Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופני הרים בסיסיות בתקציב נמוך

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2177 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עזוב שטויות ולקנות דברים, שים קרטון בגלגל שיעשה פרררררררררר כמו אופנוע וסע לעשות דווארות בשכונה!

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 237
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש!

רק בדרכים טובות.

זה תחום מאוד ממכר.

בשישי ביקרתי בדקטלון ראשל"צ.

התחדשתי בכפפות חולצת רכיבה תואמת ופעמון.

הגיע מלאי של סחורה והמדפים מלאים.

כדאי להגיע ולרכוש.

ביום שישי יער בן שמן בשעה 06:30 מי שבעיניין לצאת לרכיבה במסלול הכחול.

קצב בינוני.

נפגשים בחניון.

23.2.18

ל'

עריכה אחרונה על ידי נהגת שודים
תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתערבות עדיין בתוקף...

אבל אם אתה רציני, אל תקנה כלום (חוץ מקסדה) עד שיעברו כמה רכיבות ועד שתחווה מספר פעמים ברצף מה הם שרירי עכוז תפוסים כפי שלא הכרת עד כה.

(שכחנו לספר לו, הא?)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה נמשך מזה זמן מה, וזה סבבה, אני מעודד ואף נהנה בעצמי מרכיבה על אופניים. אבל בחיאת דינכום, שמישהו כבר יתקן את הכותרת ל"אופני הרים בסיסיים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להגיע ולרכוש.

קודם כל, לרכוש כדאי כמה שפחות - זה עולה כסף.

לדקטלון יש כמה רמות ביגוד/ציוד, אבל יש לי ניסיון רע עם כפפות שלהם (קיבלתי במתנה). היה בהם תפר פנימי שקילף לי את העור בחלק העליון של בסיס האגדול. לא כיף.

לגבי חולצות רכיבה, מי שרוכב עם תיק בשטח, אני ממליץ לא לקנות חולצת רכיבה (כזו עם כיסים מאחור), אלא חולצה מנדפת רגילה. בין כה וכה, הכל בתיק. יש לי שתי חולצות מנדפות, מהיקרות של קולומביה (לא לקנות בארץ! עולה כפול), כבר שנים. אני רוכב איתן, עם דגמ"ח טיולים מהוהה ותחתונים מרופדים של פאנקייר (מומלץ! יושב הכי טוב).

יש פערי איכות מורגשים בין חולצה מנדפת איכותית לבין זולה. גם בדקטלון יש רמות, אבל הרמה הכי גבוהה שלהן עדיין לא עוברת את ה-פ'סדר (אממה, יש יפות!). חולצה איכותית מנדפת יותר טוב ובעיקר נעימה יותר על העור (חשוב שיש גם תיק גב עם משקל).

רב חולצות הרכיבה שראיתי בארץ הן מבד גס ולא נעים, וגם אתה נראה כמו שלט פרסומת של מותג כזה או אחר.

לעיר, היכן שאני לא לוקח תיק, יש לי חולצות רכיבה זולות, מאיביי, עם כיסים מאחור, לחפצים. על האין-כושר-נידוף שלהן אני מפצה עם ריצ'רץ' פתוח. הלוק קצת סבנטיז כזה, אבל בגילי כבר לא איכפת...

פעמון - לא לרכוב איתו שטח. לא נעים לפגוש אותו בנפילה.

נעליים - קניתי בחו"ל נעלי רכיבה בזול (יחסית). שנים רכבתי עם נעלי ספורט (לרב כאלו שכבר נראו רע מדי לשימוש יומיומי), אבל זו היתה טעות. נעלי רכיבה יעודיות אוחזות טוב יותר וכנראה תהיינה יותר עמידות (לפחות עד כה). יכול להיות שכל נעל עם סוליה שטוחה טובה, אבל לא יודע עד כמה עמידה.

(ברווז - אתה יכול להשאר עם נעלי ספורט, עד שתיכנס לשטח ממש).

תתחדש!

מילא בקיץ, אבל בחורף לקום לפני שש???

בכל מקרה, אולי יהיה גשם מחר, מה שאומר סלעים רטובים בשבת (בצל). לא ממליץ לאף אחד שלא יודע מה הוא עושה להתחיל בזה, אפילו לא בכחול. כמסלול חלופי יש את סינגל גברעם (פחות טוב מבארי, יותר קרוב. באתר של קק"ל כתוב שרמת הקושי שלו קשה, אבל זה שטויות. אפילו את שתי הירידות הקשות שלו כבר החליפו בפתרון קל יותר. סינגל מעולה למתחילים).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 סנטים שלי לגבי הפנסים, מנסיון של כמה וכמה רכיבות לילה בשדות של מושב:

לדעתי פנס ראש עדיף על פנס כידון. ככה אתה מאיר לאיפה שאתה מכוון את המבט ולא לפי כיוון הכידון באותו הרגע. מעין תאורה עוקבת פניות.

מה גם שאם השדות לא חלקים ומדי פעם תעבור באזורים חרושים ולא סלולים, פנס כידון ירעד הרבה יחסית, לי זה גורם לבחילות וכאב ראש. פנס ראש ממשיך להיות עם אלומה יציבה.

לגבי הפנסים עצמם:

1. הפנסים שקניתי, הם מאיביי (בזמנו, לפני 4-5 שנים), סיניים שמתיימרים להיות בעוצמה של 1400~2000 לומן. כמובן שזה לא באמת ככה, אבל העוצמה שלהם מרשימה ביחס למחיר: כ15~20 דולר לפנס.

הפנסים מבוססי זוג סוללות 18650 והם כוללים אפשרות לשינוי מיקוד (זום).

במהלך השנים החלפתי אני והחברים לקבוצה את הפנסים באמצע פעם אחת עקב קלקול. כשקנינו קנינו מ4 מוכרים שונים בכדי לראות אם ישנם הבדלים, וההבדלים מינוריים עד לא קיימים.

מה שכן כדאי להשקיע- מטען (נייטקור) וסוללות לפי היצרן המועדף עליך.

2. פנס אחורי- קניתי משהו מאמאזון ב10 דולר, נדמה לי במבצע, של סיגמא. יחסית חזק ובולט, וזו הייתה המטרה.

3. על הדרך קניתי מחשב דרך של סיגמא באחד מהדילים שהיו ברשת בזמנו. זה נחמד לראות נתוני מהירות, מרחק, זמן, וממוצעים. אגב, המהירות הממוצעת שלי בשנים האחרונות עומד על כ14~18 קמ"ש בהתאם לתקופות השנה.

אם זה משנה, האופניים שיש לי: Cannondale Trail SL2 29er - 2011.

הם נרכשו ממישהו שקנה, והשתמש בערך חודש עד שזנח את העסק.

נרכשו אחרי שנה במחסן, ב1800 ש"ח (אחרי הורדה מ2500 ש"ח כשבזמנו חדשות עלו 5400 ש"ח לפני שדרוגים).

הגיעו עם פדלי אלומינים של הביוקר וגריפים של ergon (כשדרוג של הרוכש המקורי) . אחרי כשנתיים אצלי נאלצתי והחלפתי את הגריפים לאותם גריפים (בצורה ובמבנה, מאותו היצרן), רק מעור כדי שישרוד את האקלים הישראלי. מאז מחזיקים מעולה- כ4 שנים.

קסדה וכדו- בזמנו הקשבתי לפאולו ורכשתי קסדות טובות אך זולות יחסית. תכלס הכל נראה אותו דבר וההבדלים הם בנוחות (שזה כן חשוב בהחלט), ובלוגו.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בלהגיד תודה לכולם על העצות המועילות והמעולות. האופניים נאספו אתמול מהחנות.

להפתעתי גיליתי שהאקסיומה נכונה- לא שוכחים איך לרכוב על אופניים...:mm_yeah:

תקנה משאבה ב 20 שח פשוטה, פנימית עם חומר, קסדה טובה עד 300ש"ח, מולטי טול ב 20 מאיביי, נצנצים ב10 מאיביי ופנס ראשי זול עד 50 שח מאיביי. גם כפפות של ufo ב 30 שח תקנה באיביי.

את המשאבה, קסדה והפנימית תקנה בארץ ותתחיל לרכב. שלא פתאום תגיד זה לא בשבילי ואז סתם קנית עולם ומלואו.

כשהיינו ילדים רכבנו בלי כל הבלאגן... תתחיל לרכב

נשבע לך שהמחשבה הזו בדיוק עברה לי בראש אתמול בדרך לאיסוף של האופניים :shock:.

תודה על העצות, זה בגדול מה שמתוכנן :wink:

פרק גלגל/ים ושים באוטו. אם זה אחת לכמה חודשים, חבל על הכסף.

בעעעעע. לא חוזר על הטעות הזו שוב... אופניים גדולות עם גלגלים 29, לא סימפטי. הסיבה היחידה שהצלחתי להכניס אותם לאוטו זה ניסיון של שנים כמחסנאי :lol: ועדיין, כלל השכבה של כסא הנוסע ושלל כיוונונים לכסאות ברכב.

מאד לא כיף.

השאלה היחידה היא, האם אלו ב-150 סבילים או שעדיף לא לחשוב עליהם אפילו?

עזוב שטויות ולקנות דברים, שים קרטון בגלגל שיעשה פרררררררררר כמו אופנוע וסע לעשות דווארות בשכונה!

אצלנו יש רק דווארים. לא שזה משנה הרבה, בכל מקרה הדואר לא ממש מגיע.

ההתערבות עדיין בתוקף...

אבל אם אתה רציני, אל תקנה כלום (חוץ מקסדה) עד שיעברו כמה רכיבות ועד שתחווה מספר פעמים ברצף מה הם שרירי עכוז תפוסים כפי שלא הכרת עד כה.

(שכחנו לספר לו, הא?)

קסדה נרכשה בעת האיסוף.

לגבי ביגוד מיוחד, עוד לא הזמן. חולצה מנדפת יש דוקא.

צודק לגבי מספר רכיבות כדי להבין מי נגד מי.

מסתמן שידיות האחיזה לא נוחות במיוחד והמושב זוועתי (חוות דעת מכ-ל ה-2 דקות שהעברתי ברכיבה :roll:).

גם זה ייבדק לאורך יותר זמן עם יותר תשומת לב לפרטים. מעניין אם כפפות ישפרו את המצב.

בשביל שבו אני ארכב יש די והותר תאורה בשביל לנסוע בכיף בלילה, כך שלא אשקיע בפנס גרמני אלא באחד סביר סיני. כן צריך לארגן נצנצים ותאורה אחורית, אולי גם מדבקה מחזירת אור (איכותית, יש לי משהו טוב דווקא).

שאלות שנותרו ללא מענה:

-חוליות ספייר, זה "ONE SIZE FITS ALL" או לפי דגם השרשרת?

-מאיפה מומלץ לרכוש אותן?

-מה לגבי פנימית? מהיכן מומלץ לרכוש?

תודה!

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

אני פנימיות קניתי בשופ הרים. זה בהרצליה. אבל כמובן השאלה מה קרוב אליך.

בכל אופן מומלץ לקנות פנימיות עם חומר אנטי פנצ'ר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות שנותרו ללא מענה:

-חוליות ספייר, זה "ONE SIZE FITS ALL" או לפי דגם השרשרת?

-מאיפה מומלץ לרכוש אותן?

תודה!

חוליה - לפי השרשרת (כמה הילוכים יש לך). קנה בחנות.

פנימית - לפי גודל גלגל וסוג הונטיל שיש לך (יש שני סוגים). קנה עם חומר איטום בפנים. קנה גם כפות חליצה, כי בלעדיהן קשה לנתק את הצמיג מהחישוק.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:wink:

בעעעעע. לא חוזר על הטעות הזו שוב... אופניים גדולות עם גלגלים 29, לא סימפטי. הסיבה היחידה שהצלחתי להכניס אותם לאוטו זה ניסיון של שנים כמחסנאי :lol: ועדיין, כלל השכבה של כסא הנוסע ושלל כיוונונים לכסאות ברכב.

מאד לא כיף.

השאלה היחידה היא, האם אלו ב-150 סבילים או שעדיף לא לחשוב עליהם אפילו?

היום עם הקוויק ריליס, הכל קשקוש בלבוש, באמת שחבל על הכסף, ועל המקום שזה יתפוס לך בבית.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישמערות,

לפרק הגלגל- שטויות. לחבר הגלגל- שטויות. דקה על השעון.

להכניס לאוטו- 20 דקות...:roll:

להוציא עוד 10 :-(

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שעכשיו כשאני נזכר, כן השתמשתי בכפפות ברכיבות שטח אי שם בעבר.

השימוש הוא בעיקר להגנה מפני נפילות, כמו בכל דו גלגלי,

אבל הריפוד גם משכך במקצת את הזעזועים (בימיי לא היה בולם קדמי...).

גם כפפות לשימוש כללי ב-10 ש״ח מחנויות אספקה טכנית יעשו את העבודה, אגב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

רק בדרכים טובות.

זה תחום מאוד ממכר.

בשישי ביקרתי בדקטלון ראשל"צ.

כדאי להגיע ולרכוש.

קצב בינוני.

נפגשים בחניון.

23.2.18

ל'

רק את הכחול? קצת קצר, לא?

ד''א, היה פעם ניסיון כאן הפורום לארגן קבוצת רכיבת שטח.

זה התקדם לאנשהו?

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישמערות,

לפרק הגלגל- שטויות. לחבר הגלגל- שטויות. דקה על השעון.

להכניס לאוטו- 20 דקות...:roll:

להוציא עוד 10 :-(

נכון לפעם הראשונה, אחרי זה לומדים את השיטה.

אני אישית דוחף פעם בשבוע אופני 29 במידה XL לתוך האוטו (אומנם סוזוקי SX4 עם תא מטען גדול), אם מורידים את שני הגלגלים האופניים נכנסים לתא מטען בלי קיפול מושבים, אם מורידים רק את הקדמי אז צריך לקפל את המושבים מאחורה. חבר טוב מצליח לדחוף אופני 29 בלי גלגלים לתוך איביזה...

מה שכן צריך לדאוג לעגן את האופניים שלא יעופו עליך במקרה תאונה.

רק את הכחול? קצת קצר, לא?

ד''א, היה פעם ניסיון כאן הפורום לארגן קבוצת רכיבת שטח.

זה התקדם לאנשהו?

למתחילים ה10 ק"מ של הכחול זה דיי והותר, כשמתקדמים הוא הופך לסתם סיבוב כושר של חצי שעה אחרי הרכיבה האמיתית:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...