Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות ברכישת לנסר קלאסיק 2006

דור--
שימו לב! השרשור הזה בן 2272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי חברים זקוק לעזרתכם:

על הפרק, לנסר קלאסיק (ספורט), 190,000 ק"מ יד 2.

לרכב יש הסיטוריית טיפולים עד 2014, מאז הרכב טופל במוסך שלטענת המוכר אין אפשרות לשחזר היסטוריית טיפולים.

מצב מכני נראה סביר:

לטובה:

צמיגים, בלמים ובולמים, גיר לא דופק ומעביר חלק גם תחת עומס. מזגן ומערכת חשמל - תקינה.

לרעה:

אין היסטוריה לטיפול טיימינג האחרון שאמור היה להתבצע (הקודם בוצע ב 90K בשנת 2010) מצבר בן 3 שנים, מים שקופים ברדיאטור, נראה כמו מים רגילים...

מצב קוסמטי, לא במצב טוב:

חיצונית - שריטה עמוקה על הדלת האחורית וכנף אחורית (מעל לגלגל)יש אפילו חור באורך 5 סנטימטרים בפח כחלק מעומק השריטה (נראה ששפשפו ברזל חד או משהו כזה)

שיפשופים על הטמבונים וצבע כללי דהוי מאוד שבחלק מהמקומות יש קצת קילופים קטנים.

פנימית - סלון סביר, אין קריעות או שברים, אבל הסלון דהוי ונראה שחוק.

בסה"כ ראיתי שהרבה לנסרים סובלות מצבע מתקלף.

ולעניינו, 2 שאלות:

1. איך יתכן שברישיון הרכב רמת הגימור היא ספורט ומצויין רק 2 כ"א, לעומת המפרט באינטרנט שמציין 6?

2. כמה שווה לשלם על רכב כזה? (מחירון יד 2 סביב 13,500 ש"ח)

תודה ויום נפלא,

דור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך אני אענה רק על 2:

לא לשלם על רכב כזה.

זה נשמע כמו רכב ישראלי טיפוסי, מטפלים רק כשנשבר משהו או כשנזכרים "מתי עשיתי טיפול?"

אין לרכב היסטורית טיפולים, לא עשו לו טיימינג, ויש מי ברז ברדיאטור. ובתור בונוס יש צבע דהוי ומתקלף.

מה יש פה כן לחשוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר מה מצאתי בו:

יד 2, פרטית לגמרי, טסט לשנה ועד לשנת 2014 הרכב טופל במוסך מורשה של מיצובישי, יש היסטוריה מלאה ונראה שהרכב טופל היטב ובחלפים טובים.

הבעלים לא התחלפו אלא רק ניסו לחסוך בעלות הטפולים ועברו למוסך זול יותר (אין לי מושג איזה מוסך זה)

המצב המכני הכללי סביר,יש טסט לשנה והמוכר מוכן להפחית את עלות החלפת הטיימינג מהמחיר.

בסך הכל, למעט מי ברז ברדיאטור והצבע הכללי הרכב לא גרוע.

כמובן ש 13,500 הוא לא יקבל, הבעלים מכוון לסביבות 10,000 ואני שואל אם הרכב שווה 8,000 ש"ח או לא.

מבדיקת לנסרים נוספות, ראיתי שהרבה סובלות מדהיית והתקלפות הצבע.

אני מניח שצבע בסיסי יכול להיות 3,000, טיימינג 1,500, ככה שאפשר להגיע ל 12,500 והרכב יכול לשרת עוד תקופה נחמדה.

אני טועה?

עריכה אחרונה על ידי דור--
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין אבל שמ 2014 אין היסטורית טיפולים, ויש מי ברז ברדיאטור? אני מבין מזה שהרכב ככול הניראה לא היה מטופל כלל בשנים האחרונות.

מבחינתי רכב מטופל זה ה א' ב'. קל וחומר ברכב ישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לבעל הרכב שום קבלה על טיפולים בארבעת השנים האחרונות?

מהניסיון שלי עם הדגם (ספורט 2004 שהחזקתי מ 2010 במשך 4.5 שנים).

דגם ספורט אכן כלל רק 2 כריות אויר (דגם פרימיום קיבל 6, ומשנת 2007 כל הדגמים קיבלו 6).

הרכב אמין מאוד וזול לאחזקה.

גם רכבים שלא טופלו "לפי הספר", יחזיקו מעמד יחסית.

צבע מתקלף ברוב הרכבים (אצלי היה שמור ונראה כמו חדש גם אחרי 10 שנים, פשוט הקפדתי על וקס פעם בחודשיים).

אני לא חושב שזה ממש משנה אם הרכב יד שניה או רביעית בשנתון כזה.

לכן, אינני חושב שמצאת מציאה.

במחיר דומה תוכל לרכוש אקזקיוטיב 2008 (מבחר ענק) שמגיעה עם שש כריות אויר ובלי ספויילר אחורי ופנסים שקופים מאחור. כל השאר זהה למה שראית בספורט 2006.

סבלנות. יש מבחר גדול וחבל להתפשר על רכב שניראה רע מאוד ודורש השקעה גדולה יחסית למחירו.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קבלות, לטענתו הוא היה מבצע טיפול כל שנה צמוד לטסט ואת הקבלות הוא לא שמר, המוסך הנפיק חשבוניות מפנקס ידני ולא באמצעות מערכת ממוחשבת כך שאי אפשר להפיק היסטוריה.

מציאה - זה בטח לא, השאלה היא מה המחיר הסביר לתמחר את הרכב בהתייחס לחוסר ההיסטוריה בארבעת השנים האחרונות.

למה אני לא יורד מיידית מהרכב?

כי הרכב היה בבעלותם 9 שנים, זוג צעיר אקדמאי עם ילד, נראה שבסך הכל הרכב לא עבר חיים קשים במיוחד (למעט הצבע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור, לא חסרות לנסר כאלו, אני מאמין שעם קצת סבלנות אתה יכול למצוא אחת טובה יותר שיש לה גם היסטוריית טיפולים.

וזה שהרכב בן 12 - לא קשור, יש גם רכבים צעירים יותר ללא היסטוריית טיפולים ויש רכבים מבוגרים יותר שיש להם היסטוריית טיפולים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את העצות,

כמוצא אחרון הצעתי לבעל הרכב 7,000 ש"ח מתוך שקלול של מצב הרכב (טיימינג, מצבר, מי ברז בראדיטור, חוסר בהיסטוריה וצבע ירוד), הוא טוען שיש לו קונה חם ב 8,500, איחלתי לו בהצלחה והשארתי פתח שאם לא יתקדמו ביניהם - שיחזור אלי.

ו... חוזר לחיפושים :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לא הייתי משקיע בצבע כללי לרכב בן 12, סע איתו ככה , גם כשהייתי בא לקנות הייתי מעדיף רכב שמקורי מאשר שעבר צבע כללי.

לגבי הטיפולים אני בשונה מחברי הפורום פה ממש לא הייתי נחרד שמ 2014 אין ספר טיפולים מסודר ( למען הכנות אני החלפתי ב 5 שנים האחרונות מעל 10 רכבים, לרובם לא היה ספר טיפולים מסודר וגם לאלה שהיה אני המשכתי לטפל לבד והרסתי את הסדר של הטיפולים)

כשאני קונה רכב אני מכניס אותו למוסכניק שלי ושואל אותו מה צריך לעשות, טיפולים גדולים וקטנים, מיישר קו ומתחיל להסתדר משמה

ספר טיפולים זה חשוב אבל בסכום כזה זה ממש לא דיל ברייקר!

כשלפניו לא נראית עסקה מי יודע מה , המחיר לשנה והבלאי הדי גבוהה של הרכב, עושה רושם שתמצא משהו טוב יותר בלוחות

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש פה עניין שיקול כולל.

רכב שמרגיש מושקע היטב, הבעלים מעורבים ויודעים כל רכיב מתי הוחלף ובסה"כ מתקבל רושם של מודעות לתחזוקה - גם אני לא הייתי מתרגש מהעדר ספר טפולים.

אבל כאן אמנם מוכר הרכב ממש נחמד ונראה אמין, אבל אין לו שמץ של מושג מה הוחלף ומתי, ולכן בלי היסטוריית טיפולים קשה לשלם על זה מחיר רגיל שאינו משקלל את הסיכון.

לדוגמה, פתחתי פה שרשור בעבר על ידידה שבמשך 3 שנים לא נכנסה למוסך אפילו פעם אחת, לא שמנים, לא פילטרים, כלום, נאדה. היא חשבה שאם הטסט עובר חלק אז אין בעיה...

אתה מבין שלרכוש רכב כזה עם שמן מנוע (כנראה לא איכותי במיוחד) שעבר 3 שנים ו 40K ק"מ בפקקים של תל אביב ובנסיעות עירוניות - לא מהווה עסקה טובה גם אם תכניס ליישור קו, יש נזקים מצטברים.

במקרה של הלנסר, תמורת 7,000 ש"ח אני מוכן לקחת את הסיכון ולהכניס ליישור קו מכני כולל, מעבר לזה - לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כזו 2006 עם 91,000 קמ.קח בחשבון שהרכב שתיין בצורה קצת חריגה.בערך 1 ל8.5 ואני מאלו שמקדימים טיפולים.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש פה עניין שיקול כולל.

רכב שמרגיש מושקע היטב, הבעלים מעורבים ויודעים כל רכיב מתי הוחלף ובסה"כ מתקבל רושם של מודעות לתחזוקה - גם אני לא הייתי מתרגש מהעדר ספר טפולים.

אבל כאן אמנם מוכר הרכב ממש נחמד ונראה אמין, אבל אין לו שמץ של מושג מה הוחלף ומתי, ולכן בלי היסטוריית טיפולים קשה לשלם על זה מחיר רגיל שאינו משקלל את הסיכון.

לדוגמה, פתחתי פה שרשור בעבר על ידידה שבמשך 3 שנים לא נכנסה למוסך אפילו פעם אחת, לא שמנים, לא פילטרים, כלום, נאדה. היא חשבה שאם הטסט עובר חלק אז אין בעיה...

אתה מבין שלרכוש רכב כזה עם שמן מנוע (כנראה לא איכותי במיוחד) שעבר 3 שנים ו 40K ק"מ בפקקים של תל אביב ובנסיעות עירוניות - לא מהווה עסקה טובה גם אם תכניס ליישור קו, יש נזקים מצטברים.

במקרה של הלנסר, תמורת 7,000 ש"ח אני מוכן לקחת את הסיכון ולהכניס ליישור קו מכני כולל, מעבר לזה - לא.

מחליף לו את השמן וממשיך כרגיל, לאחר יישור קו הכל בסדר, במידה וילך המנוע, נתקן או נחליף, אתה קונה רכב ישן אתה לוקח סיכון, כמובן שאם הייתי רואה רכב ש 3 שנים לא הוחלף לו שמן הייתי מבין שהבעלים כנראה לא מבין כלום בעולם הרכב והייתי מוריד את המחיר כמה שאני יכול, הייתי מגלם במחיר גם את המנוע כאילו הוא כבר גמור.

והרי לך עסקה שהיא עדיין דיי משתלמת

הטירוף הזה אחרי ספר טיפולים לרכב בן 11 12 נראה לי קצת תמוהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באשר לרישיון. הגיוני מאוד.

ברנו מגאן שהייתה לי היו 4 כ"א. ברישיון היו כתובים 2.

ניתן היה לראות בבירור את הסימון של היכן הן נמצאות, כך שבפועל ידעתי שהן שם.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לפני חודשיים וחצי קניתי לנסר 2007 פרמיום עם היסטוריית טיפולים וזה לא מנע מהרדיאטור והאלטרנטור להתפגר ועל שניהם הוצאתי 1400ש"ח לעבודה + חלקים

הטיימינג ברכב שקניתי בוצע בדצמבר 2012 ולפי ספר הרכב, עושים כל 6 שנים או 90,000ק"מ, הקודם מביניהם.

אני החלטתי לא לקחת סיכון ולעשות בכל מקרה כולל החלפת משאבת מים. אני יכול להגיד שטוב שהחלפתי כי רצועת הטיימינג נראתה שחוקה ועם מלא סדקים לאחר 5 שנים ולא הרבה ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...