Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגים מסנוורים

TheNessus
שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^^

שטויות במיץ, אין קשר בין רמת לימוד נהיגה להכרת רכבך.

גם חברים שלמדו נהיגה בזמני (לפני יותר מ10 שנים) לא הכירו את זה, לא רשום בתיאוריה וכו'

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה לא חייב לכתוב "שטויות במיץ" על דיעה ששונה מדעתך.

לדעתי, מורה שלא מלמד אותך להכיר פונקציות בסיסיות, בטח כאלו שמותקנות בכל רכב (חוץ מאלטו, ספארק ו-i10 :-P) ובטח כאלו שקשורות לבטיחות, הוא מורה לא מי יודע כמה.

"לא ינהג אדם ברכב אשור לא בקיא בתפעולו המלא".

ולא רק לגבי תפעול- אחד הדברים שהכי מרתיחים אותי זה רכב לימוד נהיגה, ביום אפור ומגעיל, נוהג בלי אורות מלאים. אז נכון שזה בעיר וזה לא "עבירה על החוק", אבל לדעתי מורה לנהיגה צריך להקנות הרגלי נהיגה נכונים, וזאת רובם כנראה לא עושים, אלא מלמדים לעבור טסט.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משמיץ פה את רוב המורי נהיגה סתם.

ושוב, אין קשר בין רמת לימוד נהיגה לבין פיצרים שיש או אין ברכבים.

כמו שתגיד שתלמיד שלמד נהיגה לפני 12 שנה על סובארו אימפרזה 2006, לא יכיר הפעלת חיישני גשם אוטומטים או בקרת שיוט או תפעול מערכות בטיחות מודרניות- זו אשמת המורה נהיגה? ממש לא.

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך ההתקטננות, המתג המכאני הזה במראה המרכזית היה בהחלט קיים באימפרזה מלפני עשור וגם מלפני שניים.

דבר נוסף, כשאמצא מורה נהיגה אחד בישראל שלא עושה שימוש במראה פנורמית (שזה לכשעצמו סופר פסול בעיני) אוריד בפניו את הטורבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתג הזה קיים לפחות 40 שנה במרבית כלי הרכב. למעשה נדהמתי לקרוא שיש כלי רכב פחות או יותר מודרניים שבהם האמצעי (או תחליף שלו) אינו קיים.

הכרת הרכב הקבוע שלך היא בעיה קטנה יחסית - בדרך כלל תמצא את ספר הנהג בתא הכפפות או בתא המטען בשתי שפות. הבעיה היא כאשר אתה שוכר רכב בחו"ל וספר הנהג אינו קיים, או שהוא קיים רק בשפה לא מובנת (לך תקרא את ספר ההוראות בפינית או איסלנדית). צריך לנחש איך לתפעל את האורות או את בלם העזר החשמלי. מצד שני, נתקלתי במקרים בהם תלמיד נהיגה בישראל נהג בגשם לראשונה בטסט ולא ידע להפעיל את המגבים . אוי לתלמיד ואוי למורהו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך ההתקטננות, המתג המכאני הזה במראה המרכזית היה בהחלט קיים באימפרזה מלפני עשור וגם מלפני שניים.

דבר נוסף, כשאמצא מורה נהיגה אחד בישראל שלא עושה שימוש במראה פנורמית (שזה לכשעצמו סופר פסול בעיני) אוריד בפניו את הטורבו.

לא ניראה לי שזה יקרה, כולם עם פנורמית

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משמיץ פה את רוב המורי נהיגה סתם.

ושוב, אין קשר בין רמת לימוד נהיגה לבין פיצרים שיש או אין ברכבים.

כמו שתגיד שתלמיד שלמד נהיגה לפני 12 שנה על סובארו אימפרזה 2006, לא יכיר הפעלת חיישני גשם אוטומטים או בקרת שיוט או תפעול מערכות בטיחות מודרניות- זו אשמת המורה נהיגה? ממש לא.

יש קשר וחצי. מצער שלימודי הנהיגה, כמו הרבה דברים אחרים, מכוונים למינימום האפשרי - מעבר טסט וזהו. הכרת הרכב חיונית לנהיגה נכונה ובטוחה, וראוי היה להקדיש לה לפחות שיעור אחד שלם. זה לא קורה, וכך רואים אנשים נוסעים עם DRL בלבד בלילה, נוסעים עם פנסי ערפל כשלא צריך, מכוניות אפופות אדים בגלל שהנהג לא יודע להפעיל ייבוש שמשות, נהגים ונהגות שיורדים כל הדרך מירושלים עד למטה עם רגל על דוושת הבלם, ועוד כהנה וכהנה שטויות שנעשות בגלל בורות נטו ולא בגלל זדון - פשוט אף אחד לא לימד אותם.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצער שלימודי הנהיגה[...]מכוונים למינימום האפשרי - מעבר טסט וזהו.

הדוגמאות שלך טובות, אבל ההיגד המצוטט - לא.

מאחר ושיעורי הנהיגה והמבחן המעשי נערכים ברכב ובכביש הציבורי (ולרוב דווקא בכבישים מאתגרים) ובתוואים משתנים - על כורחך הם מלמדים לנהוג. הם אולי לא מלמדים הכי טוב שאפשר - אבל ללמוד לנהוג הם מלמדים ועוד איך.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר וחצי. מצער שלימודי הנהיגה, כמו הרבה דברים אחרים, מכוונים למינימום האפשרי - מעבר טסט וזהו. הכרת הרכב חיונית לנהיגה נכונה ובטוחה, וראוי היה להקדיש לה לפחות שיעור אחד שלם. זה לא קורה, וכך רואים אנשים נוסעים עם DRL בלבד בלילה, נוסעים עם פנסי ערפל כשלא צריך, מכוניות אפופות אדים בגלל שהנהג לא יודע להפעיל ייבוש שמשות, נהגים ונהגות שיורדים כל הדרך מירושלים עד למטה עם רגל על דוושת הבלם, ועוד כהנה וכהנה שטויות שנעשות בגלל בורות נטו ולא בגלל זדון - פשוט אף אחד לא לימד אותם.

שוב זה לא נכון, ואתה לא מבין מה אני רושם.

מורה נהיגה (זה שאני למדתי ואחרים שחברים שלי למדו איתם) עוברים עם תלמיד על הרכב בשיעור הראשון (הכר רכבך), ולא רק, גם ברענון נהיגה ועוד.

זה שנהגים כמה שנים אחרי לימודי הנהיגה שלהם נוסעים עם אורות גבוהים או עושים דברים פסולים, זה לא מעיד על רמת לימודי הנהיגה, אלא על רמת הטיפשות של אותו נהג (ישראלי מצוי - אני עושה מה שטוב לי כל השאר ייקפצו לי).

KIA Cerato 08' LX 122 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק,

אני די בטוח שכל מורה מלמד לאותת בעת מעבר מנתיב לנתיב, וכמעט אף אחד כבר לא טורח לאותת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שנהגים כמה שנים אחרי לימודי הנהיגה שלהם נוסעים עם אורות גבוהים או עושים דברים פסולים, זה לא מעיד על רמת לימודי הנהיגה, אלא על רמת הטיפשות של אותו נהג.

צודק.

אני התייחסתי קודם לתפעול פונקציות בסיסיות שנמצאות בכל רכב, וכתבתי שלדעתי מורה שלא מלמד אותן, ולא מראה לתלמיד כיצד ומתי להשתמש בהן, הוא מורה שיש לו כמה דברים ללמוד.

דובר פה על הפעלת מגבים בפעם הראשונה אחרי קבלת הרישיון, ועל הכפתור נגד סינוור, ואלה בעיני א' ב' של הכרת הרכב. תלמיד שהתחיל ללמוד נהיגה בסוף מרץ ועבר טסט באמצע אוגוסט, חייב לדעת כיצד ומתי מפעילים מגבים.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהגים המסנוורים זאת רעה חולה. אנשים שאכפת להם רק מעצמם.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מעצבן אבל לא סוף העולם כי יש לזה פתרונות, ראשית כמו שציינו פה, יש מראות מרכזיות מתכהות נגד סינוור. שנית, אם אין מראה מתכהה, יש את המנוף הקטן שמעביר את המראה למצב פריזמה כלומר היא לא מקבלת את האור הישיר. שלוש, מדליקים איתות אורות אזהרה, בדרך כלל הנהגים מבינים את הרמז. לא כולם מסנוורים מתוך כוונה רעה אלא מחוסר תשומת לב וברגע שמבקשים מהם באמצעות האיתות, הם מורידים אורות. ואם שום דבר לא עוזר, פשוט מאטים, נותנים לרכב המסנוור לעקוף ושיסע לסנוור מישהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...