Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2177 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני!!

ברווז, אסגור 40,000 ק"מ, ועוד לא תקנה אופניים. :lol:

בוא נשלח אותו לתחנה מרכזית בתל אביב עם 500 שקל והוא מביא אופניים של 10000 - 5000 ש"ח :lol:

בתכלס ברווס לך לדקטלון או אופניים יד שניה במחיר טוב

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני!!

ברווז, אסגור 40,000 ק"מ, ועוד לא תקנה אופניים. :lol:

כמה כסף אתה שם? :wink:

בוא נשלח אותו לתחנה מרכזית בתל אביב עם 500 שקל והוא מביא אופניים של 10000 - 5000 ש"ח :lol:

לא תודה, התחנה החדשה בת"א הייתה בנעוריי אחד המקומותהאהובים עליי ביותר בארץ.

הייתי שם לפני פחות משנה שוב.

בעעעעע. מפחיד ומגעיל ברמות שלא ציפיתי להן.

קיצר, לכמה הקופה הגיעה על זה שלא אקנה?

כי הייתי אתמול במצמן והזמנתי את ההארו, שנתון 2018 (לא היה להם שנתון נמוך יותר במידה הנכונה כך שהמחיר היה גבוה מעט יותר).

את מה שהצטבר בקופה ניתן להעביר אליי דרך פייפאל... :lol:

when-a-guy-says-hes-gonna-do-something-hes-gonna-30027829.png

כמובן, כמו תמיד עם המזל שלי, זה לא היה על המדף ואני צריך להמתין שיגיעו מסניף כ"ס לסניף הקרוב לביתי, מה שמסבך לי את החיים עם הלו"ז האפשרי לאיסוף אבל זה עוד בקטנה מול זה שלא יצא לי לעשות עליהן סיבוב לפני הרכישה. :cry: כן הובטח, רק בע"פ, 1)שכספי יוחזר ושאני לא רוכש חתול בשק (מילים שלי) ו-2) החוק מאפשר לי להחזיר. אבל שוב, רק בע"פ... לא הוקלט או משהו.

כן הציעו לי זוג משומש, לא זוכר את הפירמה. עבר נפילות (רואים על הצבע), לא הייתה אפילו רגלית (זה אמור להיות מובנה בכל אופניים, לא?!) אבל עם מפרט איכותי יותר, כמו גם זוג אחר ב-2K - נדמה לי שזה היה זה, אבל אני לא זוכר בוודאות.

המון תודה לכולם על העצות והכיוונים השונים, עזרתם רבות למתחיל ירוק ללא מושג תלוש מחייו בנושא.:arrow:

אני בטוח שיעלו לי עוד שאלות המשך בתחום, וכמו שאני מכיר את עצמי אשמח ללמוד את כל תחום הכיוון\איזון\מכונאות אופניים (רק להגיד את זה, גורם לי לחייך :-D - "מכונאות אופניים" :lol:, מקצוע מעניין לחיים).

מעניין אם זה יוליד עוד תוכן לערוץ היוטיוב שלי? :wink:

אני חייב לציין, שמצא חן בעיניי משהו שראיתי על הזוג המשומש שניסו "לדחוף" לי- נתוני מומנט הידוק לברגי הכידון.

אני רואה מומנט נדרש, אני רגוע- זה מעיד על ציוד מקצועי.

מעניין אם זה יהיה גם על ההארו :?:

האמת שכבר מעכשיו עלתה לי השאלה: כלים נדרשים לתחזוקה שוטפת+תיקונים בסיסיים.

אני לא מדבר על מברגים וכדומה, זה בסיסי וברור לחלוטין.

אבל, כלי לפירוק חוליות בשרשרת, כלי להורדת ו\או החזרת השרשרת, דברים כאלו- זו הדוגמא היחידה שאני יכול לחשוב עליה.

אני מעדיף לא בצורה של אולר מולטיטול, אלו סוג של "פשרה" שהיא לא נוחה לעבודה. אשמח להמלצות. תודה!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין תמונות, זה לא קרה. אתה מטריל אותנו. :lol:

יש לך מן הסתם כבר את כל המברגים שצריך.

במולטי-טול(ים?) של אופניים נהוג למצוא כלי לפירוק חוליות בשרשרת.

מכיוון שזה משהו שיתבצע רק במקרים נדירים, לא הייתי טורח לקנות כלי ייעודי,

אלא מסתפק במולטי-טול שבכל מקרה יוצא איתך לרכיבות על כל צרה שלא תבוא.

זה בעצם הכלי הייעודי היחיד באופניים, השאר סטנדרטי ולא צריך שום כלי מיוחד באופניים ממוצעים.

שמן ייעודי לשרשרת - עולם ומלואו, יש מצב שאתה מכיר את התחום טוב יותר ממוכרי אופניים.

עריכה:

רק אופני עיר / מתקפלים מגיעים לפעמים עם רגלית מובנית,

ב-100 אחוז מאופני השטח זאת תוספת לא נחוצה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין תמונות, זה לא קרה. אתה מטריל אותנו. :lol:

יש תמונות בלינק :wink::lol:

יש לך מן הסתם כבר את כל המברגים שצריך.

במשומשות ראיתי שצריך טורקס מספר 30. עדיין אין לי.

בנימה רצינית, במברגים אני עוד מבין משהו :wink: לכן ציינתי שאין צורך בהמלצה לגביהם.

במולטי-טול(ים?) של אופניים נהוג למצוא כלי לפירוק חוליות בשרשרת.

מכיוון שזה משהו שיתבצע רק במקרים נדירים, לא הייתי טורח לקנות כלי ייעודי,

אלא מסתפק במולטי-טול שבכל מקרה יוצא איתך לרכיבות על כל צרה שלא תבוא.

פה איבדתי אותך לשנייה. אתה מדבר על מולטיטול ייעודי? או על הלדרמן שתמיד עליי?

זה בעצם הכלי הייעודי היחיד באופניים, השאר סטנדרטי ולא צריך שום כלי מיוחד באופניים ממוצעים.

שמן ייעודי לשרשרת - עולם ומלואו, יש מצב שאתה מכיר את התחום טוב יותר ממוכרי אופניים.

לא ממש. אבל חברת WURTH מצאה חן בעיניי, נראה שהם יודעים מה הם מייצרים, כך שאבחון מה יש להם להציע. האם משהו כזה יתאים?

עריכה:

רק אופני עיר / מתקפלים מגיעים לפעמים עם רגלית מובנית,

ב-100 אחוז מאופני השטח זאת תוספת לא נחוצה.

וואלה? זה חדש לי. יכול להבין את הנקודה, אבל לא ציפיתי שזה לא יהיה קיים.

שאלה נוספת. אני מניח שאתה כן ממליץ על מולטיטול (הנקודה שבה איבדתי אותך לרגע).

יש "פירמות" של המולטיטול'S ? או שפשוט לאתר אחד באיביי או משהו?

לא זכור לי שנתקלתי במולטיטול לאופניים של החברות "המתבקשות" (לדרמן, סוג, גרבר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותמיד תזכור, אין בושה לפרק פדל מגוויה של אופניים שזרקו לפח ולנסוע עם 2 פדלים שונים.

כל המקצוענים עושים ככה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, כשחושבים על זה ראיתי שזרקו תלת אופן של הלו קיטי ליד הבית. הממממ... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתדלתי שהניסוח יהיה ברור וכנראה שלא צלחתי במשימה. ניסיון נוסף:

- אתה רק צריך מפרק חוליות, מין פטנט זעיר שמחזיק שתי חוליות ודוחף החוצה את הפין. (אוי, הרמתי להנחתה)

- ניתן לקנות רק את הכלי הזה וזהו.

- אך יהיה יותר שימושי בשטח, לכל צרה שלא תבוא, שתקנה מולטי טול של אופניים (לא לדרמן) שמכיל ברוב המקרים כמה מפתחות אלן, אולי טורקס, חולץ צמיג ומפרק חוליות. גיגול קל ותבין על מה אני מקשקש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודוחף החוצה את הפין. (אוי, הרמתי להנחתה)

אתה מוכן להפסיק להרים את הפין? שלא תקבל התראה על שפה לא נאותה :lol:

- אך יהיה יותר שימושי בשטח, לכל צרה שלא תבוא, שתקנה מולטי טול של אופניים (לא לדרמן) שמכיל ברוב המקרים כמה מפתחות אלן, אולי טורקס, חולץ צמיג ומפרק חוליות. גיגול קל ותבין על מה אני מקשקש.

אני מכיר את המולטיטול'S של אופניים, כך שאני יודע על מה אתה מדבר. אני שאלתי אם יש "פירמות" עבורם כמו שיש את לדרמן ודומיהן. כמו כן, הסברת את עצמך היטב, ובכל מקרה ענית לי על השאלה בתגובה הזו- הבנתי נכון, ואתה כן ממליץ על מולטיטול לאופניים שיהיה עליי ברכיבות.

אז עכשיו, עולה השאלה: איזה מולטיטול מומלץ? הדבר האחרון שאני רוצה זה לקנות אחד סיני יד שנייה מדרקון שיתפרק לי בשימוש הראשון. ציוד EDC זה דבר חשוב מכדי לקנות משהו בשנקל ורבע מאיביי (למרות שאני מודה באשמה ויש לי פנס בשנקל וחצי על הלדרמן :cry::roll:. מתכנן להחליף בקרוב לאחד נחמד של LEDLENSER, אותו הגודל פיזי רק שהוא גם אשכרה מאיר :lol:) [במאמר מוסגר, חלק מזה זה אשמתך! אתה קילקלת אותי על להשקיע בכלים טובים בלבד בשירשור על המשור!!! :lol::lol::lol: נאמר בהערכה ובהוקרת תודה :arrow:].

האם מצמן מחזיקים מולטיטול איכותי והאם המחירים שלהם סבירים ביחס לשוק? האם מומלץ לי לעשות אפסייל ולרכוש אחד משם וזהו? או לחפש אחד אחר, מומלץ יותר?

כמו כן, איזה פנס מומלץ? אני רוצה אחד שיהיה מעוגן לאופניים, ולא פנס ראש. הלדלנסר P5R עצבני ביותר מבחינת תפוקת אור, אבל כבר לא מגיע בימינו עם תושבת לעיגון לאופניים (כן היה בדור הקודם אם אני זוכר נכון). האם זה פנס שיספיק עבור רכיבה? או שצריך משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום משמעות לכיווני מומנט על הכידון. יכול להיות שהאופניים שהציעו לך היו קנייה טובה... אי אפשר לדעת.

כל מולטיטול בסדר. זה מספיק לחיזוקים פה ושם. יותר מזה לא תצטרך, לרכיבות שלך.

לגבי השרשרת, קונים חולית quick release, שאפשר לשים במקרה ששרשרת נקרעת, אבל אני בחיים לא ראיתי שרשרת שנקרעת בשימוש נכון. פעם אחת קרעתי שרשרת כי שמתי אותה לא נכון ופעם אחת רוכב שרכב איתי פירק שרשרת וחיבר אותה שוב עם אותו פין (כשמוציאים פין משרשרת זורקים אותו לפח ושמים חדש). מצד שני, אתה איש גדול...

כשתצא לרכוב בשדות, קח איתך חולייה כזו, כדי שלא תצטרך לחזור ברגל. אתה יכול לראות ביוטיוב איך משתמשים בזה.

מבחינת תחזוקה שוטפת של האופניים, עקרונית לא צריך יותר מלשמור את גלגלי השיניים (קדמיים ואחוריים) והשרשרת נקיים, ולשמן אותם לאחר מכן בשימון דק על השרשרת. אפשר גם לנגב את הזרועות של הבולם. לא להשפריץ מים בלחץ לכיוון מיסבים, רק עם מברשת ודלי עם מים/סבון. אפשר לקנות גם מסיר שומנים ייעודי, זה חוסך שפשוף, אבל לא חייבים. פעם בשנה/שנתיים (תלוי בשימוש) צריך להחליף את הכבלים של הבלמים/הילוכים, כי הם מאבדים גמישות.

חוצמיזה, בשימוש שלך, האופניים אמורים פשוט לעבוד. אין יותר מדי מה לעשות.

אל תתרשם יותר מדי ממדריכים מפורטים, זה יותר לאנשים עם אופניים משוכללים, שחובטים אותם בסלעים בסגנון חופשי.

לגבי פנסים, אם אתה רוצה לרכוב באיזורים לא מוארים בלילה, אתה קונה באיביי פנס סיני זול ב-20 דולר או יקר, גרמני, ב-300. אין באמצע...

יש דיונים עמוקים בעניין, בייחוד לגבי בחירה של סוללות איכותיות. אם רכיבות לילה תהיינה עניין רציני בשבילך, נחפור בזה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצמן ורוזן מינץ הם המקבילה של באג פחות או יותר. אם כבר בארץ - "שופ הרים" ואם בא לך לחסוך ולא לחוץ בזמן אז amazon/ebay/chainreactioncycles.

ממליץ על כלים של topeak, שנתיים אני רוכב עם מולטיטול שלהם בתיק (mini 6) והוא כמו חדש, שווה לקנות אחד שמגיע עם chain tool כמו ה Hexus II.

בקשר לפנס:

בעקבות הסרטון הזמנתי את ה buster 200, האור מספיק חזק בשבילי והוא מחזיק כמעט שעתיים על העוצמה הכי גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום משמעות לכיווני מומנט על הכידון.

אין לזה שום משמעות עבורי, מסכים. אבל זה מעיד על העובדה שהאופניים תוכננו בצורה טובה, עם חישובי עומס, חוזק מכני, התאמת הברגים לתפקוד שלהם והעומס שהם נועדו לשאת (בכל האופניים ולא רק בכידון), ועוד כמה דברים טובים שאין ב"צעצועים".

יכול להיות שהאופניים שהציעו לך היו קנייה טובה... אי אפשר לדעת.

סביר מאד להניח, אבל הם עברו חיים לא קלים לפי איך שהם נראו (יעידו על זה קילופי צבע שנוצרו מנפילות וכדומה).

כל מולטיטול בסדר. זה מספיק לחיזוקים פה ושם. יותר מזה לא תצטרך, לרכיבות שלך.

תודה. אחרי שאקבל את האופניים, אדע יותר איזה כלים אני צריך שיהיו בפנים, ואנסה לבחור אחד.

לגבי השרשרת, קונים חולית quick release, שאפשר לשים במקרה ששרשרת נקרעת, אבל אני בחיים לא ראיתי שרשרת שנקרעת בשימוש נכון. פעם אחת קרעתי שרשרת כי שמתי אותה לא נכון ופעם אחת רוכב שרכב איתי פירק שרשרת וחיבר אותה שוב עם אותו פין (כשמוציאים פין משרשרת זורקים אותו לפח ושמים חדש). מצד שני, אתה איש גדול...

אני לא מצליח להבין איך שרשרת יכולה להיקרע, האמת. יש גם בשרשראות "גדלים" או שזה "ONE SIZE FITS ALL"? איפה אני יכול לקנות חוליה (או שתיים) כאלו?

כשתצא לרכוב בשדות, קח איתך חולייה כזו, כדי שלא תצטרך לחזור ברגל. אתה יכול לראות ביוטיוב איך משתמשים בזה.

מבחינת תחזוקה שוטפת של האופניים, עקרונית לא צריך יותר מלשמור את גלגלי השיניים (קדמיים ואחוריים) והשרשרת נקיים, ולשמן אותם לאחר מכן בשימון דק על השרשרת. אפשר גם לנגב את הזרועות של הבולם. לא להשפריץ מים בלחץ לכיוון מיסבים, רק עם מברשת ודלי עם מים/סבון. אפשר לקנות גם מסיר שומנים ייעודי, זה חוסך שפשוף, אבל לא חייבים. פעם בשנה/שנתיים (תלוי בשימוש) צריך להחליף את הכבלים של הבלמים/הילוכים, כי הם מאבדים גמישות.

חוצמיזה, בשימוש שלך, האופניים אמורים פשוט לעבוד. אין יותר מדי מה לעשות.

תודה. עצות מצויינות.

אל תתרשם יותר מדי ממדריכים מפורטים, זה יותר לאנשים עם אופניים משוכללים, שחובטים אותם בסלעים בסגנון חופשי.

לגבי פנסים, אם אתה רוצה לרכוב באיזורים לא מוארים בלילה, אתה קונה באיביי פנס סיני זול ב-20 דולר או יקר, גרמני, ב-300. אין באמצע...

יש דיונים עמוקים בעניין, בייחוד לגבי בחירה של סוללות איכותיות. אם רכיבות לילה תהיינה עניין רציני בשבילך, נחפור בזה.

רכיבות ערב יהיו הכרח לכל אורך חודשי החורף, לכן אני מעלה את העניין כאן ועכשיו. גם באיזורים שהם כן "מוארים" (תאורת רחוב סטנדרטית זה טוב, אבל בהחלט לא טוב מספיק לצערי :wink:)

לגבי הסוללות, אני מחפש פנס שיעבוד על 18650 - אידאלי עבורי, אלו אותן הסוללות שאני משתמש בהן לסיג"א שלי. ממליץ בחום ואהבה על סמסונג חומות. אלו האהובות עליי ביותר נכון לעכשיו מזה מעל שנה.

מצמן ורוזן מינץ הם המקבילה של באג פחות או יותר.

:lol: הבנתי אותך :wink:

אם כבר בארץ - "שופ הרים" ואם בא לך לחסוך ולא לחוץ בזמן אז amazon/ebay/chainreactioncycles.

ממליץ על כלים של topeak, שנתיים אני רוכב עם מולטיטול שלהם בתיק (mini 6) והוא כמו חדש, שווה לקנות אחד שמגיע עם chain tool כמו ה Hexus II.

תודה.

ראיתי את הסרטון, הסיגמא הגניב אותי טוטאלית- פשוט וואו.

אבל הוא אוברקיל מטורף לצרכים שלי. ולסגנון הרכיבה הצפוי, שרובו יהיה באיזור עם תאורה כלשהיא, שוב- אוברקיל.

ה- buster 200 מצא חן בעיניי כתוספת, הגיוני לשים אור על הקסדה בנוסף לאור הדרך.

הפנס ב-18$ מאמאזון... קצת פחות מצא חן בעיניי. מספיק לצרכים שלי אבל עשוי בחובבניות סינית מצוייה.

הגיע הזמן להגדיר תקציב... מה מומלץ באיזור ה-80$ SHIPPED? מניח שסדר גודל של 1000 לומן יהיה מעל ומעבר עבורי (הסיגמא 2000 לומן להבנתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. שרשרת נקרעת = פין חיבור בין חוליות נשבר. מידות השרשרת מוכתבות ממערכת ההילוכים.

2. פנסים, אתה יכול לשלם 80 דולר על פנס ב-20 דולר. כמו שכתבתי, זה או שאתה קונה סיני זול או גרמני מאוד מאוד יקר. אין באמצע.

3. אתה לא צריך פנס חזק לתאורת רחוב.

כשתרצה תאורה, אני אמצע שרשורפלצת בעניין ב-MTBR ותוכל לצלול לעניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.2. פנסים, אתה יכול לשלם 80 דולר על פנס ב-20 דולר. כמו שכתבתי, זה או שאתה קונה סיני זול או גרמני מאוד מאוד יקר. אין באמצע.

3. אתה לא צריך פנס חזק לתאורת רחוב.

נתחיל מהסוף- הרוב יהיה סלול, אבל עם גיחות לשטח לא מואר כלל. למרות שכשחושבים על זה, את זה אני כנראה אשמור לערבי השעון-קיץ, כשיש אור טבעי.

אני מתחיל להבין שאין באמצע... אבל 260+$ זה מטורף ולא מוצדק עבורי.

נו טוב. יש איזה שהוא סיני מומלץ? :-(

אגב, איך זה בתור נצנץ? חבל לי רק שהוא לא נטען אלא מופעל סוללות כפתור :wink:

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...