Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש סטטי מאחד ה-RCA

שימו לב! השרשור הזה בן 2274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לא מזמן ויתרתי על רמקולים אחוריים וגישרתי את המגבר שלי לעבודה ב-2 ערוצים , מאז יש לי רעש ססטי בטוויטר אחד.

אחרי שקראתי כמה פוסטים על העיניין עבדתי קצת על מנת להבין מאיפה בא הרעש ומה המאפיינים שלו:

הרעש הוא זמזום סטטי שנשמע ממש חלש כשהדאבל דין דלוק והרכב לא מונע,ברמה שצריך להתאמץ בשביל לשמוע אותו.

הבעיה הגדולה היא כשמתניעים את הרכב הזמזום מתחזק פי 10 והוא משתנה במהירות בהתאם לסל"ד.

הרעש לא מתחזק לא כשלוחצים על הגז ולא עם הגברת הווליום ככה שבסביבות ווליום 20 כבר לא נשמע.

הרעש נחלש כאשר הנמכתי את הגיין של הערוץ.

החלפתי בין חיבורי הRCA ואכן הרעש עובר לטוויטר השני.

כמובן שהכבל מתח עובר בצד אחד וכל הRCA בצד שני ,אני בכוונה מתאר לפרטים כי אני יודע שהבעיה יכולה לנבוע מהרבה דברים והייתי רוצה לקבל עצה ממישהו שיכול להצביע על הבעיה (ולא לכתוב לי להריץ חיפוש)

תודה =)

Hu: Jvc 2 din + dsp bit one

Amps: Zapco reference 350.2 + Audison sr 4 + Audison sr1DK

Comp: Morel Hybrid 602 + Audison Apk 165

Sub: Jl audio12W3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל נתחיל מזה שעבודה בגישור לסטים לא מומלצת מאחר ואחוז העיוות גדל משמעותית. שנית, אם הרעש עבר לטוויטר השני כשהחלפת בין הrca, משמע הrca לא תקין, יכול להיות שנשבר טיפה ועוד כמה סיבות, תחליף כבל rca.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה אבל אתה טועה, סט שמסוגל לספוג 140 rms נשמע הרבה פחות טוב כשאתה לא נותן לו מספיק כח.

כרגע הוא מקבל בגישור 175x2 ונשמע הרבה יותר טוב.

לגבי הrca אני רוצה להיות בטוח לפני שאני מתחיל לפרק חלקים באוטו,אולי זה נובע ממשהו אחר כי זה לא עשה בכלל את הרעש הזה לפני הגישור וגם כשהרכב לא מונע הרעש ממש חלש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמיעה בעוצמה של כ 36W לערוץ - זו עוצמה די גבוהה. (36W=3A X 12V)

( כ 3.0 אמפר על 2 ערוצים של 36W = ממוצע כ 56W כללי ל 2 ערוצים, בהתאם לתדרים)

מעל 80-100H - ההספק הנדרש של הרמקולים מהמגבר, יורד בכפולות .

אם בסאב יש בתדרים הנמוכים כ 100W - במיד ב 200H יש דרישה לכ 50W.

הפרשי עוצמות 1 McIntosh ML-1C .jpg

איזו מערכת רמקולים, באמת צריכה 175W לכל רמקול ? ברמקולים הרגילים.

זה אומר כי עובר - כ 7 אמפר בקו החשמל לרמקול.7AX25.5V = כ 178W .

אפשר עם מד מתח - לעלות על אחד מערוצי הרמקול במקביל, ולמדוד את העוצמה ב V העוברת.

גם לדעתי - למעט סאב בתדרים נמוכים, אשר אפשר בגישור - עדיף ברמקולים הרגילים

מהמגבר, ערוץ לרמקול.

רמקולים מרמת מיד-וופר מעל 100H , אשר בגישור - יש אפשרות כי יכנסו יותר עיוותים.

לגבי הבעיה - כמו שרשמו ואתה יודע. :wink: אין ברירה - חייבים לנסות לבודד את הבעיה.

החלפת ה RCA בתחילה.

ואם ממשיך בדיקת היציאה של ההד-יוניט, ואם ממשיך לעשות.. חיפוש :grin: על הארקה.

(לפי הבדיקה, נראה כי המגבר והרמקולים תקינים)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אייל!

תראה אני לא יודע מה לפי התיאוריה והחישובים האמת שכל החלק הראשון שרשמת זה די סינית בשבילי, אבל מה שאני יודע זה שהמגבר שלי )sr4) הוא אופציונלי לעבודה ב2 ערוצים ויש גיין נפרד לכל ערוץ A ו-B.

אז חוץ מזה שהיה צריך להשקיע קצת בכיוונים כדי לאזן את הצליל, אני מאוד מרוצה מההשפעה של הגישור על הסט!

תודה רבה על התגובה אני אמצא יום לנסות להחליף את הRCA , המגבר והרמקולים תקינים בוודאות:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2274 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...