Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי מכטרוניקה, מישהו למד?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 2262 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שקלתי להתחיל ללמוד הנדסאי אלקטרוניקה, לצערי המכללה ליד הבית שלי לא מלמדת את זה.. (שער הנגב).

בגלל שאני בצבא אני מוגבל מבחינת ימי לימודים ומיקום הלימודים, אבל הבנתי שיש שם הנדסאי מכטרוניקה שזה בעצם שילוב של מכונות בקרת מחשב ואלקטרוניקה.. נשמע דיי מעניין וקבעתי פגישת ייעוץ לשבוע הבא. הולכים לשכנע אותי ללכת ללמוד זה אני יודע, אבל רציתי לבדוק דיעות נטרליות לפני שאני מגיע לשם. תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הנדסאי מכטרוניקה, ואגיד לך כמה מילים:

הלימודים הם בשביל ללמד אותך. זה נחמד לדעת איך עובד מכונה חשמלית ברמה הבסיסית, אבל להיכנס להייטק ופיתוח תצטרך כבר תואר מהנדס.

תוכל לתת שירות לתחזוקה למכונות שעובדת עם חשמל (הרי היום הכל עובד עם חשמל) או כל תחום המכני.

תוכל להשלים לחשמאלי אחרי הלימודים (קבלתי זימון כזה, לא הלכתי).

ממליץ לך לעשות את הלימודים אחרי הצבא, כי משרד הביטחון משלם 90% מהדיפלומה.

בגדול, אם יש לך ראש על הכתפים, עזוב שטויות ולך תלמד מהנדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלמד הנדסה ולדעתי אלקטרוניקה עדיף.

כמובן אף אחד לא מבטיח כלום עוד 6 שנים מה יהיה השוק.

כמו שבעבר היה מנהל עסקים/כלכלה והיום זה תעשיה וניהול. כיום, מנע"ס/כלכלה יכולים לעשות חמוצים כי אין להם דרישה בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. רד מזה.

אם יש לך ראש ועניין בזה, אחרי הצבא תעשה מה שאתה צריך מבחינת תנאי קבלה ולך להנדסה.

אם אתה פשוט מכוון למשהו אחר, תלמד מקצוע שמעניין אותך, מנגרות ועד הפעלת מכונות CNC או שרברבות או בכלל QA תוכנה \ תכנות, בין אם דרך קורסים או דרך מקום עבודה שמחפש ידיים טובות.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בקבע (שנה חמישית) לכן לחכות לסוף השירות לא ניתן לקחת בחשבון. בנוגע לתואר זה גם קצת בעייתי מאחר ואין לי בגרות מלאה , סה״כ 14 יחידות שנדרש ממני לגשת ליג-יד וגם שם לא סיימתי לימודים מסיבות אישיות לאותה התקופה ונדרש ממני להשלים מבחן במכניקה ופרוייקט רק כדי לקבל טכנאי.

בלי קשר לתעודת בגרות (עוד שנה וחצי בן 30 והבנתי שמשם אין צורך), לימודי מהנדס הם יותר אינטנסיביים ולא יאשרו לי להעדר מהשירות כל כך הרבה כל עוד אני בקבע.

תעודת הנדסאי עם זיכה למקצוע יתן לי תוספת תשלום דיי מכובדת (עוסק במכונאות) ולכן האופציות שיש לי ביחד עם שילוב משהו שיעניין אותי ללמוד זה מכטרוניקה. השאלה עד כמה ההבדל משמעותי לרכישת ידע במכטרוניקה או רק באלקטרוניקה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקנתי לך :lol:

ממש לא מסכים. אם אתה חושב שלעבוד בעבודה שאתה לא אוהב בשביל עוד 2000 שקל לחודש יהפוך אותך למאושר אז אתה טועה בגדול.

רוב החיים שלך אתה בעבודה (במיוחד כשאתה עולה בדרגות ומתקדם בתפקידים). אם תהיה במקצוע שלא טוב לך בו אז במקרה הטוב תהיה בינוני ועדיין תסבול מכל רגע. לעומת זאת בתחום שאתה אוהב אתה תביא את עצמך לידי ביטוי ותגיע למקומות יותר גבוהים וכבונוס לא תקום בכוח לעבודה כל בוקר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מסכים. אם אתה חושב שלעבוד בעבודה שאתה לא אוהב בשביל עוד 2000 שקל לחודש יהפוך אותך למאושר אז אתה טועה בגדול.

רוב החיים שלך אתה בעבודה (במיוחד כשאתה עולה בדרגות ומתקדם בתפקידים). אם תהיה במקצוע שלא טוב לך בו אז במקרה הטוב תהיה בינוני ועדיין תסבול מכל רגע. לעומת זאת בתחום שאתה אוהב אתה תביא את עצמך לידי ביטוי ותגיע למקומות יותר גבוהים וכבונוס לא תקום בכוח לעבודה כל בוקר.

זה נשמע נורא רומנטי..

בפועל עובדים איתי מלא אנשים שלמדו מה שהם אוהבים, גילו שאין בזה לא כסף ולא עבודה, ועשו הסבת מקצוע לתוכנה כי זה תחום חם, צמא לעובדים ומשלם משכורות סבירות מאוד.

גם אני התחלתי את הקריירה בתור מהנדס חומרה, אחרי לא מעט שנים בתחום הבנתי שאני מעדיף שאנשי הגיוס ירדפו אחרי ולא אני אחריהם, לכן גם אני עברתי לתוכנה. גם תוספת השכר לא הזיקה.

אז לפעמים החיים חזקים יותר מספרי האגדות שבהם כולם עושים מה שהם אוהבים.

עריכה: שלא ישתמע מהדברים שלי שאני מפציר בכולם להיות אנשי תוכנה או שאני אומר שתוכנה זה תחום מושלם. ממש לא. זו רק דוגמא. יש לי גם לא מעט דוגמאות לאנשים שעובדים במקצוע שהם אוהבים ולא סוגרים את החודש.. אני לא רואה כמה זה הופך אותם מאושרים במיוחד

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע נורא רומנטי..

בפועל עובדים איתי מלא אנשים שלמדו מה שהם אוהבים, גילו שאין בזה לא כסף ולא עבודה, ועשו הסבת מקצוע לתוכנה כי זה תחום חם, צמא לעובדים ומשלם משכורות סבירות מאוד.

גם אני התחלתי את הקריירה בתור מהנדס חומרה, אחרי לא מעט שנים בתחום הבנתי שאני מעדיף שאנשי הגיוס ירדפו אחרי ולא אני אחריהם, לכן גם אני עברתי לתוכנה. גם תוספת השכר לא הזיקה.

אז לפעמים החיים חזקים יותר מספרי האגדות שבהם כולם עושים מה שהם אוהבים.

עריכה: שלא ישתמע מהדברים שלי שאני מפציר בכולם להיות אנשי תוכנה או שאני אומר שתוכנה זה תחום מושלם. ממש לא. זו רק דוגמא. יש לי גם לא מעט דוגמאות לאנשים שעובדים במקצוע שהם אוהבים ולא סוגרים את החודש.. אני לא רואה כמה זה הופך אותם מאושרים במיוחד

עניין של השקפה.

אישית אני יכול להרויח הרבה יותר כשכיר (במקצוע שלי ואפילו באותו התחום)אבל בוחר להישאר עם מה שאני עושה כי אני קם עם חיוך בבוקר וחוזר עם חיוך בערב למרות שאני עובד קשה ולא יודע מה זה חופש. לכל דבר יש את הפלוסים והמינוסים שלו והבחירות הן אישיות בלי נכון ולא נכון.

אחד אומר אני מוצא את הכיף שלי בעבודה ומוכן לשלם על כך בגודל ההכנסה הפנויה והשני אומר אני אתפשר על העבודה אבל בכסף שזה יוסיף לי אני אקנה את הכיף שלי מחוץ לעבודה. שתי הגישות לגיטימיות ושתיהן נכונות כשהבחירה היא הרבה עניין של אופי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם לימודים בפתוחה? בבסיס ששירתתי בו הייתה נגדת שסיימה ככה תואר בזמן קבע, אולי זאת אופציה טובה, מאחר ולא צריך גם בגרויות אם אינני טועה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתוחה רחוק לי.. הלכתי אתמול לייעוץ, בעקרון זה 3 ימים לימודי ערב מ5 עד 9 ויום רביעי בשישי בבוקר.

נשמע לי סביר לגמרי. מחזור הבא נפתח רק באוקטובר אז יש לי קצת זמן לחשוב.

תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...