Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדרך הכי יעילה ומהירה לקבל את הכסף שמגיע לי לאחר ת"ד (הכותרת נערכה)

שימו לב! השרשור הזה בן 2278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, ביום רביעי ה10.1 חברה שלי בלמה ונכנס בה רחוב מאחורה במהירות מוערכת של כ70 קמ"ש.

(לחברה שלום, יחד עם כאבי לסת וגב )

מחירון הרכב הוא 12600 (גולמי נכון לינואר 18)

עלות התיקון המותרת ע"פ מה שנאמר לי היא כ58 אחוז משווי הרכב שהן 7300 ש"ח

עלות התיקון בפועל, 10,800 ש"ח, לכן בידי האפשרויות הבאות:

א - מה שהציע לי בעל המוסך (לא מוסך הסדר, בן אדם שאני מכיר, אבל בכל זאת תמיד יש ספק כי מדובר באינטרסים)

לקנות את הרכב ב2000 ש"ח ולקבל את ההפרש למחירון מהביטוח (ככה בעצם אקבל 2000 ש"ח במיידי, ואצטרך לחכות "רק" להפרש)

ב - הורדת הרכב מהכביש והמתנה לקבלת המחירון מחברת הביטוח של הנהג הפוגע (כמה זמן זה יכול לקחת? האם יכולות להיות בעיות של אי הודאה? מדובר כאן באי שמירת מרחק/התעסקות בפלאפון כנראה קלאסית של נהג שנכנס ברכב שמלפניו) - שאלה נוספת ברשותכם, כיצד מחושב המחירון? לרכב יש ק"מ מאוד נמוך (שנת 2003, 109 אלף ק"מ) האם אקבל על כך תוספת? יד נמוכה (4) ?

ג' - אני והחברה מאוד אוהבים את הרכב, הוא מושלם לנו, ומספק המון תמורת המחיר הנמוך שלו, חשבנו לתקן (יש לציין כי אין פגיעה בשלדה) הבעיה היא שצריך להוסיף 3500 שקל מהכיס שלנו (10,800 פחות 7300 שהביטוח של הנהג הפוגע ישלם) וזה נורא כואב לנו כי אנחנו זוג סטודנטים, ועדין אחרי כל זה נצטרך לנסוע ברכב שעבר תאונה, פה אני רוצה להתעייץ, מה אתם הייתם עושים?

תודה רבה מראש וסליחה על החפירה!

זו התאונה אם רלוונטי

WhatsApp Image 2018-01-10 at 15.07.19(1).jpegWhatsApp Image 2018-01-10 at 15.07.19(2).jpegWhatsApp Image 2018-01-10 at 15.07.19.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, כשמדובר בביטוח של צד ג' אתה יכול לדרוש לתקן את הרכב כל זמן שהוא לא נפגע בטיחותית וזה לא אמור לעניין אותך כמה זה יעלה.

כשאתה מתנהל מול הביטוח שלך [מקיף] זה משהו אחר אבל כשאתה תובע את צד ג' כן אמורה להיות לך האופציה לתקן את האוטו ללא קשר לעלות התיקון מול שווי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב לוודאי שיש פגיעהב"קצה שלדה", נזק לתחתית לא המטען, ואני לא בטוח שתא המטען ייסגר כראוי ויהיה אטום למים.

נראה שזו גרוטאה שיקומה בפירוקיה הקרובה.

קח מהביטוח כמה שאפשר חופש רכב תחליפי. רק אל תסכים לשיטה הנלוזה של "אשם תורם" שהחברה עלולה להפיל עליך כדי לחסוך כמה שקלים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל לאחר פירוק במוסך מומחה שעבדתי איתו לצערי בתאונות קודמות ודו"ח שמאי, אין קצה שלדה, אפילו שאמרו לי בהתחלה שכנראה יש (רק ממבט)

לגבי אשמה תורמת - בגדול חברת הביטוח זלי מתנהלת מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע, במידה וירצו לנסות את השיטה, מה עלי לעשות? לדרוש ללכת למשפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים האם אני יכול לבקש את עלות התיקון המקסימלית (7300) מהביטוח של הנהג הפוגע, לשים בכיס, להשאיר את הרכב אצלי ולמכור לפירוק/חלקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי חייב להכריז על הרכב טוטל לוס ולהוריד אותו מהכביש.

חברת הביטוח "רוכשת" את הרכב ממך במחיר מחירון משוקלל, ותעשה עם הגרט מה שבראש שלה.

לחליפין יכולה להוריד לך משהו כמו 10% עבור הגרט ולתת לך למכור אותו לחלקים בלבד!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני המועט [תאונה שלי + של ידידה קרובה מהעבודה] - כאשר התאונה מאחור, בד"כ חברות הביטוח לא משחקות משחקים של אשם תורם כי יודעים שזה קרוב לחסר סיכוי. אישית כאשר פגעו בי מאחור קיבלתי תכלס את הכסף תוך פחות מ 40 יום מרגע התאונה, וכ 10 ימים מרגע שנשלחו כל המסמכים לצד ג' (חברת הביטוח של צד ג' כל פעם הנפיצה מסמכים חדשים שהיא צריכה).

סוכנות הביטוח שלי ניהלה את התביעה.

המאמץ שלי בנושא (מלבד עוגמת הנפש לזה שפגעו בי כמובן) הסתכם במילוי כמה טפסים, הלוך חזור מהמוסך [10 דק' כל כיוון] ויום אחד רכב חליפי. לא יותר מכמה שעות סה"כ.

לא נעים, קצת מבהיל בפעם הראשונה, אבל בסופו של דבר מבינים שזה שטויות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, נכנסו לי לפני כמה שבועות במקום דומה רק יותר עמוק במהירות יותר גבוהה. השמאי שלי דווקא קבע פגיעה בשילדה האחורית ושהרכב טוטאלוס (וזה הפעם רכב חדש).

גם אצלי זה מתנהל מול הסוכן ביטוח והצד ג' של הפוגעת, לצערי בעיני בעצלתיים מדי וכל פעם צריך לבדוק סטטוסים.. ככה שהמסר שלי אליכם זה שתקחו אוויר ולא מעט.

בהבנה שלי (על אף השוני בעשרות אלפי שקלים בשווי בין הרכבים שלנו), הכי משתלם שיכריזו טוטאלוס במקרה ויש מעל 40% מהרכב. החוק לפי מה שנמסר לי מדבר על 55% משווי הרכב = חייבים לתת לך את מחיר המחירון של הרכב.

זה מה שקרה במקרה שלי.

מבין את האהבה לרכב, גם אני מאוד אהבתי את שלי והוא היה שנה וקצת על הכביש בלבד..אבל תסתכל רגע יותר קדימה ותבדוק אם בכלל תוכל למכור אותו אחר כך. אולי יש לך הזדמנות גם להשתדרג.

תעדכן בסוף מה הוחלט ומה קורה.

לגבי מחיר מחירון - תשקיע 10 שקלים באתר של לוי יצחק, ייתן לך את המחיר כולל המחיר המשוקלל.

בריאות שלמה, לא נעים ומרגיש לא מעט פעמים שכל הגופים לא רוצים כל כך לעבוד. מקווה שאצלכם זה יהיה שונה.

עריכה אחרונה על ידי eliavsr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח מחוייבת על פי חוק לשלם לך את הנזק תוך שלושים יום מקבלת כל מסמכי התביעה.

כמובן שאתה תדרוש X וחברת הביטוח תסכים לשלם Y, לכן בשלב זה, חברת הביטוח מחוייבת לשלם לך את כל הסכום שאינו שנוי במחלוקת, כלומר, את הסכום Y שהיא מוכנה לשלם.

לכן, ראשית תיקח את הסכום שחברת הביטוח מסכימה לשלם לך, כמובן שאתה לא מחויב לחתום על הסכם שמונע ממך לתבוע את ההפרשים הקיימים (ככל שקיימים).

אני מבין את הצער שלך, גם לי היה בעבר מזדה 6 (הייתי חייב לעבור לרכב 7 מקומות), ועד היום יש לי פינה חמה אליה בלב, אבל זה הזמן להתקדם, ולדעתי לא שווה לתקן. לא חסרות רכבים דומים כאלה בשוק.

בהצלחה.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח מחוייבת על פי חוק לשלם לך את הנזק תוך שלושים יום מקבלת כל מסמכי התביעה.

כמובן שאתה תדרוש X וחברת הביטוח תסכים לשלם Y, לכן בשלב זה, חברת הביטוח מחוייבת לשלם לך את כל הסכום שאינו שנוי במחלוקת, כלומר, את הסכום Y שהיא מוכנה לשלם.

לכן, ראשית תיקח את הסכום שחברת הביטוח מסכימה לשלם לך, כמובן שאתה לא מחויב לחתום על הסכם שמונע ממך לתבוע את ההפרשים הקיימים (ככל שקיימים).

אני מבין את הצער שלך, גם לי היה בעבר מזדה 6 (הייתי חייב לעבור לרכב 7 מקומות), ועד היום יש לי פינה חמה אליה בלב, אבל זה הזמן להתקדם, ולדעתי לא שווה לתקן. לא חסרות רכבים דומים כאלה בשוק.

בהצלחה.

בחרתי בסוף "להלחם" על הרכב וסגרתי עם בעל המוסך שהשמאי יתן הערכת נזק מקסימלית (ללא הורדה מהכביש) ואת השאר אוסיף במזומן מכספי האישי (כי אני לא יכול כרגע לרכוש רכב חדש ולעשות לו יישר קו, אין תקציב)

למעשה, 3000 שקל אני נותן למוסך במזומן, האם ניתן לדרוש אותם מחברת הביטוח של הנהג הפוגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך דו"ח שמאי על X ש"ח

זה מה שאתה יכול לקבל מחברת הביטוח של הפוגע.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את השיקול שלך, אבל לדעתי אתה טועה בגדול (אשמח אם משהו יתקן אותי).

מחירון הרכב הוא כ- 12,000 שקלים, אם גובה הנזק הוא יותר מכ-6,000 שקלים, משמעותה הורדה של הרכב מהכביש.

היות ואתה לא רוצה להוריד את הרכב מהכביש, החוות דעת חייבת להיות מוגבלת לכ-6,000 שקלים בלבד.

יוצא איפה שאתה מפסיד כספים שמגיעים לך.

איזה שנה הרכב? כמה עלות התיקון כל פי חוות הדעת?

יכול להיות ששווה לך לקחת מחירון של הרכב ולהוסיף את ה-3,000 שקלים הללו ולהתקדם בשנתון.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...