Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יבואנית מאזדה בישראל מנצלת את השוק הישראלי בטווח טיפולים?

בוני03
שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב שאחרי טיפול השעון תחזוקה שמובנה ברכב (מאזדה 3 2015) מתאפס לטווח של 12 חודשים או 20 אלף קילומטר. הלכתי לבדוק ומסתבר שאיפוס גם ידני שלי הרכב מתאפס ל20k או 12 חודשים טווח טיפול כברירת מחדל. נשאלת השאלה מדוע בישראל נדרשת המאזדה להיכנס לטיפול כל 15k כשהרכב עצמו בברירת מחדל מבקש רק פעם ב20k?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שזאת הסיבה!

גם ברנו שהייתה לי וגם בעוד רכבים ההמלצה בארץ לבצע טיפולים מעט יותר תכופים מאשר בארצות אחרות.

חלק מהעניין הינם האקלים בארץ.

גם בפיאט 500 למיטב הבנתי בעבר המלצת היצרן הייתה טיפול כל 30 אלף ק''מ ועם הזמן שונתה לכל 15 אלף ק''מ ככל הנראה מהסיבה שזה גרם לחוסר אמינות ובעיות לא רצויות.

ככה גם בפיאט בראבו, מי שטיפל כל 30 אלף ק''מ אכל לרוב מרור לעומת מי שטיפל כל 15-10 אלף ק''מ.

תבדוק מה נכנס בטיפול הזה מעבר להחלפת שמן ומסנן שמן, אני מאמין שלא הרבה דברים מתווספים ומראש הטיפול יחסית זול ככה שבהחלט כדאי לבצע אותו כל 15 ולא כל 20 אלף ק''מ.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרן מגדיר "תנאים קשים" בהם יש לטפל ברכב בתדירות גבוהה יותר, למשל כאשר הרכב פועל במקום חם או כשמבצעים כל הזמן נסיעות קצרות.

יש לשער שהיבואן פועל תחת הגדרות היצרן.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה כדאי = מה צריך כדי לשמור על אמינות מיטבית של הרכב.

מבחינת היבואן עצמו רוב הסיכויים היה עדיף להשאר עם כל 20 אלף ק''מ כי זה ישדר פחות הוצאות לרוכש הפוטנציאלי.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק מאזדה החליטו לעבור למשטר טיפולים בטווחים של 20 אלף קילומטר. האם זה נכון?

מצד אחד: המהנדסים קבעו, המהנדסים יודעים - ייתכן שישנם תהליכי ציפויים חדשים שעברו תקינה מסוימת ששומרת על המנוע.

מצד שני: יש מספר חברות שמן שהחליטו להוריד את כמות התוספים לצמיגות 5W30 לתקן API יחד עם תקן ACEA. שגם כאן אין לי מושג מדוע.

האם הייתי לוקח את הסיכון? לא.

ונותן הנחתה לצפי לתגובה - כלים כבדים (משאיות ואוטובוסים) עוברים משטר טיפולים של 50 אלף קילומטר. התשובה שלי: התכולה של השמן במשאית יותר גדול ממכונית בנזין, וכמות הסיבובים בסרק יותר נמוך, כך שהגיוני שתהיה מרווח טיפולים ארוך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק מזדה. ככל שמזג אויר מדברי יותר וחם יותר השמן מתחמצן מהר יותר. מאבד מתכונותיו. כימיה.

שים לב שגם צמיגות שמן מנוע מומלצת, שונה בין איזור חם לקר. מרווח טיפולים ארוך אולי נראה טוב באולם המכירות אבל לא תמיד טוב למנוע .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר, יצרן מגדיר תוכנית טיפול לתנאים רגילים ותוכנית טיפול עם מרווחים מקוצרים לתנאים קשים.

הרבה יצרנים מגדירים את מדינת ישראל כאיזור עם תנאי שימוש קשים - קיץ חם, נסיעות למרחקים קצרים, לחות, אבק.

הטענה שצריך להפנות ליבואן מאזדה: מדוע הם לא מעדכנים את המחשב בלוח שיונים למרווחי טיפול מקוצרים?

אפשר באמצעות סורק תקלות לקבוע מרווחי טיפול שונים ממה שמגיע כברירת מחדל, מן הראוי שיעשו את זה כחלק מהכנת הרכב למסירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שזאת הסיבה!

גם ברנו שהייתה לי וגם בעוד רכבים ההמלצה בארץ לבצע טיפולים מעט יותר תכופים מאשר בארצות אחרות.

חלק מהעניין הינם האקלים בארץ.

גם בפיאט 500 למיטב הבנתי בעבר המלצת היצרן הייתה טיפול כל 30 אלף ק''מ ועם הזמן שונתה לכל 15 אלף ק''מ ככל הנראה מהסיבה שזה גרם לחוסר אמינות ובעיות לא רצויות.

ככה גם בפיאט בראבו, מי שטיפל כל 30 אלף ק''מ אכל לרוב מרור לעומת מי שטיפל כל 15-10 אלף ק''מ.

תבדוק מה נכנס בטיפול הזה מעבר להחלפת שמן ומסנן שמן, אני מאמין שלא הרבה דברים מתווספים ומראש הטיפול יחסית זול ככה שבהחלט כדאי לבצע אותו כל 15 ולא כל 20 אלף ק''מ.

ההמלצה היא עדיין 30 אלף ק"מ, אני מטפל כל שנה או 15 אלף ק"מ, המוקדם מביניהם (השנה מגיעה מוקדם יותר). גם בקליאו קיצרתי את מרווחי הטיפולים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תגובות על חלק מהטענות כאן:

1. קודם כל שווה מאוד לבדוק (אני פשוט לא מוצא) האם בעבר מאזדה בעולם גם בקשה מרווח טיפולים של 20k ובארץ בקשו כמו היום - 15, או שפעם בכל העולם היה 15 והחברה עברה ל20 ופה בארץ נשארנו משום מה עם 15.

2. אתם מתעלמים מרצון של היבואן לפרנס את המוסכים המורשים שלו.

3. אם בחברת קיה אפשר לעשות טיפולים פעם ב30 למה במאזדה זה צריך להיות פעם ב15? זה קיצוני מדי. לאדם כמוני שנוסע 30 בשנה זה קריטי.

4. בטיפולים לא מחליפים רק מסנן מזגן ושמן מחליפים עוד דברים תחת ההגדרה הלקונית "בהוראת יצרן". רק שבהוראת יצרן מקורית דברים שמוחלפים בטיפול 90 היו צריכים להיות בכלל מוחלפים בטיפול 120!!

והפער רק הולך וגדל בצורה מטורפת עם הקילומטראז. בטיפול 120 אנחנו כבר מדברים על פער של יותר מ2 טיפולים מתוך 8 שהרכב במדינה אחרת בכלל לא היה צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לתאר איך זה היה בפיז'ו.

בשנת 2002 או 2003 לאחר מעבר ליורו 4 "השיקו" מרווח טיפולים של 30.000 ק"מ, אז מדנית ישראל הייתה מוגדרת אצל היצרן כאיזור עם תנאי שימוש רגילים.

בשנת 2012 שינו את הגדדרה לאיזור עם תנאי שימוש קשים, מה שאומר קיצור מרווחי טיפולים.

כך יצא שאותו רכב בדיוק (נגיד פיז'ו 308) מודל 2011 היה מטופל כל 30 אלף, אבל מודל 2012 כל 20 אלף.

"תנאי שימוש קשים" קיימים בעוד הרבה מדינות.

אצל הונדה למשל בשנת 2001 הייתה תוכנית טיפולים כל 20 אלף, כל 15, כל 10 וכל 5 בהתאם לאיזור גיאוגרפי ואופי שימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תגובות על חלק מהטענות כאן:

1. קודם כל שווה מאוד לבדוק (אני פשוט לא מוצא) האם בעבר מאזדה בעולם גם בקשה מרווח טיפולים של 20k ובארץ בקשו כמו היום - 15, או שפעם בכל העולם היה 15 והחברה עברה ל20 ופה בארץ נשארנו משום מה עם 15.

2. אתם מתעלמים מרצון של היבואן לפרנס את המוסכים המורשים שלו.

3. אם בחברת קיה אפשר לעשות טיפולים פעם ב30 למה במאזדה זה צריך להיות פעם ב15? זה קיצוני מדי. לאדם כמוני שנוסע 30 בשנה זה קריטי.

4. בטיפולים לא מחליפים רק מסנן מזגן ושמן מחליפים עוד דברים תחת ההגדרה הלקונית "בהוראת יצרן". רק שבהוראת יצרן מקורית דברים שמוחלפים בטיפול 90 היו צריכים להיות בכלל מוחלפים בטיפול 120!!

והפער רק הולך וגדל בצורה מטורפת עם הקילומטראז. בטיפול 120 אנחנו כבר מדברים על פער של יותר מ2 טיפולים מתוך 8 שהרכב במדינה אחרת בכלל לא היה צריך.

הטכנולוגיה מתקדמת מעת לעת. נהלי יצור ובקרת איכות משתנים מסיבות טכנולוגיות וכלכליות. לכן היצרן משנה מרווח הטיפולים. אם נקח לשמל דוגמה לפני 40 שנה: המכוניות עברו משטר טיפולים כל 5000 קילומטר והייתה תקופה הרצה, שלאחר מכן היו צריכים להחליף שמן. היום המרווחים הסטנדרטים הם 15 אלף קילומטר. המנועים של היום שורדים יותר טוב מבעבר. בהנחה שנכנס לאן השמן במנוע שמן מתאים לפי התקן (שהגדיר היצרן), אין סיבה שהמנוע יהרס בקלות כמו המנועים הישנים יותר.

כאן מגיע דעתינו בתור חובבי רכב (וחלק מן המגיבים בפורום גם מתעסקים בעקיפין בתחום): האם יש היגיון לעלות ל-20 אלף קילומטר? האם תהליכי היצור ב-10 השנים התייעלו וגורם לנו להחליף שמן ב-20 אלף קילומטר?

אתן לך דוגמה קלאסית: מנוע THP של סיטרואן. היצרן קבע שיש להחליף את השמנים כל 30 אלף קילומטר. מהר מאוד התברר בוצות וכשלים בתפקוד. האם תדירות גבוה יותר יגרום למנוע לשרוד יותר? אני מניח שכן.

לגבי הטענה של היבואן: ליבואן יש אינטרס אחד והוא לגרום ללקוח להמשיך לקנות את המוצר שלו. כל יבואן דואג בדרכים שלו לשמר לקוחות. הידעת שביוון מחליפים שמן כל 5000 קילומטר בשביל לשמור על אורך המנוע? האם האקלים שונים מהותית בנינו לבין היוונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידעת שביוון מחליפים שמן כל 5000 קילומטר בשביל לשמור על אורך המנוע? האם האקלים שונים מהותית בנינו לבין היוונים?

לא בטוח שבכל רכב הם מחליפים כל 5000 אבל בהחלט יש כאלה שכן. נהוג שם לתלות על ידית הוינקר כרטיס קטן עם רשימת טיפולים, ראיתי אפילו בטנדר מיצובישי L200 עם 300 אלף ק"מ כרטיס כזה עם רשימת החלפות שמן כל 3000 ק"מ. נדמה לי שזה היה בקפריסין ולא ביוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו שתמיד הפתיע אותי זו העובדה שלמרות שמנועי הבנזין ברכבים היברידים עובדים הרבה פחות קשה (כבויים אחוז ניכר מהזמן - בירידות, פקקים ורמזורים ויש מנוע חשמלי שעוזר להם כשצריך תפוקה גבוהה) מרווח הטיפולים שלהם גם הוא כל 15,000 ק"מ. ממש לא ברור לי למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2284 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...