Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אנטי רול אחורי

kfirg
שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העקרון הוא פשוט. אתה מקשיח סרן, הרבה פעמים אתה מקטין את כמות האחיזה שלו. זה מורכב יותר מיזה אבל בעקרון סרן קשיח יותר זה סרן אוחז פחות.

זה הרבה יותר מורכב, אבל כן - הסרן הקשיח יותר, אוחז פחות.

אבל הקטנת זווית הגלגול, כשלעצמה, אמורה לשפר את האחיזה כי זוויות ההיגוי של הצמיגים (השפיעה וה-Toe) נשארות קבועות יותר. הבעיה היא שעל הדרך אתה מקשיח את כל העסק ופוגע בהצמדה לכביש. ובסך הכל, רמת ההצמדה חשובה יותר מהשפיעה של הצמיג.

אבל יש כאן לפחות עוד עניין אחד והוא ריסון: מוט נגד גלגול הוא למעשה קפיץ שמורכב לרוחב הסרן. אבל, בניגוד לארבעת הקפיצים האחרים, אין לו בולם שירסן את תנועותיו.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה לי שחוץ מהתייחסות למוט המייצב כמעין קפיץ זה בדיוק מה שכתבתי, כולל ההתייחסות לעניין שהעסק הרבה יותר מורכב מההסבר השטחי הבסיסי שנתתי...

Sent from my HUAWEI VNS-L22 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ידוע לכם על מישהו שמוכר אנטי רול אחורי בלבד ל-פולו GTI שנתון 2013 ?

שמתי לב שהרכב פחות מגיב להגה , צריך בערך לעשות חצי סיבוב הגה לכל פנייה. (מורכבים קפיצי הנמכה + אנטי רול קדמי בלבד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מסיר את האנטי רול הקדמי, הוא לא תורם לך בשום דבר כרגע חוץ מהפחתת מעט זוויות, אם כל המרכב לא מוקשח יחד אז אתה פשוט מאבד אחיזה בגלגלים הקדמיים מהר יותר ומסתכן בהחלקה ואיבוד של ההיגוי במהלך ההחלקה

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, למוט הגלגול הקדמי יש תפקיד מכריע ביצירת מקדם תת-ההיגוי שהכרחי לטובת השליטה ברכב, ומאוד לא כדאי להסיר אותו, לפחות שלא כחלק מתהליך שיפורים מקיף.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו פה, הקשחת את הפרונט, אתה צריך להקשיח את התחת גם, אתה יכול לרכוש אנטי רול אחורי של whiteline.

http://www.whiteline.com.au/product_detail4.php?part_number=BWR23Z&sq=35458

דרך אגב סט עולה לרוב בין 2500-3000 אז שילמת אחלה מחיר לאחד.

אם תרצה אוכל להפנות אותך למישהו שייבא לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אסיר את האנטי רול החדש ואחזיר את המקורי אז אחיזת הכביש תהיה טובה יותר?

מה יקרה אם אקנה גם אנטי רול אחורי? האם אחיזת הכביש תהיה זהה למקור או שעדיין אאבד אחיזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*חבל שאין אופציה לערוך ,

אני ממש כבר מבולבל ולא יודע מה לעשות.

מצד אחד אני רוצה פחות זוויות גלגול בפניות ותגובה חדה יותר של ההגה אך ללא איבוד ממשי של האחיזה.

כרגע המצב הוא לא כך כפי שהסברתם לי כי רק הצד הקדמי מוקשח אז המצב גרוע.

עכשיו אני מתלבט בין להחזיר את האנטי רול המקורי (קדמי) או להוסיף אנטי רול אחורי חדש כדי לקבל איזון.

2 המצבים שציינתי יעלו לי לא מעט כסף :

*פירוק הקדמי והחזרת המקורי + כיוון פרונט מחדש יעלה לי 650 ש"ח.

*קניית אנטי רול אחורי חדש + התקנה יעלה כמעט 1800 ש"ח.

אשמח לשמוע מה יהיו היתרונות והחסרונות בכל אחד מהמצבים הנ"ל , ובכלל מה אתם הייתם עושים במקומי ?

תודה

עריכה אחרונה על ידי kfirg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבה של אנטירול אחורי תתרום פלאים להתנהגות הרכב, לא הייתי חושב פעמיים.

בזמנו הרכבתי קיט אנטירולים על פולו GTI וזה עשה פלאים, התחת נעשה שובב יותר, האף נכנס בחדות יותר לפניות והיה אפשר להדק את הישבן בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך , אם כך ארכוש אחורי .

האנטי רול הקדמי שלי הוא 22מ"מ או 24 מ"מ (לא זוכר במדוייק).

האחורי של וויטליין הוא 24מ"מ , האם זה בסדר ? (בנוסף מגיע עם 3 מצבים של קשיחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע עם סט מלא של וויטלין על איביזה ( אותו מרכב ) , והשיפור מורגש, התחת קצת יותר שובב, כמובן קתמיד תוכל לשחק עם הרמות קשיחות ולהתאים לצרכיך.

ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...