Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש מברגה בסיסית לשימוש ביתי

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 2277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את אותו הדבר בדיוק אפשר להגיד על וורקס. רק שבוורקס, אחוז הכלים ה"דרעק" גבוה יותר מאשר באלו של בוש. ובוש איננו מותג מדבקה יותר ממה שמיצובישי או טויוטה הם מותגי מדבקה.

אספר לך משהו מניסיון אישי.

1) באחת העבודות הקודמות שלי, רכשו לעובדים בבית-מלאכה (אינטגרצייה של מנועים חשמליים ומכלולי גיר) מברגה של וורקס. כל מי ששאלתי לא היה מרוצה ממנה. אחיזה לא מתוכננת נכון, כוח לוקה בחסר, ועוד כמה חסרונות לעומת מותגים חזקים יותר.

2) במקום עבודה אחר, רכשו לעובדים מברגות של מטאבו. מותג שנחשב לרציני. שלחתי לתיקון 6 מברגות כאלו במו ידיי, מול אחת בלבד של בוש - וגם זה היה פגם בייצור של המוצר (בעייה בפוטר). המברגות האחרות פשוט התפגרו אחת אחת, לא עמדו בעומס.

3) גם במקום עבודתי הנוכחי, שלחתי מברגות לתיקון. הנה, טרי- היום קיבלתי בחזרה את המטאבו ששלחתי לתיקון עבור הלקוח (נרכשה באוגוסט... מנוע כנראה התפגר) לפני יומיים. בוש עדיין לא יצא לי לשלוח לתיקון, גם לא מקיטה, וזה לא כי אנחנו לא מוכרים אותם. להיפך, אנחנו מזיזים הרבה יותר בוש ומקיטה (יותר בוש ממקיטה, האמת) מאשר מטאבו וריובי.

סטטיסטית, יש פה דפוס ברור ומוחלט.

4) באחת העבודות היותר מוקדמות שלי, מכרנו כמויות מטורפות של מברגות בוש. אני מעריך שעל כל 100 שנמכרו, 1 חזרה לתיקון. וגם זה כי הם הלכו לאנשים שלא מעניין אותם כלום ולא שומרים על הכלים שלהם (הם אשכרה השתמשו במברג שענים פעם אחת כדי לפתוח ארגז עץ, בתור לום... הייתי בהלם טוטאלי). אחרת המספרים היו נמוכים בהרבה.

מקיטה, דהוולט, מילווקי וכדומה, לא יצא לי לשלוח לתיקון אי פעם, מהסיבה שאנחנו כמעט שלא מזיזים אותם ושבעבודות הקודמות לא רכשו אותם עבור העובדים- כך שאין לי בסיס איתן להשוואה אמפירית. עם בוש יש לי ניסיון של שנים רבות. אני לא אומר שהם הכי טובים, אני כן אומר שהם עדיפים בהרבה על רוב המותגים שקיימים כיום בשוק בארץ.

כמו כן אין לי מושג מהי רמת העמידות של וורקס, ובכנות אני לא מסמפט את הרעיון של לגלות את זה על בשרי. אני יודע מה עובד ניטב לאורך זמן, מניסיון אישי שלי. לכן המברגה שלי כרגע היא בוש כחולה, ומקווה לצרף אליה בעתיד גם מקיטה אחת נחמדה (יש להם פטנט שמאד אהבתי בפוטר, דיסקה שמסתובבת "על ריק" כדי שהפוטר לא יימרט בהברגות צפופות. מאד מצא חן בעיניי).

דבר אחרון.

לא כל מה שמסובב בורג ומגלה עמידות יכול להיחשב לכלי טוב או אפילו לכלי הנכון. יש עוד כמה גורמים שצריך לקחת בחשבון.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש מבצע על בוש כחולה בהם סנטר 10.8 פלוס שתי סוללות אימפקט. חבר עם כרטיס חבר והיא יורדת מסף ה400. לדעתי משתלם מאוד.

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, אני משער שתיארת לעיל בוש כחול.

הירוק הולך לתיקון, ועוד איך. זה חתיכת כלום.

והוורקס הוא חיקוי נהדר למקיטה (יש לי את שתיהן).

משום מה הנסיון שלי בזה מורה אחרת משלך, אבל שיהיה. אין לי מניות שם.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקרוא את הודעות 12/22/23 בשרשור הרצ''ב

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?625045-מקדחה-מברגה&highlight=works

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כחולה סדרה מקצועית ירוקה סדרה ביתית, זאת ההגדרה.

בפועל - כחולה זה בוש אמיתית (איכות גרמנית במיטבה), וירוקה זה הנסיון של בוש לעבוד עלינו שיש להם גם מוצרים זולים כדי להתחרות בפלח השוק הביתי. אבל בפועל בקרת האיכות היא פשוטה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, אני משער שתיארת לעיל בוש כחול.

נכון. לא ציינתי את זה, צודק.

הירוק הולך לתיקון, ועוד איך. זה חתיכת כלום.

הניסיון שלי עם הירוקה הראשונה שהייתה לי היה מצויין. הסוללה מתה אחרי מספר שנים (5+), הכלי עשה את שלו נאמנה בשנים האלו.

והוורקס הוא חיקוי נהדר למקיטה (יש לי את שתיהן).

משום מה הנסיון שלי בזה מורה אחרת משלך, אבל שיהיה. אין לי מניות שם.

גם לי אין.

מה ההבדל בין בוש כחולה לירוקה? אני ארגיש את ההבדל בשימוש ביתי מזדמן?

לא.

וירוקה זה הנסיון של בוש לעבוד עלינו שיש להם גם מוצרים זולים כדי להתחרות בפלח השוק הביתי. אבל בפועל בקרת האיכות היא פשוטה.

ארחיב מעט ברשותך.

הירוקה לא נועדה לשימוש תעשייתי. דהיינו, היא לא נועדה לעמוד בעומס לאורך זמן- אלא לשימוש נקודתי, פעם ב-... ולא יותר מכך. איכות הרכיבים בהתאם, רכיבים זולים יותר שלא עמידים לעומסים כבדים לאורך זמן. פחות אלקטרוניקה (הגנה על המנוע, הדק פחות רגיש), פחות מצבי קלאץ' בחלק מהמקרים ועוד כמה הבדלים טכניים שלא משנים כלום למשתמש הביתי.

לעניין, אגדיר עומס כנגריה שעוסקת בהרכבות רהיטים, למשל. המברגות עובדות נון-סטופ. בוש ירוקה ממש לא תתאים לזה.

שימוש ביתי כולל לרוב תליית מדף פעם באף-פעם, אולי תלייה של טלויזיה על הקיר, חיבור של כמה קרשים כדי ליצור מבנה פשוט, פתיחה של מוצרים שמכילים ברגים לתיקון, דברים באופי הזה. זה אין שום בעייה לבצע עם בוש ירוקה, ואתה לא צריך את הכחולה שעולה הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שבוש מנסים לשווק לנו, ועליך הם הצליחו לעבוד.

המציאות היא שגם בעומס קל - יכול להיות שתיפול על כלי טוב, ויכול להיות שלא. זה החסרון בסדרה הירוקה.

הוורקס לעומת זאת עובדות בתנאים קשים מאוד ומגלים יכולות מופלאות ביחס לעלות.

זהו, פרשתי.

בהצלחה לפות''ש בבחירה חכמה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום !

http://www.pmarket.co.il/product/%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%92%D7%AA-%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%A4%D7%A7%D7%98-worx-20v-wx2902

וגילוי נאות,אני מוכר את הכלים האלה אצלי בחנות כבר מעל ל4 שנים.

כלים מעולים ועמידים,מלבד המברגה הפרטית שלי שנשלחה לתיקון אחרי 3 שנים ועוד דיסק של לקוח שמילא את כל פתחי האיוורור במלט לא היתה לי שום בעיה עם אף כלי שנמכר אצלי בעסק.

מעבר לזה וורקס ירוק נותן לך אחריות ל3 שנים מה שאף חברה לא נותנת.

לעניות דעתי במחיר של ה20V אין פה התלבטות בכלל! כלי חזק ועמיד מאד!

עריכה אחרונה על ידי killer2004
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה לקנות משאית מאן אם אתה הולך פעם בשבוע לעשות קניות בסופר?

למשתמש ביתי בוש ירוק זה די והותר. אני לא אומר שצריך לקנות זבל עלום שם מעליאקספרס בשקל וחצי, אבל גם אין צורך בכלי יקר שמיועד לעבוד אצל קבלן בניין תחת עומס כל היום. לכל דבר יש את שוק היעד שלו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העצות!

בסוף קניתי את הבוש כמו שברווז המליץ.

אני לא יודע אם זה נכון, אבל המוכר בהום סנטר אמר שאת הדגם 1080 psr יותר לא מוכרים כי הוא ישן.

לפי מה שהוא אומר הדגם שהחליף אותו זה Easydrill 1200. המתח עלה ל12v וגם סיבובי המנוע עלו ל1650 אבל המומנט קטן ל20nm.

לפי דעתו עם הנתונים האלה הדגם הזה יותר חזק מדגם הישן עם25nm.

הוא צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שבוש מנסים לשווק לנו, ועליך הם הצליחו לעבוד.

אם כך, אין לי מה להוסיף מעבר למה שנאמר. אתה מוזמן להמשיך לחשוב מה שאתה רוצה, אני אמשיך לדעת את האמת שנתמכת בנתונים, גם שמדדתי בעצמי וגם שמופיעים ברחבי הרשת. תודה על סיום הדיון.

אני לא יודע אם זה נכון, אבל המוכר בהום סנטר אמר שאת הדגם 1080 psr יותר לא מוכרים כי הוא ישן.

לפי מה שהוא אומר הדגם שהחליף אותו זה Easydrill 1200. המתח עלה ל12v וגם סיבובי המנוע עלו ל1650 אבל המומנט קטן ל20nm.

לפי דעתו עם הנתונים האלה הדגם הזה יותר חזק מדגם הישן עם25nm.

הוא צודק?

קודם כל, תתחדש! :-D

הדגם אכן בוטל, ומחליף אותו 12V. המבצעים כפי הנראה עבור חיסול מלאי ישן.

לגבי החוזק, לא. המהירות משפיעה על החוזק רק עד לנקודה שבה יש התנגדות, ואז הניוטון הוא הקובע. ברגע שיש עומס המהירות יורדת.

אם אני לא טועה, המברגות הללו עברו להיות בראשלס, וזה יסביר את העלייה במתח ההפעלה ל-12 כדי לא לפגום במומנט יותר מדיי, וכפועל יוצא הסל"ד גם כן עלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בכולן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...