Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך הסדר או המוסך הרגיל?

שימו לב! השרשור הזה בן 2241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבוקר, בעת שהרכב, טויוטה אוריס היברידית משנת 2013, חנה בחנייה לאורך הרחוב, רכב ששייך לרשות העתיקות החליק ונכנס בו בעצמה מאחור. בנוסף לפגיעות הפלסטיק והפח (בעיקר הפגוש, אבל אפשר לראות שגם הכנף האחורית השמאלית נפגעה), נראה שיש שינוי במבנה הרכב, כי הדלת האחורית נפתחה בקושי ולא נסגרת עוד. ראו תמונות מצורפות.

הצד השני לוקח אחריות מלאה ומשתף פעולה.

כרגע עומדות בפניי שתי אפשרויות:

1. לתקן במוסך הסדר של חברת הביטוח שלי, שלמה. הם מציעים את מוסך עלית לוי בדרך בית לחם 120 בירושלים, אבל אני יכול לבחור את אחד ממוסכי ההסדר האחרים שלהם (מודיעין יותר נוחה לי ושם יש את אילן בסון ואת גיל פ.ג פחחות בע"מ). במקרה הזה כל התהליך יהיה פשוט - הם יטפלו בכל תהליך התביעה, ברכב החלופי ובגרר, ללא כל צורך במעורבות שלי.
  2. לטפל במוסך הרגיל שלי - אוטופיה, סוכנות משנה טויוטה, במודיעין. הנסיון שלי עם המוסך ב-6 השנים האחרונות הוא טוב ובסה"כ אני סומך עליהם. בעבר כבר ביצעו צביעת פגוש ברכב הזה (בעקבות כניסה קלה של רכב אחר מאחור...) והיא נעשתה באיכות מעולה וללא כל הבדל בצבע. במקרה הזה, אני, בעזרת סוכן הביטוח אהיה אחראי לכל הבירוקרטיה והכל יהיה (לפחות) קצת יותר מסובך.

הנטייה שלי היא לטפל באוטופיה, גם כי אני סומך עליהם, וגם בשל הסיבוך הנוסף שברכב היברידי. אני מעדיף שיטפל בעניין מוסך שמבין. עד כמה הבירוקרטיה תהיה יותר מסובכת במקרה ואבחר באפשרות זו? האם במקהר הזה יהיה לי יותר קשה לקבל פיצוי אמיתי בגין ירידת ערך?

האם עדיף ללכת עם האופציה הראשונה? ואם כן, למישהו יש המלצה על אחד ממוסכי ההסדר של שלמה בירושלים או במודיעין? https://www.shlomo-bit.co.il/car_shop/view/center/list

תודה

20180123_091811.jpg20180123_090440.jpg20180123_091816.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את אוטופיה . אתה מכיר אותם.

קח לך גם שמאי משלך ולא שמאי של חברת הביטוח. זה מותר לך עם החוק. יש פה כמה מומלצים בפורום. הקנס של לבחור אנשי מקצוע מטעמך הוא בערך ₪2000 אבל לדעתי שווה את זה וגם כנראה תקבל את זה חזרה כי אתה לא האשם בתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי שלך מוסך שלך.

זקוק לרכב בזמן התיקון שכור כזאת.

כל הוצאה שיש לך גבה בקבלות אותם תגיש במסגרת הדרישה לחברת הביטוח של הצד הפוגע.

תעבוד עם סוכן הביטוח שלך שיעבוד מול חברת הביטוח של רשות העתיקות.

במקרה כאן שאין התחמקות מהצד הפוגע לא צריכה להיות שום בעיה נראית לעין בתהליך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות.

יש שרשור מומלץ על שמאים מומלצים?

או שהדרך היחידה היא לעבור על כל השרשורים עם המילה שמאי? ;-)

מה לגביי שמאי שעובד עם המוסך? אני מניח שלמוסך יש אינטרס לתקן כמה שיותר. מה שמתאים לאינטרס שלי (אלא אם יש פה פוטנציאל לטוטאל לוס - מה שלצערי לא נראה לי, המחירון של הרכב מעל 70,000).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את אלי אמרן שחברים שהשתמשו בשירותיו היו מרוצים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שאתה תובע את הרכב הפוגע ואת הביטוח שלו אין משמעות באיזה מוסך תבחר.

היה לי סיפור דומה לפני מספר שנים, הסיבוך היחיד היה איזה עיכוב בתשלום, המוסך (שמכיר אותי שנים רבות) עיכב את גבית הצ'ק הדחוי עד שקיבלתי את הצ'ק מהביטוח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום שמאי שעובד עם המוסך או קומבינה אחרת . תקח שמאי משלך שעובד רק עבורך ומייצג את האינטרסים שלך ולא אינטרסים של חברת ביטוח או מוסך כלשהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את אלי אמרן שחברים שהשתמשו בשירותיו היו מרוצים

מצטרף להמלצה על אלי אמרן

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אז לעדכון המובטח.

אלי אמרן אכן היה מצויין. שירות מעולה, ומקצועיות. רק שבחים יש לי עליו.

הפגיעה היתה הרבה יותר קשה ממה שנראה מראש (נמעכה רצפת תא המטען, נמעכה קשת הגלגל, נפגעו המתלה האחורי הימני והמתלה השמאלי הקדמי מפגיעת הרכב במדרכה) ועוד כמה דברים.

הרכב הוכרז כאובדן להלכה. קיבלתי את הפיצוי מחברת הביטוח של הפוגע תוך פחות מארבעה שבועות. נרכשה סובארו XV 2.0 Eyesight.

הפיצוי מחברת הביטוח כולל שני ניכויים מעצבנים מהסכום שאלי קבע:

- הצמדה למדד שירד בינואר ב-0.5% (התאונה היתה בסוף ינואר והפיצוי שולם בפברואר). כנראה שהסעיף הזה תקין ואין לי מה לעשות איתו.

- תוספת קילומטראז' וירטואלי של 1,700 ק"מ, כי הרכב עלה לכביש בפברואר. מצד שני הם לא נתנו את תוספת הערך בגין עלייה לכביש בפברואר. לא ברור לי אם זה חוקי מצד אחד להוריד בגין קילומטראז' שלא התבצע, בגלל שהרכב עלה בפברואר, ומצד שני להתעלם מהעובדה שעלה לכביש בפברואר, בעת קביעת הערך הבסיסי שלו.

מה אתם אומרים? שווה להלחם על זה (זה כמה מאות שקלים)?

אז בסה"כ היה הכי קל שאפשר כנראה. מצד שני הניכויים האלה קצת מעצבנים כי הם מרגישים כמו שיטת מצליח ובנוסף אני כבר חודש נוהג על קיה פיקנטו שקיבלתי כרכב חלופי, עד שיגיע הרכב שקניתי.

ושוב, תודה על העצה לקחת שמאי משלי. מסתבר שגם שנראה שהאינטרס שלך ושל המוסך זהים - זה לא תמיד כך. ותודה גדולה על ההמלצה הספציפית על אלי אמרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון למה שכתבתי. מסתבר שהעלייה לכביש בפברואר כן נלקחה בחשבון בעת חישוב שווי הרכב.

פעם ראשונה שאני מתבאס שהמדד ירד, אבל נראה שהחישוב נכון ושהעניין הסתיים.

שוב תודה על העצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אותי רשות העתיקות דפקו, אבל לא ברכב (החרימו לי משהו שמצאתי, וסיפרו לי שזה לטובת הדורות הבאים).

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2241 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...