני מה שאתה אומר, אני לא אוכל לעזוב את הדוושה כי האוטו יבלום וכדי למנוע את הבלימה, צריך להחזיק את הגז לחוץ אבל במינון יותר נמוך, וצריך רגישות ממש גבוה על דוושת הגז.

בדיוק המשפט הראשון שלך, ובפרט: כשניגשתי לנסיעת המבחן בטסלה אמרתי לעצמי בראש - לא לפסול מראש את הדוושה היחידה, זה בטח ידרוש הסתגלות, אבל *אולי* אגלה שאחרי ההסתגלות זה לא כזה גרוע.

בפועל? זה היה אינטואיטיבי ונוח מהשניה הראשונה, אפס הסתגלות. הופתעתי מאוד מהחוויה. אני מסכים איתך לחלוטין ש״על הנייר״ זה נשמע גרוע, אבל שוב - לנסיוני האישי - זה מצוין.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מוזר מה שאתה אומר. אני לא פיזיקאי אבל זכור לי משהו שנקרא "חוק שימור האנרגיה", אז אם אתה לא נמצא בעיר שהיא ירידה אחת גדולה ואתה רק יורד אני לא מבין איך מה שתיארת יקרה. כלומר אתה לא יכול לנסוע, לבזבז אנרגיה, ואז מהבלימה להשיג את אותה האנרגיה (כי יש איבודים), גם במקרה האופטימלי שאין איבודים יש את חוק שימור האנרגיה, ואתה טוען שאתה לא רק שומר על האנרגיה, אלה אף צובר יותר...

גם אני לא פיזיקאי... אני גר בגבעתיים, כמובן שיש כאן ירידות... אבל גם קצת עליות - כאמור צריך באמת להיות עדינים על הגז ולאפשר לרכב לגלוש הרבה - במצב הזה הENERGY FLOW מציג טעינה.

כמובן שכמעט תמיד ב-2\3 דקות הראשונות מנוע הבנזין נדלק (לחימום כזה או אחר, אני מניח) אבל לאחר מכן אם מתאמצים אפשר להגיע לתוצאה הזו. זה כמובן לא מחזיק מים במציאות ולא באמת ניתן לעשות את זה לאורך זמן. גם בעיר יש האצות שכן דורשות הנעת המנוע וכמובן מעל 50-60 קמ"ש. אבל כאמור, אם ממש מתאמצים אפשר...

אם ממש ממש מעניין אתכם, אשמח לעשות סרטון של נסיעה עירונית עם מצלמה על לוח המחוונים להראות את התוצאות ואני בטוח שאני לא המשוגע היחיד עם רכב היברידי שניסה לעשות את זה:)

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אפשרי בלי ירידות או שמישהו גורר אותך. אי אפשר ליצר אנרגיה יש מאין. אני לא יודע מה מראה לך לוח השעונים אבל אין שום אפשרות ברכב היברדי רגיל לעשות מסלול שמתחיל ומסתיים באותו מקום בלי לצרוך דלק כלל.

לגבי בלימה רגנטיבית שמתחזקת בלחיצה על דושת הבלמים, זה נקרא בלימה מעורבת (blended) וזה דבר שטסלה מתנגדים לו מבחינה עקרונית. לדעתם זה סיבוך מיותר ולכן גם אין אצלם כפתורים או מנופים לשליטה בבלימה הרגנטיבית, הכל דרך דושת התאוצה. בטסלה עזיבת דושת התאוצה לחלוטין כבר נותנת את הבלימה הרגנטיבית המקסימלית ולחיצה על דושת הבלם ישר מפעילה את הבלמים. אם רוצים בלימה רגנטיבית חלקית פשוט לא עוזבים את דושת התאוצהנ עד הסוף. עם קצת אימון אפשר להגיע למצב של גלגול חופשי על ידי שליטה בדושת התאוצה.

אתה מתאר את זה נכון, אבל בפועל זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע. אם יש לך מספיק קואורדינציה כדי לתפעל תיבת הילוכים ידנית אתה תתפוס את הפרנציפ תוך כמה דקות.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1600 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...