Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 301 2013 - תקלת ממיר קטליטי ב86k קילומטר

NINJMNKY
שימו לב! השרשור הזה בן 1882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

ב301 שברשותנו (1.6L אוטומטית) נדלקה נורת check engine באמצע נסיעה שגרתית הביתה, לאחר עצירה בצד וגרירת הרכב למוסך מורשה התברר שקוד התקלה הוא P0420, "יעילות ממיר קטליטי". (אגב "הקראת קוד תקלה ממכשיר הOBD שלנו" עולה ₪450, למקרה שתהיתם, לא שאני מתלונן)

ניתנה לנו הצעת מחיר לתיקון בסכום של כ ₪5900, לא שאלתי אם מדובר על חלק חדש ומקורי, מניח שכן.

הרכב כבר לא באחריות יצרן מן הסתם, גם האחריות של אופרייט ליס (הרכב נקנה אצלם לפני כשנה) פגה לפני כ2000ק"מ.

חשבנו שאולי מדובר על תחנת דלק בעייתית אך גם אחרי תדלוק מיכל מלא בתחנה אחרת ואיפוס OBD התקלה חזרה.

בינתיים הרכב נוסע ללא שום בעיה חוץ מזיהום אוויר טיפה מעל התקן, מה שמוזר מאחר וחודש לפני כן הוא עבר טסט בלי בעיה, פתאום התחיל לזהם :?

מה עושים מכאן? הגיוני שצריך להחליף ממיר ברכב עם 86 אלף קילומטר?

מודה מראש על כל עזרה בעניין.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש חלק מפירוק , יכול להוזיל את העלות משמעותית .

אם המקורי שפך ב-86,000 אני לא חושב שכדאי לקחת מפירוק.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנית לפיג׳ו מוסך נורמלי ואמין ? שווה לעשות בדיקה נוספת ,איך יכול להיות שממיר נדפק בקילומטראז׳ כזה נמוך.אולי נפדק החיישן?

עריכה אחרונה על ידי alechko01
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחדרה, קפוץ למאיר וועקנין אגזוזים באיזור תעשיה והוא כבר יידאג לך לממיר חלופי. יצא לי לא מעט פעמים להתקין אצלו ממירים חליפיים והם בסדר גמור בעלויות ממש משתלמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, תתקין ממיר תחליפי. עדיף כמובן מקורי אבל במחיר כזה זה לא אופציה עבור רוב האנשים.

זה שהרכב עבר טסט חודש לפני לא אומר כלום, בדיקה בטסט פחות מחמירה ממה שיצרני הרכב מצליחים להשיג והיא בודקת רק מצב פעולה ספציפי אחד. גם עם קוד תקלה הנ"ל אפשר ברוב המקרים לעבור טסט אלא אם כן הבוחן שם לב לנורת תקלה דולקת ומכשיל על זה.

בכל מקרה יש תקלה, צריך לתקן אותה. המלצות להתעלם ממנה לא לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אצלנו תוכל להתקין ממיר חדש מקורי ב-50 אחוז מהמחיר שהציעו לך במורשה או חליפי ב-30 אחוז מהמחיר במורשה, בשני המקרים תקבל אחריות לשנה.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, ראשית זה מאוד מוזר שממיר הולך אחרי 80 אלף ק"מ. לא נראה לי.

שנית, ואני כותב זאת כאן בפורום אולי בפעם השלישית, קרה לי מקרה דומה עם יונדאי אלנטרה. 3.5 שנים אחרי שרכשתי אותה כחדשה נדלקה נורית ה check engine. במוסך של יונדאי אמרו לי שצריך להחליף ממיר קטאליטי בוודאות של 100%. המחיר היה גבוה מאוד ולכן לקחתי פסק זמן לחשיבה. כעבור מספר ימים תדלקתי את הרכב בסונול. נסעתי 100 מטר והנורית כבתה. הדלק של סונול הוא דלק עם תוסף. בבדיקה בספר רכב התברר לי שהיצרן ממליץ להוסיף תוסף לדלק אחת לתקופה. מאז, הנורית לא נדלקה שוב והרכב עבר בקלות את כל הטסטים. לא יודע אם זו הבעיה אצלך, אבל שווה מאוד לנסות להוסיף לדלק תוסף. תנסה ותודיע אם עזר. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התגובות

על ממיר משופץ \ מפירוק לא חשבתי בכלל מאחר והמקורי שבק אחרי 90K קצרים, לך תדע כמה חיים נשארו במשומש.

אם כבר אז רק חדש, מן הסתם.

לפנות למכון אגזוזים לא עלה בדעתי, ייבדק בקרוב, תודה על ההמלצות.

לגבי ביצוע דיאגנוסטיקה בשנית במוסך מומחה זה עלה אבל מאחר וכבר שולם כ450 על בדיקה אחת, לשלם סכום דומה עבור בדיקה נוספת שלא בטוח שהמסקנה בה תהיה שונה זה לא הכי כלכלי, יכול להיות שזה באמת הממיר ואין מה לעשות אלא רק להחליף.

(כאילו, לזרוק אלפיה על אבחונים כאשר ממיר חדש עולה נניח 3K זה פחות הגיוני)

ari - סורק OBD כבר יש, ככה עשיתי איפוס אחרי תדלוק.

לצערי הרב לא מדובר בדלק מאחר וביצענו איפוס\תדלוק מלא כבר כמה פעמים בכמה תחנות שונות.

חשבתי על עניין התוסף אבל זה נשמע לי כמו פלסטר במקום פתרון קבע.

נותרה שאלה אחת למעשה, אם ניקח את ההצעה של אורן (תודה רבה!) של 3K למקורי או 2K לחלופי, מה עדיף לקחת?

מה בעצם אני מפסיד כשאני לוקח חלופי?

האם מדובר על חלק קריטי (כמו פילטר שמן נניח) שתמיד עדיף להתקין מקורי?

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...