Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי קניית פיאט בראבו שטרם הוחלף בה קלאץ'

coolguy
שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כולם,

הלכתי לראות פיאט בראבו 2011 שעברה 130,000 אלף ק"מ. האוטו על פניו נראה במצב תחזוקה טוב מאוד. יש תיעוד של טיפולים שוטפים כולל החלפת טיימינג לפני כשנה במסך שמשון ביהוד. אני לא מבין גדול ברכבים אבל קיבלתי רושם ראשוני שבאמת מטופל היטב ובזמן. כמובן שבמידה ויהיה רלוונטי אקח את האוטו לבדיקה רצינית יותר במכון.

העניין היחיד שיש לי בעיה איתו הוא הקלאץ'. למיטב הבנתי אין באמת הנחיה רשמית מתי להחליף קלאץ' אבל בפועל מחליפים בסביבות ה120 אלף ק"מ. האוטו כאמור עבר 130,000 ק"מ ולא הוחלף לו קלאץ'. בעל הרכב טוען שאין זמן קבוע להחליף אלא עפ"י בלאי בלבד. מכיוון שהרכב נוסע טוב מאוד לטענתו לא ראה צורך להחליף. אחרי סיבוב לא ארוך מדי שהוא נהג לא הרגיש לי שיש בעיה מסוימת. אפילו את החלפת ההילוכים הבעייתית שמיוחסת לגיר הרובוטי לא הרגשתי. אמר שהכל עניין של להבין איך ללחוץ על הגז. עכשיו, זה שלא הרגשתי בעיה בנסיעה כמובן לא אומר יותר מדי.. אין לי יותר מדי ניסיון על ההגה. להבנתי החלפת קלאץ' עולה כ4000 שח. לא זול בכלל. לא הסכים לרדת בגלל זה במחיר. רציתי לדעת אם בדיקה במכון תוכל לומר לי מה מצב הקלאץ וכמה עוד צפוי שהוא יעבוד כמו שצריך..חשוב לציין שאני לכ אסע יותר מדי בשנה הזאת ואגיע אולי ל15,000 קמ. תיקון הקלאץ + המחיר שהוא דורש כבר קצת גדול עליי - לפחות אם הקלאץ באמת בימיו האחרונים והתיקון יהיה צמוד למועד הקניה..

קיצר, מה דעתכם, מכון יוכל לומר לי מה מצב הקלאץ'?

זה משהו שכדאי לא לקחת סיכון איתו?

תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במידה והרכב באמת שמור ומטופל כפי שתיארת אפשר לקנות. כיגיע הזמן תחליף קלאץ ( לחבר שלי עלה 3800 לא מזמן).

במכון בדיקה ירשמו לך משהו לא אובייקטיבי לגבי קלאץ וגיר גם אם יהיו חדשים לגמרי ,רק כדי לרשום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא ידעו לומר מה מצב המצמד.

טופלה כראוי זה כל כמה זמן? אם זה כל 30 אלף ק''מ יש מצב גם לפגיעה בטורבו.

יש ב 25 אחת שנשמע שטופלה היטב אחרי קלאץ' וטיימינג, 2011 דינמיק.

יש שיגידו שמצמד מחזיק גם הרבה יותר וכנראה שהם צודקים, אני הייתי מתייחס למצמד בק''מ הזה כנושא רגיש דווקא, הוא כנראה בשליש האחרון של חייו והייתי לוקח בחשבון שצריך להחליף אותו, אם יסחוב אז ואללה הפתעה חיובית (עדיף מהפתעה שלילית).

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי system_x

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הקלאץ' הלך ב130, ולאחר חיפוש נרחב אחר מוסך מיומן וקרוב, נאלצתי להיפרד מ4500 ש"ח אחרי מיקוח קל,

אצלי החלו מעט החלקות בגיר, והאמת שהגעתי למוסך פיאט הוא אמר לי שהקלאץ' עדיין לא גמור.. אבל ביקשתי ממנו להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בדגם מעולה !! בבעלותו כזו כבר 5 שנים. 0 תקלות תענוג של רכב(אפילו קניתי רכב נוסף וזה הפך להיות רכב שלישי בבית של שני נוהגים ועדיין לא רוצה למכור ממש אוהב אותו)

אין שום בעיה לקנות כזה בעל 130 אלף קמ שלא עבר מצמד. נתקלתי בכאלו עם 270 שעדיין לא עברו, הכל תלוי בנהיגה בו.

יחד עם זאת, אם מעניין אותך, יש למכירה בראבו 2011 הדגם המפואר עם 45 אלף קמ, גם מטופלת במורשה, יד, צבע בורדו.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אם הרכב בילה לרוב בבין עירוני ושאר החבילה מתאימה לך,

הייתי הולך על זה. בשימוש לא אכזרי כמו פקקים קבועים בגוש דן,

הם מחזיקים לא מעט ק"מ. את שלי מכרתי עם 114 אלף ק"מ

והקלאץ' תיפקד כמו ביום הקנייה עם 26 אלף ק"מ בערך.

אם זה ממש מטריד אותך, אז לשלם יותר עבור רכב צעיר או שעבר החלפה, זה לגמרי מקובל.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד את דעתי בנוגע לקניית רכב יד שנייה וייתכן ואנשים פה לא יסכימו איתי.

שאתה קונה אוטו יד שנייה אתה צריך לקחת בחשבון שיהיה תקלות ולהעירך לזה כספית, הייתי אומר להשים משהו כמו 5 אלף בצד רק בשביל זה (בכללי זה טוב להחזיק רזרבה של כסף ליום גשום זה מנהג בריא).

אם אתה הולך לבזבז את כל התקציב שלך רכב ולא משאיר לך מרווח נשימה עדיף או לחכות עם הקנייה ולחסוך עוד או לקנות רכב זול יותר.

אין לי ניסיון עם בראבו אבל ממה שאני קורא הרכב יחסית רגיש לטיפול לא נכון, אז בוודאי שצריך להשאיר קצת כסף בצד לכל צרה שלא תבוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את הרכב לבדיקה תוך כדי סיכום עם המוכר שפגיעו שילדה ותיקונים משמעותיים (ע"ע קלאצ') ירדו מהסיכום בינכם על מחיר הרכב.

בבדיקה 99% שיעירו על הקלאצ', תתחלקו בעלות התיקון, ובץהנה מזערת את הנזק במידה ויהיה.

גם אני אם הייתי מוכר רכב תקין לא הייתי מוריד על קלאצ' שאותי הוא יתקלקל בקרוב.

כרגע הוא תקין? זה מה שחשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי יעיר על הקלאץ'? זה לא רכב ידני שאפשר להרגיש. זה רובוט. כל עוד עובד תקין ואין דפיקות אין מה להוריד על זה. גם בגיר אוטומט אתה לא מוריד בגלל שאולי מתישהו יידפק הגיר. אתה לוקח בחשבון את הסכום ומוודא שזה לא שובר אותך. נסה להוריד את המוכר כמה שאפשר באופן יחסי למחיר השוק לפי מצב האקזמפלר וזהו. הלך תוך שנה? אכלת אותה. לא קרה כלום 4 שנים? שיחקת אותה. ככה זה ברכב משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...