Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגים מסנוורים

TheNessus
שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתנצל מראש אם זה התת פורום הלא נכון.

נהגים מסנוורים.

אני לא מדבר על אלו שנצמדים אליך מאחורה ומחליטים שזה לגטימי להבהב לך עם אורות גבוהים כמו מטורף כדי שתפנה להם את הנתיב (גם אם זה הנתיב הימני...) - ולא, זה לא לגיטימי אף פעם.

אני מדבר על אלו שנוסעים מאחוריך רגיל, מה שבד"כ לא היה מהווה בעיה, אבל עדיין הם מסנוורים אותך, עם האורות הרגילים שלהם. כלומר, אורות שלא מכוונים מטה, אלא מכוונים ישר (ישר אל המראה הקדמית שלך, אל הפרצוף שלך, ואל תוך הנשמה שלך). אני שם לב שזה הולך ונעשה יותר ויותר נפוץ. אנשים כמובן לא מודעים לזה שהאורות שלהם לא מכוונים נכון, או שכן ולא איכפת להם. אני לא יודע איך זה עם אחרים, אבל לי זה מפריע באותה מידה כמו אורות גבוהים. לפחות אורות גבוהים הנהג יכול לכבות, אבל במקרה הזה אין שום דבר שהנהג יכול לעשות (ולא, לא בכל אוטו יש אפשרות לכיוון הפנסים מהדאשבורד, ואף נהג לא יעשה זאת תוך כדי נסיעה. בעיקר בגלל שהם לא מודעים לזה בכלל).

זה זמן להזכיר לאנשים שזה נגד החוק לנסוע עם אורות לא מכוונים נכון, אבל זה רק עוד חוק אחד מני מאות אחרים שלא נאכף, ושאף אחד לא חושב עליו בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^

לא שאתה לא צודק, אבל אתה מטיף למקהלה, כמו שאומרים. מי שנוסע ככה ממילא לא מסתובב פה בקארספורום, ולא איכפת לו יותר מדי.

וזה הכי פחות בעייתי, עם כל הכבוד. DRL פעיל בחושך (במקום להדליק אורות) או נסיעה באורות גבוהים (בכל שעות היממה) גרועים ונפוצים פי כמה ממה שאתה מתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לא שאתה לא צודק, אבל אתה מטיף למקהלה, כמו שאומרים. מי שנוסע ככה ממילא לא מסתובב פה בקארספורום, ולא איכפת לו יותר מדי.

וזה הכי פחות בעייתי, עם כל הכבוד. DRL פעיל בחושך (במקום להדליק אורות) או נסיעה באורות גבוהים (בכל שעות היממה) גרועים ונפוצים פי כמה ממה שאתה מתאר.

ספיקינג אוף נסיעה באורות גבוהים - הנה מקרה שקרה לי בתור הולך רגל בישוב שלי.

אני מטייל לי עם הכלב ואז אישה כלשהי נכנסת למכונית שלה ומתחילה לנסוע. אני מסמן לה והיא פותחת את החלון.

"את שמת לב שאת נוהגת עם אורות גבוהים?" אני שואל.

היא עונה "כן, זה לילה. בלילה נוסעים עם אורות גבוהים".

אני מחייך והולך. תוהה לעצמי כמה אנשים היא הרגה ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^אני לא מבין איך נתת לרוצחת המונים קטלנית להמשיך כך בדרכה, ואתה עוד מחייך?!

מה אתה, חובב סרטי סנאף?!

במינימום הייתי מצפה ממך לבצע מעצר אזרחי ולקרוא לכוחות הביטחון.

אלא מכוונים ישר (ישר אל המראה הקדמית שלך, אל הפרצוף שלך, ואל תוך הנשמה שלך).

אני מבין שאתה מרגיש מחולל ברמה הנפשית מהפגיעה הקשה בנשמת אפיך, ואני לא שופט. יש אנשים מאוד רגישים בעולם, אולי אפילו עד כדי כך שנשמתם נפגעת קשות מזה שסינוורו אותם.

עם כל הפגיעה, אני רוצה להזכיר לך שלנהג מאחוריך אין איך לדעת שהאורות שלו לא מכוונים, ושהכיוון נבדק בטסט (ואם הוא מסודר, גם בטיפול השנתי). לכן טוב תעשה, אם ייזדמן, להאיר את תשומת ליבו לעניין.

דבר שני, יש בכל מראה סוויץ' שמאפשר להזיזה אותה למצב שמונע את הסינוור.

בתקווה שתבריא נשמתך ותגיע שלמה לעולם הבא שלמה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אתווכח, הלוגיקה של התשובה שלה היתה פוצעת אותי בפנים אפילו יותר.

אני לא מבין איך נתת לרוצחת המונים קטלנית להמשיך כך בדרכה, ואתה עוד מחייך?!

מה אתה, חובב סרטי סנאף?!

דבר שני, יש בכל מראה סוויץ' שמאפשר להזיזה אותה למצב שמונע את הסינוור.

לא אצלי (ספארק 2011)

עריכה אחרונה על ידי TheNessus
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גרנד ויטארה (2015) וכבר מלכתחילה היתה לי תחושה שהפנסים (ועוד קסנון...) מאירים קצת גבוה מדי.

ביקשתי מספר פעמים במוסך שיבדקו את הנושא. נאמר לי שברכב שלי יש חיישן הקובע אוטומטית את גובה האורות (אין אפשרות לכיוונון מתוך הרכב), וזה בנוסף על המיקום הגבוה מלכתחילה של הפנסים (רכב שטח...). נאמר לי שרק אם תהיה לי הערה בטסט על האורות (הרכב עבר טסט ללא הערות) יבדקו מה יוכלו לעשות...

אז עם כל הרצון הטוב...,

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.google.co.il/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://chevrolet.co.il/spark/files/%25D7%259E%25D7%25A4%25D7%25A8%25D7%2598%2520%25D7%25A1%25D7%25A4%25D7%2590%25D7%25A8%25D7%25A7.pdf&ved=0ahUKEwiD94Xf8NvYAhXQpaQKHaZzA-8QFghBMAE&usg=AOvVaw3KX1ozOjwVMkQ0lzGBLQez

גש לעמוד 6 בספר הרכב של ספארק 2011.

אין מכונית על הכביש בלי הפטנט הזה.

ובכל הקשור לרגישות - או שתגדל קצת עור פיל או שתפסיק לנהוג בארץ. אדם רגיש מדי לא יכול לנהוג פה, חבל על העצבים. תעיר כשאפשר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"להפחתת הסינוור, משוך את הידית שבתחתית בית המראה."

וואלה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעצבן אבל לא ניתן לעשות יותר מידי, אם מישהו נוסע מאחור או מקדימה עם אורות גבוהים ניתן להבהב לו ורובם מבינים את המשמעות.

אבל אורות לא מכוונים זאת בעיה, אין מה לעשות אלא לכווץ את העיניים ולהסיט מעט את המבט ימינה אם הרכב מקדימה, או כמו שהציעו להעביר את המראה האחורית למצב כהה יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספיקינג אוף נסיעה באורות גבוהים - הנה מקרה שקרה לי בתור הולך רגל בישוב שלי.

אני מטייל לי עם הכלב ואז אישה כלשהי נכנסת למכונית שלה ומתחילה לנסוע. אני מסמן לה והיא פותחת את החלון.

"את שמת לב שאת נוהגת עם אורות גבוהים?" אני שואל.

היא עונה "כן, זה לילה. בלילה נוסעים עם אורות גבוהים".

אני מחייך והולך. תוהה לעצמי כמה אנשים היא הרגה ככה.

אתה יודע שיש אורות דרך ואורות מעבר?

אז כן, אם אין מישהו ממול או מלפניה שהיא מסנוורת, אזי אין סיבה שלא תנסע עם האורות דרך (מכאן שמם), כאשר יש סיכוי לסינוור מישהו עוברים לאורות מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כי שצויין, למד להשתמש בכפתור שנמצא בתחתית המראה המרכזית (אלא אם אתה מהמגניבים עם רמת גימור גבוהה ומראה המתכהה באופן אוטומטי, אז זה לא אמור בכלל להפריע לך). אני עושה בו שימוש ה-מ-ו-ן והכל בסדר.

ב. לא מעט רכבים שעברו תאונות חזית-אחור ולא טופלו, או סתם כאלו שנישקו להם את הפגוש הקדמי בחניה קצת יותר חזק מבד"כ, יכולים בקלות לאבד את כיוון הפנסים הנכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להתמודד עם התופעה בצורה טובה על ידי החלפת המראה המרכזית ברכב למראה מתכהה אלכטרוכומטית. העלות אינה גבוהה, כ-200 ש"ח אך יש צורך לחווט את המראה לחשמל הרכב (לא עניין מסובך). בקצרה המראה המרכזית מתכהה באופן אוטומטי כאשר מסנוורים אותך מאחורה וחוזרת להיות בהירה כאשר אין יותר אור חזק. החיסרון הוא שעדיין אפשר להסתנוור מעט ממראות הצד ברכב אבל בסך הכל זה עוזר מאוד.

תוכל לראות כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?575523-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%94%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91-(%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%9F-%D7%A7%D7%98%D7%9F)

ולהזמין מכאן:

https://www.aliexpress.com/item/2015-New-Special-Bracket-Auto-Dimming-Anti-Glare-Car-Interior-Rearview-Mirror-For-Toyota-Honda-Hyundai/32307532815.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי (יונדאי i10) אין את זה (לא התכהות אוטומטית ולא צ'ופצ'יק שאפשר להזיז). כמה ימים אחרי שקניתי את האוטו שמתי לב לעניין הזה, דיברתי עם הסוכן שרכשתי ממנו, ולדבריו, הוא הופתע לגלות שהצ'ופצ'יק לא קיים באף גרסת איבזור של הרכב. אולי אחרי מתיחת הפנים הוסיפו את זה.

בכל מקרה, כשזה לא קיים, פתאום שמים לב כמה רכבים יש על הכביש עם אורות שממש מסנוורים, ולא מכוונים ברמה שהם מאירים את תקרת המכונית שלי. הפתרון היחיד (והלא אידיאלי בעליל) הוא לכוון את המראה כלפי מעלה, ולנסוע בלי מראה אמצעית.

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הפגיעה, אני רוצה להזכיר לך שלנהג מאחוריך אין איך לדעת שהאורות שלו לא מכוונים, ושהכיוון נבדק בטסט (ואם הוא מסודר, גם בטיפול השנתי). לכן טוב תעשה, אם ייזדמן, להאיר את תשומת ליבו לעניין.

לא רק על אורות גבוהים, אשתדל תמיד ברמזור להעיר לנהג שלידו אם יש לו פנס לא תקין, או שהוא שכח בכלל להדליק אורות (מכת ה-DRL).

גם יצא להחבין בנהג ללא אורות בלם (כל השלושה לא עבדו), ונסעתי אחריו במיוחד עד שיכולתי לעצור לידו ולומר לו כי כאן מדובר בסיכון ממשי (האריך לי את הדרך ב-200 מטר).

לא עובר שבוע בלי שיוצא לי להעיר (להאיר :-)) לפחות לנהג אחד על בעיה תאורה.

ואם אין למי להעיר, מנצלים את העמידה ברמזור כדי לבדוק את התאורה שלי, זה לא מושלם אבל בעזרת ההשתקפות ברכבים סמוכים אפשר לבדוק אורות דרך, אורות גבוהים, מאותתים קדמיים, וגם לפחות חלקית את האורות האחוריים והבלימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...