Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2177 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תקפיד לרכוב עם מכנס מרופד, או כמו שאנחנו קוראים לו ׳חיתול׳.

לא שמעתי אף פעם על "מכנס מרופד". יכול להיות שזה יעזור, תודה- אבדוק את העניין.

אתה לא אמור לשים כיסא עירוני על אופני הרים, אלא אם אתה רוכב עליהם בעיר /שבילים סלולים בלבד. כיסא עירוני בשטח זה לא מומלץ, ובסינגלים *ממש* לא מומלץ.

שאלת תם- מה זה "סינגלים"?

ולמה כסא עירוני לא מומלץ לשטח?

אם הכאבים בגב ולא בעכוז (Tachcat)

:lol:

אז זה לא בהכרח הכסא. זה גם לא בהכרח בעיה, תלוי אם זה כאבים של השרירים שמתחזקים או משהו אחר, וזה יכול להיות קשור לתנוחת ישיבה, למשל.

אז נתחיל... איפה כואב לך?

מאד לא נוח בעכוז, אבל הכאבים האמיתיים מופיעים בגב. זה נקודה שאני מודע אליה ממזמן, כשאני יושב על משהו קשיח מדיי, הגב התחתון שלי לא אוהב את זה.

שוב, כיסאות זה כמו מאגיה שחורה, אין חוקים ולא מה שנראה נוח הוא אכן נוח, ולא מה שנוח בחצי שעה הראשונה נוח בחצי שעה הבא. כלל האצבע הוא שהעצמות בישבן (Achoraim), :lol:הקרויות עצמות השת, אמורות להיות ממוקמות בנקודות המשען של הכסא, כאשר כסא רחב מדי - משתפשף בירכיים וצר מדי שם אותן מחוץ למיקום האידיאלי. כסא רך מדי, חוסם את זרימת הדם (גם, לא אצל כולם).

צריך גם לבדוק את נקודת הלחץ על הביצים (Ashachim).:lol: כאן אתה יכול לשחק עם זווית המושב (למעלה/למטה), וכמובן לקנות כסא עם מבנה אנטומי מתאים. אפשר גם לשחק עם מרחק המושב מהכידון. וכמובן לקנות "חיתול"!

אהבתי את המונחים האנטומיים באנגלית:lol:

האמת שלא הצלחתי להבין איך לכוון את זווית המושב אצלי. התפיסה שלו היא עם 2 מוטות ברזל שעוברים לאורך הכסא, ולתושבת אין SWIVEL שאפשר לכוונן. זה היה הדבר הראשון שבחנתי. זה כמו בתמונה שנתתי בלינק. הדרך היחידה שבה הבנתי שניתן לשנות את הזוית היא להזיז את כל המושב עצמו אחורה, היכן שהמוטות מקבלים זוית קטנה. אם צריך, אצלם את העניין ואעלה לפה.

בקיצור, יש הרבה כיוונונים לעשות...

אישית, מסתבר שאני לא רגיש לעניין בכלל. האופניים האחרונים שקניתי נראו עם כסא בלתי אפשרי בשבילי, והתברר שזה בכלל לא issue, למרות שהוא הרבה יותר מינימלי מהקודם שהיה לי.

דרך אגב, ככל שהכושר עולה ומפדלים יותר חזק יושבים פחות "כבד" על הכסא, והלחץ קטן.

די הבנתי בעצמי את המודגש, האמת. מרגיש הגיוני ונכון לחלוטין, רק שאני עוד לא שם.

חשבתי על לארגן ריפוד קל למושב, אין לי בעייה טכנית לבצע את זה בצורה שתאפשר החלפה או הסרה שלו בהמשך (קצת בד, קצת ספוג, להתנסות עם מרקמי ספוג שונים ולראות מה יעבוד), אבל הנקודה שהעלה אוריו גרמה לי לחשוב על זה מחדש.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מנסה לעשות הייג׳ק לשרשור, יצאתי מנק׳ הנחה שאתה בוחר באופני שטח מתוך שאיפה בזמן זה או אחר להכנס איתם לשטח.

נשמע שזה לא בדיוק המצב ולכן כסא עירוני יכול להתאים לך.

למען ההשכלה הכללית - כשרוכבים בשטח צריך להכנס/לצאת ממה שנקרא ״עמדת מוצא״, או בעברית: רכיבה תוך כדי עמידה.

ברגע שאתה צריך להיות מוכן לתמרונים, יש לך שליטה טובה בהפרש ניכר כשאתה עומד לעומת כשאתה יושב.

כסא עירוני מקשה על כניסה/יציאה מעמדת מוצא, וכשאתה עומד הוא מקשה על השליטה (כי הוא רחב יותר ומפריע לגוף), והוא מפריע להשען קדימה/אחורה ולכן מהווה מפגע בטיחותי.

זה בקצרה, ושוב, נשמע שלשימושים *שלך* זה לא כ״כ רלוונטי...

(מצד שני אם זה המצב, לא ברור לי למה ללכת על אופני שטח מלכתחילה - יש אחלה אופניים עירוניים שיהיו נוחים יותר לרכיבה, תמרונים ומהירות בדרכים סלולות. בדיוק רכשתי אופני סס״ר לשימוש עירוני ועבורי זה הרבה יותר נחמד לתוואי הזה)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכנון הוא כן להיכנס לשטח קל, קצת בהמשך (אחרי שאצבור יותר ניסיון, אכיר את הכלי וכמובן- הפנס שלי יגיע :lol:), כגון שדות שיש לי מאחורי הבית.

תודה על ההסבר המנומק והפשוט להבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על לארגן ריפוד קל למושב, אין לי בעייה טכנית לבצע את זה בצורה שתאפשר החלפה או הסרה שלו בהמשך (קצת בד, קצת ספוג, להתנסות עם מרקמי ספוג שונים ולראות מה יעבוד), אבל הנקודה שהעלה אוריו גרמה לי לחשוב על זה מחדש.

עזוב לרפד את הכסא, קנה משהו כזה"

http://www.funkiershop.co.il/index.php?route=product/product&product_id=332

לגבי זווית הכסא, מכוונים עם אחד הברגים. בטח תמצא מדריך ביוטיוב.

לגבי זה מושב קשה יוצר את הכאבים בגב... וותר על הנטייה שלך להמציא הסברים שמתאימים לפתרון שאתה מחפש. אין קשר בין הישיבה שלך על אופניים לדברים אחרים שאתה עושה בחיים. העומס שונה לגמרי. אני התחלתי לרכוב לאחרונה בעיר על אופני כביש. נחש מה, כואבים לי מקומות שלא כואבים ברכיבות ארוכות פי 10 על אופני הרים. תנוחה שונה, מאמץ אחר, כאבים אחרים.

יכול להיות שהגב כואב לך כי הוא עוד לא התחזק. יכול להיות שתנוחת הרכיבה שלך לא טובה. יכול להיות כל מיני דברים, תתחיל מהטריוויאלי. חפש בטיוב מדריכים של איך לשבת נכון ותיישם את כללי האצבע. אחרי זה נראה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב תודות, ננסה למצוא ריפוד לשיבן כמו שהומלץ, BE ROO- נתת לי אחלה כיוון לתכנית ב' אם זה לא יעזור, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקפצה קלה.

אבקש המלצה למסלולי טיול שטח קל, בסיסיים ביותר, באיזור חיפה והקריות- עדיפות למעגליים...

תודה רבה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם, בלי "סינגלים" תדבוק לדרכי עפר ומסלולים נטולי הרים ומדרונות.

אתה יכול לחפש מסלולים שהקליטו אחרים בסביבתך (וגם להתקין את האפליקציה):

https://www.gpsies.com/home.do;jsessionid=BD250E45D57B0941A0E546305AC59F98.fe1?language=en#10_31.5_34.75_hikebike

אתה יכול לחפש קבוצת רכיבה מתאימה ב-www.groopy.co.il וגם מסלולים.

ואתה פשוט יכול לפתוח Google Maps וללכת לחפש דרכי עפר בין שדות. היום כבר אי אפשר ללכת לאיבוד.

מה שכן, כשאתה מתרחק תוודא שלפחות יש לך חומר אטימה בפנימית ומשאבה, למקרה של פנצ'ר, ומאוד רצוי להיות מסוגל להחליף פנימית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1+ לפאולו, וגם להביא פאואר בנק. למקרה שכן תלך לאיבוד.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר 17.3.18

שעה 06:00

מי שמעוניין להצטרף לרכיבה לפארק אריאל שרון.

יציאה מכביש 412 צומת סביונים.

סה"כ כ 26-29 ק"מ.

רכיבה קלילה ומהירה ללא טכני.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קצת עדכונים.

קודם כל- תודה להמלצה על "חיתול". רכשתי אחד, יחד עם כיסוי ג'ל למושב. שניהם יחד גם מגביהים אותי עוד טיפה וגם הרבה יותר נוח לרכיבה בצורה זו.

את החיתול רכשתי אחרי שראיתי המלצה - "מבחן דרכים" שהצביע על מוצר במחיר סביר מפאנקייר ואכן אני מאשש את הממצאים. לא רע בכלל.

כמו כן, נרכשו כפפות עם ג'ל. עוזר, אבל עדיין לא מושלם. כנראה רכשתי משהו פשוט מדיי...

מסתמן שאצטרך להחליף את הגריפים בנוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה את הגריפים האלו:

http://esigrips.com/

יש באמזון, בטח גם בארץ.

כל העולם רוכב איתם, ומסיבה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מהגריפים "סרט" התרחקתי, חיפשתי כאלו "מוכנים".

תודה על ההמלצה, אבדוק את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש לך בלי סוף בעליאקספרס, יעשו את העבודה היטב.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...