Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף - כונן 2.5 או 3.5 במהירות 7200? והאם יש הבדלים?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 2285 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

אני מתכוון לרכוש מחשב נייח בקרוב, קניתי לא מזמן דיסק קשיח מסוג HGST 7K1000 בגודל 2.5', במהירות 7200 למחשב הנייד אך אני לא אשתמש בנייד בסופו של דבר לכן אני רוצה לאמץ אותו לנייח החדש.

האם יש הבדלים מהותיים בינו לבין כונן רגיל 3.5 במהירות 7200?

מערכת ההפעלה תשב כמובן על כונן SSD שכבר יש לי, הכונן הקשיח הרגיל הוא נטו בשביל ההתקנות של התוכנות / סרטים משחקים וכו'.

שאלה נוספת - על ה SSD (שכרגע עובד בנייד) מותקנת כרגע מערכת הפעלה ווינדוס 10, עם המספר הסריאלי של הלפטופ שלי (מגיע חוקי עם הלפטופ ונכנס אוטומטית בעת התקנה), פשוט לפרמט ולהתקין את הווינדוס מחדש בעת המעבר או שיהיה ניתן לעבוד על הנייח עם הסריאל של הנייד?

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו הדבר, תשתמש במה שיש לך, חבל לקנות.

לגבי הרישיון, יש מצב שזה יעבוד, אבל אז זה לא יהיה רישיון חוקי (מבחינת מיקרוסופט זה זהה להתקנה של עותק פרוץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שיהיה ניתן לעבוד על הנייח עם הסריאל של הנייד?

אתה יכול להעביר את הסריאל בין המחשבים אך אם זה המצב, הוא חייב להיות פעיל אך ורק על מחשב אחד בכל זמן נתון. גם בשלב מסויים (בדרך כלל לאחר שלוש אקטיבציות) אתה מועבר לאקטיבציה טלפונית בכל מקרה ושם תשאל אם הסריאל נמצא בשימוש על מחשב בודד או כמה (נחש מה צריכה להיות התשובה הנכונה).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישיון שמגיע עם המחשב הוא מסוג OEM ולכן אין אפשרות חוקית להעביר אותו בין מחשבים, בין אם הוא מופעל, ובין אם לאו.

רישיון RETAIL, יקר הרבה יותר אבל מאפשר להעבירו בין מחשבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רישוי OEM שמגיע עם מחשב לא קביל להעברה לשום מקום אחר.

תודה על התשובות :mm_yeah:, במקסימום לא יעבוד ארכוש מפתח דרך האיביי.

אה, ונראה לך שאתה באמת מקבל מפתח חוקי ? בלי מדבקה (שלא תקבל) זה לא שווה כלום.

--

אם אתה מחפש חוקי באמת, זה רק לקנות מהחנות/ממקום ששולח אליך קופסה עם מדבקה.

אם אתה מחפש שזה יעבוד, זה משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) בנייד קוד אקטיבציה צרוב בביוס. אם על הנייד עצמו, תתקין מחדש מערכת הפעלה, בתנאי שמדובר בגירסה זהה, הכל יעבוד.

ב) ברגע שתעביר את הSSD לנייח, מערכת ההפעלה תזהה שמנסים להריץ אותה על לוח אם שונה, והאקטיבציה תבוטל.

האמת שאני לא מבין בשביל מה כל המניפולציות, ולמה להשבית מחשב נייד בשביל להוציא SSD משם. תקנה SSD למחשב נייח וזהו, אפילו משהו פשוט ב300 שקל, כמו WD Green או משהו, זה יספיק לך בשביל מערכת הפעלה.

לגבי מערכת הפעלה, או שתקנה רישיון OEM (עולה משהו כמו 100$), או חפש חבר סטודנט, שיכול להשיג לך בהנחה. אל תתפתה לעיסקאות באיביי, לרוב זה רישיון לא חוקי, ואת זה אתה יכול להשיג גם בחינם, חבל לממן עבריינים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד המדבקה עוברת בשלמותה למארז/לפטופ חדש, זה קביל.

מבחינת החוק האמריקאי - לא קביל. אירופי - כן קביל.

רישוי OEM שמגיע עם מחשב לא קביל להעברה לשום מקום אחר.

אה, ונראה לך שאתה באמת מקבל מפתח חוקי ? בלי מדבקה (שלא תקבל) זה לא שווה כלום.

--

אם אתה מחפש חוקי באמת, זה רק לקנות מהחנות/ממקום ששולח אליך קופסה עם מדבקה.

אם אתה מחפש שזה יעבוד, זה משהו אחר.

לא מדוייק. היום על אף מחשב לא ת\ראה מדבקת סריאל, אלא רק מדבקה עם אינדיקציה על מערכת ההפעלה שבאה עם הנייד מהיצרן.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק. היום על אף מחשב לא ת\ראה מדבקת סריאל, אלא רק מדבקה עם אינדיקציה על מערכת ההפעלה שבאה עם הנייד מהיצרן.

זה רק במקרה שהסיריאלי צרוב בתוך המחשב, מדובר על רכישת רישוי חדש לא מחשב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעניין השאלה המקורית - זה תלוי.

בגדול - דיסקים שונים הם למטרות שונות אפילו אם המהירות סיבוב שלהם זהה.

לדוגמא - אין דין Western digital black כדין Western digital green.

יש עוד פרמטרים - גודל הקאש , מספר הPlatters וכו.

ההבדלים הם בדברים ספציפים (העברות של הרבה קבצים קטנים לדוגמא), בסוג האחריות , עמידות לעומס וכו.

אז יכול להיות אפילו דיסק 2.5״ שעדיף על 3.5״

לשימוש יומיומי - כמעט ולא יהיה הבדל.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת עניין הווינדוס המקורי או לא פחות מפריע לי, עד כה הוא חולק חינם אז לרכוש מפתח ב 20 ש"ח בערך או להוריד פרוץ זה הדאגה האחרונה, שאלתי לגבי מעבר ה SSD למחשב אחר האם יש צורך בהתקנה מחדש, מה שמסתמן כנכון בגלל עניין הדרייברים סביר להניח וכו'.

ואדים - הנייד כבר עשה את שלו בעקרון ובן 5+- שנים שעבר הרבה (נייד גיימינג Y510P), יעבור לאמא בשביל צפייה נטו בסרטים לכן לא צריך יותר מ 500 גיגה וגם זה יותר מדי.

LIVUIR - אם ככה מצויין, יותר הדאיג אותי עניין העומס במידה על כונן 2.5 אל מול 3.5, יש לי סיוטים מה 2.5 שהיה בנייד והחוו"ד שקיבל ברשת בכלל עוד יותר גרוע (כונן משולב SSHD למערכת ההפעלה כנראה)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SSHD זה דרעק. אל תתפתה.

הפתרון הכי פשוט הוא כונן SSD בנפח קטן (מומלץ 240) וכונן קשיח בנפח 1TB. סוגר את כל נושא האכסון בפחות מ600 ש"ח.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הגיע לי עם הלפטופ כסטנדרט (1TB+24SSHD), ואחרי שהוא קרס כמה פעמים הבנתי שהבעיה היא בדיסק הקשיח ולא במערכת ההפעלה..הלכו להם בערך 800GB של מידע.

כרגע מה שיש לי ב SSD הוא של crucial bx300 אבל בגודל 120, יספיק למערכת ההפעלה, את כל השאר נשים על קשיח רגיל בנייח, בנייד לא אשים כי אין טעם זה יהיה מחשב גיבוי בסה"כ לאמא.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...