Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה ספק כח צריך כדי להפעיל מנוע מגבים במהירות נמוכה?

Ctzvi
שימו לב! השרשור הזה בן 2291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

אני צריך להשתמש במנוע מגבים עבור פרוייקט מסויים ואני מנסה להבין איזה ספק כח צריך בשבילו.

המנוע הגיע מסובארו לגאסי ועליו כתוב WM-71 PA66-GF

אני מעוניין להפעיל אותו במהירות הנמוכה ביותר והבנתי שצריך ספק כח של 5V לצורך כך.

מה שאני לא מצליח להבין זה כמה אמפר צריך להיות ספק הכח.

אשמח להכוונה בעניין.

אם ידוע לכם על מקום בו ניתן לרכוש ספק מתאים אשמח לשמוע גם.

תודה,

צביקי

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע צריך 12V לא 5V. אני לא יודע מה ההספק של המנוע הספציפי אבל מנועי מגבים דומים צורכים כ-50 וואט, כלומר אתה צריך ספק של מעל 4 אמפר. כמובן, תלוי בעומס שיופעל על המנוע - ללא עומס גם ספק 1-2 אמפר יספיק.

תוכל להשתמש בספק כח ישן של מחשב PC, או כל ספק כח 12V DC.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה

ממה שהבנתי המנועים האלה עובדים בארבע מהירויות שנקבעות ע"י שילוב של טרמינל ומתח כניסה כמו בדוגמא הזו.

אני מעוניין לקבל סיבוב איטי ולכן אני רוצה להשתמש במתח של 5V. ידוע לי שהמנוע יספק מומנט סיבובי קטן יותר ככל שיורדים במתח.

לפי הנתונים שסיפקת, האם ב-5V צריך ספק של 10A? האם קיימים ספקים כאלה?

תודה שוב

עריכה אחרונה על ידי Ctzvi

Ford Fiesta Ambiente 2012

Ford Focus Active Tourer  2020

Magenta Workshop

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטנת המתח תקטין גם את ההספק הנצרך, בקירוב באופן פרופורציוני. אין שום צורך ב-10A. המנוע לא תוכנן לעבוד ב 5V.

מכיוון שאין נתונים למנוע שבידיך, הייתי מציע להפעיל אותו מספק פשוט של 5V 1A ולמדוד זרם (ומתח) כדי לראות אם הספק מספיק לצרכים.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה

ממה שהבנתי המנועים האלה עובדים בארבע מהירויות שנקבעות ע"י שילוב של טרמינל ומתח כניסה כמו בדוגמא הזו.

אני מעוניין לקבל סיבוב איטי ולכן אני רוצה להשתמש במתח של 5V. ידוע לי שהמנוע יספק מומנט סיבובי קטן יותר ככל שיורדים במתח.

לפי הנתונים שסיפקת, האם ב-5V צריך ספק של 10A? האם קיימים ספקים כאלה?

תודה שוב

המנוע המותקן בסובארו עובד על 12 וולט. בדרך כלל למנועים של הווישרים יישנם שתי מהירויות והמהירות נקבעת על-ידי מיתוג מתח 12 וולט בעזרת ממסר לכניסת HI ו-LOW בקונקטור של המנוע. מבלי להכנס לפרטים... המבנה הפנימי של המנוע הוא בעל 3 נברשות (פחמים) המאפשרים קבלת שתי מהירויות.

אם תספק למנוע 5 וולט ייתכן שהמנוע שברשותך בכלל לא יזוז (תלוי במבנה המנוע).

רשימת קניות (ככה על רגל אחת)

1. שני ממסרים מסוג C.O לזרם עבודה של 30 אמפר למתח של 12 וולט המתאימים לתחום האוטומטיבי.

2. מוליכי חשמל בעלי שטח חתך של כ-1.5 ממ"ר לפחות. במידה ונדרש כבלים ארוכים רצוי לבחור בכבלים בעלי שטח חתך גדול יותר.

3. פיוז של 30A לתחום האוטומטיבי.

4. מפסק מתאים.

5. נעלי כבל מתאימים לחיבור לקונקטור של המנוע.

6. מהדקי חשמל (לוסטרה קלמרה).

7. מלחצים בריאים או סטנד מתאים שאליו תוכל לחבר את המנוע החשמלי בצורה יציבה ובטוחה. מנוע של הווישרים הינו בעל מומנט גבוה אשר יכול להוריד לך אצבע בקלות לכן עלייך לנקוט באמצעי זהירות מתאימים.

8. מצבר של רכב 12 וולט.

* לדעתי ספק כוח של מחשב עלול להכנס למצב של הגנה במידה וצריכת הזרם ההתחלתית תהייה גבוהה לכן עדיף מצבר או ספק כוח עם שנאי כמו של פעם.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...