Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שעון חום יורד בנסיעה בכביש פתוח, אלפא מיטו

Muzic4Ever
שימו לב! השרשור הזה בן 2277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השעון הוא אומנם "אנלוגי" אבל הוא מקבל את הסיגנל שלו ממחשב הרכב. יצרני הרכב מכוונים את השעון שיעמוד על האמצע בטווח רחב של טמפרטורות, וכשאתה רואה אותו "על האמצע" זה לא אומר שזו אכן הטמפ' האמיתית.

ברכב שלי למשל המחוג מגיע לאמצע כאשר טמפ' נוזל הקירור עומדת על 60 או 70 מעלות ונשאר על האמצע גם כאשר הטמפרטורה מגיעה ל100, שזה די דומה למה שאתה מתאר שמתרחש אצלך.

לדעתי אם התרמוסטט היה תפוס פתוח לא היית מגיע ל 96 מעלות בנסיעה עירונית. מצד שני 70 מעלות מחוץ לעיר נשמע כמו תוצאה קלאסית של תרמוסטט פתוח.

אם אין קודי תקלה ואין ברכב שלך תרמוסטט מורכב עם פיקוד חשמלי ושאר שטויות - שווה להחליף אותו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא מכיר את הדגם המדובר, לכן אומר בהסתייגות - אם המנוע כבר הגיע לטמפ' עבודה, הוא לא אמור לרדת ל 70 מעלות, זה נמוך מידי.

עריכה: אם השעון שלך ב 70 מעלות עדיין עומד באמצע הסקלה, זאת אומרת שאם הוא יורד מהאמצע, הטמפרטורה בפועל נמוכה מ 70 - זה לא מצב תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצא לנסיעה הערב שיהיה קר יותר לבדוק האם הטמפרטורה יורדת עוד יותר. לגבי התרמוסטט - על פניו לא נראה שיש לו פיקוד חשמלי כלשהו. מצד שני, לפי המחירים באיביי אני מצפה למחיר באיזור האלפיה בארץ. לכן אמשיך בשאלה, במידה ואזמין אחד מחו"ל, עד כמה זה קריטי למשוך עם התרמוסטט הנתון בהנחה והוא תקול?IMG_20180115_185928.jpg

Sent from my X9006 using Tapatalk

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לציין שמנסיון עם רכב מאותו הקונצרן (פיאט גרנדה פונטו), התופעה אינה תקינה ומצריכה החלפה של התרמוסטט.
תודה. להבנתי לא מדובר באותו תרמוסטט. יכול להיות שהוא מתוכנן קצת יותר נמוך למכתחילה? לפי מה שראיתי בנתונים של אחד חדש הטמפרטורה הנומינלית לפתיחה היא 80 מעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שקצת באיחור אבל פתחתי אוטודאטה ושם נראה כי טווח הפתיחה של הטרמסוטט הוא 78-82 מעלות מקס'.

לכן, לדעתי הגיוני שב real time רואים 70 כאשר יש זרימה של אויר קר ובגלל זמן התגובה הוא גם מטפס ל 90+ בעיר.

זה גם יכול להסביר מדוע השעון האנלוגי מראה תמיד 90, כנראה ככה הוא מתוכנן.

הייתי שמח רק שמישהו עם רכב דומה יכול לאשר שאכן לפעמים באמצע נסיעה המחוג יורד קצת.

אגב, נתון מעניין. הרצתי בדיקה על נתונים של שני רכבים שהיו לי בעבר. (כי אני זוכר ששם תמיד המחוג היה באמצע ולא זז מילימטר)

שניים מהם בעלי מנועי 8 שסטומים - טמפרטורת פתיחה 86-90.

שניים מהם עם עם מנועי 16 שסטומים - טמפרטורת פתיחה של 80-82.

בבדיקה היו מעורבות מכוניות מתוצרת יפנית, גרמנית, ואיטלקית.

מעניין אם יש קשר בין הדברים. נקודה למחשבה :)

mito.JPG

עריכה אחרונה על ידי Muzic4Ever

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היה אותו סיפור

במשך כמה חודשים נסעתי ככה, עד שבנסיעה אחת (וכמובן שעה לפני שבת, בדרך להורים) הטרמוסטט נתקע על מצב סגור.

למזלי הייתי עם המחשב מחובר, ולכן הספקתי לעצור בצד לפני שהרכב התחמם.

לדעתי עדיף פשוט להחליף, המחיר של טרמוסטט הוא לא בשמיים, וגם להחליף אותו זה סיפור די פשוט.

אל תחכה לנזק.

בהצלחה

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או! גם זאת התקדמות טובה. זה קרה לך עם אותו סוג רכב?

כרגע ההתלבטות שלי היא האם לרכוש תרמוסטט בארץ או להזמין מחו"ל ולהמשיך לנסוע ככה עוד כמה שבועות עד שיגיע (בלי מחשב מחובר אך עם חצי עין על המחוג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מתאם OBD לרכב ראה כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?632017-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99-%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98-(Fiat)

לגבי התקלה, מה המתח שהמחשב רכב קורא? בדוק גם מתח בסרק.

האם יש נפילות ועליות מהירות של מחוג הטמפ' לפעמים?

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה. לא הבנתי, מתח של מה בדיוק אני אמור לקרוא?

לגבי המחוג - לא. הוא לא נופל או עולה בפתאומיות אלא מרגע ההתנעה עולה באופן ליניארי עד החצי (עניין של 3-4 דקות מהתנעה קרה בבוקר עד שמגיע לחצי) ובעיקרון נשאר שם עד שנוסעים במזג אויר קר במהירות גבוהה בעיקר של 100-120 קמ"ש. אז הוא יורד ממש מעט וחוזר לאמצע לאחר זמן מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בשתי אלפות שהיו לי, התרמוסטט נתקע פתוח.

בירידות או שיוט קבוע היו רואים את הירידה בטמפ' גם בשעון.

נסה לשים לב לצריכת דלק גבוהה ב-10-15 אחוז בערך,

זה סימפטום נוסף לתקלה זו.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה עכשיו חזרתי מנסיעה של שעה+. עם קצת פקקים קצת כבישים פתוחים וקצת בתוך העיר. הטמפרטורה קבוע על 70 כל עוד הרכב בתנועה. ברגע שנעמדים היא מתחיל לטפס עד איזור ה 90 וחוזר חלילה. לא חושב שזה היה המצב אם הטרמוסטט היה תקוע פתוח. יש מצב שהוא פשוט לא נסגר עד הסוף. נראה לי יותר הגיוני. בכל מקרה אחליף אותו למען השקט הנפשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, וכמה מהר טיפלת בזה אצלך? לדעתך אפשר להמתין שבועיים-שלוש עד שיגיע תרמוסטט מחו"ל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

באחת טיפלתי בטווח של שבוע ובשניה כמה שבועות.

לא הכי בריא לנסוע ככה כי הרכב לא בטמפ' עבודה

אבל להבנתי מהמכונאי, בזמן כזה לא קורה נזק.

בכמה אתה קונה? כי שני תרמוסטטים מקוריים עלו לי

במוסך 500-600₪ כ"א. היה מדובר באלפא 147 ו-159.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...