Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות אחרי ת.ד וטוטאלוס

שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

נהגת נכנסה ברכב שלי, כתוצאה מכך שנינו פונינו באמבולנס. היא השתחררה למחרת, אני עדין עם כאבים, טיפולים וכו'.

הפעלנו את צד ג' שלה מול סוכן הביטוח, ולאחר החלטת שמאי הרכב שלי הוגדר טוטאלוס.

עתה, ברשותכם כמה שאלות:

1. איך אני מבצע תביעת ביטוח לנזקי גוף, זמן וכו'? לדוגמה עלות הגרירה המשטרתית, הנסיעות, תרופות, רופאים מומחים, מיון וכו' וההגבלה בשירות כתוצאה מהתאונה?

2. במידה והשמאי קבע מחיר נמוך מהמחיר מחירון של הרכב בלוי יצחק בהפרש של כ-6000 ש"ח (מחיר משוקלל כולל קילומטראז ותוספות), איזה פרוצדורה עליי לנהל כדי לערער על התהליך? איך אוכל לתבוע את ההפרש?

4. מתי אחרי החלטת השמאי אני אמור לקבל את הכסף? מה נחשב זמן סביר ומה האמצעים העומדים לרשותי כדי לוודא את זה?

3. אשמח להבנת התהליך. הכל כל-כך מסובך והבירוקרטי, וכל אחד מאשים או מעביר את האחריות מהאחד לשני. באמת שלא חסר מספיק כאב ראש גם מהצד הרפואי של התאונה...

א. חברת הביטוח שלי - טוענת שהיא לא צד בדבר, ושעליי לפנות לסוכן.

ב. סוכן הביטוח שלי, באמצעות נציגיו אומר שזה לוקח זמן, שהוא מברר עם השמאי, שטרם יש תשובות וכו' וכו'.

ג. השמאי אומר שזה בטיפול, אבל שעל הסוכן ללחוץ כדי שחברת הביטוח של הפוגעת תקבל אחריות. חברת הביטוח גררה את הרכב למגרש שלה (אפילו עם האיתוראן, מובילאיי וכל האבזור..), ובימים האחרונים טענו שזה נמצא אצל "הבכירים" ומחכה לחתימות אחרונות.

4. כשכל אחד מעביר אחריות מהאחד לשני, כבר נגמרו לי הימים של הרכב החליפי. גם פה אני מנסה לבקש הארכה, אך כל אחד מעביר אותי מהאחד לשני (פה נכנסים גם שגריר שאומרים שאם השמאי וחברת הביטוח תגיד - יהיה כנראה אפשר להאריך, אך השמאי לא מכיר, וחברת הביטוח כאמור אומרת שאין לה דרך לעזור כי זו תביעת צד ג').

האם יש תהליך מוכר וידוע, או שיש לכם הצעה? האם אני יכול להוסיף את התשלום על רכב השכרה לתביעת נזיקין שקרתה כתוצאה מהתאונה?

אני משרת בצפון ולומד ברמת גן, אין לי אפשרות לא להיות נייד.

כאמור, הרבה כאב ראש, הרבה שאלות - אשמח לעזרה והכוונה.

לפחות יצאתי בזה בזול.

רגע של מרמור: למה אני משלם להם כל כך הרבה כסף??

תודה רבה! לומד ממכם המון.

שיהיה שבוע טוב.

אליאב.

עריכה אחרונה על ידי eliavsr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תביעת נזקי גוף נעשית מול ביטוח החובה שלך, אין קשר לביטוח של הנהגת הפוגעת. סוכן הביטוח צריך לטפל בכך.

2. את הסכום שאינו שנוי במחלוקת אתה צריך לקבל תוך 30 יום (אאל"ט) מיום שחברת הביטוח של הפוגעת קיבלה את כל המסמכים. אחד מהם צריך להיות הסכמה של הפוגעת. מכל מקום, זה סעיף בעייתי, משום שחברת הביטוח יכולה לדרוש עוד ועוד השלמות.

3. אבזרים המותקנים ברכב יכוסו רק אם הם חלק מהמפרט. התקנות שלך - לא יכוסו. מצד שני, אם אינן מכוסות, צריכה להיות לך אפשרות לחלץ אותן, אין לי מושג כיצד זה נעשה.

4. סכומים שנויים במחלוקת שלא קיבלת, או נזקים נוספים, הם עניין לבית המשפט. תביא בחשבון שאתה יכול לתבוע כל דבר, אבל לא בהכרח יפסק לזכותך.

5. דאג לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים - הן של הרכב והן של הפציעה - בצורה מסודרת. תזקק להם בהמשך.

מרמור: לא אתה משלם להם כל כך הרבה כסף. אתה תובע את הביטוח של הנהגת הפוגעת. דאג להקפיא\לבטל את הביטוח שלך (הוועץ בסוכן שלך, על מנת שזכויותיך לא ייפגעו). מה שנכתב כאן לא רלוונטי אם אתה תובע את ביטוח הרכב (מקיף) שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תביעת נזקי גוף נעשית מול ביטוח החובה שלך, אין קשר לביטוח של הנהגת הפוגעת. סוכן הביטוח צריך לטפל בכך. זו אותה חברת ביטוח (החובה והמקיף שלי), מה התהליך שנדרש לעשות?

2. את הסכום שאינו שנוי במחלוקת אתה צריך לקבל תוך 30 יום (אאל"ט) מיום שחברת הביטוח של הפוגעת קיבלה את כל המסמכים. אחד מהם צריך להיות הסכמה של הפוגעת. מכל מקום, זה סעיף בעייתי, משום שחברת הביטוח יכולה לדרוש עוד ועוד השלמות. אתה יודע להגיד מה התהליך אחרי שהם קיבלו את כלל המסמכים והפוגעת הסכימה? בנוסף לכך איך אני דורש לקבל את הסכום המלא שמגיע לי אם יש פער?

3. אבזרים המותקנים ברכב יכוסו רק אם הם חלק מהמפרט. התקנות שלך - לא יכוסו. מצד שני, אם אינן מכוסות, צריכה להיות לך אפשרות לחלץ אותן, אין לי מושג כיצד זה נעשה. הרכב נרכש חדש מיבואן לפני שנה וקצת ובא עם האבזור, איך אני יודע מה נחשב "תוספת" שלי ומה נחשב חלק מהמפרט?

4. סכומים שנויים במחלוקת שלא קיבלת, או נזקים נוספים, הם עניין לבית המשפט. תביא בחשבון שאתה יכול לתבוע כל דבר, אבל לא בהכרח יפסק לזכותך. מה האפשרויות לתביעה שעומדת בפניי? זו תביעה אזרחית מול הפוגעת או מול חברת הביטוח? זה דרך ביהמ"ש לתביעות קטנות או בהכרח אצל הגדולים יותר?

5. דאג לשמור את כל המסמכים הרלוונטיים - הן של הרכב והן של הפציעה - בצורה מסודרת. תזקק להם בהמשך. ר.

מרמור: לא אתה משלם להם כל כך הרבה כסף. אתה תובע את הביטוח של הנהגת הפוגעת. דאג להקפיא\לבטל את הביטוח שלך (הוועץ בסוכן שלך, על מנת שזכויותיך לא ייפגעו). מה שנכתב כאן לא רלוונטי אם אתה תובע את ביטוח הרכב (מקיף) שלך.

תודה רבה, שאלות ותשובות בשחור למעלה.

שבת שלום:-)

עריכה אחרונה על ידי eliavsr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה סדר

ראשית תהיה בריא

שנית תבדיל בין נזקי הגוף שלך לבין נזקי הרכוש.

נזקי הגוף אתה פועל מול ביטוח החובה שלך , מבין שאת הביטוח עשית עם סוכן ביטוח. ראשית תודיע להם על התאונה ותבקש למלא טפסים. אח"כ אסוף את כל ההוצאות שיש לך החל מבית החולים וכלה בתרופות טיפולים מחוץ לבית החולים.

אם מדובר בפגיעה לא פשוטה שכור שירותיו של עו"ד המתמחה בתחום.

נזקי רכוש

שתי אפשרויות

האחת תביעה כנגד הביטוח המקיף שלך השניה כנגד חברת הביטוח של הפוגעת.

החלטת ללכת על תביעה כנגד חברת הביטוח של הפוגעת, ( יידע את חברת הביטוח שלך על קרות התאונה ), שמאי שלך עדיף, הלכת על שמאי שלהם שקבע טוטל לוס, לחץ עליו כי יוציא את הדו"ח שלו בהקדם.

רכב חליפי - נגמר לך הרכב מטעמם , או הולך להיגמר , תוציא להם מכתב רשום כי אתה הולך לשכור רכב חליפי כי.... ועד שתקבל את הכסף ותרכוש רכב במקום הרכב הניזוק.

זה יזרז את הטיפול לקבלת הכסף.

בעיקרון ברגע שיש אישור של הפוגעת לשלם, ודו"ח שמאי , תוך 30 יום חייבים לשלם. לא צריכות להיות לחברת הביטוח דרישות נוספות פרט לשני מסמכים שאתה תידרש להמציא , הראשון היעדר תביעות לתקופה שהרכב ברשותך והשני אישור חברת הביטוח שלך שאינך תובע אותם. את זה תן לסוכן שלך שיטפל בזריזות ותמציא לחברת הביטוח של הפוגעת.

כמובן שאם אתה נוסע על פיקנטו תשתכור אודי R8 אלא משהו בדומה לרכבך שניזוק.

פער בין חישוביך לחישובי השמאי , תוכל לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות אם מדובר בהפרש שלא עולה על 33 אלף ש"ח. כמובן שאתה יכול להעיר לשמאי והוא עשוי לתקן את הדו"ח שלו.

על השמאי לחשב את כל האביזרים שעל הרכב אם הם באו כסטנדרט, מה ששולם אקסטרא על ידך הוא צריך להוסיף לאומדן הנזק אם הם לא ניתנים להסרה, ואם הם ניתנים להסרה ולא חישב אותם , אתה רשאי להסירם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה סדר

ראשית תהיה בריא תודה.

שנית תבדיל בין נזקי הגוף שלך לבין נזקי הרכוש.

נזקי הגוף אתה פועל מול ביטוח החובה שלך , מבין שאת הביטוח עשית עם סוכן ביטוח. ראשית תודיע להם על התאונה ותבקש למלא טפסים. אח"כ אסוף את כל ההוצאות שיש לך החל מבית החולים וכלה בתרופות טיפולים מחוץ לבית החולים.

אם מדובר בפגיעה לא פשוטה שכור שירותיו של עו"ד המתמחה בתחום. איך עובד עניין של שירותי עו"ד במקרה הזה? מה מקובל? מה נחשב אחוז סביר ושכ"ט סביר?

נזקי רכוש

שתי אפשרויות

האחת תביעה כנגד הביטוח המקיף שלך השניה כנגד חברת הביטוח של הפוגעת.

החלטת ללכת על תביעה כנגד חברת הביטוח של הפוגעת, ( יידע את חברת הביטוח שלך על קרות התאונה ), שמאי שלך עדיף, הלכת על שמאי שלהם שקבע טוטל לוס, לחץ עליו כי יוציא את הדו"ח שלו בהקדם.

1. חברת הביטוח שלי מכירה כפי שרשמתי למעלה. פשוט אומרים שהם לא חלק מן העניין.

2. השמאי נבחר על ידי אחרי התייעצות עם מנהל המוסך שבו בחרתי לתקן את הרכב (לפני ההגדרת טוטאלוס).

3. כפי שרשמתי - הם אומרים שהנ"ל תלוי, כל אחד בשני ומעבירים אחריות מהאחד לשני, ועל כן אני לא מצליח להבין איך אני פותר את הסאגה הזאת.

רכב חליפי - נגמר לך הרכב מטעמם , או הולך להיגמר , תוציא להם מכתב רשום כי אתה הולך לשכור רכב חליפי כי.... ועד שתקבל את הכסף ותרכוש רכב במקום הרכב הניזוק.

זה יזרז את הטיפול לקבלת הכסף.

1. לא הצלחתי להבין למי להוציא מכתב רשום ומה לכתוב בו?

2. האם יש דרך להכניס את זה לנזקים הכלכליים שקרו לי אחרי התאונה ולקבל על כך כיסוי?

בעיקרון ברגע שיש אישור של הפוגעת לשלם, ודו"ח שמאי , תוך 30 יום חייבים לשלם. לא צריכות להיות לחברת הביטוח דרישות נוספות פרט לשני מסמכים שאתה תידרש להמציא , הראשון היעדר תביעות לתקופה שהרכב ברשותך והשני אישור חברת הביטוח שלך שאינך תובע אותם. את זה תן לסוכן שלך שיטפל בזריזות ותמציא לחברת הביטוח של הפוגעת.

כמובן שאם אתה נוסע על פיקנטו תשתכור אודי R8 אלא משהו בדומה לרכבך שניזוק.

1. חתמתי והמצאתי את כלל המסמכים המדוברים.

2. שוכר משפחתית - קיה פורטה (גם שדרגתי אליה מהרכב החליפי שהביאו לי בתוספת תשלום), לאור הצורך שלי

פער בין חישוביך לחישובי השמאי , תוכל לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות אם מדובר בהפרש שלא עולה על 33 אלף ש"ח. כמובן שאתה יכול להעיר לשמאי והוא עשוי לתקן את הדו"ח שלו.

על השמאי לחשב את כל האביזרים שעל הרכב אם הם באו כסטנדרט, מה ששולם אקסטרא על ידך הוא צריך להוסיף לאומדן הנזק אם הם לא ניתנים להסרה, ואם הם ניתנים להסרה ולא חישב אותם , אתה רשאי להסירם.

1.הנ"ל לאחר שיח עם השמאי, אנסה אולי גם את המנהל שלו.

2. לפי חברת ההתקנה (שיונדאי ביצעה את ההתקשרות מולם) גיל קאר ניתן לפרק את האיתוראן והמובילאיי אך לא יהיה ניתן להתקין אותם ברכב תקין על אף שהם תקינים. האם הנ"ל מחייב את השמאי לחשב אותם?

תודה על ההסבר והניסיון לעזור. שאלות ותשובות בציטוט למעלה בבולד.

אליאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעת לחברת הביטוח בקשר לנזקי גוף, תודיע גם על הנזק לרכוש בהודעה נפרדת. ההודעה לא מחייבת אותך לא מחייבת אותם לפעול, אבל כדי לא ליצור מצב שאם תחליט לפעול דרך הביטוח המקיף שלך , שתהיה הודעה מסודרת על התאונה.

שמאי שלך , אמור לטפל בך יפה, ולא לשחק משחקים.

לכן הפעל עליו לחץ גם דרך המוסך שממנו הגעת אליו.

את המכתב לגבי שכירות הרכב אתה מוציא לחברת הביטוח של הנהגת הפוגעת.

איזה רכב היה לך שנפגע , אתה צריך לשכור משהו בדומה לו ואם משהו נחות ממנו גם יכול לשרת אותך, אז תשכור כזה.

כמובן שאתה מצרף את הנזקים הללו לתביעה שלך לחברת הביטוח של הנהנת הפוגעת.

לגבי עו"ד ונזקי גוף, החוק קובע את שכר הטרחה המגיע במקרה כזה אחוז מסויים שהולך וגדל ככל שהתהליך המשפטי מתפתח.

גגל ותמצא את האחוזים המדוייקים. שכ"ט בנזקי גוף.

לגבי האביזרים כמו מוביל איי ואיתוראן , תשובת גיל קאאר נראית לי תמוהה. אבל קטונתי.

אם אי אפשר להשתמש בהם יש להוסיף אותם לערך הרכב שלך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...