Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה בטיחות אקטיבית אפשר לקנות ב-200,000 שקל?

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הטבלה המפורטת שמצורפת לכתבה באמת מועילה.

אך לא ברור לי למה מאזדה 3 קיבלה התייחסות רק לרמת גימור הבסיסית, בעוד שרמות הסיוויק מפורטות בכל צורות שיווק שלה? הרי מאזדה 3 הבסיסית (לפי המפרט) לא כוללת כלל תיקון סטייה מנתיב ולא אמור להיכנס לכתבה, בעוד שהפרימיום כבר ברמה אחרת לגמרי וכלל אינה מופיעה. :roll:

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לטעמנו, מערכות "אקטיביות" צריכות להיות נאמנות לשמן ולהיות בדיוק זה - אקטיביות. לכן לטעמנו התרעה על סטיה מנתיב איננה מספקת. מה גם, שאם אנחנו כבר מורידים את הרף להתראה - מה זה משנה אם היא מקורית או מותקנת בארץ (ראיתי בעצמי מערכות מקוריות שעובדות פחות טוב ממערכות מקומיות)? ובאשר לחילוק מערכות התיקון לשלוש, את המידע הזה קשה עד בלתי אפשרי לקבל, וכאמור, רצינו לסיים את הכתבה במילניום הזה.

נקודות הבונוס דורגו על פי סרגל של "מה פוטנציאל הנזק שיכול להימנע" למול "כמה קשה לנהג בעצמו לעשות את זה" - לכן דברים כמו מראות מתכהות לא נכנסו לרשימה, כי אתה פשוט צריך להסיט קצת את המבט והבעיה נעלמת. פוטנציאל הנזק קטן מאוד.

ה-Q2 הזול ביותר כולל בלימה עד 65 קמ"ש (לפי האתר של אאודי), ולא הצלחנו לאשר או להפריך את המידע הזה מול היבואן עד לרגע פרסום הכתבה.

לגבי ה-XV, היא לא המכונית היחידה שיש לה הרבה מערכות אבל נשארה מחוץ לרשימה.

נראה לא סביר של-Q2 Icon יש בקרת שיוט אדפטיבית שעובדת מ-0 ועד לכל מהירות, אבל הבלימה האוטומטית מפסיקה לעבוד ב-65 קמ"ש. נראה כמו טעות באתר. אולי בגרסה ללא בקרת השיוט האדפטיבית זה נכון.

ולגביי המערכות האקטיביות. פוטנציאל הנזק מהתרעה על רכב בשטח המת היא לא קטנה יותר מזו של סטייה מנתיב.בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור עשויה להציל חיים של מספר ילדים קטנים בשנה וכו'. אני מבין את הרף של רק תיקון אקטיבי, וכאמור בתחילה גם אני שמתי אותו. ועדיין, לאחר בדיקה מקיפה - לסובארו XV יש את החבילה הטובה ביותר של מערכות בטיחות ומערכות עזר לנהג מתחת ל-200 אלף שקלים, הן מבחינת היקף המערכות והן מבחינת איכותן. וזה שהוא לא ברשימה - פוגע לדעתי באיכות הרשימה.

אגב, ל-XV יש מערכת אקטיבית כזו בחו"ל וגם אני מאוד מבואס מזה שאין אותה בארץ. משיחה עם מספר סוכנים של סובארו, למרות שהושקע זמן רב בהתאמת המערכת לישראל, איכות סימון הנתיבים כאן היא כזו שסובארו לא היו מוכנים לפתוח את המערכת האקטיבית לשימוש בארץ. לטענתם יש בזה סיכון בטיחותי. מנסיעה ברכבים אחרים, התחושה היא שסובארו כן שמים דגש מאוד גבוה על איכות הביצוע של המערכות.

אני מרגיש קצת כמו סוכן מכירות כאן וזה לא מתאים לי. העניין הוא שכמו שאפשר לראות ממספר הודעות שלי בפורום, אני מאוד בעניין של מערכות הבטיחות, ופשוט חושב ששווה לכם לבחון את ההחלטה שלכם שוב, ולא רק לגביי ה-XV. אולי אפילו להציג רף מינימום של 2 מערכות אקטיביות כלשהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבלה המפורטת שמצורפת לכתבה באמת מועילה.

אך לא ברור לי למה מאזדה 3 קיבלה התייחסות רק לרמת גימור הבסיסית, בעוד שרמות הסיוויק מפורטות בכל צורות שיווק שלה? הרי מאזדה 3 הבסיסית (לפי המפרט) לא כוללת כלל תיקון סטייה מנתיב ולא אמור להיכנס לכתבה, בעוד שהפרימיום כבר ברמה אחרת לגמרי וכלל אינה מופיעה. :roll:

רק בגרסאות ה-2.0 ליטר יש תיקון סטיה מנתיב וההתייחסות היא אליהן, מה יש ב-3 "פרימיום" שהיא ברמה אחרת לגמרי? אבזור הבטיחות שלה זהה ל"קומפורט" 2.0 ליטר.

נראה לא סביר של-Q2 Icon יש בקרת שיוט אדפטיבית שעובדת מ-0 ועד לכל מהירות, אבל הבלימה האוטומטית מפסיקה לעבוד ב-65 קמ"ש. נראה כמו טעות באתר. אולי בגרסה ללא בקרת השיוט האדפטיבית זה נכון.

לא יודע, עד לרגע זה לא קיבלנו תגובה מהיבואן בנושא, ואנו מעדיפים שלא להסתמך על השארות בלבד. לגבי ה-XV, הוא לא היחיד, יחד איתו לא נכנסו גם יונדאי I30 החדשה, קיה אופטימה, יונדאי סונטה ועוד (כולן כוללות מערכות בטיחות, אך רק התראה על סטיה מנתיב).

זיו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בגרסאות ה-2.0 ליטר יש תיקון סטיה מנתיב וההתייחסות היא אליהן, מה יש ב-3 "פרימיום" שהיא ברמה אחרת לגמרי? אבזור הבטיחות שלה זהה ל"קומפורט" 2.0 ליטר.

צודק, ה1.5 בלבל אותי.

לפרימיום יש גם אורות גבוהים אוטומטיים, סביר להניח שמגיעים גם בספורט.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, ל-XV יש מערכת אקטיבית כזו בחו"ל וגם אני מאוד מבואס מזה שאין אותה בארץ. משיחה עם מספר סוכנים של סובארו, למרות שהושקע זמן רב בהתאמת המערכת לישראל, איכות סימון הנתיבים כאן היא כזו שסובארו לא היו מוכנים לפתוח את המערכת האקטיבית לשימוש בארץ. לטענתם יש בזה סיכון בטיחותי. מנסיעה ברכבים אחרים, התחושה היא שסובארו כן שמים דגש מאוד גבוה על איכות הביצוע של המערכות.

אז זה ניטרול יזום של מערכת שקיימת ברכב? כלומר עם עדכון תוכנה אולי אפשר להפעיל את זה?

Fiat Uno 1994 - Mazda 3 2005 - Volkswagen Jetta 2011 - Seat Leon 2013 - Subaru XV 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי אם עברו מספר שניות מהרגע שהרכב הגיע לעצירה מלאה צריך ללחוץ על resume כדי להמשיך. נדמה לי שקראתי איפשהו שב.מ.וו טוענים שהסיבה בטיחותית, ולמען האמת יש בזה מן ההגיון. נניח והרכב עצר מאחורי רכב אחר באדום והמכונית מלפנים מתחילה לסוע בטעות לפני שהרמזור התחלף, ואתה לא מרוכז/סומך יותר מדי על המערכת/עסוק בלשנות את היעד שלך בוויז או כל דבר אחר לצורך העניין, לא שם לב ונותן לרכב לסוע...

ללחוץ רגע כדי להמשיך בנסיעה לא מפריע לי כהוא זה למען האמת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מפחיד קצת.

אני אוהב לנהוג בעצמי ונכון לרגע זה לפחות דוגל בדעה ש"או אני או הוא". או שאני נוהג או שהרכב נוהג.

לא אוהב את מערכות העזר הללו, אבל, ביום שבו יהיה רכב אוטונומי לחלוטין, כזה שלא ידרוש שום התערבות ממני למעט הכנסת הכתובת הרצויה, לא חושב שתהיה לי בעיה להשתמש בו.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח כמה רגעים להתרגל לרכב עם מערכות בטיחות אקטיביות מלאות.

בהולנד יצא לי לנהוג על יונדאי איוניק חשמלית (חשמלי מלא) עם מערכת עזר לסטייה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד כל מיני צעצועים (הכל אקטיבי).

בנסיעה הראשונה הרגשתי שהרכב נלחם איתי על מה שהוא חושב שזה מרכז הנתיב ולא הבנתי מה הקטע. מאז התרגלתי וזה מייצר נוחות שאין כמותה.

בנסיעה בערפל למשל, במקרה שהיה לי (לילה, ערפל כבד מאוד, לא רואים את הכביש כמעט בכלל) אם לא המערכות האלה הייתי מטייל בין הנתיבים כמו שאר הנהגים בכביש באותו רגע.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה-XV, הוא לא היחיד, יחד איתו לא נכנסו גם יונדאי I30 החדשה, קיה אופטימה, יונדאי סונטה ועוד (כולן כוללות מערכות בטיחות, אך רק התראה על סטיה מנתיב).

זיו.

כאמור, גם לגביהן הייתי שוקל מחדש, אבל לדעתי ה- xv הוא היחיד מהרשימה הזו שיש לו שתי מערכות אקטיביות אמיתיות, שכן יש לו גם בלימה אוטונומית בנסיעה לאחור.

כנראה שנאלץ להסכים לא להסכים... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2264 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...