Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מדינות משתמשות ב"קודנית"?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 2292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקודן הוא פטנט ישראלי שהוחדר לשוק בתקופה שמפתח אימובילייזר היה בחיתוליו.

האימובילייזר פותח בגרמניה לצורך התמודדות עם גניבות רכב מאסיביות למזרח אירופה.

בנוסף לסיטרואן עם הקודן המקורי, היו בשעתו יצרנים נוספים שסיפקו קודן מקורי כתחליף למפתח אימובילייזר וזה היה לתקופת מעבר בלבד, על מנת שיוכלו לשווק הרכב בגרמניה.

הדור החדש של מפתח אימובילייזר כולל אימות למחשב הגיר, בנוסף לאימות מחשב ניהול מנוע, כך שלא ניתן לגנוב הרכב עם מחשב רכב ומפתח גנובים מרכב אחר.

קוד VIN של האוטו צרוב בשני המחשבים - מנוע וגיר - ומערכת האימובילייזר מוודאת את קיומם.

עם תחילת יבוא מכוניות עם מפתחות אימובילייזר לארץ ביבוא סדיר, חברות הביטוח והיבואנים של הצעצוע הזה לא ויתרו על התקנתו וכך הם מגדרים לעצמם את הסיכון בעוד משוכה טפשית, כי את הקודן עם או בלי עלוקה מפרקים בשניות.

בשום מקום בעולם, למיטב הבנתי לא נדרש ההתקן הזה.

מערכות עקיבה, לעומת זאת, נפוצות יחסית בעיקר בצפון אמריקה, אבל זו לא דרישת חברות הביטוח אלא התקנה רצונית של בעל הרכב, או של חברת ההשכרה.

קבוצות רכישה גדולות לביטוח רכב, כגון עובדי המדינה, או עובדי רשויות מקומיות, יודעות להשיג ביטוח רכב ללא כל אמצעי הגנה נוסף עד עלות רכב של כ 150,000 ש"ח לעיתים יותר.

באנגליה, למשל, קיים דרוג בטיחות לרכב שנקבע על פי כמות האמצעים ואיכותם שהתקין היצרן וזמן נדרש לפריצה אל תוך הרכב. הפרמיה נגזרת מהדרוג הזה.

זוכרים שפורד פוקוס היה מיובא ארצה פעם עם מנעול למיכל דלק ומנעול למכסה מנוע? זו הסיבה.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זהו, שגם לזה אני יכול לענות שבחו"ל יש גירסאות איבזור יותר נמוכות ממה שיש בארץ וגם יותר גבוהות.

בן אדם יכל להזמין רכב ברמת איבזור בסיסית ולהשתמש בו כמו שהוא, בלי להתקין שום דבר או להזמין רכב מאובזר מאוד שעולה עשרות אחוזים יותר. זה לא שכולם קונים רק את הדגמים המאובזרים.

בארץ רוצים רכב במחיר רמת איבזור בסיסית עם כל האיבזור האפשרי.

מיסוי כמובן משחק תפקיד רק שהוא לא הגורם העיקרי פה לדעתי.

אבל זה בדיוק העניין הרכב המאובזר לא אמור לעלות עשרות אחוזים יותר. תשחק עם ה-configurators באתרים של יצרני רכב ותראה שהפער בין רמות האבזור נע בין 1,000 - 2,000 יורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כשמדובר באותו מנוע וגיר.

אני התכוונתי שיש פער של עשרות אחוזים בין נגיד גירסה ידנית בסיסית עם המנוע הכי קטן לבין גרסה אוטומטית מאובזרת עם המנוע הכי גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אנחנו גרים במדינה שגובה מיסים אדירים על הרכבים.

באירופה, רוסיה, אוסטרליה וארה"ב אין קודן, רק המקורי של הרכב(במפתח).

אומרים שהקודנית זו המצאה ישראלית.

א. מי מרוויח מזה?.

ב. יש אפשרות לבטל, אני לא רציתי קודן בסקודה, אבל החריכו אותי לשים איתרואן ולשלם 30 שקל בחודש.

אני לא רואה שום היגיון בריא בנושא של הקודנית המעצבנת הזו.

ד"א, גם ברכבי השכרה יש את זה.

בחב' "קל-אוטו" כל רכב שלקחתי עד היום, היה מצוייד בקודן.

כנ"ל לגבי "אוויס".

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם אופציה לקודן בשלט. בעיניי עדיף בהרבה על קודן רגיל[ATTACH]499431[/ATTACH]

כן, זה שוס.

אין כמו לעמוד בגשם שוטף, ליד האוטו הנעול (!) ולריב עם הכפתורים השחוקים והסוללה העייפה של השלט כדי פאקינג להיכנס לאוטו ולהפסיק לספוג מים.

המצאה מבריקה.

וכמובן, חסר לך שתטעה פעמיים, אתה תשאר נעול מחוץ לאוטו ל-5 דקות מפנקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה שוס.

אין כמו לעמוד בגשם שוטף, ליד האוטו הנעול (!) ולריב עם הכפתורים השחוקים והסוללה העייפה של השלט כדי פאקינג להיכנס לאוטו ולהפסיק לספוג מים.

המצאה מבריקה.

וכמובן, חסר לך שתטעה פעמיים, אתה תשאר נעול מחוץ לאוטו ל-5 דקות מפנקות.

זה ללא ספק גרוע אבל בעיניי עדיף בהרבה על קודן ברכב. סתם לידע כללי אחרי 3-4 פעמים האזעקה מתחילה לצפצף ואז פותחים את הרכב ידנית ומנטרלים את האזעקה עם כפתור מבפנים

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק העניין הרכב המאובזר לא אמור לעלות עשרות אחוזים יותר. תשחק עם ה-configurators באתרים של יצרני רכב ותראה שהפער בין רמות האבזור נע בין 1,000 - 2,000 יורו.

איזו הגזמה פראית... גם פה ההבדלים בין רמות גימור של מכוניות עם אותו מנוע/גיר לא גדולים מ-5-10 אש"ח. וגם זה אם אפשר להגיד בוודאות - כי הפער במחירים נגזר מהמחיר של הרכב. הפערים בין רמות גימור של סיטרואן C1 לא יהיו זהים לפערים בין רמות הגימור של סדרה 7.

ואם תסתכל בקונפיגורטורים בחו"ל, תראה שגם שם יש פערים עצומים (לא עשרות, אלא מאות אחוזים) בין מכוניות. אחת הדוגמאות הכי בולטות לזה שנתקלתי לאחרונה היא שברולט קאמרו/פורד מוסטנג, שגרסאות הבסיס שלהם עולות 25 אלף דולר, ואפשר למצוא באותו אתר גרסאות של מעל 60 אלף לפני תוספות. הנה דוגמאות: 1 - 2.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להניע ולנסוע ברכב עם קודן תוך 30 שניות, טריק שמתקין לימד אותי (ולפי מה שאני שומע, לא ממש סוד...).

עוד יותר מעצבן שחברות איתוראן ופוינטר אפילו לא מתביישות לומר לך בפנים שברגע שהמנוי אצלן הוא דרישה של הביטוח, אין הנחה.

צריך לבדוק את הקשר בין חברות הביטוח לאיתוראן ופוינטר...

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכרים שפורד פוקוס היה מיובא ארצה פעם עם מנעול למיכל דלק ומנעול למכסה מנוע? זו הסיבה.

אני חשבתי שזה כדי שלא תוכל לפתוח מכסה מנוע או דלק ברכב מונע (למרות שאף אחד לא מנע ממך לעשות את זה עם מפתח שני או להתניע אחר כך).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מענין אותי לדעת מדוע קודנית מיותרת לדעתכם?

א. זה ממש ממש אבל ממש לא מעכב את הגנב שלוקח את הרכב.

ב. יש משבת הנעה, מקורי, שמגיע עם הרכב וחברות הביטוח מתעלמות ממנו.

ג. קודחים לך ברכב וחותכים כבלים, שלא לדבר שתמיד הם מצליחים להשאיר את הלכלוך ברכב.

ד. זה מטרד.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שגם לזה אני יכול לענות שבחו"ל יש גירסאות איבזור יותר נמוכות ממה שיש בארץ וגם יותר גבוהות.

בן אדם יכל להזמין רכב ברמת איבזור בסיסית ולהשתמש בו כמו שהוא, בלי להתקין שום דבר או להזמין רכב מאובזר מאוד שעולה עשרות אחוזים יותר. זה לא שכולם קונים רק את הדגמים המאובזרים.

בארץ רוצים רכב במחיר רמת איבזור בסיסית עם כל האיבזור האפשרי.

מיסוי כמובן משחק תפקיד רק שהוא לא הגורם העיקרי פה לדעתי.

גם בארה"ב למשל קיים שוק התקנות אפטרמרקט מפותח. אלא ששם מדובר בדר"כ ברכבי יד שניה. רכבים חדשים פשוט מזמינים עם האבזור שרוצים. וכאן אני מגיע למגבלה השניה בארץ - כמה רכבים עממיים נמכרים עם יותר משתיים-שלוש רמות גימור, או חס וחלילה אפשרות לבחירת תוספות (שלא בהתקנה מקומית)?

נניח ואני רוצה איביזה עם פנסי לד או אימפרזה עם מערכות בטיחות - סתם דוגמאות לתוספות שקיימות בחו"ל ולא הגיעו לארץ - איזו ברירה יש לי?

הבחירה פשוט לא קיימת כאן. הרבה פעמים אין בכלל אופציה להזמין את הרכב מאובזר מראש.

וגם כאן רכבים ברמת גימור נמוכה נמכרים לא רע במחיר הנכון, ע"ע 208 אקסס.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ"י הבנתי, היבואן מעוניין לספק לך רכב מהמלאי הקיים או מהמלאי הצפוי (בהנחה שבחרת נניח צבע שאין כרגע במלאי) ולא להתחיל להעביר בקשות ליצרן לייצור רכב לפי בקשתך.

מה גם (וזו רק השערה שלי, מוזמנים לאשר או להפריך) שאולי חלק מהתוספות אינן בעלות תקינה/אישורים מתאימים.

באירופה כל החסמים האלה מן הסתם הוסרו. חוץ מענייני מיסים אתה יכול לקנות רכב מכל מקום ולהביא אותו לכל מקום. וכשאתה מזמין במדינה שאתה גר בה נותנים לך לבחור, מעלים את הרכב על רכבת והוא מהר מאוד מגיע אליך.

זה מחיר הבידוד הגאוגרפי שבו המדינה הזאת נמצאת.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בשוודיה אין קודנית, אפילו לא איתורן עבור הביטוח.

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...