Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא בטוח אם חסר לי שמן- גיר או לא ומבקש עזרה של החברים כאן

יריב 7
שימו לב! השרשור הזה בן 2265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי אוונסיס 2005 שלפני כחודשיים החליפו לה שמן- גיר, מאז ההחלפה שמתי לב לנזילונת קטנה מין רטיבות מתחת לאוטו בצד הימני ,דהיינו מהצד של הנוסע ליד הנהג, בהתחלה לא הכי התייחסתי, הרטיבות היתה בקוטר של מטבע קטן, אתמול בערב והיום בערב ראיתי שני כתמים רחבים וגדולים יותר בקוטרם ,

בדקתי שמן מנוע בוודאות לא חסר, לגבי המים גם לא חסר ,שלשום מילאתי כוס מי קרור לאחר המון זמן שלא מילאתי ככה שהכתם זה לא מים, מים נבלעים ונספגים באספלט ובמקרה דנן הכתם נשאר עדיין,

לקחתי בחשבון זה שמן גיר, הגיר אצלי לא דופק או נוקש אבל מדי פעם יש כאילו עליות וירידות בטורים של סיבובי המנוע, כאילו משהו לא מסוכרן בטורים לעומת מהירות הנסיעה,

בכל מקרה בדקתי שמן גיר בהתחלה רק בפרקינג שהמנוע עובד והנוזל הגיע למינימום, דהיינו ראיתי במדיד שני מגרעות אחת למטה והשנייה מעליה ואצלי זה היה רק עד למגרעת הראשונה,

במבט בחושך לאור פנס קטנטן ראיתי שכתוב באנגלית:cool-hot'-המגרעת העליונה זה החום והתחתונה קר,

האוטו המשיך לעבוד והערבתי תוך כדי לחיצה על הבלם הילוך לרוורס להילוך ספורט כזה וגם כמובן לניוטרל ןחזרה לפרקינג, שוב תוך כדי עבודה של המנוע בדקתי שנית המדיד והפעם היה גובה המפלס בערך באמצע,

אני צילמתי כעת כמה תמונות ומאוד מאוד אשמח אם מישהו יסביר לי האם חסר שמן גיר ואיך אמור להיות נזילה משמן גיר כי להבנתי זו מערכת סגורה,

כמו כן אשמח להסבר איך עלי למלא שמן גיר באופן עצמאי או שזה יהיה מורכב עבורי,

להלן התמונות כולל של נוזל הקרור אצלי בטויוטה אוונסיס שהבנתי שהיא לא הנוזל האורגינלי של טויוטה,

איך אדע איזה שמן גיר עלי למלא ואיך אדע עד כמה ומהיכן בדיוק למלא ?

26219395_1564594333630009_8664156912014964005_n5.jpg

26229626_1564594310296678_3691750502697724296_n6.jpg

26230103_1564594353630007_4817233096454086869_n4.jpg

26230221_1564594383630004_3285166781464721164_n3.jpg

26814861_1564594420296667_5555931858795426681_n2.jpg

26230771_1564594036963372_6267128133400508338_n1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תוסיף כלום נראה שיש לך חוסר, אם יש נזילה צריך לטפל בה, סע למוסך בחזרה שיבדקו לך את זה, וחובה שמן גיר מקורי או משהו איכותי שעומד בתקן.

לפי מה שאתה אומר גם הגיר מחליק קצת וזה לא נשמע טוב.

ומה זה בתמונה G12 זה לא שמן גיר. זה נוזל קירור.

עריכה אחרונה על ידי ABSULUTT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי בבוקר כמה קילומטם מחוץ לעיר ושוב בדקתי כמו שצריך שמן גיר בדקתי שמן גיר לפי הספר ומסתבר שלא חסר אצלי טיפת שצן, השמן לא שחור או שרוף והוא נקי ללא חלקיקים, כל שנשאר לברר מהיכן הנזילה? שמתי כעת חתיכת קרטון יבש ואמתין קצת לפני שאבדוק כמה נוזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירדתי לבדוק מתחת לאוטו על הקטון היבש שהנחתי יש נוזל שמנומי אדום בהיר בצבע ובמירקם של שמן גיר, מוזר כי בבדיקת מפלס השמן גיר לפני שעה פלוס לא היה חסר שמן גיר הנוזל הגיע עד למגרעת העליונה, יש עוד מקום שמחב בין המנוע לגי שעלול לזרוק שמן גיר ועדיין המפלס במדיד ראה תקין?

כי הנוזל השמנוני האדום היחיד באוטו אצלי זה אך ורק השמן גיר ובוודאות זיהיתי כעת נזילה של השמן הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזירי שמן גיר/שייבה לפקק ריקון שמן אם קיימת/נזילה מהגיר עצמו בחיבורים/אטימה לא טובה של מדיד השמן/נשם.

אפשר לזרוק לך ניחושים בלי סוף, עד שלא תבדוק את תחתית הרכב לא תדע(אולי זה בכלל נזילה מההגה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה נראה כמו שמן גיר, מריח כמו שמן גיר ולאחרונה החליפו לך שמן גיר - מה זה יכול להיות?

שמן גיר!

באוונסיס מהדור הזה לא מדובר בגיר רציף אלא גיר פלנטרי - לי היתה 2006 ובכלל המלצת המוסך המורשה היתה לא להחליף את שמן הגיר המקורי - כמובן זה מאוד נתון למחלוקת בייחוד ברכב שהוא יחסית נדיר בארץ ואתה לא יכול להחליף גיר בקלות כי אין הרבה כאלו בפירוקיות.

אם כבר החלפת שמן גיר - תבדוק מה אופן המילוי של השמן - האם יש פתח עודפים שדרכו מתנקזים עודפים במידה ומילאו יותר מידי? בכל מקרה גם אם כן אז בוודאי שאו שכחו להדק אותו בצורה נכונה או שלא החליפו טבעת אטם והקיימת פגומה.

וכנ"ל לגבי פתח הריקון.

תחזור למוסך שביצע את העבודה ורצוי בהקדם כי זה רכב שלא קל למצוא לו חלקי חילוף בארץ.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, נתת לי כיוון, לא נראה לי שמילאו יותר מדי כי עבר איזה חודשיים כמה זה כבר יכול להמשיך ולטפטף? אולי לא החליף לי טבעת אטם, אני יודע שחלקי חילוף לאוטו הזה נדירים יחסית ויקרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...