Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - לקסוס LC

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בלי מילה על הלקסוס, אני נהנה מאוד מהמבחנים לאחרונה ומשיטת מובילי הדעה.

נקודות מבט שונות ובלתי תלויות של אנשים אשר לכאורה חפים מאינטרסים ואינם תלויים במפרסמים לפרנסתם.

אחלה פלטפורמות, אחלה כתבות ותמונות כרגיל מהממות של פבל.

שאפו ותודה רבה!

פבל (העורך) עובד קשה מאוד שהמבחנים יצאו במתכונת הנוכחית. אני חייב להסכים איתך בתור מישהו שנמצא בצד הבוחן שכמות הידע והדעות גם בזמן המבחן וגם בהתייחסויות אח"כ משפרים כל מבחן. אחד האסים הכי גדולים שלנו פה

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

החלטתי לפצל את 2 התגובות שלי, בעיקר כי התגובה של hissi ראויה לציטוט ותגובה בפני עצמה.

גם לי הזדמן לבחון את הלקסוס הנ"ל. אותו ערב לא חשוך במיוחד, אותה שעה כמו רוני. אני מגיע לנקודת המפגש עם רכב ספורטיבי, עושה את נסיעת ההכנה עם הרכב שלי (קצב מהיר יחסית אבל רחוק ממגבלות) כדי להגיע לנקודת המפגש. מרחוק אני כבר רואה את רכב המבחן. צבע אפור כהה, צללית נמוכה, רחבה ומוזרה מעט. חונה ומצטרף למתבוננים (פבל, עכברוני וגולף). חיצונית הרכב נראה מדהים. אני חובב קונספטים ו-LC500 נראית לגמרי כמו קונספט. אני סבור שהייתה התערבות בין המנהלים למעצבים שם והמעצבנים ניצחו. אין לי הסבר אחר כיצד אדם שפוי היה מאשר עיצוב כזה, מצד שני למי איכפת? היא נראית מדהים!

גם בכתבה וגם בתגובות מעליי ירדו לפרטי העיצוב הקטנים ולא אחזור עליהם. לי מאוד הפריע עיצוב הפנים. אם הפונטים לא עניינו אותי הריפוד משך את העין. ולא, לא לטובה בכלל. העור האדום המוגזם הזכיר לי משהו בין אמריקאיות ישנות ומגושמות וונאבי מפוארות לבורדל. פשוט לא זה. במבחנים ראיתי את הרכב עם ריפוד בצבע אפור וזאת הפעם הראשונה שאני מעדיף את העיצוב הרגוע יותר.

אכלתי לכם את הראש על העיצוב, איך זה נוסע? טוב, קודם כל זה מנוע גדול ואטמוספרי! אני לא זוכר מתי יצא לי לנהוג ברכב אטמוספרי עם מעל 200 כ"ס. הצליל פשוט טוב, מסוג שמשתפר אקספוננציאלית עם העליה בסל"ד וב-6000 סל"ד פשוט רוצים להמשיך ולהמשיך לטפס.

למרות הכוח הרב, החללית הזאת מאוד מאופקת. אין לה את הבזקי האטרף שיש במספר מכוניות אחרות שבחנו. היא מרגישה יותר סולידית, יותר רגילה... יותר מתורבתת. אחרי כמה "הקפות" אני מעביר למצב ספורט+. בניגוד לרוני אני נוהג לאט יותר ככה שיצור מרווחי הביטחון פחות משמעותי. הלקסוס הזאת נוסעת טוב, טוב מאוד. טוב כמו שאפשר לצפות מהנתונים שלה. אבל, כמו שאומרים "אליה וקוץ בה". LC500 היא לא רכב ספורט, כמו שנאמר כבר היא יותר GT, לא צריך ללחוץ אותה לקצה ולגהץ פיתולים. היא מיועדת לנהיגה רגועה יותר. שיוט לא נינוח אך נוח למרחקים ארוכים.

לקסוס LC500 עבורי היא רכב שנחמד לבחון, לנהוג קצת אך לא מתגעגע אליו.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואוו. איזה יופי שלרכב.

הכתיבה של פבל נהדרת (כרגיל) והפעם גם התמונות ממש מתעלות על עצמן ונראה כי מצליחות להעביר את התחושה של המבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב את לקסוס. ואהבתי את ההגדרה כמ"ש...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל כתיבה יוצאת מן הכלל.

הרכב נראה מאוד מרשים, ופחות או יותר זהוא, כלומר עיצובית הוא די מדהים, ניתן לומר אולי אפילו קורא תיגר על הגדולים (למבו וכאלה?) לפחות בכל מה שקשור לעיצוב החיצוני, כל השאר פושר במקרה הטוב.

משום מה האסוציאציה שעולה לי שאני חושב עליה היא גולף GTI, מצד אחד זה ניגוד גמור עיצובין כן? מצד שני היא עושה הכל די טוב אבל לא מצטיינת בשום דבר.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה קצת טועה. היא אמנם לא מצטיינת, במיוחד לא כרכב ספורט אבל היא פשוט לא מיועדת לזה.

זה רכב לכיסוי מרחקים מהר ובסטייל. לא מכונת גיהוץ פיתולים.

גולף לעומת זאת פשוט לא חדה מספיק יחסית לקטגוריה שלה וסוג של מכוונת מתחתיה בעוד שהלקסוס מכוונת להיות קופה מהירה. לא חושב שגרסאות amg הן ההשוואה הנכונה אלא כמו שכבר נכתב, s class קופה. לצערי, לא יכול להשוות כי לא בחנתי את האחרונה

עריכה אחרונה על ידי In Flames

Renault Clio RS EDC 200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה האסוציאציה שעולה לי שאני חושב עליה היא גולף GTI, מצד אחד זה ניגוד גמור עיצובין כן? מצד שני היא עושה הכל די טוב אבל לא מצטיינת בשום דבר.

בניגוד לאין פליימס, אני דווקא חושב שאתה צודק. אבל זה ממש לא בקטע רע, הגולף GTI היא ההוטהאץ' הכי נמכרת/אהובה בעולם לא בכדי, זה בדיוק בגלל שהיא עושה הכל טוב. נכון, יש יותר מהירות ומתנהגות ורועשות ממנה, אבל הן דורשות גם פשרות גדולות בתחומים אחרים. הגולף אמנם דורשת פשרות בכל מקום, אבל הן קטנות יחסית. אותו סיפור עם מכוניות GT - כל הקטע שלהן הוא לעשות הכל טוב, רק שהן עושות את זה במעטפת פי כמה וכמה יותר רחבה מאותה גולף. במילים אחרות - זה פיצ'ר, לא באג.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית GT בראש ובראשונה, ואז מכונית ספורט. לא ההפך כאמור. קהל היעד הוא מי שרוצה שיוט במחלקה ראשונה, וברגע שעלה החשק להשתעשע קצת, זה זמין, ובלי היסטריה ואגרסיות. המנוע האטמוספרי חזק מאוד מצד אחד, אבל לינארי ובלי התפרצויות זעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד לאין פליימס, אני דווקא חושב שאתה צודק. אבל זה ממש לא בקטע רע, הגולף GTI היא ההוטהאץ' הכי נמכרת/אהובה בעולם לא בכדי, זה בדיוק בגלל שהיא עושה הכל טוב. נכון, יש יותר מהירות ומתנהגות ורועשות ממנה, אבל הן דורשות גם פשרות גדולות בתחומים אחרים. הגולף אמנם דורשת פשרות בכל מקום, אבל הן קטנות יחסית. אותו סיפור עם מכוניות GT - כל הקטע שלהן הוא לעשות הכל טוב, רק שהן עושות את זה במעטפת פי כמה וכמה יותר רחבה מאותה גולף. במילים אחרות - זה פיצ'ר, לא באג.

אני חושב שהדעות שלנו לא סותרות.

אני כתבתי שהגולף GTI היא הוט האץ' שעושה הכל טוב מאוד אבל לא מצטיינת. לקסוס LC500 לעומתה עושה את הכל כמו שצריך בקטגוריה שלה. מה שכתבת יותר מדבר על הקטגוריה עצמה (GT) אל מול הספורטיביות הקיצוניות יותר ולא הדגם הספציפי הזה מול קטגוריית הספורט.

במקרה של הגולף - הדגם הספציפי אל מול הקטגוריה כולה

במקרה של LC500 - הקטגוריה כולה לעומת הספורטיביות

Renault Clio RS EDC 200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שאני לא יודע עד כמה ה-LC עושה הכל כמו שצריך ביחס לקטגוריה שלה, כי לא נהגתי על רכבים מהקטגוריה שלה...

אבל בגדול כן, אני מסכים - גולף GTI היא סוג של ה"GT של ההוטהאצ'ים". היי, רגע, זה גם כתוב בשם שלה! :lol:

אלא שאני לא חושב שזה הופך אותה לפחות טובה ביחס לקטגוריה, ובטח ובטח שלא מכוונת מתחתיה. כלומר היא אולי מכוונת מתחת לקטגוריה מבחינת רעש וצלצולים או התנהגות ותקשורה, אבל היא מנצחת את רובן בנוחות ושימושיות (לצורך העניין). היא פשוט אינטרפרטציה אחרת ל"משפחתית ספורטיבית" איפה שנניח המגאן היא 20% משפחתית ו-80% ספורטיבית, הגולף היא 50-50, ונתוני המכירות (בעולם) מעידים על זה שזה מתכון לא רע בכלל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בסופו של דבר אנחנו באותה בדעה

Renault Clio RS EDC 200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב לזה בדיוק התכוונתי שהשוואתי אותה ל GTI.

לגבי החלק של ה GT באמת מאוד מעניין איך היא ביחס למתחרות שלה, אם כי העיצוב שלה לא ממש מתחבר לי עם ה"טורר".

מבחינת עיצוב לפחות לטעמי היא מתחרה ברכבים די שונים, בקיצור עוף די מוזר.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם GT בא לסמן משהו שגומע מאות קילומטרים בנינוחות מהירה.

דגמתי את המפלץ הזה במשך מספר דקות

אהבתי את המראה החיצוני , את הנומך של הרכב ואת הנוכחות שלו במקום בו חנה והמתין לי.

נסיעה ראשונה ישבתי במושב הנוסעים כנווט לטייס RK

בראן השני נהגתי לבד באותו מסלול חצי מוכר.

המוד היה קומפורט, גם במוד הזה המפלץ מהיר , מהיר מאוד.

בקטעים הישרים שהיו קצרים ( מאות מטרים בודדים ), התאוצה מביאה אותך למהירות והבלמים בולמים אותך לקראת העיקול ללא דרמות.

המנוע האטמוספרי והגיר בעל 10 הילוכים מחפים על מחסור בטורבו.

החיסרון היחיד הוא בליעת דלק רעבתנית כאשר הרכב בנסיעה "מינהלתית"

אם נשווה אותו ל C63S AMG שלא דגמתי לצערי הוא נחות משהו לדברי אלה שבחנו את שניהם.

אבל אם נשווה מחירים יש לך כאן עיסקה שבהפרש המחירים אתה יכול לצייד את כל המשפחה בכמה כלי רכב של 200K כל אחד ללא קושי.

אהבתי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי ברכב, אך ראיתי אותו וישבתי בו (עובד מול הסוכנות של לקסוס...).

לדעתי הפנים של הרכב שהיה בסוכנות היה מוצלח יותר מהבורדל שקיבלתם. באופן כללי נראה לי שהקלף החזק של הרכב הזה הוא בעיקר המראה גם מבפנים ובוודאי מבחוץ. אני לא חושב שיכולת דינאמית תהיה הגורם המכריע ברכישה. כי מי שממש רוצה לנהוג, סביר להניח שיבחר באחת האלטרנטיבות ה...דינאמיות יותר שפבל הזכיר.

אבל דווקא מבחינת ההצהרה, אפקט ההגעה או ה"פוזה" יש בה משהו שונה ומיוחד. הגרמניות הספורטיביות דומות מידי לאחיותיהן הסטנדרטיות, הפורשה קצת המונית ומוכרת וה-GTR גסה. וזו הנקודה החזקה ביותר של הלקסוס, היא פשוט...אחרת ומיוחדת.

וביננו אם כבר מוציאים הרבה על רכב, זה אולי הכי חשוב, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...