Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החזר מס בשנת לידה

Nemesis
שימו לב! השרשור הזה בן 2286 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

בת הזוג שלי ילדה תאומים לפני כשלושה חודשים.

קיבלה כמובן את דמי הלידה עוד בשנה שעברה.

קיבלה היום טופס 106, ואני בשמחה ובששון מקיש את הנתונים בסימולטור המס של מס הכנסה (של 2016 כי זה מה שיש כרגע) ומקבל תוצאה כי לא רק שלא מגיע לה החזר מס, על פניו יש לה חוב במס הכנסה של כ- 2,600 ש"ח עם החזר של 0.5 נקודות זיכוי לכל ילד כפי שהיה ב-2016.

:shock::shock:

למלא את הסימולטור לא מאוד קשה לפי הקודים.

אני תוהה כיצד זה יכול להיות.

היא עובדת באותו מקום עבודה זמן רב, התלושים מופקים ע"י תוכנה שמחשבת בחישוב שנתי - זהה למה שיש אצלנו.

איך ייתכן שנוצר חוב?

אולי זה כיוון שדמי הלידה הם עבור 18 שבועות אבל נותרו רק 11.5 שבועות ב-2017, משהו התפקשש בניכוי המס במקור בביטוח לאומי?

מצד שני קשה להאמין שביטוח לאומי עושים כזו טעות מטופשת שהיא נפוצה למדי?

אמנם בסופו של דבר יגיע לה משהו כיוון שב-2017 נוספו עוד נקודות זיכוי, אבל עדיין הכל מוזר מאוד.

בכל אופן, מה קורה אם כך ב-2018?

לכאורה, היא יכולה לבקש להעביר נקודת זיכוי לכל ילד מ-2017 ל-2018 כפי שמותר לה, ואז ב-2017 ישאר לה חוב "אבוד" למס הכנסה והיא תהנה מעוד 2 נקודות זיכוי ב-2018? או שאם היא מבקשת להעביר את הנקודות בודקים שלא נותר חוב ב-2017?

אשמח אם מישהו יוכל לשפוך מעט אור כיצד הדברים עובדים.

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלה טופס 106 על 2017?

פעם ראשונה שאני שומע שמקבלים כל כך מוקדם. בד"כ מחלקים במרץ אפריל, לא?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בדר"כ סוגרים ספרים בסוף מרץ.

בכל אופן, האם הזנת גם את התשלום מביטוח לאומי בסימולטור (הרי גם דמי לידה חייבים במס הכנסה ושולם עבורם)?

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את ה-106 ותזין רק את השדות הרלוונטים למס הכנסה (158, 042, 045 ועוד) + פרטי ילדים ותראה אם ה-106 מתאפס בסימולטור של מס הכנסה. במידה וכן המס נוכה במקור כמו שצריך.

בנוגע לביטוח לאומי, למוסד יש נטייה לנכות מס הכנסה בחסר בלידות סוף שנה. אני לא זוכר את הסיבה המדויקת, אבל נתקלתי בזה לא פעם. מאחר ואין לכם חובת דיווח תהנו מההפקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר, הביטוח הלאומי מנכה בצורה לא נכונה. הוא עושה חישוב יומי או משהו כזה. לא זוכר.

נוצר מצב בו מישהי שאין לה חובת דיווח, לא משלמת את אותו המס כמו מי שמגישה דו"ח, למרות ששתיהן מרוויחות אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בדר"כ סוגרים ספרים בסוף מרץ.

בכל אופן, האם הזנת גם את התשלום מביטוח לאומי בסימולטור (הרי גם דמי לידה חייבים במס הכנסה ושולם עבורם)?

לא יודע מדוע קשור לסגירת ספרים. גם אצלנו תלוש דצמבר בא מיד עם 106, אבל מתעכב מעט בגלל החלטה על גובה הבונוס (אם בכלל).

בוודאי הזנתי את כל הפרטים כולל ביטוח לאומי. עקרונית המחשבון כרגע באתר רשות המיסים מעודכן רק ל-2016 והיו עדכוני מס קלים ב-2017, אבל ההפרש נראה לי גבוה מדי על פניו. (כ-2,500 ש"ח). יש ירידה של 1% במס במדרגה של 20-21% ועלייה של 1% במדרגה של 34-35%. אבל הנתח שלה במדרגה של ה-35% קטן, אז לא הגיוני שנפתח כזה פער, דווקא היה צריך להווצר פער לטובתה במחשבון של 2016.

קח את ה-106 ותזין רק את השדות הרלוונטים למס הכנסה (158, 042, 045 ועוד) + פרטי ילדים ותראה אם ה-106 מתאפס בסימולטור של מס הכנסה. במידה וכן המס נוכה במקור כמו שצריך.

בנוגע לביטוח לאומי, למוסד יש נטייה לנכות מס הכנסה בחסר בלידות סוף שנה. אני לא זוכר את הסיבה המדויקת, אבל נתקלתי בזה לא פעם. מאחר ואין לכם חובת דיווח תהנו מההפקר.

הקשתי את הכל כמו מפגר לפי קוד הסעיף שמופיע ב-106.

בתשלום מביטוח לאומי לא רשומים קודים, אז הוספתי את כל דמי הלידה לסעיף 158 ואת הניקוי במקור ל- 042. לתשלומים לבט"ל ומס בריאות לא התייחסתי לא ראיתי שצריך לרשום אותם.

המחשבון של 2016 בטח מחשב לפי 0.5 נקודת זיכוי ולא לפי 1.5 נקודות זיכוי לילד כפי שמגיע ב-2017, אז אם משקללים כן מגיע כ- 2,500 ש"ח החזר.

אבל לפי התקנות מותר להעביר נקודת זיכוי אחת לכל ילד שנולד ל-2018.

השאלה היא אם כך אם באמת שולם ב-2017 מס בחסר, אני יכול להיות חוצפן ממש ולהעביר 2 נקודות זיכוי ל-2018 (אחת לכל ילד) ולהשאיר את 2017 במינוס בלי שיגידו לי כלום ולנצל את הנקודות ב-2018?

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...