Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק לעצות לגבי רכב חדש - 3008 או XV

Ino
שימו לב! השרשור הזה בן 2254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. מענין מתי תחדל מלפמפם את האוטו הקודם שלך, זה שהקשר בינו לבין הדגם החדש ודאי בגירסת הדיזל, מתמצה פחות או יותר בשם הדגם, כסיבה לתחלואת החשמל הגורפת של הקונצרן.

2. גם אודה על הבהרה מתבקשת על ההבדלים בין מנועי הדיזל שבברלינגו לאלו שב 3008 ועד כמה ההבדל הזה הופך את האחרונים למה שכרגיל אצלך הוא כנראה קטסטרופה מוטורית.

3. מסקרנת ככלל הסיבה בשלה יש אצלך מה שאינו מצטייר כפחות מצורך אובססיבי לקפד כל קצה התלהבות מה 3008 החדש שאחרי הכל הוא אוטו נחמד למדי.

4. למען הגילוי הנדרש, אני לא קליינט פוטנציאלי של האוטו הזה, שייך לזן הגבוה שאני לא אוהב במיוחד. אבל יש אצלי במשפחה 208 רובוטית בת שלוש עם למעלה מ 72K ק"מ שהדבר היחיד שהתקלקל בה היתה נורה קדמית אחת שנשרפה. בניגוד לך זה לא הופך בעבורי את האוטו הזה בפרט או המותג בכלל לאיזה מופת של אמינות, לא גוזר מאוטו ספציפי כלום על כלום. חבל שאתה נוהג אחרת, פשוט לא רציני. אם לוקחים בחשבון את ההתלבטות של חוששי הסטיגמות שהם רבים לצערי, ואת ההשפעה של קישקושים כמו אלו שלך על חשמל דפוק ועל הקשר בין מנוע או גיר לאמינות, על ההחלטה שלהם, אפשר גם לדבר על חוסר אחריות.

5. "להכפיש" לא ל"החפיש"

1. לא מפמפם ולא נעליים, אך כל זמן שתהינה תגובות שיטחיות אשר קובעות כי האמינות של הרכב טובה בגלל שהמנוע ותיק וטוב (ואני מאמין שהוא אכן כזה) והגיר יפני, אני אמשיך להזכיר לחברי הפורום שיש עוד המון מערכות מעבר למנוע/גיר, וגם הן עשויות להתקלקל. ב-3008 הישנה זה קרה לי יותר, ב-208 הרובוטית שלך זה לא קיים, אחלה.

גם על ה-3008 הישנה טענו שהבעיות כל כולן היו רק במנוע הארור והמקולל, ונחש מה, זה דווקא הדבר היחיד שלא התקלקל (אבל כן דרש החלפת שרשרת טיימינג שאני מתעלם ממנה כרגע). הבעיות היו דווקא במכלולים אחרים. וכן, לפיג'ו יש בדר"כ אמינות קצת מוטלת בספק אבל זה לא מה שטענתי, אם תקרא טוב רק רשמתי שיש עוד מכלולים לעשויים להתקלקל ואין לשפוט את הרכב רק על פי המנוע/גיר ועל אחת כמה וכמה שהוא רק בן שנה.

2. לא הבנתי את שאלתך. למיטב ידיעתי זה אותו המנוע אבל יכול להיות שאני טועה, האמת שזה לא כל כך מעניין אותי. העיניין הוא שגם במנועים שנחשבים אמינים מאוד ישנן תקלות, וספציפי אותו שיפוצניק אמר לי שהבעיה בטורבו מוכרת וידועה, אין לי מושג אם הוא צודק או לא. אני מניח שיש כאן מומחים לתחום שמבינים קצת יותר ממני (וכנראה גם ממך..)

3. שוב לא הבנתי את שאלתך (אם יש כאן שאלה בכלל, אך זה משתמע מהמילה הראשונה במשפט).

4. יופי, אז לשיטתך אתה גם כן מקשקש, כי אתה רושם שהרכב אמין עקב הניסיון שלך עם ה-208, וזה הרי בדיוק כמו שאני ארשום שהרכב לא אמין עקב הניסיון שלי עם ה-3008 (מה שלא טענתי אגב). במה אנו שונים במקרה זה, מלבד תרבות הדיון הלוקה בחסר שלך?

5. תודה על התיקון. אגב את המשפט הפוסל במומו פוסל אתה מכיר?

ממליץ לך לבדוק טוב טוב את התגובות שלך כי הן לא מובנות כלל.

על מנת שנוכל להבין את כוונתך רצוי להשתמש בסימני פיסוק פה ושם, וגם ללמוד תחביר מחדש לא יזיק לך.

יום טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשנו 3008 דיזל פרמיום לפני כמה חודשים, מוזמן לקרוא את הסקירה.

אם יש לך שאלות נוספות אתה כמובן מוזמן...

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?643056-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%A2%D7%9D-3008-%D7%93%D7%99%D7%96%D7%9C-%D7%A4%D7%A8%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%9D

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא מפמפם ולא נעליים, אך כל זמן שתהינה תגובות שיטחיות אשר קובעות כי האמינות של הרכב טובה בגלל שהמנוע ותיק וטוב (ואני מאמין שהוא אכן כזה) והגיר יפני, אני אמשיך להזכיר לחברי הפורום שיש עוד המון מערכות מעבר למנוע/גיר, וגם הן עשויות להתקלקל. ב-3008 הישנה זה קרה לי יותר, ב-208 הרובוטית שלך זה לא קיים, אחלה.

גם על ה-3008 הישנה טענו שהבעיות כל כולן היו רק במנוע הארור והמקולל, ונחש מה, זה דווקא הדבר היחיד שלא התקלקל (אבל כן דרש החלפת שרשרת טיימינג שאני מתעלם ממנה כרגע). הבעיות היו דווקא במכלולים אחרים. וכן, לפיג'ו יש בדר"כ אמינות קצת מוטלת בספק אבל זה לא מה שטענתי, אם תקרא טוב רק רשמתי שיש עוד מכלולים לעשויים להתקלקל ואין לשפוט את הרכב רק על פי המנוע/גיר ועל אחת כמה וכמה שהוא רק בן שנה.

2. לא הבנתי את שאלתך. למיטב ידיעתי זה אותו המנוע אבל יכול להיות שאני טועה, האמת שזה לא כל כך מעניין אותי. העיניין הוא שגם במנועים שנחשבים אמינים מאוד ישנן תקלות, וספציפי אותו שיפוצניק אמר לי שהבעיה בטורבו מוכרת וידועה, אין לי מושג אם הוא צודק או לא. אני מניח שיש כאן מומחים לתחום שמבינים קצת יותר ממני (וכנראה גם ממך..)

3. שוב לא הבנתי את שאלתך (אם יש כאן שאלה בכלל, אך זה משתמע מהמילה הראשונה במשפט).

4. יופי, אז לשיטתך אתה גם כן מקשקש, כי אתה רושם שהרכב אמין עקב הניסיון שלך עם ה-208, וזה הרי בדיוק כמו שאני ארשום שהרכב לא אמין עקב הניסיון שלי עם ה-3008 (מה שלא טענתי אגב). במה אנו שונים במקרה זה, מלבד תרבות הדיון הלוקה בחסר שלך?

על מנת שנוכל להבין את כוונתך רצוי להשתמש בסימני פיסוק פה ושם, וגם ללמוד תחביר מחדש לא יזיק לך.

יום טוב

סתם נתון רשמי קטן מקבוצת פיג'ו על ממוצע כניסות למוסך לרכב לשנת 2017 - 1.2 כניסות לשנה (כולל כל הרכבים לא רק חדשים, ובתוך המספר הזה כלול גם הטיפול השנתי) , כשהיפניות/קוריאניות עומדות על 1.1-1.4 (לא התקבל פירוט פר יצרן) , ובכלל פיג'ו עומדת כרגע בטופ 5 בנושא הזה, ומנסים להעלות את תחושת האמינות כל הזמן ע"י הסמכה ומיקצוע עובדי המוסכים שלה.

בסקר תפיסת האמינות של המותגים בגרמניה בשנת 2016 היא הגיעה למקום החמישי, ועקפה את טויוטה, פולסווגן, סיאט ניסן והרבה אחרות...ככה זה כשבאירופה העדר לא הולך אחרי הסטיגמות שבעלי עניין ממשיכים לפמפם לו.

גם אני בעל 3008 חדשה והאמת מה שנאמר על ידך לא מזיז לי יותר מדיי אבל אני עוקב אחרי כל פוסט שמפורסם בנושא ותמיד אתה שם בשביל להמשיך את הסטיגמות הרעות שלך ככה שלהגיד שאתה לא מפמפם ומגיב עם אינטרס - קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם יצא לך לשבת ב XV החדש, אבל הוא מרגיש יותר איכותי מהרבה רכבים בסגמנט, כולל מה 3008.

זה ממש לא נכון ולא מתיישב עם הנסיון שלי מהרכב (או כל סקירה שתקרא לצורך העניין), ה3008 כמו גם הCX5 לדוגמא משמעותית איכותיות יותר.

אבל שוב, הXV לא רעה בכלל ומהווה שיפור רציני בהשוואה לקודמת. קח בחשבון שאמנם תקבל רכב מודרני ומהנה יותר מהפורסטר שלך, אבל חלש מאוד בהשוואה וצפוף יותר. כמו שכבר ציינתי הבגאז׳ מצחיק לרכב בגודל שלו, שאפשר להשוות אותו לסופר מיני מבחינת הנפח כאשר יש רכבי סופר מיני עם בגאז׳ גדול יותר משמעותית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם נתון רשמי קטן מקבוצת פיג'ו על ממוצע כניסות למוסך לרכב לשנת 2017 - 1.2 כניסות לשנה (כולל כל הרכבים לא רק חדשים, ובתוך המספר הזה כלול גם הטיפול השנתי) , כשהיפניות/קוריאניות עומדות על 1.1-1.4 (לא התקבל פירוט פר יצרן) , ובכלל פיג'ו עומדת כרגע בטופ 5 בנושא הזה, ומנסים להעלות את תחושת האמינות כל הזמן ע"י הסמכה ומיקצוע עובדי המוסכים שלה.

בסקר תפיסת האמינות של המותגים בגרמניה בשנת 2016 היא הגיעה למקום החמישי, ועקפה את טויוטה, פולסווגן, סיאט ניסן והרבה אחרות...ככה זה כשבאירופה העדר לא הולך אחרי הסטיגמות שבעלי עניין ממשיכים לפמפם לו.

גם אני בעל 3008 חדשה והאמת מה שנאמר על ידך לא מזיז לי יותר מדיי אבל אני עוקב אחרי כל פוסט שמפורסם בנושא ותמיד אתה שם בשביל להמשיך את הסטיגמות הרעות שלך ככה שלהגיד שאתה לא מפמפם ומגיב עם אינטרס - קשה.

אשמח לשמוע איזה אינטרס אתה חושב שיש לי.

מאחר והנושא מעניין אותי כי גם אני מחפש כבר דיי הרבה זמן ג׳יפון שירצה אותי, אז יוצא שאני מגיב בשרשורים שנפתחים בנושאי ג׳יפונים.

יוצא גם שיש כאן כמה חברי פורום שמפמפמים לכל אחד שמחפש ג׳יפון שהבחירה הכי טובה היא ה-3008.

אז מה לעשות שמכך יוצא שבכל פעם, ובכל שירשור על ג׳יפונים, יוצא לדון גם על ה-3008?

לומר לך שאני בטוח שלא ארכוש אותו, אני לא יכול לומר..

אבל גם אם ארכוש אותו לבסוף, זה יהיה מתוך מודעות מלאה למה שאני רוכש, על היתרונות והחסרונות (וגם סטיגמות בשוק הן חסרונות, גם אם הן לא יתממשו) ולא מתוך תגובות שמפמפמות שזה הרכב הכי טוב, הכי יפה, הכי נוח, הכי אמין, הכי מהיר, הכי בטיחותי, הכי איכותי ובכלל הרכב המושלם עלי אדמות שנראה כמו ריינג׳ רובר ונוסע כמו אוונטדור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לשמוע איזה אינטרס אתה חושב שיש לי.

מאחר והנושא מעניין אותי כי גם אני מחפש כבר דיי הרבה זמן ג׳יפון שירצה אותי, אז יוצא שאני מגיב בשרשורים שנפתחים בנושאי ג׳יפונים.

יוצא גם שיש כאן כמה חברי פורום שמפמפמים לכל אחד שמחפש ג׳יפון שהבחירה הכי טובה היא ה-3008.

אז מה לעשות שמכך יוצא שבכל פעם, ובכל שירשור על ג׳יפונים, יוצא לדון גם על ה-3008?

לומר לך שאני בטוח שלא ארכוש אותו, אני לא יכול לומר..

אבל גם אם ארכוש אותו לבסוף, זה יהיה מתוך מודעות מלאה למה שאני רוכש, על היתרונות והחסרונות (וגם סטיגמות בשוק הן חסרונות, גם אם הן לא יתממשו) ולא מתוך תגובות שמפמפמות שזה הרכב הכי טוב, הכי יפה, הכי נוח, הכי אמין, הכי מהיר, הכי בטיחותי, הכי איכותי ובכלל הרכב המושלם עלי אדמות שנראה כמו ריינג׳ רובר ונוסע כמו אוונטדור...

אני נגד קיצוניות - ולא משנה מאיזה צד.

הרכב נהדר אבל הוא לא מושלם, ואני לא מכיר אף רכב שהוא מושלם ותמיד צריך להגיד את הדברים הטובים עם הפחות טובים.

מצד שני אתה מגיע מהקיצוניות השניה ולא מפסיק לדבר על האמינות של פיג'ו בגלל מקרה אחד שקרה לך כשסטטיסטית אין שום דבר מאחורי הדברים שלך, להפך הנתונים מראים שלפיג'ו יש אמינות גבוהה מאד בשוק ביחס ללא מעט מתחרות שלה - אבל כל מי שקורא פה את ההודעות שלך מקבל רושם לא נכון מהדיסאינפורמציה שלך ונופל לסטיגמות הישנות שקיימות פה בארץ, וככה הסטטוס קוו הזה משמר את עצמו.

זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום טוב

הבהרתי שעבורי העובדה שה 208 שאני מכיר מגלה אמינות טובה ( נכון להיום ), אינה אינדיקציה לאיכות או אמינות, כי מדובר בדוגמה אחת שאינה יכולה להיות מייצגת, לא את הדגם, ודאי לא את המותג. אתה הבנת את ההיפך, אתה גם נוהג להיפך כי ה 3008 שלך היא מבחינתך כן מדגם מייצג. לוקח את האשמה עלי בשל התחביר הלקוי אצלי, העדר סימני פיסוק במקומות הנכונים, וכמובן העדר תרבות הדיון, כפי שהערת ברוב שכל.

את שאר הטענות שלך שחלקן מכמנים לשוניים נטולי הקשר כמו ה"פוסל.." וכיו"ב, חלקן סתם מוזרות וסותרות כמו המנועים השונים בברלינגו וב 3008, שבמצוטט ו"למיטב ידיעתך" הם לפתע אותו מנוע ובפוסט הקודם הם לא ועוד כהנה וכהנה, אני משאיר ברשותך ובשלב זה בצריך עיון. צריך, מסתבר, להקדיש זמן נוסף בכדי לרדת לסוף דעתך ולהגיון דבריך. ורק ולסיום חוזר שוב על השאלה החשובה יותר מבחינתי, זו הנוגעת לצורך האובססיבי הנזכר שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הסובארו בדיוק בגלל הסיבות שנתת. אין לי נסיון טוב עם פיג'ו, כך שקשה לי להמליץ. הסובארו גם נותן תחושה שיכול באמת לצאת לשטח (לא קיצוני מידי), ה 3008 נראה לי עדין מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה3008 יותר חזקה,יותר איכותית,יותר מאובזרת,יותר נוחה,יותר מרווחת,והרבה יותר יפה {גם מבפנים}.

בקיצור יותר אוטו..

ולא,היא לא ריינג רובר,לאלה שלא קוראים בין השורות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי ביקור אתמול במספר סוכנויות, ה xv קיבל וטו מהאישה ובצדק לצערי בשל הבגאז'.

הסתכלנו גם על הנירו שמציע אחלה חבילה במחיר שלו וכמובן שהאשה יותר התחברה לרכב, אני פחות.

חזרנו משפחה ל3008 ושם הפעם בדקנו את הדיזל ברמת אקטיב שעכשיו מגיע יותר מאובזר ועם מערכות בטיחות.

במחיר שהוא מוצע מקבלים הרבה יחסית למתחרים והלחץ של האישה לרכב גדול עשה את שלו וסגרנו על ה 3008, רק מקווה שלא יהיו חסרים לי השדרוגים שיש ב Premium.

לגבי המערכת שמגיעה ב 3008 אשמח לשמוע אם כדאי להישאר עם המערכת המקורית או לשדרג ל touch.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, החלטה טובה ומאוד הגיונית, לפחות לאור החלופות. הרכב בהחלט מעניין מאוד, במיוחד עכשיו כשגירסת האקטיב קבלה מערכות בטיחות אקטיביות.

דווקא מאוד אהבתי את ה- xv החדש, במיוחד מבפנים ונוחות נסיעה משובחת, עדיפה על ה- 3008, אבל אשתך צודקת לחלוטין, תא המטען פשוט בדיחה לרכב בגודל הזה. מזכיר את תא המטען של B3, שהוא בדיחה כשלעצמו.

אני עכשיו נמצא בתהליך רכישה של קקטוס והדבר הראשון שהיה ברור לי זה שאני מתקין את מערכת הטאץ' של לובינסקי.

מבחינתי המולטימדיה חסרת משמעות באם היא לא כוללת מערכת ניווט והמערכת שלהם כוללת גרסה וויז שגם מתעדכנת.

אם אין מערכת ניווט בשביל מה בכלל צריך מולטימדיה?

יש גם את עניין החיבור לפוינטר שאולי נותן מענה לנושא הביטוח. אותי אישית זה לא עניין כי לביטוח הקקטוס זה ממילא לא נדרש.

אם אתה משתמש בתדירות רבה באפליקציות החנייה אז גם כן נוח שיש את זה.

כל שאר האופציות שבמערכת הן בונוס בלבד.

מה שכן, אני יודע שיש דף פייסבוק של בעלי 3008 (אשר חלקם גם חברי הפורום) וכדאי לבדוק האם קיימת אפשרות התקנת וויז ללא התקנת מערכת הטאץ'.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי ביקור אתמול במספר סוכנויות, ה xv קיבל וטו מהאישה ובצדק לצערי בשל הבגאז'.

הסתכלנו גם על הנירו שמציע אחלה חבילה במחיר שלו וכמובן שהאשה יותר התחברה לרכב, אני פחות.

חזרנו משפחה ל3008 ושם הפעם בדקנו את הדיזל ברמת אקטיב שעכשיו מגיע יותר מאובזר ועם מערכות בטיחות.

במחיר שהוא מוצע מקבלים הרבה יחסית למתחרים והלחץ של האישה לרכב גדול עשה את שלו וסגרנו על ה 3008, רק מקווה שלא יהיו חסרים לי השדרוגים שיש ב Premium.

לגבי המערכת שמגיעה ב 3008 אשמח לשמוע אם כדאי להישאר עם המערכת המקורית או לשדרג ל touch.

הלובינסקי TOUCH מיותר לגמרי. המערכת אנדרויד שם מאוד חלשה ופשוטה. (הוויז נתקע לפעמיים ודורש איפוס מערכת)

בנוסף לכל זה, מחברים את המערכת הזו רק לרמקול אחד של הרכב ולא לכל הרמקולים. (AUX IN מבוטל)

כל זה בעלות של 4/5 אלף ? לא, אבל ממש לא תודה.

יש לך אפשרות להוריד למכשיר Android Auto וכבר ניתן להפעיל דרכו Waze בתמיכה מלאה.

אומנם דורש לחבר את הטלפון עם כבל USB לרכב, אבל הרבה יותר חזק ונותן מענה טוב.

בנוסף לניווט, יש תוכנות של מוזיקה וכו' דרך ה Android Auto.

אתה מוזמן בהחלט להכנס לקבוצה בפייסבוק "פיג׳ו 3008 בישראל" ולקרוא יותר.

עשית בחירה משוכלת !! מקווה ומאמין שתהנה בכל רגע עם הרכב.

בהצלחה ומזל טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 2254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...