Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מסעותיי בארץ הקודש בחיפוש הספורטיבית הבאה

itaysamurai
שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

כמה חודשים אחורה, נסיעה מנהלתית ב-159, אני קולט שהרבה זמן לא דגדג לי לקום מוקדם בשבת ולצאת לכבישים הרגילים והכייפים

ושכל מה שאני עושה איתה, זה...נסיעות מנהלתיות.

שאלות קיומיות על כביש 4: זה אני שהתעייפתי? זו היא שלא מספקת את הצרכים? ואם לא היא, אז מה יתאים?

אני בכלל עדיין בקטע הספורטיבי? נשאר לי טולרנס למה שרכב כזה דורש?

חושב על האבארט שהיתה לי. היה לא קל לחיות איתה דיילי אבל לא זה היה הגורם למכירה.

ל-159 עברתי מתוך אהבת הדגם ומחשבה שאני כבר לא תמיד מנצל את היכולות, אז למה לשלם את המחיר?

בדיעבד אני חושב שהאבארט בקיצוניותה (תגידו את זה עשר פעמים ברצף, נראה אתכם),

דחפה אותי הרחק מהקטגוריה וכנראה שלא בגלל ה"ספורט", אלא בגלל ה"אבארט".

ההיגיון היה צריך להגיד שהשלב אחריה הוא הוט האץ' ולהשאיר את ה-159 (או דומה לה) לשלב שאחרי,

שבאמת נהיים חטייארים ואין כוח לכלום:twisted:

אבל בסדר, אני לא מתסכל אחורה ולא מצטער על החלטות מושכלות שלקחתי, כמובן כל עוד נעשו כשאני פיכח.

החלטתי שאני מטריח את עצמי לבדוק את כל מה שיש לקטגוריה להציע, להבין דרך הרגליים והידיים מי עושה לי יותר ומי פחות ולהלן מסקנותיי.

1. המאכזבת:

ראשונה נבדקה ונפסלה על הסף הגולף GTI החדשה, מה שנקרא 7.50000.

גיר ומנוע מעולים, הגה בסדר, אבל שום כלום חוץ מזה. מהירה וזהו.

אול-אראונדר בלי שום טוויסט ולי זה לא מתאים. זה לא "ספורט", לא עבורי לפחות.

2. הטובה:

עלי ובואי סיאט לאון קופרה 290. כפיים.

את כל מה שוואג חסכו מהגולף, הם דחפו בערימות בלאון. כוח, דרמה, דיפרנציאל אמיתי ולא קישקוש אלקטרוני, איבזור, מראה, רעעעעש.

הקלות של להיות איתה מהיר פשוט ממכרת. האחיזה מוחלטת, הקצב הוא משהו שצריך להתרגל אליו. מנוע אדיר וגיר לא פחות מזה.

האופציות בכיול המתלים בזכות הבולמים האדפטיביים, תגובות ההגה והגיר, משלימים חבילה נהדרת.

הניתוק המובנה של וואגיות מהנהג קיים גם פה, אבל בעזרת פירוטכניקה זה מתעמעם ומרגישים בה במוד קרב שאותי לפחות די הפתיע.

מצד שני, חששתי שלאורך זמן הרושם מהדרמה ירד ואותו ניתוק יפסיק להיות חמקמק.

בנוסף מטרידה אותי התדמית שלה. נהיה נוהל קרב עם הוואגיות בכלל ולאונים בפרט.

אנשים קונים, תוך דקה האוטו עם דודי נפץ, מדבקות וקישוטים, רעש וצלצולים וכל שוטרי ישראל אחריהם.

אני לא שם, תנו לי להיות מזוהה עם כלום, מתחת לרדאר.

לשני רכבים אלה פסילה מוחצת בדמות היבואן. אני לא אדם מגמתי, לא מתעוור מהצלחות ולא מכשלונות, בודק כל מקרה לגופו.

במקרה של צ'מפיון אני מודה שהצליחו להפחיד אותי.

תנו לי 5 אלפות הכי ישנות ומתפרקות ולא איביזה 1.0 חדשה שעשויה ללכת לה מערכת המיזוג או פלסטיק סורר במאחורה של המאחורה

ולהתחיל להיאבק בגוף שגדול עליי במיליון מספרים, אז בטח לא רכבים בגזרת ה-220-230K.

אם כבר יוצאים מה-comfort zone, אז לפחות למשהו שייתן את הבינגו מכל הבחינות.

3. המפתיעה: פיז'ו 308GTI.

קל להתחבר אליה ולאהוב אותה. מבחוץ היא יפהפייה אמיתית, אמנם מעט בטטה אבל פנסי לד קטנים ומלוכסנים,

חישוקי ענק ובלמים מרשימים עושים את העבודה בעין.

מבפנים קצת נראית רשלנית עם המסך העצום שבאופן מרגיז ולא בטיחותי כולל את כל השליטה ברכב, את מד הסל"ד ההפוך והמטופש,

את מהלך הידית הארוך, שמשום מה עבר as is מה-208, חומרים והרכבה מעט מפוספסים.

מבחינה דינאמית היא טובה מאוד, גם אם פחות מהודקת ו"ארוזה" היטב כמו הלאון.

גם פה דיפ' אמיתי שואב אותך לתוך הפניות, אם כי מעט איטי יותר מהלאון. יש לה עצבנות ברכינה קדימה-אחורה במתלים,

על כביש חצי משובש היא רוקדת ומתנועעת, זה נותן תחושה לא נעימה שצריך להוריד קצב. דווקא זויות הגלגול נמוכות מאוד.

בלמים טובים, הגה טוב בהחלט, יבואן שעושה מאמצים להשתפר והפרש של כ-30-35 אלף ₪ מהלאון.

אני יורד ממנה ושומר אותה כמועמדת מובילה.

4. המעצבנת: סובארו BRZ.

כמה "איימו" עלינו כל פעם מחדש, שהנה מוציאים רכב לנהיגה "כמו של פעם", טהור, מוכוון נהג והרבה פעמים

אנחנו נשארים עם אותה ספורטיבית חצי כוח.

ואז באים סובארו וטויוטה, מביאים לנו פצצה, קופה קטנה והנעה אחורית, כל העולם ריר.

אבל מה - בקושי זזה. היא עושה את כל השאר כ"כ כיף, כ"כ של פעם, אפילו בקרקושים וברעש ה-DL'לי,

אבל בחייאת, למה מנוע כזה שהוא כ"כ קטן על השלדה הנהדרת הזו?

התחברתי אליה מיידית, בראשי ראיתי איך אני דוחק את הילדים שלי במושב המצחיק מאחורה ומכניס לבגאז' חפצים בעובי מקסימלי של 13.4 ס"מ.

אין לי בעיה לנסוע על רכב חלש יחסית כששאר התכונות שלו הן בול לרצונותיי, אבל לא הצלחתי לסלוח לה על אופי פעולה מסורס,

על בור בדיוק בטווח החשוב, על צליל לא נעים אחרי 5K דווקא איפה שחשוב.

5. סיכול ממוקד: זה מה שסמל"ת עשו לג'וליה.

המכונית טובה. מאוד אפילו. אבל כן, הג'וליה גם מסמלת את מה שרציתי להשאיר מאחור וזה גודל פיזי, לא באמת ספורט, סגמנט של "גדולים".

בכ"ז הייתי חייב לעצמי לרשום אותה כמועמדת, גם בשל יכולותיה, גם בשל אהבת המותג.

היבואן דאג לקוועץ' האחרון בדמות תמחור-יתר אל מול אבזור חסר. לא הגיוני להשכיב 230K על דגם הבסיס המביך

ועוד יותר לא הגיוני לשים 280 ומשהו על אבזור שהיה לי כבר במכוניות ישנות יותר. אין ערך מוסף ואין "דיל".

6. ליגת אלופות: BMW M240.

היא מעולם לא היתה אופציה. היא יקרה מאוד, בעלת יכולות שגדולות עליי כנהג בעשרות מונים,

היא במוו – פאק, מי חולם בכלל לרכוש במוו חדשה??

אמרו לי: אל תנהג עליה. היא לא יוצאת מהראש. היא תשים בצל כמעט כל רכב שנוסע היום בכביש.

אז הקשבתי להם.

ואז קניתי בכל זאת.

נתראה בסיכום הקרוב.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמו בפרק טוב של משחקי הכס, ממש לא ראיתי את הפאנץ מגיע. מברוק, צריך להיות רכב מדהים.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, הכול משחקים ב"כאילו" וב"נדמה לי" עד שמגיעים לתוצרת בוואריה. הן אכן לא יוצאות מהראש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כתבת ממש חזק.

תתחדש!!

לאחרונה מסתכל אומנם על הדגם הקודם (M135i), ממש רוצה אותה, אבל לא בטוח שאוכל לעמוד בזה. אולי יקרה מתישהו כי יש לי גם רצון לקנות קבריולט כלשהי...

יצא לי לנסוע לצד הנהג בדגם M235i כשהייתה בת 10 חודשים ועד היום לא יוצאת לי מהראש. זה אותו מנוע ו 326 כ"ס שיש ל 135 ונראה לי שגם ל 140. התאוצה והצליל שלה פסיכיים, הגיר פשוט יורה את ההילוכים, יש הרבה אבזור, רעש ונוכחות. ממש אהבתי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה חברים, שמח שאהבתם.

שבועיים ו-600 ק"מ, סיום ההרצה רחוק אבל גם במגבלות שלה

מבינים שזה ביג דיל. רף גבוה של כוח, תגובה, איזון.

פאבליק, הנתונים דומים אבל מדובר בבלוק שונה לגמרי.

במקרה הנ"ל מדובר בעוד 14 כ"ס וכמה קג"מים.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה!

זכורה לי הנהיגה ב135m לפני שנתיים...

אגב לגבי הלאון - היא נראית כל כך סתמית גם בגרסת הקופרה, שבלי מדבקות לא נראה לי שהיא מעניינת מישהו. מצד שני, אני חושב שגם ה308 מכוערת אז הטעם שלנו כנראה שונה :-)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הכתיבה איתי, ממש נהניתי לקרוא אפילו שכבר גילו לי את הסוף לפני שנכנסתי לשרשור ;-)

תתחדש ותהנה (בטוח שתהנה) ממנה, מחכה ומקווה לראות אותה בקרוב.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...