Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשן לבן ברכב חדש

abanjo
שימו לב! השרשור הזה בן 2282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הייתי צריך לאסוף היום קשקאי מהיבואן (1.2 טורבו בנזין) אך במסירה גיליתי שהרכב פולט עשן לבן ומדי פעם גם טיפות קטנות, נראות כטיפות מים. התופעה המשיכה במשך 15 דק לפחות, וכיוון שמדובר בחתימה על רכב חדש, נהגתי משנה זהירות ולא לקחתי את הרכב.

היבואן ניסה לטעון שזאת תגובה נורמלית למזג האוויר (הגשום והקר שהיה היום) ושכך מתנהגים כל הרכבים שיש לו

האם התופעה באמת נורמלית? אני לא מוכן לקחת רכב חדש שיש בו אפילו התקלה הקלה שבקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היבואן צודק.

רכב פולט במזג אויר קר אדי מים ואף טיפות מים, שהתעבו במערכת הפליטה.

תסתכל בבוקר על רכבים שמניעים - כולם פולטים אדי מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על שלל התגובות המהירות.

מה שבעיקר הלחיץ אותי היה שהמנוע היה מונע כבר 15דק כשהבחנתי באדים.

להשכלה כלללית - האם המים הם תוצאה של פעולת הממיר הקטליטי (הפעולה השלישית במצוטט מטה)?

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9E%D7%99%D7%A8_%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%99

"בממיר קטליטי תלת שלבי מתבצעות במקביל שלוש תגובות:

1. חמצון של פחמן חד-חמצני לפחמן דו-חמצני: 2CO + O2 → 2CO2
  2. פירוק תחמוצות חנקן לחנקן וחמצן: NOx → O2 + N2
  3. חמצון פחמימנים (דלק בלתי שרוף) לפחמן דו-חמצני ומים

"

עריכה אחרונה על ידי abanjo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלק נשרף בעיקר לפחמן דו חמצני ומים (ועוד כמה חומרים מזיקים). משם מגיעים רוב המים.

הממיר עוזר להשלים את השריפה של החומרים הנ״ל, אבל הכמויות שהוא מייצר הן נמוכות.

בנוסף בבוקר יש גם טל במערכת הפליטה שמתאדה בדקות הראשונות של פעולת המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלק נשרף בעיקר לפחמן דו חמצני ומים (ועוד כמה חומרים מזיקים). משם מגיעים רוב המים.

הממיר עוזר להשלים את השריפה של החומרים הנ״ל, אבל הכמויות שהוא מייצר הן נמוכות.

בנוסף בבוקר יש גם טל במערכת הפליטה שמתאדה בדקות הראשונות של פעולת המנוע.

אבל הבחור אומר שהעשן הלבן נפלט אחרי 15 דקות שהמנוע עובד...זה לא מסתדר עם מה שאמרת. למיטב ידיעתי כשהמנוע מגיעה לטמפרטורת העבודה לא אמור להיות יותר עשן לבן. גם אני הנעתי את הרכב הבוקר ולא היה עשן לבן בכלל, אז איך זה מסתדר?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מדובר רק בהנעה בפעם הראשונה או שזה כל בוקר. לי הסבירו פעם שברכב חדש יש את העניין של כל מיני שריפת שמנים וחומרי ניקוי וכו'ולכן זה הגיוני העשן הלבן בהנעות הראשונות. לא יודע עד כמה זה מבוסס אבל אם התופעה היתה חד פעמית רק במסירה אני מניח שהכל תקין

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה דיי שכיחה, במיוחד ברכבים שעבדו זמן ממושך בסרק, מה שיכול להיות ברכב שנמצא בעבודות הכנה למסירה ללקוח.

מים מצטברים במערכת הפליטה ואז יש אדים שיוצאים ממערכת הפליטה גם כאשר המנוע כבר חם.

זה ימשיך ככה עד לנסיעה הראשונה עם הרכב בכביש פתוח, שאז המים יצאו לגמרי ממערכת הפליטה בכוח הזרימה החזקה של גזי הפליטה והחום ותופעת האדים תהיה בדיוק כמו בכל רכב אחר, דקות בודדות מרגע ההתנעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2282 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...