Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיהו יצרן השמנים הטוב ביותר?

אורן שרותי רכב
שימו לב! השרשור הזה בן 2273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

הסרטון הזה ממחיש את היקף זיופי שמני המנוע, ולכן קשה לבעל רכב לדעת, האם המוצר שהוא רכש מהחנות/מוסך הוא אכן שמן מנוע איכותי, או שמן מכונות ארוז יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• ספונסר פורום

כן, לשלוח את השמן לבדיקת מעבדה, או לוודא שהשמן הגיע מהיבואן הרשמי לישראל (וביננו, מניסיון, גם זה לא ערובה למקוריות השמן)

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני רוצה להיות תמים התורן:

למעט רואים אנשים שמצלמים מכונות שאורזות בקבוקים, שום דבר לא הוצג כאן. אפשר לצעוק על זיוף, ואפשר להגיד שהם קנו מיניבלקים גדולים של שמן והם אורזים.

כמו שקיבוץ סאסא אורז בקבוקים של שמן רנול תחת המותג שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

גם אם זה נכון, והכל חוקי, עדיין רואים כמה סוגי יצרני שמן, שממלאים מאותו צובר, שדרך אגב, גם כאן בארץ, מי שיבקר במפעלי השמן של בזן ודלקול, יראה שהרבה מאוד מותגי שמנים הם למעשה אותו שמן שיוצא מאותו צובר ונמכר תחת מותג שונה ומחיר שונה, לכן כל השירשורים והתגובות שיצרן שמן אחד עדיף על השני הם לא מבוססות.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצרני השמן מחויבים לעמוד בתקנים שהם מצהירים. לדעתי האישית היצרנים נשענים על הוראות של הרגולטור שעובד יחד עם היצרנים. אתן לך דגומה: מוטול וצ'מפיון מצהירים על אותם תקנים במוצרי השמן הזולים בצמיגות 5w40 ו-5w30. צ'מפיון מיצרים בספרד ומוטול בצרפת. האם החומר הוא אותו חומר? אני לא יודע, כי אף פעם לא בדקתי את השמן במעבדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם זה נכון, והכל חוקי, עדיין רואים כמה סוגי יצרני שמן, שממלאים מאותו צובר, שדרך אגב, גם כאן בארץ, מי שיבקר במפעלי השמן של בזן ודלקול, יראה שהרבה מאוד מותגי שמנים הם למעשה אותו שמן שיוצא מאותו צובר ונמכר תחת מותג שונה ומחיר שונה, לכן כל השירשורים והתגובות שיצרן שמן אחד עדיף על השני הם לא מבוססות.

אורן

תשמ'ע, אני ביקרתי במפעל של בזן בעבר בגלל עבודה שביצעתי עבורם ולא ראיתי מיכלי שמן של מוביל או Valvoline/Royal Purpl לכן אינני יודע על סמך איזה עובדות אתה כותב את הדברים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לינק לסרטון שלא דרך הפייסבוק?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר למזער סיכונים.

לדוגמא שמן מנוע RHEINOL שמודפס עליו יבואן רציני וגדול סאסא טק מקיבוץ סאסא.

מה הסיכוי שיהיה מזוייף. גם שם לא גדול כמו קסטרול או מוטול וגם יבואן רציני.

ואני ממש לא משתמש בו. סתם חשבתי על העניין לאחר הסרטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק, ראיתי.

לצערי אין לי מה להוסיף לנושא. לזייף ג'ריקן ומדבקה לא נראה לי כמו דבר מסובך מדי וכל שנותר הוא לקוות שחנויות החלפים והמוסכים רוכשים שמנים מהיבואנים הרשמיים, וגם זה למרבה הצער לא מבטיח שלא מדובר בזיוף.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לשלוח את השמן לבדיקת מעבדה, או לוודא שהשמן הגיע מהיבואן הרשמי לישראל (וביננו, מניסיון, גם זה לא ערובה למקוריות השמן)

אורן

איך בדיקת מעבדה יכולה לגלות זיוף? מה הפרמטרים שאותם בודקים ומול מה משווים אותם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק, ראיתי.

לצערי אין לי מה להוסיף לנושא. לזייף ג'ריקן ומדבקה לא נראה לי כמו דבר מסובך מדי וכל שנותר הוא לקוות שחנויות החלפים והמוסכים רוכשים שמנים מהיבואנים הרשמיים, וגם זה למרבה הצער לא מבטיח שלא מדובר בזיוף.

מדבקה לא בעיה להעתיק במחיר מוזל.

הבעיה היא להעתיק בקבוק. אמנם יש טכנולוגיות למדידות גופי תלת מימד, אבל העלות של בדיקה כזו יקרה (זמן ועלות המכונה). בנוסף בשביל ליצר בקבוקים כאלה, צריך לשלם כסף לשבלונה שגם זה כסף.

לסיכום, יש כאן סיכון גבוה של הזייפן (שלא דברתי על תביעה זכויות יוצרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
תשמ'ע, אני ביקרתי במפעל של בזן בעבר בגלל עבודה שביצעתי עבורם ולא ראיתי מיכלי שמן של מוביל או Valvoline/Royal Purpl לכן אינני יודע על סמך איזה עובדות אתה כותב את הדברים.

לא כתבתי שכל היצרנים מיוצרים בבזן, אבל בהחלט חלקם כן.

תודה מרק, ראיתי.

לא רק שזו לא פעולה מסובכת, זו פעולה רווחית מאוד לזייפנים, ואתה צודק, כשרוכשים ישירות מהיבואן הרשמי כמו טלרון,פטרוטק וכו.. הסיכוי לרכוש זיוף נמוך.

אך בשוק השמנים הישראלים מסתובבים עשרות מתווכי ביניים שעוברים בין החנויות והמוסכים ומציאים שמני מותגים במחירים זולים ב-10-20 אחוז, ולצערי, לעולם לא נדע אם החנות או המוסך רכשו דרכם או דרך היבואן הרשמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...