Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסקנות מבידוד דלתות

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה מראה פרוייקטים ברמה אחרת שדורשים הרבה יותר השקעה ותקציב.

אם היה לי כסף לטזיס או לאוטופיה לא הייתי נוסע במאזדה 06;)

Hu: Jvc 2 din + dsp bit one

Amps: Zapco reference 350.2 + Audison sr 4 + Audison sr1DK

Comp: Morel Hybrid 602 + Audison Apk 165

Sub: Jl audio12W3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מראה פרוייקטים ברמה אחרת שדורשים הרבה יותר השקעה ותקציב.

אם היה לי כסף לטזיס או לאוטופיה לא הייתי נוסע במאזדה 06;)

אתה יודע מה,תמיד אמא שלי אומרת ,אתה רוצה טוב תעשה לבד, זה לא הרבה כסף, זה קשור לידע וזמן ,גם רכב שלי 2009 לא חדש:-P

Amp Butler TD1500 Amp: LUXMAN CM 4050 Focal Utopia 6w1 : Focal Utopia Be TBM berilliym: Sub: Focal Utopia 33wx2Focal Utopia 4w2    

JL AUDIO HD 750/1  RESOLUT T DSP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שמועות שהקלריון drz 9255 זה הראש הכי טוב שיוצר אי פעם, ואת האוטופיה לא יצא לי לשמוע אף פעם.

תזמין אותי מתישהו לתת שמיעה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה טובים , קלריון פשוט בגלל קרוס אקטיבי, לשמוע אפשר, אני עכשיו בשלילה שלושה חודשים ,גם פרויקט חדש בונה ,הגברה חדשה בבית הרבה זמן ,אני לא מליץ לך להיכנס לתחום הזה עמוק ,גם כסף, גם זמן ,אתה עולה ברמהה יש יותר בעיות, התחום הזה ללא גבולות, בקיצור זה כמו מחלה,אבל תמיד יש אנשים שרוצים להיכנס לתחום עמוקhttps://www.drive2.ru/l/471444748540838049

Amp Butler TD1500 Amp: LUXMAN CM 4050 Focal Utopia 6w1 : Focal Utopia Be TBM berilliym: Sub: Focal Utopia 33wx2Focal Utopia 4w2    

JL AUDIO HD 750/1  RESOLUT T DSP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - רומן - תודה רבה על הבניה המדהימה לבאסו בדלתות - זה ליגת העל של אודיו לרכב.

אבל - זה לא העניין.

לגבי פותח השרשור - זה לא שנעשה כאן משהו רע, ממש לא.

הדלתות מבודדות ובמידה והמחיצות הטכניות נסגרו אז הרמקול שמנגן לדלתות רואה נפח קטן יותר מאשר הנפח האין סופי שהוא ראה מקודם וגם הרזוננס השמיע של הדלת - בוטל לחלוטין!

ועל הדרך גם יש בלימה חלקית וספיגה חלקית של רעשי הדרך והכביש באזור הדלתות וגם של חלק מגלי הקול האחוריים של הרמקול.

אבל היה אפשר לעשות את זה טוב יותר, נכון יותר - הרבה יותר יעיל אם חלק מהסכום שהושקע ביריעות בוטיל היה מושקע בספוג CCF ו\או ויניל ועוד אמצעים אפשריים.

תפקיד יריעות הבוטיל - התפקיד האמיתי שלהן כלומר, הוא להוריד את תדר הרזוננס של פח הרכב מתחת לגבול שמיע לאוזן אנושית.

לא צריך הרבה - כיסוי של 70-80 אחוז מכל משטח מגע עושה את העבודה הזו וכאן בעצם היריעות מסיימות את התפקיד שלהן.

אז מה הליך הבידוד הנכון לדלת?

1. ביטול רזוננס - יריעת בוטיל אחת על כל משטח בד"כ עושה את העבודה הזו היטב. - 2 יריעות סה"כ ואולי קצת חיזוקים במידה והתבצעה סגירה של מחיצות טכניות.

2. הורדת נפח הדלת - סגירת מחיצות טכניות - את זה אפשר לעשות עם קלף אלומיניום או ע"י חיתוך של חמגשית גדולה לצורה הרצויה או פיבר או כל חומר אחר - הזולים מבינם יהיו חמגשיות. עליהן אח" מדביקים שכבה של יריעת בוטיל.

3. ספיגת רעשים - ספוג CCF או בד כותנה (עמיד לחום ולאש) - כיסוי מלא 100 אחוז שכבה בעובי בין 3 ל6 מילימטר. לדלתות בד"כ משתמשים בעובי של 3-4 מילימטר.

4. בלימת רעשים - שכבה של MLV ויניל צפוף מסה - יקר! מראש אומר אבל למי שממש חשוב לבודד את הרכב ככל הניתן מהכביש - זה הפתרון הכי יעיל.

לספוג הCCF יש עוד תפקיד והוא להפריד מגע בין דיפון הדלת, צמות החשמל והמנגנונים שלה בכדי שלא ירעדו - ניתן גם להשתמש בTESA TAPE מבד לבד או בד לבד עם גב דביק.

** סייג - אני מדבר כאן על מערכות SQ עם הספקים שפויים - לא על מערכות SPL שם הסאב וופר והמגברים כל כך חזקים שבכדי לבטל רזוננס מפח הרכב באמת צריך להוסיף יותר משקל - יחד עם זאת אני חושב שפתרון נכון יותר למערכות כאלו הוא הדבקת מטילי אלומיניום (משקולות) לפח הרכב - במקום להפציץ אותו ביריעות בוטיל.

זה בסה"כ תוספת מסה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי שוב תודה רבה על המידע והזמן שלך!!

בעיניין של בידוד רעשים חיצוניים ורזוננס אני בהחלט מסופק כרגע מה גם שאתה אומר שמדובר בחומר יקר (mlv)

אבל לגבי הספוג ccf שדרך אגב נמצא בגרסה זולה של היצרן כבר על דיפון הדלת,אולי אשקול להוריד ולשים חדש יותר איכותי בהמשך.

יש קצת תחושה של אטימות בסאונד אני צריך לראות אם זה משהו שצריך להתרגל אליו אחרי בידוד או שבאמת חסרה ספיגה שלו.

בכל מקרה כרגע יש עוד כמה דברים שמפריעים לי יותר בסאונד כמו רעשי מנוע שהתחזקו ונהיו יותר שמיעים מאז שגישרתי את המגבר ל2 ערוצים ובגאז׳ שעדיין מחרקש בגבוהים, ככה שנטפל בכמה עיניינים לפני שנחזור להתעסק בבידוד הדלתות 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...