Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש המון מותגים טובים, קצרה היריעה מלפרט. צריך לעשות סיבוב ולבחור את אילו שמתאימים לך מבחינת פרופורציות, כי בסה"כ מדובר בשני משולשי אלומיניות מרותכים, לא במדע טילים (ברמות הללו). אל תיתן לדחוף לך אופניים במידה לא טובה. וקנה גלגל 29" לגובה ולשימוש שלך.

Merida מהווים תמורה טובה מאוד למחיר בקטגוריה, אבל יש עוד.

הייתי נמנע מ-trek, שהאבזור שלהם עני יחסית, בגלל החוזק של המותג. היתרון העיקרי שלהם שתמיד קל למכור Trek (כי אנשים לא מבינים...).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מי שם כסף על זה שברווז לא יקנה שום אופניים?

אפשר אולי להעביר עמלה מההימורים לברווז, שיקנה עם זה... אה... אופניים. ;-)

(הכול בהומור וברוח טובה, כן?)

אה... זה חשבתי מהתחלה. אבל יש בשרשור תועלת לציבור.

נ.ב. ואם ייקנה לא יירכוב. זו הסטטיסטיקה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז אני חוזר וממליץ לך על הדגם שרכשתי. אני מרוצה. גם הוא עולה הרבה פחות מהתקציב + שדרוג לפדלים.

עשיתי עליהן כבר 130 ק״מ and counting...

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקאתלון ראיתי דגם באיזור 1800 שקל שנראה סבבה לגמרי, הארדטייל עם שלדה קלה, בולם קדמי ובלמי דיסק (לא מבין גדול באופניים, אז לא לדרוס אותי עם ידע וניסיון).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(הכול בהומור וברוח טובה, כן?)

יאללה, אופניים בחינם :lol:

לא שאני מרגיש שאני חייב לתת תשובות, אבל אתם יודעים איך זה- עד שהמשכורת (או, במקרה שלי, חיקוי דל של אחת) נכנסת, אין גשם כך שאפשר לבדוק מה קונים, סידורים מוזרים לא קופצים ומשתלטים על הזמן הפנוי שלך וכולי.

קניתי בסוף את ההארו. אעדכן לאחר מעט שימוש.

מדובר על אלו?

https://www.matzman-merutz.co.il/flightline-two-29-2017

האמת, נשמע טוב מדיי בשביל להיות אמיתי- מחיר נמוך בהרבה מהתקציב, והוזהרתי מפני "מציאות" כאלו. מה הקאצ'?...

(מעבר לשידרוג הפדלים שהמלצת)

האם מדובר על מושב רחב או על מושב שאצטרך לשדרג לרחב? :lol:

אה... זה חשבתי מהתחלה. אבל יש בשרשור תועלת לציבור.

נ.ב. ואם ייקנה לא יירכוב. זו הסטטיסטיקה...

תועלת לציבור זה בהחלט דבר חשוב. "העשרה" קראתי לזה בעבר כשניהלתי פורום בעצמי.

לגבי "לא ירכב"- פה אתה טועה ידידי.

אני רוצה את האופניים כדי שלא אצטרך "סתם לרוץ" כי אני לא אוהב לרוץ.

אני צריך את הפעילות כדי לתפוס כושר עבור האימונים שאני עושה ונמאס לי להיות בכושר אפסי וסיבולת מצחיקה ואין את הסבלנות להמתין עד שהכושר יעלה יחד עם האימונים- רוצה ומרגיש שצריך מעבר.

גם בעבר, כשהתאמנתי, הייתי עושה כושר מדי יום ביומו- ריצות מסביב לחממות במושב שבו עבדתי, מתח, שכיבות שמיכה, כפיפות בטן... אני כבר לא עובד במושב, ואם אני אתחיל לצאת לריצות באיזור שבו אני עובד עוד תעצור אותי ניידת לשאול לשלומי ולמה אני "בורח" :lol::lol::lol:

פלוס, שונא לרוץ וזה מאד לא נוח עם כל הציוד שעליי ביום יום. אופניים גם יכולות לשמש ככלי תחבורה לגיחות קצרות וההבדל העיקרי בינם לבין ריצה- ככל שאתה מתאמץ יותר, יש לך יותר קירור אוויר על הפנים :lol::wink:

פאלו, אכן חשבתי על הנקודה של גודל הגלגלים. חבר שרוכב המליץ לי להימנע מ-27.5" בטענה שזה "כלאיים נדיר", ומעבר לזה הבנתי שזה לא לגודל שלי. השאלה כרגע היא, האם זה יהיה נוח עבורי. הבנתי ממה שקראתי שה-29 יותר "מגהצים" ופחות "מתנהגים" אם אפשר לתאר את זה ככה, פלוס הפוטנציאל של הבעייה עם מהלך מתלה נמוך יותר בגלל הגדלת הגלגל. קצת מטריד אותי, אבל יותר מטריד אותי הפוטנציאל לשמיניות:roll:. זה מרגיש לי כמו פשרה ושאני מוגבל באפשרויות בגלל הגודל שלי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזרים לא קופצים ומשתלטים על הזמן הפנוי שלך וכולי.

מדובר על אלו?

https://www.matzman-merutz.co.il/flightline-two-29-2017

האמת, נשמע טוב מדיי בשביל להיות אמיתי- מחיר נמוך בהרבה מהתקציב, והוזהרתי מפני "מציאות" כאלו. מה הקאצ'?...

מערכת הילוכים של 3X7 (נקרא 21 הילוכים, למרות שאף פעם לא מקבלים את כל ה-21, אבל על "הצלבות" נדבר בפעם אחרת), הכי בסיסית שיש וישנה. בולם ממותג, אבל הכי בסיסי שיש גם. בלמי דיסק, אבל מכניים.

אופניים בתקציב שציינת יהיו יותר טובים, בכל הפרמטרים הללו:

http://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catalog&op=item&cs=12609

הבלמים פה הדיראולים (לחץ שמן, עדיף בתחושה ועם פחות בעיות), הבולם יותר חסון (לא כ"כ משנה לרכיבות שלך), 24 הילוכים עם מערכת מתקדמת יותר, בנוסף, יש להם צירי גלגלים של שימאנו ולא משהו עלום... יש הבדלים.

האם שווה את ההפרש... תלוי כמה אתה צפוף בכסף. עקרונית, לרכיבות שלך, גם ההארו יכולים להספיק, אבל הם באמת המינימום של המינימום.

האם מדובר על מושב רחב או על מושב שאצטרך לשדרג לרחב?

הכסא ("אוכף" זו הטרמינולוגיה המקצועית) הוא עניין מאוד אישי. כסא יכול להראות מאוד לא נוח ומרופד בהתחלה, ולהיות מאוד נוח לרכיבה ארוכה, ולהפך. לי, למשל, מאוד לא נוח כיסאות מרופדים, כי מהר מאוד התחת שוקע וזרימת הדם נעצרת. כסא טוב מאפשר להניח עליו את עצמות הישבן (שת) באופן שמעניק להם תמיכה טובה. כמו במכוניות, רך זה לא בהכרח נוח.

אתה מתחיל עם הכסא שמגיע עם האופניים ואם לא נוח, חפש להחליף.

פאלו, אכן חשבתי על הנקודה של גודל הגלגלים. חבר שרוכב המליץ לי להימנע מ-27.5" בטענה שזה "כלאיים נדיר", ומעבר לזה הבנתי שזה לא לגודל שלי. השאלה כרגע היא, האם זה יהיה נוח עבורי. הבנתי ממה שקראתי שה-29 יותר "מגהצים" ופחות "מתנהגים" אם אפשר לתאר את זה ככה, פלוס הפוטנציאל של הבעייה עם מהלך מתלה נמוך יותר בגלל הגדלת הגלגל. קצת מטריד אותי, אבל יותר מטריד אותי הפוטנציאל לשמיניות:roll:. זה מרגיש לי כמו פשרה ושאני מוגבל באפשרויות בגלל הגודל שלי.

הנה עוד חבר "מבין":roll:

27.5 החליף את ה-26 כסטנדרט. אין יותר 26. כל הדיבורים על התנהגות מול גיהוץ, לא רלוונטים לסוג הרכיבות שלך. אתה גבוה, קח 29. נקודה. גם לרכיבות כושר/מרחק/מהירות, עדיף 29. אין בכלל שאלה.

מהלך מתלה, לא מעניין אותך. אם תגיע לרכיבות שמהלך המתלה משמעותי, תצטרך אופניים יקרים משמעותית, ואז גם תהיה לך בעיית שמיניות. כל זמן שאתה לא עושה שטח טכני - לא רלוונטי.

פעם גם בגובה שלך רכבו עם מי שהיה עד לפני 10 שנים - גלגלי 26.

היום, קח 29.

והדיבורים לגבי תרכוב או לא... נחיה ונראה.8)

(הכל בהומור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הילוכים של 3X7 (נקרא 21 הילוכים, למרות שאף פעם לא מקבלים את כל ה-21, אבל על "הצלבות" נדבר בפעם אחרת), הכי בסיסית שיש וישנה. בולם ממותג, אבל הכי בסיסי שיש גם. בלמי דיסק, אבל מכניים.

אופניים בתקציב שציינת יהיו יותר טובים, בכל הפרמטרים הללו:

http://www.rosen-meents.co.il/index.php?dir=site&page=catalog&op=item&cs=12609

הבלמים פה הדיראולים (לחץ שמן, עדיף בתחושה ועם פחות בעיות), הבולם יותר חסון (לא כ"כ משנה לרכיבות שלך), 24 הילוכים עם מערכת מתקדמת יותר, בנוסף, יש להם צירי גלגלים של שימאנו ולא משהו עלום... יש הבדלים.

האם שווה את ההפרש... תלוי כמה אתה צפוף בכסף. עקרונית, לרכיבות שלך, גם ההארו יכולים להספיק, אבל הם באמת המינימום של המינימום.

אני צפוף, כן. ההפרש הוא כמעט פי 2 במחיר! למתחיל שלא רכב על אופניים מאז שהיה בגיל חד-ספרתי (או דו נמוך).

הכסא ("אוכף" זו הטרמינולוגיה המקצועית) הוא עניין מאוד אישי. כסא יכול להראות מאוד לא נוח ומרופד בהתחלה, ולהיות מאוד נוח לרכיבה ארוכה, ולהפך. לי, למשל, מאוד לא נוח כיסאות מרופדים, כי מהר מאוד התחת שוקע וזרימת הדם נעצרת. כסא טוב מאפשר להניח עליו את עצמות הישבן (שת) באופן שמעניק להם תמיכה טובה. כמו במכוניות, רך זה לא בהכרח נוח.

אתה מתחיל עם הכסא שמגיע עם האופניים ואם לא נוח, חפש להחליף.

בתכל'ס, זה לא מה ששאלתי- השאלה הייתה אם הכסא צר או רחב. הצר נפסל על ההתחלה, אני לא אוהב כסאות "טמפון":lol:

עכשיו בלבלת אותי קצת עם ההודעה הזו, האמת.

מחד, די ננעלתי על הזולות יותר- מתאים מאד בתקציב, נשמע סביר פלוס פלוס.

מאידך, מה שהמלצת עולה פי כמעט 2, אבל נשמע כמו כלי מהוקצע יותר.

הבעייה מתחילה ונגמרת בי- כמו שאמרתי, לא רכבתי על אופניים כבר כמה עשורים. הם נועדו להיות כלי עזר יותר מאשר כלי מרכזי, בערך כמו שנגרים מחזיקים גם משור סרט בתור הכלי הראשי וגם ג'יגסו שהם משתמשים בו אולי פעם בשנה. השוואה ממש לא משהו, אבל זה מה שאני יכול לחשוב עליו כרגע.

אני רוצה אופניים בשביל הכושר עבור פעילות אחרת שמצריכה כושר רב. לא בשביל לצאת לרכוב כי אני רוצה לצאת לרכוב.

הרציונאלי שלי אומר לי ללכת על הזול יותר, תמיד אוכל להחליט שאני משדרג לכלי ברמה אחרת, אחרי שגם אבין משהו מהחיים שלי בתחום.

מחר, מקווה (רוצה לגמור עם הסאגה הזו כבר...), אלך בערב למצמן ואבדוק את ההארו מתוך מטרה לרכוש סוף סוף. אם משהו שם לא ירגיש לי נכון, אלך בהזדמנות אחרת לבחון את המרידה, ואז אוכל להחליט בין 2 האופציות בצורה טובה יותר אחרי שאתנסה עם 2 האפשרויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה אין לי אופצית עריכה.

מה שכן אם קונים את אותם אופניים ממליץ לשדרג את הפדלים. זה שינה לי את החוויה.

Sent from my C3PO using R2D2

איזה פדלים קנית אם אפשר לשאול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קניתי. הביאו לי משומשות מתנה האמת.

כאלה לדעתי:

https://www.amazon.com/DMR-Vault-BMX-Pedal-black/dp/B005U5WIYG

אבל יש לך אחלה פדלים באזור ה- 40$

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו. חתיכת תג מחיר יש להם :shock:

תודה על התשובה. אבדוק את העניין אם ארגיש צורך לשדרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פדלים ב-$110 :roll:

כל האפניים שלי (טרק 4300 בנות בר מצווה לפחות, אין לי מושג) עלו לי 150 ש"ח, ועוד השקעתי בהן 60 ש"ח שלמים על אטמים של בולם קדמי ששיפצתי. אבל כמובן, כל אחד לפי כיסו והעדפותיו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו. חתיכת תג מחיר יש להם :shock:

תודה על התשובה. אבדוק את העניין אם ארגיש צורך לשדרג.

הקטע עם זה שאת הצורך אתה מרגיש רק אחרי ההחלפה.

אבל יש גם פדלים בהרבה הרבה פחות.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני!!

ברווז, אסגור 40,000 ק"מ, ועוד לא תקנה אופניים. :lol:

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...