Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטח שמור "סימון מעטפה" בכניסה לחניה פרטית מהרחוב (נערכה הכותרת)

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז מה שאתה אומר דווקא כן עושה שכל.

אתה אומר אורך כניסה לחנייה = חצי מאורך חנייה פוטנציאלית.

אז בהנחה שמה שאתה אומר הוא נכון (לא מצאתי מידע סותר)

והמצב אידיאלי (אחד ליד השני, החניות סומנו במדוייק על פי חוק וכו')

ישוחררו לציבור 4-5 חניות מתוך ה10 שהופקעו ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הנחיות לתכנון חניה

אמנם איני אדריכל או מהנדס, אבל מישהו עשה כאן עבודה מסודרת שמסבירה הכל, כולל התיחסות לחניות במקביל, בניצב ובאלכסון, ליד אבני שפה, עמודים או קירות, ובסמוך למעברים ברוחב משתנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:

למה לא הגשת התנגדות לתכנית הבניין? עתירה מנהלית? כל הכלים הרי בידיך.

הוא לא יכול.

אין לו זכות.

הוא יכול להגיש התנגדות להקלה ששכן מבקש / סטיה מהיתר / שימוש חורג וכו'. הוא לא יכול להתנגד לתכנית לפי תב"ע.

החיוב של השכן לעשות חניות בתחום המגרש הוא הנחיה של העיריה, ואי אפשר להתנגד לכך. זה מכח התכנית / תב"ע במקום.

כל שכן רשאי להגיש היתר בבנין קיים - ולבקש חניה בתחום המגרש.

כל שכן שיגיש היתר בבניה חדשה - יחוייב לבצע חניה כזו.

אף אחד לא יכול להתנגד לכך.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הכי טובה לשאלה המקורית של השרשור היא: "קפיטליזם". הוא שילם כסף, וקיבל חתיכת מדרכה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל שיטה כלכלית באשר היא זה יהיה בדיוק אותו דבר, בין אם הוא שילם כסף או קיבל את החניה בחינם או שילמו לו כסף כדי שיעשה טובה ויקבל את החניה או לא משנה מה.

זה חייב להיות ככה מכיוון שאין דרך אחרת להיכנס לחניה. וגם אין דרך לחייב את בעל החניה לרכוש את השטח השמר כי תכלס זה שטח לא שלו. כל עוברי הדרך יכולים לעבור שם, אסור להם רק לחנות שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי התגובה הראשונית שקפצה כשקראתי את ההודעה הראשונה בשרשור היתה "סתם צרות עין. מה הוא רוצה בכלל"

אבל מהיכרות (שטחית ווירטואלית) עם פות''ש, החלטתי כן לנסות לדון לכף זכות, ואנסה כן להסביר את הצד שלו:

לו יצוייר שאדם פונה לעיריה, ומבקש לשריין עבורו מקום חניה ליד ביתו, על הכביש, ברור שהיה נענה בשלילה.

אבל במצב בו החניה שלו היא פרטית בחצר, *אוטומטית* משוריין עבורו מקום נוסף - המעטפה בכניסה לחצר.

במילים אחרות - אם כדי להשתמש בחצר שלך לחניה אתה מבקש מאיתנו שטח שיכול לשמש לחניה ציבורית - למה שנעשה זאת עבורך.

יפה ענו כל האחרים, ואיני בא כרגע להצדיק, אלא רק לנסות להסביר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רוב הסיכויים שאדם שחוסם לעצמו כניסה לחניה פרטית לא יקבל קנס כי אף אחד לא יזמין לו פקח, הרי למי הוא מפריע?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי בית ורשומה לי בטאבו חניה.

משמע,שילמתי עליה.

אם היא הייתה חינמית והייתי משייך אותה לעצמי(מה שעושים לפעמים במקומות עם מצוקת חניה-פשוט רושמים "2" על הרצפה ו"תוחמים עם צבע") המצב אחר.

זה התכנון של הרחוב ואני מכיר את הבעיית חניה(מושבים באיזור השרון) איפה שהבתים גדולים והרחובות צרים.

אל תגור ברחוב עם בתים פרטיים אם זה מפריע לך כל כך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל החצר חונה בחצר שלו.

מגיע אליו אורח, אתה מעדיף שיתפוס חניה פנויה ברחוב וכשאתה תחזור הביתה תהיה לך חניה אחת פחות, או שיחסום את בעל החצר ולך יהיה פוטנציאל לחניה פנויה נוספת?

לפעמים עדיף לפתוח את הראש מאשר להתמרמר על מה שיש לאחרים.

לצערי, רוב הפעמים - החניות האלו בתוך הבתים משמשות יותר כמחסן מאשר כחנייה אמיתית.

בזמנו גרתי בשכונה עם ריבוי בתים פרטיים - לכל בית הייתה חנייה כפולה (אחד אחרי השני) בתוך הבית - כלומר בקלות בעלי הבתים היו יכולים להחנות 3 רכבים (2 בחנייה ואחד על המעטפת ).

בפועל - ברוב המוחלט של הבתים - לא היה אפילו רכב אחד בתוך החנייה.

לא שחשבתי ״להפקיע״ לבעל הבית את המעטפת וגם זכותו להחנות רק ברחוב למרות שיש לו חניה בתוך הבית, אבל עדיין, אי אפשר שלא להרגיש שיש פה קצת פספוס.

אותו הכנ״ל גם לגבי חניה כפולה בבניין שבו מחנים אחד אחרי השני - השכנים משתמשים בהן רק בעיתות חירום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י - ברחוב שבו אני גר יש חניה אחת לכל דירה, לרוב התושבים 2 מכוניות ולחלק אף יותר. הבעיה מוחמרת כיון שחלק מהבתים נבנה לפנני 30 שנה ויותר, והחניות נבנו בתקן שהתאים למכוניות של אותם ימים, שהיו צרות המהכוניות כיום. לי, למשל, יש קושי להחנות את המכונית שלי (סוזוקי קרוסאובר, רכב במימדים סטנדרטיים לגמרי) בחניה שלי, כיון שהשכנה שלי (עם XV, שוטבף, סטנדרטי לגמרי בעת הנוכחית) מפריעה לי לפתוח את הדלת ולצאת מהרכב גם כאשר שנינו חונים יפה בין הקוים. יותר מזה, את הנוסע שלידי אני חייב להוריד לפני הכניסה לחניה, שכן גם בחניה מוקפדת הדלת הימנית אינה יכולה להפתח כיון שהיא נתקלת במעקה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, רוב הפעמים - החניות האלו בתוך הבתים משמשות יותר כמחסן מאשר כחנייה אמיתית.

בזמנו גרתי בשכונה עם ריבוי בתים פרטיים - לכל בית הייתה חנייה כפולה (אחד אחרי השני) בתוך הבית - כלומר בקלות בעלי הבתים היו יכולים להחנות 3 רכבים (2 בחנייה ואחד על המעטפת ).

בפועל - ברוב המוחלט של הבתים - לא היה אפילו רכב אחד בתוך החנייה.

לא שחשבתי ״להפקיע״ לבעל הבית את המעטפת וגם זכותו להחנות רק ברחוב למרות שיש לו חניה בתוך הבית, אבל עדיין, אי אפשר שלא להרגיש שיש פה קצת פספוס.

אותו הכנ״ל גם לגבי חניה כפולה בבניין שבו מחנים אחד אחרי השני - השכנים משתמשים בהן רק בעיתות חירום.

נראה לי קצת מרחיק לכת להגיד שרוב החניות הפרטיות משמשות בתור מחסנים, אומנם זה קורה (פעם ראינו יחידת דיור עם חניה פרטית ושער, אבל בעלת הבית אמרה שהיא תולה שם כביסה :brickwall:, אבל שאר הבתים ברחוב כן השתמשו בחניות הפרטיות ולא הייתה מצוקת חניה הנראית לעין). זה באמת מצב מעצבן אבל בכל מקרה זה לא הנושא הנידון ולא המקרה אליו התייחסתי בהודעה המצוטטת. כאן הפריע לפות"ש שעצם העובדה שלמישהו יש חניה פרטית מזכה אותו גם במעטפה לפניה ומונעת מיתר הציבור לחנות שם.

לגבי חניות כפולות בביניים, אני לגמרי יכולה להבין את האי שימוש בהן. בסופו של דבר כל אחד רוצה לצאת בבוקר לעבודה כמה שיותר מהר וחלק ללא צורך בתאומים לוגיסטיים של החלפת רכבים בחניות ואולי אף החזרת המפתחות הביתה, אותו הדבר לגבי הסרבול בערב. השיטה הדבילית הזאת היא פיתרון סביר לסופי שבוע במקרה הטוב.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

snad - זה לא פועל כך. בבית משותף בדרך כלל הגינה תהיה משותפת, ואם מישהו ירצה להקים לעצמו חניה פרטית הוא לא יהיה רשאי לעשות זאת.

stum - אנסה להסביר לך בפעם המי יודע כמה: נניח שברחוב יש 10 בתי אב ו-10 חניות (יהיו יותר, אבל לא חשוב). עכשיו יפקיעו כניסה ל-10 חניות, מבחינת תיבות חניה זה יהיה שוה ערך למשהו כמו 5-6 חניות (המעטפה תהיה בערךתך 0.5-0.6 אורך של תיבת חניה מלאה), כלומר יופיעו "יש מאין" 4-5 חניות נוספות לרווחת הציבור. אם הכניסות לחניות יהיו צמודות זה יהיה עוד יותר יעיל, כיון שיהיה צורך בפחות שוליים מעבר לכניסה עצמה.

נראה לי שמה שאתה מתקשה להבין הוא שתיבת חניה לאורך המדרכה מצריכה לא פחות מ-6 מ'. ה"מעטפה" בכניסה לחניה רק בסביבות 2.5-3 מ', כלומר כל צמד חניות פרטיות יתפסו רק תיבת חניה אחת לאורך המדרכה, ותיבה שניה תשאר פנויה. אם מדובר בחניות ניצבות למדרכה זה יהיה בערך 1:1, אבל ברחובות צרים בדרך כלל מדובר בחניות מקבילות.

תאוריה, תב"עות, היתרים, כולם עושים שכל, בפועל העסק עובד אחרת. גודל המעטפה נועד ובצדק לאפשר כניסה לחניה ותו לא, בשל כך הרוחב הצנוע. בחיים האמיתיים המעטפה משמשת חניה לרכב באורך מלא, בתנאי כמובן שהוא של בעל החניה שלכניסה לה היא משמשת, או לבר רשות שלו. הרי בשל כך נולד בכלל הדיון הזה ו"צרות העין" לפתע עושה שכל שהרי לפי הדוגמה שאתה מנסה להפריך כאן, אם כל בית ברחוב משמש דייר אחד ולכל בית כאמור חניה פרטית עם כניסה בה הוא יכול לחנות ואני לא, הצטמצם מאוד שטח החניה הציבורי במקרה הטוב, זה בו המגרשים גדולים יחסית, נעלם במקרה של דו משפחתיים או טוריים סטנדרטיים שהם נפוצים הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, אני לא מבין משהו.

נניח רוחב המעטפה 3 מטר.

בעל החניה הפרטית מחנה שם את האוטו השני שלו, האוטו בולט מטר קדימה ומטר אחורה.

כשהוא נמצא הוא תופס 2 מטר של חניות ציבוריות במקום 5, כשהוא לא נמצא הוא לא תופס שום דבר.

אתה לא יכול לחנות במקום הזה כי ככה. אין מה לעשות, אין דרך אחרת לאפשר לו כניסה לחניה. אז איזה פתרון אחר אתה מציע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי לענות לטענה לפיה שטח החניה ציבורי "מרויח", שכן המעטפה השמורה לבעל החניה הפרטית קטנה משמעותית מאורך חניה סטנדרטית ברחוב, בפועל כאמור וכפי שגם אתה ציינת ובצדק, הכניסה לחניה משמשת לחניה, כך שאין משמעות לרוחב המוקטן של אותה כניסה. התוצאה המעשית היא שמי שיש לו חניה פרטית בחצר מקבל למעשה גם חניה פרטית ברחוב והחניה הציבורית הפתוחה לכל מפסידה מקום חניה. הפתרון קיים והוא איסור גורף לחנות בכניסה לחניה, רק כך תהיה משמעות ל"רווח" שמרויח הציבור מקיום חניה פרטית. בעלי החניה יחנו אך ורק בחניה ולא בכניסה לה ובאי ביתם ייכבדו ויחפשו מקום חניה כמו שאר באי ודרי הרחוב.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...