Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בולמים וצינור מים מטפטף. לתקן או לא

booki222
שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

רכשתי סקודה פאביה ידנית 2012.

הרכב הגיע עם מספר תקלות אותן גילינו כבר בבדיקה.

עכשיו קיבלתי הצעת מחיר של 1254 להחלפת 2 בולמים (שבפועל צריך להחליף רק אחד אבל אי אפשר לדברי המוסך) ו880 ש"ח להחלפת צינור חימום מתחת לסעפת.

אשמח לדעת אם מדובר במחיר הגיוני..

בנוסף, כמה קריטי זה לטפל בבולם שנוזל?? שואל מטעמי חסכון וחוסר תקציב כמובן אבל בסופו של דבר אם צריך להשקיע ואין ברירה אעשה זאת

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בולם נוזל = בולם לא קיים = קריטי.

בדחיפות ראשונה. מחליפים בזוגות תמיד.

הצעת המחיר שקיבלת היא הוגנת, בתנאי שהבולמים ממותג מוכר, ותבדוק שכלול בתוכה גם כיון הפרונט.

seat leon 1.8 20v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל רכב דומה אם אותם התקלות.

בולמים מונרו רכשתי בנפרד בעלות כ350שח אצל משה בפתח תקווה

החלפה במוסך לידו 2 בולמים ב150שח. מדובר ב3 ברגים לבולם.

הנזילה מלמטה מגיעה מפלאנג פלסטי שצינורות עודף מי חימום מגעים אליו. מחיר החלק אצל היבואן 160 שח

מצאתי באיטרנט בעלות עם משלוח ב30שח.

הבעיה שממוקם מתחת לסעפת יניקה הדורשת פירוק מורכב והחלפת אטמים. העדפתי לא לגעת תוך בקרה על גובה מי הקרור

בכדור. מוסיף רבע כוס כל חודש בחודשי החורף.

אשמח לעזור.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזילה מלמטה מגיעה מפלאנג פלסטי שצינורות עודף מי חימום מגעים אליו. מחיר החלק אצל היבואן 160 שח

הבעיה שממוקם מתחת לסעפת יניקה הדורשת פירוק מורכב והחלפת אטמים. העדפתי לא לגעת תוך בקרה על גובה מי הקרור

אשמח לעזור.....

מממ.. מעניין זה בדיוק הסוג שהציעו לי.. (מונרו -אגב אמרו שהוא גרמני). במקומות אחרים הציעו לי סוג סיני ב400 או יפני ב900. אין לי שמץ על מה ללכת... ?!?!?!!

העולם תמיד מתחיל להסתבך כשסין נכנסת לתמונה במלחמה קרה נגד אירופה או ארה"ב במיוחד כשבסופו של דבר גם אוסטרליה מייצרים

נחמד לדעת שיש אפשרות לקנות חלפים באופן עצמאי.

אני גם נוטה להסכים איתך שעדיף פשוט לשמור על גובה מי קירור. השאלה היא האם בכל מקרה המים בכדור הם האינדיקציה היחידה למחסור במים ברכב.... שלא יהיה מצב שבו יש מים בכדור שלא מגיעים לאן שזה לא יהיה שהם אמורים להגיע בגלל שיש נזילה במקום אחר.

ועוד שאלה... מתי מחליפים טיימינג ברכב כזה? זה עניין של פז"ם או קילומטראז'..?

תודה !!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לעזור.....

קצת לא הגיוני שעבודה להחלפת 2 הבולמים תעלה רק 150 שח. גם אם מדובר במוסך מידרכה עלוב. לגבי המחליף חום מתחת לסעפת היניקה אם זה כמו באיביזה זה המחלה שלהם והפייה שם שאליה מיתחבר צינור ממיכל המייים פשוט ניסדקת ונוזלת. הבאץי כזה מחליף משיא יבואנים ב 120 שח גרמני ובימים הקרובים אני הולך לבצע החלפה כזו אז לפותח השירשור, אם תרחה להצטרף ולצפות בתהליך ההחלפה אתה מוזמן גם תוכל להישתמש בכלים שלי אם תרצה יש הכל מהכל. ואם חשקה נפשך גם בלהחליף בולמים יש לי מכווצי קפיצים. זה ממש לא רק 3 ברגים כמו שניכתב פה...הבולם לא מוציא את עצמו מהנאבה בצורה עצמאית והולך לפינה ומיתכווץ עד שהקפיץ יוצא מעצמו. יש סדר עבודה וציוד שחובה להישתמש בו למען הבטיחות והיעילות. אם תרצה גן אוכל להשיג לך את הבולמים במחירי עלות פה בחדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מתלה יש יש בפאביה מאחורה? הקפיץ על הבולם או ליד? (זה בהחלט מסבך את העבודה אם צריך להפריד ביניהם).

בוקי222, לשאלות ששאלת יש תשובות פשוטות:

דבר ראשון, אל תתבייש מגוגל - הכל כתוב שם.

מונרו אגב, הוא מותג אמריקאי וKYB הוא מותג יפני, שתי החברות מצויינות ומוכרות (הייצור יכול לנוע בעולם הגלובלי של היום, אז כל בולם לגופו).

לגבי טיימינג, מה שאתה צריך הוא ספר טיפולים, חפש אחד ברשת - או אולי יש פה חבר פורום עם רכב דומה שיוכל לעזור.

בגדול, בגלל שהרצועה מגומי היא או נשחקת או מתייבשת, אז גם קריטריון הזמן וגם המרחק רלוונטיים.

בכל אופן - אם הידיים והראש אצלך מחוברים ביניהם, הייתי לומד לעשות דברים לבד, מעבר לכיף ולחיסכון - אף אחד לא ישקיע ברכוש שלך יותר ממך.

החיסכון אגב משמעותי מאד (אני לא הייתי במוסך כבר 4-5 שנים ובשנה שעברה החלפתי זוג משולשים, פילטר אוויר, שמן ופילטר שמן ב1000 ש"ח).

נ.ב.

אין שום בעיה לעקוב אחרי מפלס המים במיכל העודפים שקראתם לו 'כדור'.

אבל אם הנזילה מתחזקת, תחליף את החלק, לדחות את הקץ לא יעשה טוב לא לאוטו ולא לארנק שלך.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה לא הגיוני 150 ש"ח החלפת בולמים אחוריים? הוא הביא את הבולמים בעצמו, התשלום הוא רק על העבודה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא הגיוני 150 ש"ח החלפת בולמים אחוריים? הוא הביא את הבולמים בעצמו, התשלום הוא רק על העבודה.

כלל צרכני ידוע.

תגיע למוסכניק עם עבודה אחת. תשלם הרבה.

במעמד החלפת הבולמים נעשה טיפול רחב . שכלל טימיניג ,רצועות .שמנים משאבת מיים מותחנים. לכן הסכמתי לשלם 150 שח על הסעיף הזה.

החלפת בולמים אחוריים כוללת פירוק ביטנות כיסויי גלגל אחורי. ושלושה ברגים לכל בולם.לא מכווצים שום קפיץ.

בנושא פלנג החימום . גישתי היא שפירוק הרכבה מקורית של בית חרושת של סעפת היניקה .

הרכבה מחדש לא תהיה לעולם כהרכבה המקורית.

הפלנג עובד רק שמערכת החימום פועלת ולשמחתי במקרה זה החורף קצר והקייץ ארוך.

אני עוקב יומית אחרי קו מקס מינימום בכדור (מיכל העודפים).

לעניין החלפת הטיימינג ברכב זה היצרן אומר ב120K בדוק.

במקרה שלי ב100K קמ ו6 שנים גילתי נזילה במשאבת המיים. העדפתי להחליף את מערכת התיזמון כולה.

אגב כל הרצועות היו תקינות ללא סדקים.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מתלה יש יש בפאביה מאחורה? הקפיץ על הבולם או ליד? (זה בהחלט מסבך את העבודה אם צריך להפריד ביניהם).

בוקי222, לשאלות ששאלת יש תשובות פשוטות:

דבר ראשון, אל תתבייש מגוגל - הכל כתוב שם.

מונרו אגב, הוא מותג אמריקאי וKYB הוא מותג יפני, שתי החברות מצויינות ומוכרות (הייצור יכול לנוע בעולם הגלובלי של היום, אז כל בולם לגופו).

לגבי טיימינג, מה שאתה צריך הוא ספר טיפולים, חפש אחד ברשת - או אולי יש פה חבר פורום עם רכב דומה שיוכל לעזור.

בגדול, בגלל שהרצועה מגומי היא או נשחקת או מתייבשת, אז גם קריטריון הזמן וגם המרחק רלוונטיים.

בכל אופן - אם הידיים והראש אצלך מחוברים ביניהם, הייתי לומד לעשות דברים לבד, מעבר לכיף ולחיסכון - אף אחד לא ישקיע ברכוש שלך יותר ממך.

החיסכון אגב משמעותי מאד (אני לא הייתי במוסך כבר 4-5 שנים ובשנה שעברה החלפתי זוג משולשים, פילטר אוויר, שמן ופילטר שמן ב1000 ש"ח).

נ.ב.

אין שום בעיה לעקוב אחרי מפלס המים במיכל העודפים שקראתם לו 'כדור'.

אבל אם הנזילה מתחזקת, תחליף את החלק, לדחות את הקץ לא יעשה טוב לא לאוטו ולא לארנק שלך.

הידיים והראש מחוברים ככל שזה נוגע למטבח ובישולים. שעוברים לעבודות טכניות ומכאניות אז הראש מחובר לי למערכת הדמעות ולא מעבר לזה. לרוב מפאת מחסור בציוד והוראות מדוייקות. אם יד טיפים למתחליל ומקורוצ מידע מהימנים אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...