Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה בטיחות אקטיבית אפשר לקנות ב-200,000 שקל?

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה:

סקודה סופרב לא כוללת את כל המערכות מגירסת הבסיס, והגרסאות שכוללות את המערכות שעומדות בדרישות שלנו עולות יותר מ-200 אלף ש"ח.

אאודי Q2 ואאודי A3, מערכת הבלימה שמותקנת בדגמים הללו עובדת עד למהירות של 65 קמ"ש עפ"י האתר של אאודי. ניסינו לקבל הסבר מפורט יותר מהיבואן לגבי פעולת המערכת בדגמי אאודי הנ"ל, אך זה לא התקבל עד לרגע בו העלנו את הכתבה.

פולקסווגן טיגואן אינו כוללת תיקון (וגם לא התראה) סטיה מנתיב.

זיו.

תוספת מערכות הבטיחות לסופרב נעשתה בחודש דצמבר 2017, ומצורף לינק :

הקטלוג של הסופרב באתר של סקודה לא מעודכן.

http://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/דגמי-2018-של-סקודה-סופרב-בישראל-מערכות-בטיחות-מתקדמות-כסטנדרט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כתבתי על זה לא מעט, ואין לי כוח להיכנס לזה שוב.

רכב חדש שמבקר במוסך 18 פעמים בשנה אמור לסגור לך את הפינה.

מה גם שהיחס של היבואן ידוע לכל ואני יכל להוסיף שזה אפילו גרוע יותר במציאות.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוספת מערכות הבטיחות לסופרב נעשתה בחודש דצמבר 2017, ומצורף לינק :

הקטלוג של הסופרב באתר של סקודה לא מעודכן.

http://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/דגמי-2018-של-סקודה-סופרב-בישראל-מערכות-בטיחות-מתקדמות-כסטנדרט

עשינו עוד בדיקה, ואתה צודק. חבל באמת שסקודה לא עדכנו את הקטלוג באתר שעליו הסתמכנו.

תודה. עידכנו את הכתבה.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל אלה שכתבו שהרעיון מצויין ושהכתבה מצויינת.

כמישהו שעשה דירוג עצמאי שכזה למספר לא קטן של מכוניות, מספר הערות:

- אני הייתי מגדיר את המינימום כהתרעה מקורית על סטייה מנתיב ונותן נקודת בונוס על תיקון אקטיבי ונקודת בונוס נוספת על שמירה על מרכז נתיב. המערכות האלה גם לא נולדו שוות מבחינת טווח המהירויות. כפי שכבר נאמר, מערכת הסטייה מנתיב של ה-3008 מתקשה לזהות את הנתיב. בנוסף, היא עושה זו רק ממהירות של 65 קמ"ש. לדעתי המערכת של ה-xv עדיפה, למרות שהיא רק מתריעה - אבל עושה זאת טוב יותר ובכל המהירויות.

אני חילקתי את טווח המהירויות ל-3: בפקק (חייב לכלול את כל הטווח של 0-30), בעיר (10-80), בכביש המהיר (60-130 לפחות) ובכל מהירות ניקדתי את כל אחת מהמערכות.

- הייתי מוסיף נקודות לבלימה אוטומטית בנסיעה לאחור (xv) וגם לתיקון סטייה למניעת התנגשות חזיתית (וולוו xc60).

- נקודות נוספות: מצלמת רוורס, מראה פנימית מתכהה, מראות חיצוניות מתכהות, חיישני גשם, חיישני אורות (אפשר חצי נקודה לכל אחת)

אפשר גם לתת חצי נקודה על התרעה על תנועת רכב מוביל.

למיטב הבנתי ה-q2 הזול ביותר כן כולל את מערכות ההתרעה הרלוונטיות להיכנס לרשימה שלכם.

במאמר מוסגר אציין, שבתחילה גם אני הגדרתי את התיקון האקטיבי לסטייה מנתיב כמינימום נדרש, אבל הגדרתי גם מערכות נוספות כמינימום נדרש ועדיין אין מכונית בטווח המחירים הזה שעונה על כל המינימום הנדרש מבחינתי. כרגע xv מדורגת אצלי הכי גבוה. אני מחכה למיצובישי אקליפס ולסקודה קארוק, ואז אבחר בין שלושתן (אלא אם יהיו עוד הפתעות), למרות שמבאס אותי לוותר על התיקון האקטיבי על סטייה מנתיב, זה נראה לי קצת לא נכון להשאיר את המכונית עם הכי הרבה מערכות בטיחות בטווח המחיר שלה מחוץ לרשימה (xv) רק כי היא לא מתקנת אקטיבית את הנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת שיוט אדפטיבית שיכולה לפעול גם בפקק, להביא את הרכב לעצירה ולהמשיך בנסיעה כאשר הרכב שמלפנים התקדם.

אצלי אם עברו מספר שניות מהרגע שהרכב הגיע לעצירה מלאה צריך ללחוץ על resume כדי להמשיך. נדמה לי שקראתי איפשהו שב.מ.וו טוענים שהסיבה בטיחותית, ולמען האמת יש בזה מן ההגיון. נניח והרכב עצר מאחורי רכב אחר באדום והמכונית מלפנים מתחילה לסוע בטעות לפני שהרמזור התחלף, ואתה לא מרוכז/סומך יותר מדי על המערכת/עסוק בלשנות את היעד שלך בוויז או כל דבר אחר לצורך העניין, לא שם לב ונותן לרכב לסוע...

ללחוץ רגע כדי להמשיך בנסיעה לא מפריע לי כהוא זה למען האמת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה נכונה - ברב המכוניות שיצא לי לבדוק את המערכות האקטיביות, ביצועיהן הביאו אותי למסקנה שהן עדיין בוסר ובטח שאי אפשר להסתמך עליהן. לכן, אני לא הייתי מתייחס להעדרותן כ"דיל ברייקר" כיום. משער שביצועי המערכות ילכו וישתפרו עם הזמן.

גם הבלימה האוטונומית (או האטה במהירות מעל ל80 קמש) היא בוסר? כי לפי סרטונים ביוטיוב במכוניות שונות זה דווקא עובד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה על כתבה מעולה.

אשמח לדעת מה היו השיקולים בציונים לבטיחות של הקיה נירו.

4 נקודות על הבלימה האוטונומית שבולמת עד ל-80 קמ"ש ובמהירויות גבוהות יותר מנתקת את כוח המנוע, 2 נקודות על בקרת שיוט אדפטיבית ו-3 נקודות על זיהוי הולכי רגל.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מעולה ונחוצה. תודה!

לכשעצמי, הייתי מסתפק בהתרעה על סטיה מנתיב, ממילא התיקון לא אחיד ולא תמיד מדוייק.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה נכונה - ברב המכוניות שיצא לי לבדוק את המערכות האקטיביות, ביצועיהן הביאו אותי למסקנה שהן עדיין בוסר ובטח שאי אפשר להסתמך עליהן. לכן, אני לא הייתי מתייחס להעדרותן כ"דיל ברייקר" כיום. משער שביצועי המערכות ילכו וישתפרו עם הזמן.

תבדוק את בקרת השיוט האדפטיבית ב-XV. תחושה אחרת לגמריי והרבה יותר בשלה מרכבים אחרים שבדקתי (לפי סדר האיכות מהטובה יותר לפחות טובה, פיג'ו 3008, יונדאי איוניק, קיה נירו, טויוטה ראב 4).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 נקודות על הבלימה האוטונומית שבולמת עד ל-80 קמ"ש ובמהירויות גבוהות יותר מנתקת את כוח המנוע, 2 נקודות על בקרת שיוט אדפטיבית ו-3 נקודות על זיהוי הולכי רגל.

ממה שהבנתי, הקיה נירו ואויוניק חולקים אותם מערכות בטיחות.

מה יש באיוניק שאין בנירו? ולמה השוני בניקוד שלהם? (הפרש של 5 נקודות לטובת האיוניק).

תודה.

עריכה אחרונה על ידי eliavsr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל אלה שכתבו שהרעיון מצויין ושהכתבה מצויינת.

כמישהו שעשה דירוג עצמאי שכזה למספר לא קטן של מכוניות, מספר הערות:

- אני הייתי מגדיר את המינימום כהתרעה מקורית על סטייה מנתיב ונותן נקודת בונוס על תיקון אקטיבי ונקודת בונוס נוספת על שמירה על מרכז נתיב. המערכות האלה גם לא נולדו שוות מבחינת טווח המהירויות. כפי שכבר נאמר, מערכת הסטייה מנתיב של ה-3008 מתקשה לזהות את הנתיב. בנוסף, היא עושה זו רק ממהירות של 65 קמ"ש. לדעתי המערכת של ה-xv עדיפה, למרות שהיא רק מתריעה - אבל עושה זאת טוב יותר ובכל המהירויות.

אני חילקתי את טווח המהירויות ל-3: בפקק (חייב לכלול את כל הטווח של 0-30), בעיר (10-80), בכביש המהיר (60-130 לפחות) ובכל מהירות ניקדתי את כל אחת מהמערכות.

- הייתי מוסיף נקודות לבלימה אוטומטית בנסיעה לאחור (xv) וגם לתיקון סטייה למניעת התנגשות חזיתית (וולוו xc60).

- נקודות נוספות: מצלמת רוורס, מראה פנימית מתכהה, מראות חיצוניות מתכהות, חיישני גשם, חיישני אורות (אפשר חצי נקודה לכל אחת)

אפשר גם לתת חצי נקודה על התרעה על תנועת רכב מוביל.

למיטב הבנתי ה-q2 הזול ביותר כן כולל את מערכות ההתרעה הרלוונטיות להיכנס לרשימה שלכם.

במאמר מוסגר אציין, שבתחילה גם אני הגדרתי את התיקון האקטיבי לסטייה מנתיב כמינימום נדרש, אבל הגדרתי גם מערכות נוספות כמינימום נדרש ועדיין אין מכונית בטווח המחירים הזה שעונה על כל המינימום הנדרש מבחינתי. כרגע xv מדורגת אצלי הכי גבוה. אני מחכה למיצובישי אקליפס ולסקודה קארוק, ואז אבחר בין שלושתן (אלא אם יהיו עוד הפתעות), למרות שמבאס אותי לוותר על התיקון האקטיבי על סטייה מנתיב, זה נראה לי קצת לא נכון להשאיר את המכונית עם הכי הרבה מערכות בטיחות בטווח המחיר שלה מחוץ לרשימה (xv) רק כי היא לא מתקנת אקטיבית את הנתיב.

לטעמנו, מערכות "אקטיביות" צריכות להיות נאמנות לשמן ולהיות בדיוק זה - אקטיביות. לכן לטעמנו התרעה על סטיה מנתיב איננה מספקת. מה גם, שאם אנחנו כבר מורידים את הרף להתראה - מה זה משנה אם היא מקורית או מותקנת בארץ (ראיתי בעצמי מערכות מקוריות שעובדות פחות טוב ממערכות מקומיות)? ובאשר לחילוק מערכות התיקון לשלוש, את המידע הזה קשה עד בלתי אפשרי לקבל, וכאמור, רצינו לסיים את הכתבה במילניום הזה.

נקודות הבונוס דורגו על פי סרגל של "מה פוטנציאל הנזק שיכול להימנע" למול "כמה קשה לנהג בעצמו לעשות את זה" - לכן דברים כמו מראות מתכהות לא נכנסו לרשימה, כי אתה פשוט צריך להסיט קצת את המבט והבעיה נעלמת. פוטנציאל הנזק קטן מאוד.

ה-Q2 הזול ביותר כולל בלימה עד 65 קמ"ש (לפי האתר של אאודי), ולא הצלחנו לאשר או להפריך את המידע הזה מול היבואן עד לרגע פרסום הכתבה.

לגבי ה-XV, היא לא המכונית היחידה שיש לה הרבה מערכות אבל נשארה מחוץ לרשימה.

אצלי אם עברו מספר שניות מהרגע שהרכב הגיע לעצירה מלאה צריך ללחוץ על resume כדי להמשיך. נדמה לי שקראתי איפשהו שב.מ.וו טוענים שהסיבה בטיחותית, ולמען האמת יש בזה מן ההגיון. נניח והרכב עצר מאחורי רכב אחר באדום והמכונית מלפנים מתחילה לסוע בטעות לפני שהרמזור התחלף, ואתה לא מרוכז/סומך יותר מדי על המערכת/עסוק בלשנות את היעד שלך בוויז או כל דבר אחר לצורך העניין, לא שם לב ונותן לרכב לסוע...

ללחוץ רגע כדי להמשיך בנסיעה לא מפריע לי כהוא זה למען האמת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

זה עובד בדיוק בצורה הזו בכל המערכות. יש שוני בין הזמנים לפני שהמערכות דורשות פעולה כדי להתחיל לנסוע, אבל כולן עושות את זה

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה ברוכה.

שאלת תם, כשאתם כותבים "בלימה אוטונומית מעל 120 קמ"ש" הכוונה בלימה אוטונומית בכל המהירויות כולל מעל 120 קמ"ש, או רק מעל 120 קמ"ש?

ובעצם למה המערכות מתחילות לעבוד רק במהירויות שונות, מה זה משנה טכנית, למה ההמערכת לא עובדת לכל מהירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שהבלימה פועלת בכל מהירות (לעיתים רק החל מ-8 קמ"ש) וגם במהירות שמעל ל-120 קמ"ש.

לגבי השוני במערכות, למערכת שבולמת עד 30 קמ"ש אין את את אותם החיישנים שיש למערכת שבולמת במהירויות בין עירוניות.

עריכה אחרונה על ידי zivk

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...