Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צפון איטליה בתחילת אפריל ושכירת רכב לנהג צעיר

Michaelr
שימו לב! השרשור הזה בן 2285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אנחנו ארבעה חברים וחשבנו לטוס לצפון איטליה.

הבעיה היא שארבעתנו בצבא ומוגבלים מבחינת החופשים לתחילת חודש אפריל (פסח וטיפה אחרי).

איך צפון איטליה בתקופה הזאת?

התכנון הוא בעיקר טיול נופים וטבע ולכן אנחנו מעט מודאגים ממזג האוויר והתנאים הכלליים בתקופה הזאת.

כמובן שלטיול כזה צריך לשכור רכב. איזה חברות מאפשרות שכירת רכב בגיל 21? האם יהיה אפשרי להוסיף כנהג נוסף מישהו שימלאו לו 21 במהלך תקופת ההשכרה?

נ.ב. בהתחלה חשבנו על צפון יוון אך שמתי ווטו כי אני לא מוכן לנהוג במדינה עם נהגים משוגעים כמו יוון. יש לכם הצעות ליעדים אפשריים נוספים לטיול נופים עם טיסה זולה ואפשרות שכירת רכב בגיל 21?

תודה:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. פסח - וכל חופשות בתי הספר - תמיד ייקרו את הטיולים, בעיקר מבחינת הטיסות.

2. טיסות זולות - כל מקום שאליו טסות ה-LCC, כגון ויזאייר, איזיג'ט או ריאנאייר, ובלבד שאתם לוקחים תיקי גב ולא מזוודות, או, לכל היותר, מזוודה אחת לכל 2-3 נוסעים. בצד הישראלי אלה ישראייר, ארקיע ואפילו אלעל במותגי אפ וסאנדור. ברכישת הכרטיסים תמיד לשים לב לאותיות הקטנות, במיוחד לגבי מטען. לגבי מטען קבינה - עדיפות לתיקי גב ומומלץ להמנע ממזוודות טרולי. כמוכן יש מצב שבו כדאי לשלם תמורת שנת חברות במועדון של חברת התעופה, מצריך בדיקה פרטנית לפי תכנית הטיול ומספר המשתתפים.

3. מדינות שמתאימות לכם מבחינת נופים ומחירים - הבלקן, מבולגריה עד סלובניה. הטיסות עם ישראייר המוזלת או עם החברות המקומיות. עוד אופציות זולה אם כי איני יכול להעיד דבר על נהיגה בהן - המדינות הבלטיות, סלובקיה וצ'כיה (באחרונה הבן שלי נהג ולא היו לו בעיות מיוחדות, חוץ ממנוע שדומם באמצא צומת בכביש תלול).

4. מבחינת שכירת רכב מגיל 21 צריך לבדוק בכל מדינה. באיטליה זה אפשרי, נדמה לי תוספת של 20 אירו ליום לרכב לכל נהג צעיר לדגם בסיסי ברמה של גולף. זה מה שזכור לי כאשר שכרתי לבנים שלי רכב במילאנו ב-2015, צריך לבדוק את העדכונים.

5. מזג האויר באיטליה ובעוד חלקים גדולים של אירופה זה עניין של מזל, אפשר לחטוף מקלחות רציניות גם באוגוסט (מניסיון) ובאפריל זה יכול להיות יותר גרוע. תמיד צריך תוכנית חלופית על בסיס מוזיאונים וכנסיות.

6. לא נהגתי ביוון היבשתית אבל הניסיון שלי בעשור הקודם בכרתים וברודוס היה פחות נורא מהתאורים כאן. כלומר - קיבלתי כל הזמן צפירות כיון שנהגתי באורות דלוקים, ובהיירפינים תמיד אפשר לצפות למישהו מולך על הנתיב הפנימי (בתנאים האלה אני נוהג לצפור צפירה קצרה בכניסה לעיקול) והכבישים די מח****ים, אבל סה"כ הנהיגה לא היתה קשה במיוחד. 600 ק"מ ביום גשום על אוטובאהן גרמני הרבה יותר קשים מ-200 ק"מ בכביש הרים בכרתים ביום שמש.

7. במרבית מדינות אירופה אין אפשרות לשכור רכב בסיסי אוטומטי אלא ידני בלבד. במקרה הטוב יש אוטומטי יקר משמעותית, אם כי ההפרש יכול לנוע בין כמה אירו ליום לבין פי 2 ויותר, תלוי במדינה ובחברת ההשכרה. כמוכן - חשוב מאד לרכוש את כל הרחבות הביטוח, כיון שההשתתפות העצמית בלי ההרחבות יכולה להגיע לאלפי אירו. כמובן שלפני היציאה לדרך צריך לקרוא על הנהיגקה במדינת היעד, בכל מדינה כללים קצת שונים, תמרורים בעיצוב מקומי ושטיקים של המשטרה. אבל הכלל הבסיסי הוא לנהוג כמו שלמדת לתיאוריה, ולהקפיד על קלה כחמורה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לענות על כל השאלות כי הייתי שם רק בדצמבר ובאוגוסט,

אבל שכרתי שם רכב בגיל 21,

רוב חברות ההשכרה משכירות לגיל כזה,

אני הוספתי 12 יורו ליום.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי ביוון היבשתית אבל הניסיון שלי בעשור הקודם בכרתים וברודוס היה פחות נורא מהתאורים כאן. כלומר - קיבלתי כל הזמן צפירות כיון שנהגתי באורות דלוקים, ובהיירפינים תמיד אפשר לצפות למישהו מולך על הנתיב הפנימי (בתנאים האלה אני נוהג לצפור צפירה קצרה בכניסה לעיקול) והכבישים די מח****ים, אבל סה"כ הנהיגה לא היתה קשה במיוחד. 600 ק"מ ביום גשום על אוטובאהן גרמני הרבה יותר קשים מ-200 ק"מ בכביש הרים בכרתים ביום שמש.

הזכרון שלי הוא בעיקר שתנועה דלילה יחסית (לפחות באיים, שצפיפות האוכלוסין בהן נמוכה) אומרת שהנהיגה אינה קשה. אבל בהחלט אפשר וצריך לצפות מהמקומיים להתנהלות הכי מטופשת ומסוכנת שניתן להעלות על הדעת בכבישים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכרתי רכב במילאנו ונהגתי איתו לכיוון הצפון(האלפים), זה היה טיול חו״ל-נהיגה ראשון שלי בתחילת 2014.

שכרתי מחברת מג׳ורה(חברה גדולה באיטליה) גולף או דומה והייתי בן 23 - תוספת נהג חדש מגיל 21 הייתה 15 יורו במחירון וכמובן גילית אחר כך שזה 15 יורו פלוס מיסים(אותיות קטנות - יצא בפועל 18 יורו) אבל קיבלתי מרצדס A קלאס דיזל.

מבחינת נהגים? איטלקים לא סבלניים בכלל, הצופר פועל המון, עוקפים בקו רציף, נכבה לי הרכב ברמזור בזינוק בעליה פעם אחת, חטפתי גל צפירות מאחורי כאילו מינימום רצחתי מישהו ויש שמה קטע מצחיק עם הכיכרות - זכות הקדימה בכיכרות לא ברורה, באם אתה בכיכר ומישהו בא להשתלב פנימה הוא פשוט שועט לתוך הכיכר ואם לא תעצור תחטוף צפירות פסיכיות(גם אם הכיכר ריקה לגמרי בשעת בוקר מוקדמת - לא רלוונטי).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאור שלי הוא בעיקר זכרונות מכרתים ב-2001. כמנה שנים מאוחר יותר, ברודוס, הנהיגה לא היתה קשה מבחינת התנועה, כיון שכמעט לא נוהגים בהרים. הסיפור שם היה שונה, חלק גדול ממה שסומן במפה ככבישים היה דרכי עפר, לא היה שילוט, והניווט היה בעיקר לפי כיוון השמש וניחושים, אני עדיין לא הייתי מצוייד ב-GPS. כמובן שבדרכים האלה פגשת בעקר ישראלים ששאלו על הדרך באנגלית קלוקלת ושמחו לעבור לעברית.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה, אבדוק לגבי המקומות שהציעו פה.

מניסיון עבר של חברי משפחה הבנתי שהנהיגה בצפון איטליה לא קשה במיוחד.

איזה חברות השכרה מומלצות יש באיטליה?

האם האתר rentalcars מומלץ? חושש בעיקר לגבי החזר השתתפות עצמית דרך האתר, למישהו יש נסיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Rentalcars הוא אתר השכרת הרכב של Booking.com/Priceline.

אני מתייחס אליו כאמין באותה מידה, אחרי שפתר לי בעיה בבלגיה יפה מאד (בעיה של הגדרת נהג חדש).

לשמחתי אין לי ניסיון בהפעלת ביטוח. בכל מקרה אני מעדיף ביטול השתתפות עצמית בחברת ההשכרה, אם זה אפשרי. חוסך בלבול מוח אם יש נזק.

יש אתרים דומים כגון Autoeurope (או משהו דומה).

אפשר לשכור רכב גם עם מתווכים ישראליים כמו אופרן או הנציגות המקומית של החברה הבין לאומית. המחירים דומים, המבחר לעתים יותר קטן, היתרון הוא שאם יש בעיה משפטית בענייני ההשכרה ההתנהלות היא בישראל ולפי החוק הישראלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...