Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראוטר מתנתק באופן רנדומלי לכל כמה שניות

gbguy
שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי הרעש, לא מובן לי: הרי כל ערוץ תופס תחום מסוים של תדרים שעליו המידע רוכב.

אני דאגתי לבחור ערוץ שאין לי לידו שכן (כלומר אם בחרתי בערוץ 2, אין לי שכן בערוץ 1 או 3), אני מניח שסדר הערוצים מסודר.

לכן אני לא מבין למה שהמידע שלי יתנגש עם מידע של השכן, הרי כל אחד משדר בתדר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה מדבר על התחום של 2.4GHz (11 ערוצים), כבר ב-802.11g במהירות 54Mbps הערוצים היו צרים מדי, והייתי יכול לבחור רק את 1,6 ו-11 כדי לא להתנגש באחרים.

אני לא לגמרי זוכר את רוחב הערוצים בתחום של 5GHz, אבל אני חושב שגם שם משתמשים בקפיצות דומות.

הערוצים המקוריים הספיקו ל-802.11b במהירות 11Mbpsבלבד.

מעבר לזה, רעש יכול להגיע מאינסוף מקורות שהם לא WiFi. כל העסק הזה של RF מורכב בטירוף ומלא וודו, זה ממש ממש ממש (ממש) רחוק מההתייחסות הטריויאלית שלך. רק לדוגמא, יש איזו נקודה אופטימלית של עוצמת אות שמעבר לה אתה יוצא מהתחום הלינארי של המגבר והביצועים יורדים, ומעבר לעוצמת האות יש גם יחס סיגנל לרעש (SNR) שגם הוא משפיע כמובן על הביצועים. וזה המעט שאני יודע, ואני בכלל כותב תוכנה, מה לי ולכל השיט הזה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע תקן N הוא מגיר כמות רחבה של ערוצים בתדר 2.4GHZ ישנם 10 ערוצים ובתדר 5GHZ ישנם 4 בראוטר שלי. עם זאת כמות המשדרים ב-5GHZ בסביבה שלי הוא נמוך, ולכן בחרתי ערוץ מאוד רחוק משאר הערוצים שקיימים בסביבה שלי.

לגבי הרעש: בלימודים עצמם הרעש הוא אות אקראי שהוא מתפלג ברעש לבן גאוסי שהוא ידוע מראש. הרעש צריך קטן בהרבה מגודל האות, כך שיהיה קל לשחזר אותו. כלומר, מהנדס שרושם שהוא מצליח להעביר בצורה אלחוטית 300Mbps, הוא לוקח בחשבון את הרעש (או אמור להיות).

בגדול, בשביל להעביר את המידע, אתה לשדר ולקבל. במצב כזה גודל האות המידע גדל פי 2, ומצד שני הערוץ מנחית לך את ההגבר. לכן, יכול להיות שהראוטר תקין, והכרטיס רשת לא תקינים, כי ההנחתה של המידע מונחת יותר מדי ואז הקצב יורד. לכן, נזכרתי שחבר אמר שהמוצרים של אפל איכותים טובים: לחבר של חבר יש חיבור של 500Mbps, בקווי הוא מקבל את זה, במחשב רגיל הוא מקבל חצי, ובמחשב של אפל הוא מקבל די קרוב ל-500Mbps.

גם צילום מאדם אקראי באחת הקבוצות באינטרנט, יש לאותו אדם חיבור של הוט במהירות 200Mbps, ובאיפון מצליח להגיע מהירות של 190Mbps (רוב המידע מגיע בזמן הדרוש).הוא טוען שיש לו את הראוטר של אפל.

לכן, ייתכן שיש חברות מסוימות של כרטיסי רשת שהם פשוט לא מצליחים לנצל את קצב העברת המידע כנדרש, ולכן זה מה שקורה.

אני מקווה שאוכל לתפוס שוב לשיחה את המרצה לתקשורת, ולנסות לאמת את העניין הזה. מקווה שהוא לא יעיף אותי ויגיד "הם שקרנים ולהתראות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את ההתעקשות שלך לתאוריית קונספריציה. זה המצב. תבדוק כול סקירה ותראה שב2.4 זה המהירות +-.

האירפורט אקסטרים האחרון של אפל בתקן AC ועם 5GHz. הוא גם עולה 200$, איך בדיוק אתה משווה אותו לראוטר שלך שעלה 300 ש"ח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרארי ומאזדה שניהם מוכרות מכוניות. אין ספק שתאוצה של פרארי היא הרבה יותר גדולה מהמכוניות של מאזדה. אבל מאזדה עדין יכולה להגיע למהירות החוקית בישראל, אף על פי שהיא חלשה יותר וזולה יותר משמעותית מפרארי.

התעקשות שלי היא כי יש מישהו שמשקר. גם כאשר ראיתי סקירה של אדם אחד עם D-LINK הוא הגיע לקצב נמוך ממה שצריך (תקן AC).

המצב כזה: הראוטר מגיע לקצב מקסימלי של 135 מגה ביט לשניה. אם אני מחלק ל-2 מכשירים, סכום הקצב שמתקבל בשניהם יורד.

אני כבר הבנתי שהדיון הזה פחות מתאים לכאן, אבל הדבר הזה משגע אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרעש, לא מובן לי: הרי כל ערוץ תופס תחום מסוים של תדרים שעליו המידע רוכב.

אני דאגתי לבחור ערוץ שאין לי לידו שכן (כלומר אם בחרתי בערוץ 2, אין לי שכן בערוץ 1 או 3), אני מניח שסדר הערוצים מסודר.

לכן אני לא מבין למה שהמידע שלי יתנגש עם מידע של השכן, הרי כל אחד משדר בתדר אחר.

זה לא מובן לך כי זה לא שבחרת ערוץ שהוא לא בשימוש של שכן אז הערוץ נקי.

כל ערוץ ב2.4גגהרץ הוא ברוחב 20הרץ.

למשל בחרת בערוץ 6 שהוא תדר קבוע של 2437 מגהרץ.

הרוחב שלו 20 הרץ אז זה אומר שהצאנל עצמו תופס באויר את הטווח 2427-2447.

ואז:

ערוץ 7 הוא 2442

ערוץ 8 הוא 2447

ואותו דבר לכיוון השני, ערוץ 5 נמצא ב 2432מגהרץ.

עכשיו אתה מבין למה תדר 6 הוא לא נקי אפילו רק אם אתה היחיד שמשתמש בו.

כמו כן ב 2.4n ברוחב ערוץ של 20 הרץ אפשר להגיע תאורטית למהירות 144Mbps, ברוחב ערוץ של 40 הרץ אפשר להגיע ל300 אך הערוץ יהיה מאוד חשוף להפרעות כי הרי הוא תופס טווח של 8 תדרים.

לכן ב 2.4 ישנם רק 3 תדרים שלא חופפים והם 1, 6, 11.

כל מה שרשמתי עכשיו קיים גם בתחום ה 5גיגה רק המספרים שונים שם ובגדול יש יותר תדרים, הצאנל יותר רחב אבל עדיין יש יותר תדרים שלא חופפים.

תמונות להמחשת החפירה שלי

https://www.google.co.il/search?biw=360&bih=306&tbm=isch&sa=1&ei=oVCQWrPiPIPXgQbTlJrQCg&q=2.4ghz+frequency+wifi&oq=2.4ghz+frequency+wifi&gs_l=mobile-gws-img.3...38798.39906..41475...0....164.749.0j5..........1..mobile-gws-wiz-img.......0i30j30i10.NXdOJ3V0Mh0%3D#imgrc=_

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הענין של רוחב הפס (40MHZ) זה נתון מעניין שיכול להסביר את כל הבעיה.

הרי גם בתדר 5GHZ (לפי גוגל), אם בוחרים בערוץ מסוים, ורוחב הפס של המידע הוא 40MHZ, אז בטוח שאגלוש על הערוץ של השכן (ואז המידע יכול לאבד). אבל אם גודל המידע הוא 20MHZ אז הקצב של הסיבים הוא נמוך בחצי (כמו שאני מקבל בערך), אבל אז לא תהיה לי הפרעה מהשכן. ואז כל המצב הגיוני מאוד.

זה בהחלט נתון ששווה להגיע למרצה להתאמת איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז חזרתי הביתה אחרי העבודה (מה לעשות, סטודנט שחייב כסף). תוך כדי העבודה קראתי על טווח הערוצים השונים דרך ויקיפדיה.

בדקתי את הערוצים שמקבלים דרך הכרטיס רשת של כל הרשתות, וכבר ידעתי עוד קודם שבתדר 2.4GHZ לא אוכל לקבל תוצאה יפה. יש מישהו בדירה שיש לו גם ראוטר והוא בערוץ 44.

פתחתי בהתרגשות את ההגדרות וראיתי את הערוצים הבאים: 36,40,44,48. כאשר הסתכלתי על הרשימה של ויקיפדיה, אז רוחב הפס של המידע הוא 20MHZ. אפילו אם אבחר בהגדרות של הראוטר שאני רוצה להעביר מידע של 40MHZ, התקן לא נותן. כאילו האופציה הזו היא רק ליופי. לכן הגיוני שאקבל תוצאה של עד 150MBPS. כלומר הראוטר תקין, ו-TP LINK עבדו עלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לעדכן בפעם האחרונה:

גליתי שכנים שמתמשים בערוץ 36, 44, 48. אני לקחתי את 40. אני מניח שישראל אישרה להשתמש רק בערוצים האלו, ולכן TP LINK חויבה להשתמש רק בערוצים האלה (השערה שלי).

למרות שלפי ויקיפדיה אני יכול להשתמש בערוצים 38,46, 54, אבל נניח שיכלתי, המידע שלי היה מתנגש עם המידע של השכנים שמתמשים בערוצים 48,44,36, בגלל רוחב המידע הרחב שהייתי משתמש.

טוב נו, לפחות אני למה אני לא מקבל את המהירות הרצויה.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...