Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רגע לפני קנייה - פיג'ו 308. מישהו עם נסיון אישי?

diego21
שימו לב! השרשור הזה בן 2286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מחפש רכב שישמש אותי והתקציב לא גבוה (25K~)

לאחר חיפוש מסיבי הגעתי לפג'ו 308 משנת 2010. רכב משנתון יחסית מתקדם שגם מרווח במושב הנהג (הגובה שלי הוא כמעט 1.90)

אני מודע לשם הרע שיצא לצרפתיות משנים קודמות, ורציתי לשאול אם מישהו פה מנסיון אישי או נסיון של מישהו קרוב אליו יכול להעיד על הרכב, והאם בטיפול נכון הוא לא יגרור אותי כל שבועיים למוסך

תודה רבה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי מדובר בסך הכל ברכב נהדר.

נוח ומפנק יחסית לתקציב.

יש המון דברים טובים בו, אבל יש כמה דברים שכדאי שתיקח בחשבון:

1. המנוע - הוא לא זריז מאוד, הוא קצת צמא, 1:10 בנסיעה משולבת. אבל הכי גרוע - הוא מאוד רגיש לחוסר טיפולים בזמן. תקנה אך ורק רכב שטופל באופן קבוע, שמרווחי הטיפולים לא עלו על 15 אלף ק״מ להחלפות שמנים.

2. עדיין מנוע - יש לפעמים הזעה מאטם מכסה השסתומים - העלות של האטם זניחה (200₪ בערך), אם לא תחליף לבד - ישנה גם עלות עבודה. הבעיה הזאת אגב משותפת לעוד המון רכבים.

3. תיבת הילוכים - רוב הזמן נעימה וחלקה, אבל רק 4 הילוכים. בנוסף, אני ממליץ מאוד להחליף שמן גיר (למקןרי בלבד) כל 50-60 אלף ק״מ. למרות שהיצרן לא ממליץ, זה בהחלט תורם לאורך החיים של התיבה, שהיא מעט רגישה, אבל עלויות התיקון שלה סבירות.

4. משאבת ואקום - נמצאת על המנוע - תתחיל מתישהו נזילה ממנה. אם זה רק האטם - מדובר ב20 שקל ו-5 דקות עבודה. אם זאת כל המשאבה מדובר ב900₪ ו-5 דקות עבודה.

5. מעבה של המזגן. נמצא בתוך הדש בורד - זה יתקלקל מתישהו. העלות - כ-3,000₪ אצל מוסך מתמחה.

זה רכב מעולה לדעתי. שנותן המון תמורה. כמו כל רכב, יש לו בעיות ידועות - שבקניית רכב מטופל עם הסיטוריית טיפולים טובה - תוכל להימנע מהן - כי כנראה כבר סידרו אותן.

הרכב הזה צריך משמעת טיפולים. אני הייתי מקפיד על טיפול כל 10-15, למרות שהיצרן מגדיר מרווחים גבוהים יותר וזאת טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את גיר 4 ההילוכים יש גם ב2008 שאני נוהג בה.

ואם מדובר על מנוע 1600, הרי שזה שילוב גרוע ואין מאושר ממני מהעובדה שהרכב הזה יילקח ממני (ושנאלצתי לנהוג עליו רק חודש).

שילוב מנוע גיר שמספק צריכת דלק לא טובה, בתוספת מנוע רועש בשיוט במהירויות גבוהות.

אני במקומך הייתי לוקח לנסיעת מבחן לראות אם זה מתאים לי.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי מדובר בסך הכל ברכב נהדר.

נוח ומפנק יחסית לתקציב.

יש המון דברים טובים בו, אבל יש כמה דברים שכדאי שתיקח בחשבון:

1. המנוע - הוא לא זריז מאוד, הוא קצת צמא, 1:10 בנסיעה משולבת. אבל הכי גרוע - הוא מאוד רגיש לחוסר טיפולים בזמן. תקנה אך ורק רכב שטופל באופן קבוע, שמרווחי הטיפולים לא עלו על 15 אלף ק״מ להחלפות שמנים.

2. עדיין מנוע - יש לפעמים הזעה מאטם מכסה השסתומים - העלות של האטם זניחה (200₪ בערך), אם לא תחליף לבד - ישנה גם עלות עבודה. הבעיה הזאת אגב משותפת לעוד המון רכבים.

3. תיבת הילוכים - רוב הזמן נעימה וחלקה, אבל רק 4 הילוכים. בנוסף, אני ממליץ מאוד להחליף שמן גיר (למקןרי בלבד) כל 50-60 אלף ק״מ. למרות שהיצרן לא ממליץ, זה בהחלט תורם לאורך החיים של התיבה, שהיא מעט רגישה, אבל עלויות התיקון שלה סבירות.

4. משאבת ואקום - נמצאת על המנוע - תתחיל מתישהו נזילה ממנה. אם זה רק האטם - מדובר ב20 שקל ו-5 דקות עבודה. אם זאת כל המשאבה מדובר ב900₪ ו-5 דקות עבודה.

5. מעבה של המזגן. נמצא בתוך הדש בורד - זה יתקלקל מתישהו. העלות - כ-3,000₪ אצל מוסך מתמחה.

זה רכב מעולה לדעתי. שנותן המון תמורה. כמו כל רכב, יש לו בעיות ידועות - שבקניית רכב מטופל עם הסיטוריית טיפולים טובה - תוכל להימנע מהן - כי כנראה כבר סידרו אותן.

הרכב הזה צריך משמעת טיפולים. אני הייתי מקפיד על טיפול כל 10-15, למרות שהיצרן מגדיר מרווחים גבוהים יותר וזאת טעות.

תודה רבה על התגובה.. בסוף מצאתי 308 משנת 2012 ולקחתי לבדיקה

מה דעתכם?

AAAAAAAAA.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מהם נזילות השמן.

בגדול צריך להחליף לרכב הזה 4 צמיגים (1,300₪-1,400 בערך לרביעייה טובה)

להחליף פנס קדמי שזה באיזור ה500₪ לתחליפי ואז לשקלל את עלויות התיקונים של נזילות השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את גיר 4 ההילוכים יש גם ב2008 שאני נוהג בה.

ואם מדובר על מנוע 1600, הרי שזה שילוב גרוע ואין מאושר ממני מהעובדה שהרכב הזה יילקח ממני (ושנאלצתי לנהוג עליו רק חודש).

שילוב מנוע גיר שמספק צריכת דלק לא טובה, בתוספת מנוע רועש בשיוט במהירויות גבוהות.

אני במקומך הייתי לוקח לנסיעת מבחן לראות אם זה מתאים לי.

החזקתי מליסינג 308 מ 2011 עד 2014 .

מיצטרף לחוות דעת זו . שמחתי להזדכות על הרכב .

היתרון היחיד הוא מושבים קידמיים מאוד נוחים , ומרווח קידמי טוב גם אכות הגימור טובה - הרכבה וטיב הפלסטיקים .

נוחות מאוד בינונית - כיול מתלים קשה , סרן אחורי שמשמיע חבטות תחת מהמורות ותיבה בעלת ארבע מהירויות בלבד שגורמת לרעש מנוע במהירות שייוט .

ברגע שלוחצים קצת התיבה הססנית - בנוסף לעצבים זה מסוכן בטיחותית ביציאה בצומת או בכניסה לכיכר .

לדעתי הדגמים המוצלחים הם דיגמי טורבו דיזל ידנית אבל אני לא בטוח שיובאו לארץ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני פוסל את דעתכם, אבל החזקתי בליסינג שם אתכם במקום אחר - ולמה?

שאני קונה רכב בכספי - חשובה לי מאוד התמורה בעד האגרה.

ב20-25 אלף - אתם קונים 308, שנת 2011-12 מטופלת ושמורה עם נתונים טובים מאוד.

האלטרנטיבות במחיר הזה פחות טובות לדעתי וכוללות פשרה משמעותית בשנתון או בנתונים וגם אז לכל אחת יש חסרון.

20-25 אלף ייקנו לכם לדוגמא מזדה 3 שנת 2007-8 עם נתונים פחות טובים.

ברור שבזמנו זאת לא הייתה הקנייה החדשה הטובה ביותר, אבל היום כמשומשת - היא אופציה מעולה.

נכון הגיר 4 הילוכים מבאס קצת וגורם לצריכת דלק מעט גבוהה והמנוע רועש מעל 120. אבל תציעו אלטרנטיבה טובה. הc4 שהוצעה היא אופציה.

אבל אני הייתי מעדיף חד משמעית 308 2011/12 עם נתונים טובים על מזדה 3 2007 שעברה הרבה יותר.

גם המזדה תהיה רועשת ולא חסכונית. תהיה פחות נוחה, גימור פחות איכותי. כנראה יותר אמינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הצלחתי להבין מכל הכתוב למה.

בתור מי שמחזיק את שילוב המנוע גיר הנ"ל. את כספי לא הייתי שם על השילוב הזה. למעשה, גם אם היה מדובר בעסקת ליסינג הייתי נמנע מהשילוב הזה ופונה לעשרות אלטרנטיבות אחרות טובות יותר.

הסיבה שזכיתי לחוות את זה, היא כי הרכב שבו אני נוסע משמש כרכב גישור. והאמת? אני כבר חסר סבלנות לקבל את המחליף שלו.

שוב, זה עניין של צרכים. אני נוסע על כביש 6 מספר פעמים בשבוע ואחד הפרמטרים החשובים לי הוא נוחות ושיוט בין עירוני מהנה. בסעיף הנוחות (חוץ מהמון רעשים בלתי מוסברים) הפז'ו מצטיינת, אבל היא רועשת ובזבזנית.

מבלי לדעת מה התקציב של פות"ש אני יכול להתערב שיש אלטרנטיבות טובות יותר באותו המחיר.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני קונה רכב בכספי - חשובה לי מאוד התמורה בעד האגרה.

ב20-25 אלף - אתם קונים 308, שנת 2011-12 מטופלת ושמורה עם נתונים טובים מאוד.

האלטרנטיבות במחיר הזה פחות טובות לדעתי וכוללות פשרה משמעותית בשנתון או בנתונים וגם אז לכל אחת יש חסרון.

20-25 אלף ייקנו לכם לדוגמא מזדה 3 שנת 2007-8 עם נתונים פחות טובים.

ברור שבזמנו זאת לא הייתה הקנייה החדשה הטובה ביותר, אבל היום כמשומשת - היא אופציה מעולה.

נכון הגיר 4 הילוכים מבאס קצת וגורם לצריכת דלק מעט גבוהה והמנוע רועש מעל 120. אבל תציעו אלטרנטיבה טובה. הc4 שהוצעה היא אופציה.

אבל אני הייתי מעדיף חד משמעית 308 2011/12 עם נתונים טובים על מזדה 3 2007 שעברה הרבה יותר.

גם המזדה תהיה רועשת ולא חסכונית. תהיה פחות נוחה, גימור פחות איכותי. כנראה יותר אמינה.

מבצעים עכשיו באלבר מזדה 2 סדאן 2012 החל מ 25 אלף תהיה אמינה יותר ומהנה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופר בומבה - אתה מדבר על 2008, שזה רכב אחר.

התקציב שלו 25 אלף.

Ilia - ממש לא מסכים איתך שמזדה 2 עדיפה. היא פחות מוצלחת מהאטץבק.

מה גם שהמצב של הרכבים האלו כנראה לא משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...