Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטח שמור "סימון מעטפה" בכניסה לחניה פרטית מהרחוב (נערכה הכותרת)

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 2285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נקמיצ'י - אני משתמש בחניה - לרכב הקטן. אם צריך אני חונה יותר רחוק מהבית, או מחנה את אחד ה"גדולים" (סוזוקי קרוסאובר ו-SX4, לא איזה סילבראדו) בחניה ומסתכן בשפשופים, וגם מפריע להולכי הרגל, שכן לפי התקן הישן החניה גם קצרה מדי. למזלי מדובר בסוף רחוב ללא מוצא כך שמספר הולכי הרגל קטן מאד. מצוקת חניה אמיתית קיימת רק בליל הסדר, ואז גם שתי קומות לא מספיקות לכל הרכבים ברחוב, עם אוכלוסיה מבוגרת שמארחת את שני הדורות הבאים.

שמלוב - מה שסיפרתי כאן מתאר רחוב קטן וצדדי בחיפה, בניה מלפני 30 שנה פלוס מינוס. אני גר בצד של מדרון. אני גם בצד של מדרון יורד והחניות עומדות על עמודים, אין שטח המאפשר להגדיל אותן. בצידו השני של הרחוב חניות מקורות (חצובות בסלע - שם המדרון עולה) ומרווחות.

כאשר אתה רוצה לנסוע למרכז קניות שהוא קצת ישן? או נוסע לקרוב משפחה עם מצוקת דיור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קרא שוב את שכתבתי, אין לי ענין נגד קיומן של חניות פרטיות, ודאי לא על שמירת הכניסה אליהן פנויה שאחרת אין בהן טעם. יש לי ענין בשמירת ייעודה המקורי של הכניסה לחניה ולא בהפיכתה למקום חניה פרטי נוסף שכאמור מגדיל אותה מעבר לנדרש ובא על חשבון כלל שטח החניה הפתוח לכל ברחוב.

תרגיל בחשבון רועי נמק והסבר את תשובתך.

יש לי 3 מכוניות כל אחת אורכה 4.5 מטר. יש לי חניה בבית לשתי מכוניות וכמובן יש לי מעטפה אורכה 5 מטר. אורך מעטפה תקני בין 4.5 ל 5 מטר תלוי במפתח הכניסה לחניה. אורך חניה תקני 6-7 מטר.

1)כל שלוש המכוניות מחנה בחוץ "גזלתי" מהציבור 23 מטר (3*6+ 5) או 26 מטר אם תא החניה אורכו 7 מטר.

2) שתי המכוניות בחניה והשלישית על המעטפה "גזלתי" מהציבור" אולי מטר אולי כלום.

3) שתי המכוניות בחניה והשלישית בחניה רגילה "גזלתי" מהציבור 11 -12 מטר. והרבה יותר קל לי הוציא את שתי המכוניות מהחניה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נלך איתך ועם נקמיצ'י ותראו ששוב אתם מפקששים

כאשר החניה היא במקביל. על המעטפה. תופס קצת יותר אורך מהמעטפה.

אם לא היה חונה על המעטפה אלא משתמש בחלק החופשי של הרחוב

אז המעטפה ריקה והנ"ל חונה ברחוב המצב הוא לרעת הציבור

הלא כך?

ויש כלי רכב עירוניים כמו סמרט שלא תופסים מהמדרכה כמעט כלום ועדיין חונה אנכי.

איך שלא תסובב את זה השימוש של בעל הבית במעטפה טוב מאשר אילו המעטפה הייתה ריקה.

ורק למען הסדר הטוב אין לי השכלה משפטית פורמאלית:shock:

לא הבנתי איך אני מפקשש.

לא פסלתי את מה שאתה אומר.

לא אמרתי שיש לי בעיה שיחנו על המעטפת.

חנייה בתוך הבית מעולה תיאורטית.

בפרקטיקה, לצערי - מרביתן לא מנוצלות באופן מיטבי. מסיבות טכניות כמו אצל ספיראל. או מעצלנות כמו במקרים אחרים.

ועדיין לא הבנתי איך אפשר להחנות במאונך. אם אין לך סמארט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה רוצה לנסוע למרכז קניות שהוא קצת ישן? או נוסע לקרוב משפחה עם מצוקת דיור?

טעיתי בנוסח: אני רוצה להוסיף: מה אתה עושה כאשר אתה רוצה לנסוע למרכז קניות שהוא קצת ישן? או נוסע לקרוב משפחה עם מצוקת דיור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצי

אתה גם מוזמן לפתור את הודעה 92.

במרכז תל אביב לא ראיתי מישהו שלא ניצל את החניה שלו הפרטית והלך לשוטט שעה ברחבי העיר בשעת לילה לחפש חניה.

אצל ספריאל בכלל מדובר בחניה רבת משתתפים של בית משותף. האמן לי שאם הייתה מצוקת חניה אמיתית הוא היה משתמש בה על אף מגרעותיה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתעלם

מבקש תשובה פשוטה לשאלה הרבה יותר פשוטה...

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בין לנסוע לקרוב משפחה פעמיים בשנה לבין לחפש חניה לפני הבית פעמיים ביום.

לגבי מרכז קניות - מי שאינו מספק חניה ראויה מפסיד אותי כלקוח. תראה מה קורה להדר הכרמל, שבעבר היתה המרכז המסחרי והעסקי של חיפה, והיום מתה לגמרי. כל הפעילות עברה לאזורים עם חניה רחבת ידיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמר לי מה השאלה ואנסה לענות.

בהודעה 92 הבאתי 3 סיטואציות

איזה מהן אתה חושב הטובה ביותר לציבור הרחב?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

הטיעון הזה עובד מצויין - כשאכן מדובר בחניה שמכילה יותר מרכב אחד ולכן ההסתייגות, ואפילו הצעה לשיפור.

לעומת מצב שבו יש חנייה פרטית עבור רכב אחד שמפקיעה חנייה ציבורית עבור רכב אחד.

משומה יש התעלמות גורפת אז אני אדגיש שוב - חנייה פרטית אחת מפקיעה חניה ציבורית אחת.

אנחנו, כציבור הנהגים, שסיים כיתה ג' בבית ספר יסודי, רובנו יודע לעשות 1+1 בבדידים ונעדיף ש10 חניות יהיו פנויות לציבור,

מאשר ש9 חניות יהיו פנויות לציבור וחנייה אחת תפוסה באופן קבוע - ללא תלות אם היא בשימוש או לא.

במקרה של 10 חניות פרטיות על 10 חניות ציבוריות.

אתה בא ואומר רגע - אבל אני "מייצר לך עד 50% מהחניה תמורת זה" (הפקעת 100% כן? לא עד, אלא בדיוק 100%).

וגם זה ספק נכון ובתלות שהחניות הפרטיות מקובצות ביחד, בית-אחרי-בית ולא מחולקות על פני הרחוב כולו, שזה לא קורה בפועל.

וגם זה, בתנאי שאף אחד לא "חונה" על המעטפת שכן אם חונים עליה, ה"ייצור יש-מאין של המטראז' הזה" נבלע ואין באמת חסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה ההתנפלות על פות"ש. אני מבין את התהיה שלו, ואולי צריך לחדד את השאלה ואז יהיה יותר ברור.

נתון: רחוב קטן במרכז ת"א, 20 חניות משני צידי הרחוב, 99% משעות היום כל החניות ברחוב תפוסות. ברחוב גרים 100 שכנים, בבתים משותפים שהגינה בהם פרטית ושייכת לדייר של דירת הגן.

עקב מצוקת החניה, אחד התושבים מחליט לסלול לעצמו חניה בתוך שטח הגינה שלו, והעיריה מציירת עבורו מעטפה בכניסה לחנייה החדשה שלו.

עכשיו נוצר מצב שלאותו שכן תמיד יש חניה, אבל מבחינת שאר דיירי הרחוב ומבקרים יש באופן קבוע פחות 3/4 מקום חניה. יתרה מזו, גם הניצולת של החניה היא פחותה כי הוא חונה בחניה שלו רק בלילה, ביום הוא בעבודה ועדיין אסור לחנות על המעטפה.

כלומר כלל הציבור הפסיד, ואותו אחד הרוויח.

עכשיו תכפילו את זה בעשרה דיירים ברחוב שעושים את זה, ופתאום יש רק 12 חניות ל90 שכנים ולמבקרים, ורוב שעות היום חונים ברחוב רק 12 כלי רכב (כי בעלי החניות נמצאים בעבודה) במקום 20.

משום מה כולכם התעלמתם מההודעה הזו, למרות שהיא זו שמסבירה את הבעייה בצורה הטובה ביותר. ניקח את זה לקיצוניות יותר גדולה ונוסיף עוד 15 דיירים שעושים את זה. עכשיו יש לנו 25 דיירים עם חנייה פרטית ואפס חניות לשאר ה-75 ולמבקרים. ושעות רבות ביום הרחוב ריק לגמריי.

כשיש מצוקת חנייה גדולה, במיוחד כזו בה בממוצע לכל אחד יש פחות מ-60% חנייה - ברור ששריון חנייה במחיר של 0.6 חניות פוגע בשאר. לדעתי אפילו כשהממוצע הוא 0.8 חניות זמינות, למרות שלכאורה הציבור מרוויח - הוא יוצא מופסד (יש גם מבקרים וכו')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מופתע שזה לא עלה כאן עדיין, או שפשוט פספסתי.

אבל מה לגבי אלה ששמים מול הכניסה לבית (ואני מדגיש, הכניסה לבית! לא מול החניה) במקום שיש חניה מסומנת ומותרת, שלט שהחנייה אסורה מול הכניסה. שטח פרטי, או כל שלט בסגנון, כאשר ברור שזה לא שטח פרטי ושהם שמים את השלט רק כדי שתהיה להם חניה שמורה משלהם.

זה באמת מרגיז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...